poster

Ocas ještěrky

 • EN název

  Wingless

 • EN název

  Tail of Lizard

  (neoficiální název)

Drama

Česko, 2009, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (29)

 • Tetsuo
  *

  Kdy už bude konec českým chcípáckým filmům?(26.1.2009)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Budiž art, řekl Ivo Trajkov a stvořil Ocas ještěrky. I stalo se, že se film nemnoha lidem líbil, mnoho ho hanělo a ti pravdu měli, pak Lachtan přišel a zřel, že film je dobrý a pravdu měl, neb hle, humorů rozličných on v něm viděl, stále však chápaje, že individuů obdobných mnoho nebude, že jen minimum lidu smáti se bude tam, kde on, neb tvůrci to ani po způsobu tomto nezamýšleli, že nevadilo mu, kterak by si film lepší kameru zasloužil, že více slušela by mu ... Tohle fakt není pro každého, nevím, proč se mi to tak líbilo, ale líbilo, to je jediné důležité, atmosféra snad byla funkční, snad i herci, ale nikdy se nebudu divit, kdyby to někdo cítil zcela naopak, kulhavé čtyři hvězdy.(27.11.2013)

 • Slarque
  **

  Myslím, že Božena Němcová by se divila, co někdo dokáže vyrobit z její pohádky. Film je natolik přeplněný symbolikou, že se do něj občas nevejde nic jiného. Jinak slušně natočené i zahrané, takže by to byl slušný průměr, což je hodnocení, které se filmu opravdu vymyká. Naštěstí takhle průměrný film nevypadá (50%).(5.7.2012)

 • Premiere_*
  ***

  Zadumaný film, kterému nechybí atmosféra ani dobré nápady, ale postrádá silný příběh.(7.1.2009)

 • Flakotaso
  **

  Kamera a hudba docela na úrovni, ale jinak je to jenom otravně chtěná, uspávající a klišovitá hra na evropský art. Těžko k tomu říct něco více, je to takový podivný "no reason" film s několika, na českou tvorbu, zajímavými nápady. Za postavu anděla, která odebírá filmu i poslední nepatrný dotyk reality, bych scénáristovi nasekal na holou. Proč proboha!?(4.7.2012)

 • Magyar
  ***

  Josefova "cesta nočním mořem" k sobě samému. Zásadní cesta, které se nedá vyhnout, kterou si nevybral, ale musí jí projít, ať na jejím konci čeká začátek nového života, šílenství či smrt. Film výborně zobrazuje určitou omezenost vnímání a sebereflexe člověka v této etapě, nutnost nechat se nést. Berte to při jeho sledování v patrnost. __ Kdo jste imunní vůči oduševnělé kráse tváře Davida Švehlíka a jeho perfektnímu vystižení postavy Josefa (nechápu, ale stát se to může :) odečtěte si z mého hodnocení MAXIMÁLNĚ jednu *. Speciální vzkaz pro žrouty popcornu: Ne, ne, ne. Ne! :)(16.1.2009)

 • rikitiki
  *

  Hrůzným trojlístkem tohoto filmu je: špatný zvuk, takže občas není rozumět, co kdo říká. Což vhodně doplňuje další děsivou skutečnost - totiž, že filmu schází jakýkoliv děj, je to jen sled scének bez pointy, takže není jasné kdo co a proč dělá. Třetím vrcholem tohoto prapodivného dílka je, že polovinu filmu tvoří záběry mlčenlivých, prázdných pohledů. Občas směřovaných do blba, což je dost pochopitelné, protože chudáci herci se v tom museli taky pěkně plácat. /4. 7. 12./(4.7.2012)

 • Checht
  ***

  No tak nevim, no... zejmena konec me zklamal, ale jinak to uslo, pribeh sice slabsi ale dobry Svehlik, hlaskujici Gabriel a zigul-cabrio to docela vytahly(10.7.2009)

 • bourec
  *

  Hodně blbej film bez děje.Co si Trajkov načepoval do žil,než začal tvořit tohle uchvatný dílo.Plný snovejch záběrů,rozháraný,a když se to začne alespoň trochu tvářit jako film,Zima to utne.20%.(4.7.2012)

 • rogerkint
  odpad!

  Videoklipově laděná pozéřina s vizuálními hrátkami, slibným úvodem, odporně nudným dějem a žádným koncem. Trochu jako Válka barev, jen bez kriminální zápletky.(28.11.2008)

 • Pavlík
  *

  18. 07. 2012 (193.); mít kamaráda typu Gabriela musí být deprimující(18.7.2012)

 • klima777
  *

  Prý atmosférický film... Všechno špatně, všechno. Jak se říkávalo na českém venkově: Anděl Páně zlámal sáně, svatý David dal je spravit.(27.9.2010)

 • TereziaCSR
  *****

  Dala bych mu jen 4*, ale chci trochu pozvednout zdejší hodnocení, protože 44% si tento film opravdu nezaslouží. K samotnému filmu: to byl teda nářez. Film s tak obrovskou atmosférou se jen tak nevidí. Absolutně vás pohltí depresivní chmurná přispatá nálada tohoto filmu. Po skončení filmu byla diskuse s režisérem, který správně poznamenal, že Ocas ještěrky není pro každého a rozhodně ne výdělečný film.(22.3.2009)

 • bohemia_regent
  ***

  Zajímavé, na imdb.com má tento film aktuálně 65 %... -------- V titulcích filmu uvedeno: koprodukce Česko / Makedonie.(9.7.2012)

 • Radek.SCH

  Rozpočet: 21 milionů Kč(7.2.2009)

 • Astrebleue
  **

  Pořád ještě nevím, co si o tom mám pořádně myslet.Ano, čekala jsem film s lyricko-expresívním námětem, ale i tak mě to zaskočilo.Chvíli mi trvalo, než jsem se vůbec soustředila na "děj" a pak mi všechno přišlo nedotažené, nic neříkající shluk experimentálně vyhlížejících scén, které najisto měly nějaký účel, ale já ho asi nepostřehla.Vpravdě je to plné pocitů ale paradoxem je, že se s nimi nejde ztotožnit.(15.2.2009)

 • Joeey
  *

  Je pravda, že těch zvláštních podobenství je zde přespříliš a mně rovněž často unikal jejich význam. Chyby, které zmiňují recenzenti, tu prostě jsou a když k tomu připočítám depresivní atmosféru v příběhovém polotovaru tvořící zápletku celého filmu, musím dát jen tu jednu hvězdičku. A ještě něco... jestli tenhle film něčím opravdu není, tak filmem dramatickým.(4.2.2009)

 • Nine
  **

  Zajímavá kamera, dobře hrající Švehlík, ale film tak přeplněný symbolikou, až byl prostě "divnej"...(13.10.2013)

 • bono22vox
  ***

  Zadumany film, kterému nechybí atmosféra ani dobré nápady, ale postrádá silný příběh.(1.2.2015)

 • markyzgero
  **

  švehlíkovy nozdry opravdu připomínaj ty ještěrčí a jelikož se tam pořád řeší záležitosti ohledně jeho sexuálního života, rozumim i tomu ocasu. to že to je kravina, nebudu ani zmiňovat. se skrytejma významama se holt musí umět pracovat.(18.8.2012)

<< předchozí 1 2