Znovu u Spejbla a Hurvínka (TV seriál)

Loutkový / Pohádka / Rodinný

Československo, 1974, 13x9 min

Libuše Koutná

Svatopluk Malý

"Hajajá, hačičí." Rozcvička hodná triatleta:-)(20.12.2008)

Některé díly výborné, třeba "Hurvínek hlavou rodiny", "Spejbl se bouří" nebo "Hurvínek domácí kutil", jiné trochu slabší, ale celkově výborná záležitost. Celkový dojem: 80%(30.7.2014)

Žeryčku, úúúúúúúžžžž!!!!(25.3.2009)

Myslím, že Hurvínkové na deskách Supraphonu jsou mnohem lepší a dotaženější, ale i tohle zpracování má svoje kouzlo. Bohužel ty silné Hurvajsovy roky film nezachytil. Léta osmdesátá, kdy se Hurvajs zcela taťuldovi vymkl z rukou a stal se z něj doslova nekontrolovatelný grázl, ty jsou jen na těch gramodeskách. Hurvínek a lupiči, Hurvínkova strašidýlka, Hurvínkovy staré pověsti české atd. to jsou prostě legendy. Ale i tak za seriál 85%(2.2.2015)

Co mě na Hurvínkovi nepřestane fascinovat, je nejen to, že je to dokonalá mezigenerační záležitost, která funguje už po mnoho desetiletí, ale také že ono kouzlo a vtip nemá hranice ani v jazyce. Sám jsem zažil, že scény z Hurvínka s úsměvem citují šedesátiletý německý profesor i jeho žačka. I když jsem poznal i původního Skupova Hurvínka, ať už na deskách či ve filmech je jím pro mě především ten Kirschnerův. Ale zdá se, že i v novém obsazení se Hurvajzovi rovněž daří. Co takhle nějaké seriálové pokračování?(9.6.2007)

• - Postava Hurvínka vznikla v roce 1926. (M.B)

• - Spejbl se křestním jménem jmenuje Josef. (M.B)