Znovu u Spejbla a Hurvínka (TV seriál)

Loutkový / Pohádka / Rodinný

Československo, 1974, 13x9 min

Libuše Koutná

Svatopluk Malý

Co mě na Hurvínkovi nepřestane fascinovat, je nejen to, že je to dokonalá mezigenerační záležitost, která funguje už po mnoho desetiletí, ale také že ono kouzlo a vtip nemá hranice ani v jazyce. Sám jsem zažil, že scény z Hurvínka s úsměvem citují šedesátiletý německý profesor i jeho žačka. I když jsem poznal i původního Skupova Hurvínka, ať už na deskách či ve filmech je jím pro mě především ten Kirschnerův. Ale zdá se, že i v novém obsazení se Hurvajzovi rovněž daří. Co takhle nějaké seriálové pokračování?(9.6.2007)

„Čekám, jestli tě napadne, že bys mohl to křovíčko obejít! – „To seš celej ty, kráčet cestou nejmenšího odporu. Samo sebou, že mě může napadnout to obejít, jenže to je vrcholně nesportovní, obcházet překážky, že ano?“ Po letech mě hlavně překvapilo, jaký přesah vyprávění o Spejblovi a Hurvínkovi má, jak vymazlenými dialogy se může chlubit a jak je tohle sympatické a neskutečně svěží povídání platné v kterékoliv době!!(6.12.2011)

90%(16.12.2007)

"Hajajá, hačičí." Rozcvička hodná triatleta:-)(20.12.2008)

Vyrůstal jsem na spoustě pohádkách i nepohádkách, ale jen málo filmů/seriálů jsem si pouštěl tak často jako tohohle Hurvínka. Můj s přehledem nejoblíbenější Večerníček.(13.8.2015)

• - Spejbl se křestním jménem jmenuje Josef. (M.B)

• - Postava Hurvínka vznikla v roce 1926. (M.B)