Broučci (TV seriál)

Animovaný / Loutkový / Pohádka

Československo, 1967, 8x11 min

Hudba: Jiří Srnka. Staří klasičtí Karafiátovi tehdy ještě černobílý Broučci byli stejně nejlepší. A já se ptám proč je nedávají častěji, třeba na úkor těch od paní Pospíšilové..? Vždyť je a to nejen má generace už pomalu ani nezná, a mylně si myslí že žádní jiní nebyli před těmi z roku 1995 natočeny. Viděl jsem snad jen jeden díl z nějakého cyklu a to je přeci jenom žalostně málo. Naposledy v ČT v roce 1993 (předtím v roce 1989), co se mi podařilo zjistit, a to je si myslím přeci jenom už hodně moc dávno. Prosím opakovat, už jen kvůli těm zvučným hereckým jménům by to stálo za to.(16.4.2007)

Karafiátovy Broučky nám čítávala o prázdninách babička. V podvečer tvá čeládka, co k slepici kuřátka .... Staré loutkové provedení pohádky o rodině, o přátelství, o zodpovědnosti o tom, jak být hodným broučkem a ne škodlivým hmyzem. Když už mají pohádky vychovávat, je dobře, když jsou to krásné a roztomilé pohádky.(11.5.2013)

• Snorlax

Již Karafiátův námět mne nikdy zrovna příliš nenadchnul, ale loutkové zpracování mě vyloženě nudilo.(20.5.2011)

• MikeCool

Krátkometrážní TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 55% (2*) |(21.7.2013)

Pozdější loutkové večerníčky byly hodně statické a monohercké, Broučci vznikaly ve filmových ateliérech a tomu odpovídá kamera, střih i využití hlasů, navíc vypravěč František Smolík je dědečkovsky idylický, i když Broučci nejsou žádnou idylou, ale evangelickým výkladem světa pro děti.(28.2.2015)