Znovu u Spejbla a Hurvínka (TV seriál)

Loutkový / Pohádka / Rodinný

Československo, 1974, 13x9 min

Libuše Koutná

Svatopluk Malý

Já mám jenom jednu nohu,.... totiž jedny nohy..... Miloš Kirschner byl výborným nástupcem Josefa Skupy a jeho příběhy Spejbla a Hurvínka patří do zlatého fondu televize.(12.5.2009)

Znovu a opět výborně!(15.8.2008)

11. Syslus modrobulvus: http://www.youtube.com/watch?v=86l7L3JbZoE(9.1.2009)

Co mě na Hurvínkovi nepřestane fascinovat, je nejen to, že je to dokonalá mezigenerační záležitost, která funguje už po mnoho desetiletí, ale také že ono kouzlo a vtip nemá hranice ani v jazyce. Sám jsem zažil, že scény z Hurvínka s úsměvem citují šedesátiletý německý profesor i jeho žačka. I když jsem poznal i původního Skupova Hurvínka, ať už na deskách či ve filmech je jím pro mě především ten Kirschnerův. Ale zdá se, že i v novém obsazení se Hurvajzovi rovněž daří. Co takhle nějaké seriálové pokračování?(9.6.2007)

Vyrůstal jsem na spoustě pohádkách i nepohádkách, ale jen málo filmů/seriálů jsem si pouštěl tak často jako tohohle Hurvínka. Můj s přehledem nejoblíbenější Večerníček.(13.8.2015)