P.S. Miluji Tě

P.S. I Love You

P.S.: Milujem ťa

Drama / Romantický

USA, 2007, 126 min

Nie všetko je Garden State, čo má 80%. Pred troma hviezdičkami tento film zachraňuje len výlet do Írska a záver.(2.5.2008)

Tak si říkám, teď to skončí, bude to dojemné, ale celkem pěkné - a následuje jedna z největších WTF scén roku - ne nebude to láska, ale přátelství. Ehm ehm. Tim vyhoděj půlku filmu oknem ven a William, na poměry americký romantiky docela normální chlap, se s tim spokojí. Co to jako tento??? Půjdeme na to přes plusy a mínusy. +: Hudba, několik vtipných scén (na jezeře), docela civilní, Hillary byla k sežrání (vzpomínka na vystoupení na pódiu - málem jsem slintal až na plátno). -: Docela dlouho mi trvalo se do filmu nějak pořit (asi prvních 30 minut mě skoro nechytlo), už zmíněný konec, několikanásobná připomínka teploušů (asi je to teď předepsaný), poznatek, že v americkym filmu se chlap musí vždycky omlouvat ženský, aniž by za něco mohl, Butlerovy ozdoby (na chlapy s řetězama a náramkama jsem alergickej). P.S. Přátelství mezi chlapem a ženskou neexistuje.(23.12.2007)

Stačí jen pár dopisů a skvělý doják, romantická komedie roku, je na světě..Blahopřeji, pane režisére..Film, na který nesmíte jít sám, ale nejlépe se svojí partnerkou, abyste si pak případně uvědomili, o co společně přicházíte... Tento druh filmu sice moc nepreferuji (čekal jsem opět nějakou přeslazenou růžovou knihovnu), ale i tak to pro mě bylo příjemné překvapení. Prvních dvacet minut mě fakt nebavilo, hádka střídala hádku, bylo to takové zmatené, ale pak po těch všech dopisech, scénách v baru, hudebním vystoupením Holly a výletu do Irska se to rozjelo a se mnou, resp. s námi, to šlo s kopce:-) Ve finále skoro ukápla i ta slza:-) Ty hvězdy dávám především za ten irský humor, který byl nádherný, nenásilný a skoro nenapodobitelný, samozřejmě, že i za irskou přírodu..a pak především za skvělou Lisu Kudrow se svým nenapodobitelným oťukáváním chlapů..Jste sám? Ano! Jste gay? Ano! Nashle!!! Jste sám? Ano! Jste gay? Ne! Pracujete? Ne! Nashle!!! Moc příjemný, úsměvný, ale na druhou stranu také dost tragikomický snímek, avšak se skvělými hereckými výstupy.(9.1.2008)

Čekala jsem průšvih a dostala jsem nejlepší filmové překvapení od doby King Konga. Citově vyděračské filmy nesnáším, ale tyto dojemné scény byly tak přirozeně vyvážené a rytmicky střídané se scénami (taktéž přirozeně) komediálními, že se nedalo jinak než se nechat (opět přirozeně) dojímat a rozesmívat. Zejména úvod byl pro mne cinematerapeutický v jisté fomě ztotožňování se, později film ohromoval nádhernou irskou krajinou a venkovskými výjevy s typickou irskou hospůdkou (a Iry samozřejmě). ;) K tomu příjemná, netuctová a dobře padnoucí hudba, elegantní a nápadité kostýmy Hilary Swank (o botičkách ani nemluvě) a ještě víc nečekaně příjemní herci, kteří sice měli přitáhnout fanoušky "svých seriálů" (Lisa Kudrow - Přátelé, James Marsters - Buffy, Jeffrey Dean Morgan - Chirurgové), ale nakonec se ukázali jako velice dobrá volba pro tyto role. To, že se mi tu nejvíc opakují přívlastky "přirozený a příjemný" asi nebude náhoda, tento film takový prostě byl, včetně víceméně nečekaného smyslu celého příběhu a jeho závěru. Ještě štěstí, že to přesně takhle dopadlo. ;-) Poznámka po druhém zhlédnutí: napodruhé se mi do filmu vůbec nepodařilo proniknout a jen jsem zvenčí pozorovala pěkný produkt, bez emocí. Doudám, že to byla vina jen všech těch smějících se diváků, házejících popcorn po celém kinosále! :-((26.12.2007)

Ale pozrime že, tak predsa hollywoodska produkcia vypotila aj niečo hodnotnejšie, než tie bezduché romantické produkty na jedno použitie. Stane sa to len pár krát do roka a táto záležitosť patrí určite k tým reprezentatívnejším. Jasné, že to celé dýcha americkou naivitou a sčasti aj potrhlou nereálnosťou, ale s tým treba rátať a nehľadať tam tie chybičky. Nápad bol geniálny a spracovať sa ho podarila s grandióznym prehľadom. Plus Hilary a Gerard, môj obdiv, iskrivé a úprimné vystúpenie. Najmä od Butlera. Mimochodom môjmu dojmu rozhodne prospelo to, že mi v kine robila spoločnosť priateľka, keď k tomu prirátame fakt, že bol 'Valentín', musím dať 85%.(15.2.2008)

• - Na začátku filmu je řečeno, že Holly (Hilary Swank) a Gerry (Gerard Butler) se brali, když bylo Holly devatenáct. Gerry zemřel těsně před jejími třicátými narozeninami, takže je to alespoň jedenáct let od jejich svatby a ne jen sedm, jak se tvrdí ve filmu. (LoLaa)

• - Zhruba ve tři čtvrtě filmu má na sobě Gerard Butler pod lehkým svetrem zelené tričko, které měl na sobě oblečené i na začátku, přestože ve scénách je časový posun asi devíti let. (Dlee)

• - Tento film je venovaný Windland Smith Riceovej (známa fotografka) - sestre Molly Smithovej, ktorá aj produkovala tento film, podľa ktorej bola inšpirovaná postava Hilary Swank (Holly). (Samuellsson)