Metal & metalisté

• Kanada

Metal: A Headbanger's Journey

Dokumentární / Hudební

Kanada, 2005, 96 min

Zajímavá cesta za metalem a jeho historií. Průvodce to ale natáčel jako fanoušek pro fanoušky - to znamená, že glorifikoval na metalu snad vše. Nemám rád metal a neláká mě poslouchat, že metal je dobrý pozitivní styl vyděděnců, kteří se liší od mainstreamu a nikdo jim nerozumí. Prožívají bolest, zpívají o bolesti a skupiny jim předávají pozitivní energi, aby měli ráno důvod vstát. Metal je jedna velká šaškárna, kde si normální lidé hrajou na ty zlé, vypadají nebezpečně ale zpívají o bolesti, mučení, sebevraždě atd. Nikomu to neberu, ale tvrdit, že metal je pozitivní hudba, to nevstřebám. Hledají stále tvrdší texty, hudbu i excesy = konec umění.(29.5.2012)

nie je to spatne, ale ani ozajstna bomba. ja ako deah a blacker by som uvital viac z tohto stylu, ale neva... jednoznacne najlepsie je interview s ozratym necrobutherom z mayhem: "that's why we are here, coz germany sucks!" alebo "yeah i have a comment, FUCK YOU" mega rofl, to interview sa da pozriet tu:http://www.youtube.com/watch?v=C0HX8d3SKzA, ako aj cely dokument: http://www.youtube.com/watch?v=mVeVPkfiUo8(4.9.2008)

Bud to cítiš alebo nie. Tak vystihujúce. Headbanger's Journey sa občasne zasekáva. Miestami dokonca vyznieva až nudne. Nie je dokonalý, no rozhodne zaujímavý. Stručné a jasné odpovede na nezodpovedané otázky. Takovej Frequently asked questions (FAQ) of metal. Pre fanúšikov povinnosť, pre nezainteresovaných ..sprievodca metalovej kultúry od a-z.(12.5.2010)

Viděl jsem to sice až po "Global Metal" ale je to taky nářez. Ač nejsem metalista, nýbrž částečnej fanda metalu, tenhle dokument je pecka. Jasně, aby se tam vešlo všechno, musel by to bejt seriál, ale podle mě San Dunn vytěžil z těch 90ti minut absoulutní maximum. .!..!(29.3.2010)

Spousta skvělých rozhovorů, které také dost napoví o inteligenci interpretů. Ta mě dokázala překvapit mile (Rob Zombie, Tom Araya) i nemile (norská scéna je opravdu zajímavá). Žádná extra bomba to není. Je to prostě "jen" dobré.(27.2.2008)