poster

Broučci (TV seriál)

Animovaný / Loutkový / Pohádka

Československo, 1967, 8x11 min

 • berg.12
  **

  Tak tenhle večerníček měl u mě jako malého prostě smůlu. Jednak tím, že byl loutkový a černobílý a také jsem v něm viděl slabý neakční odvar "Včelích medvídků". Opět jedno z mých neobjektivních dětských hodnocení večerníčků.(5.2.2008)

 • kulyk
  **

  Brouci mi ukradli dětství, bezstarostnost a naivitu. První setkání se smrtí, bohužel natolik sugestivně podané, že rozlomilo křehký obal nevědomosti. A já tvrdím, že dříve, než muselo. Poetika namíchaná se syrovostí, které do díla protestantský Karafiát uložil, si nezadají s dojmy z literárního odkazu kodaňského citového vytřeštěnce Andersena. V očích čtyřletého Kulyčka jej vlastně řádně překonaly. Knihu dětem nečíst a seriál nepouštět dříve, než se jim samotným vžene slza do očíček při pohřbu nějakého toho rodinného pana Nebožtíka, tak zní má skromná rada, prosím. // Ohodnotit Breberky není snadný úkol. Jako pinďourek bych jim dal nekompromisní odpad, dnes, když jsem již velikým kokotem, nelitoval bych ani osmdesátiprocentní hranice. Tak tedy kompromis.(22.12.2013)

 • AngelAngie
  ***

  Broučci byli na můj vkus vždy příliš strašidelní...(11.7.2008)

 • Stegr
  ***

  55% - Bylo to hezké, ale já to moc nemusel...(8.2.2008)

 • ainny
  *****

  Milovaní Broučci, které jsem sice nedokázala přečíst, ale viděla jsem je mockrát a mockrát jsem poslouchala, jak mi je čte pan Höger z gramofonové desky. Takže už pro tu nostaligii nejde jít níž.(11.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace