Autíčko s červeným srdcem (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1987, 7x7 min

Petr Skoumal

Kouzelný a tak trochu neprávem polozamenutý večerníček z mých raných dětských let o jednom klukovi a jeho bílém autíčku s červeným srdcem na kapotě v sedmi krátkých příbězích. Tuším že i ten kluk měl to srdce a to sice někde na svém tričku. Nic podstatného se mi nepodařilo zjistit, komentář Taťjány Medvecké ani Skoumalovu hudbu si v tuto chvíli bohužel už nevybavím. Nicméně dodnes si vzpomínám na docela pěknou animaci od Evy Višňákové a na jednu z těch sedmi epizod která nesla název "Závody". Co se mi podařilo zjistit, tak to sice to že v TV to běželo naposledy asi před zhruba deseti lety. Chtělo by to asi reprisovat přeci jen častěji...(21.4.2007)

příjemné, milé, bohužel kdesi uložené v archivu pod decimetrovou vrstvou prachu... :( šup s tím do Budíčku! ;) 80%(9.3.2008)

Bezvadný večerníček, ty vzpomínky jsou prostě úžasné: miluji nostalgii :-).(24.7.2009)

X(26.9.2010)

Tenhle večerníček byl nádherný. Škoda, že je to jeden z těch pěkných, ale bohužel pozapomenutých večerníčků.(21.2.2009)

• DinoRaptor

Na tomhle večerníčku jsem nevyrůstal, nikdy dřív jsem ho neviděl až teď. Můžu ale říct že mě vůbec ničím nezaujal ani po stánce příběhu a ani po stránce animace. A ta úvodní a závěrečná říkanka mi vážně těžce lezla na nervy.(16.7.2013)

Škoda, že se na tenhle poklad zapomnělo, ale mělo to moc málo dílů:-)(2.9.2009)

Matně si pamatuju, že se mi to líbilo :o)(9.12.2007)

Legendární Večerníček :)(15.2.2014)

Jede Toník v autíčku, po zeleném chodníčku, jede jede do pohádky, jede tam a zase zpátky, kdo pojede s ním? - Poetický a inteligentní večerníček pro malé zvídavé nebo odrostlé děti. - Dojel tam a zase zpátky, kamarádi, kamarádky, pojďte taky spát! *** Ve zkratce: Nejlepší večerníček!(27.1.2013)

Jeden ze starších pozapomenutých Večerníčků, který bůh ví proč ČT už 11 let nevytáhla z archivu. Nebylo to žádné veledílo, ale mně se to celkem líbilo. Stejně jako Karlosovi, i mně se matně vybavuje jen ten příběh o závodech. Myslím, že tam byl nějaký "černý závodník" který podváděl. A ještě mi utkvěla v paměti říkanka, kterou každý díl začínal: "Jede Toník v autíčku, po zeleném chodníčku. Jede, jede do pohádky, jede tam a zase zpátky. Kdo pojede s ním?"(27.11.2007)

Vskutku pozapomenutý večerníček o autíčku a jeho klučičím kamarádovi se tváří jako velice pohodová zábava, ale na mě působil vždy trochu smutně až depresivně. Jistě k tomu přispělo i nezapomenutelně zvláštní vypravěčství Taťjany Medvecké. Je to už nějaký pátek, co jsem večerníček viděl naposledy, ale vždy mi bylo milého a dobrosrdečného autíčka líto, mám pocit, že kluk se k němu nechoval vždy hezky a já se nikdy nechtěl chovat ke svým milovaným hračkám stejně. I když se to ne vždy dařilo. Každé zapeklité dobrodružství s morálním problémem však nakonec dobře dopadne i proto, že citlivé a přátelské autíčko má srdce nejen na kapotě. Báječné a zcela nezávadné podívání.(18.12.2013)

Dodnes mam v usich hlas Tatjany jako by to bylo vcera. Bohuzel neni. =((20.9.2009)

• Stejšn

Já tendle večerníček úplně nenáviděl a řadím ho na úplné dno, společně s Panem Duhou a Pikem a Kvikem. A teď jsem ho zase zahlédl v bedně a stále se mi z něj dělá zle.(15.7.2013)

Tak snad poprvé v tomto století o prázdninách čt vytáhla tento večerníček z archívu a připoměla tento večerníček dětem. Nějáký hacker dal tento seriál na uložto a když jsem si to stahnul, tak jsem zjistil, že tento večerníček byl opravdu pozapomenutý neprávem. Je to kouzelný večerníček, který sice není tak akční jako Pat a Mat, Káťa a Škubánek apod., ale je to milé a dost dobré. V záplavě Bakuganů a Pokemonů by to mohlo být osvěžení pro dnešní mládež.(17.4.2013)