P.S. Miluji Tě

P.S. I Love You

P.S.: Milujem ťa

Drama / Romantický

USA, 2007, 126 min

Tyhle věci se občas stávají. Ne tak často, ale občas jo….. Garry je týpek přesně podle mýho gusta (takovej pohřeb bych chtěl taky!). Jde o romantiku s laskavým humorem, kde vedlejší postavy (hlavně L.Kudrov) připomínají chováním ,,Přátele“ a jsou více než příjemným oživením. Romanticky praštěná H.Swank a pro mě překvapující G.Butler mají od počátku jediný cíl: dojmout! To se jim podařilo. Ne však třeba obsazení ,,náhradníka“ (H.Connick Jr.), jehož postava mi vůbec neseděla. A taky to postupně začala být nuda. Takže jsem vydržel hlavně ze zvědavosti. A odměnou mi byla závěrečná část snímku věnovaná ,,jejich“ seznámení, kterou bych si klidně zopakoval. Kdyby ,,rejža“ vynechal to ,,uprostřed“, mohl jsem zde ,,vrnět“ blahem. Přesto jsou to lepší ***.(29.6.2008)

Nejlepší romantika, co jsem za posledních pár let viděl. Obvykle se vyhýbám Hilary Swank, ale tady byla snesitelná, Butlera taky nemusím, ale tady byl super. Díky bohu za originální nápad (v tomhle žánru aby je člověk hledal lupou) a hodně slušnej scénář, kterej umí i v závěru překvapit. 8/10(3.1.2008)

Jsem strašně ráda, že jsem tento film viděla až teď, protože vidět ho o pár let dřív, nebylo by určitě moje hodnocení tak vysoké a film by mě tolik nebavil. V poslední době totiž romantickým filmům přicházím na chuť a dokonce je i vyhledávám, což jsem dříve nedělala, spíše jsem jimi opovrhovala. Film ale musí mít silný námět a musí být alespoň trochu originální a tento u mě splňuje oba požadavky. P.S. Miluji Tě je příběhem Holly, které dopisy mrtvého manžela pomáhají znovu se dostat do života. Příběh mě zasáhl i v tom smyslu, že ztratit opravdovou lásku může kdokoliv z nás (pokud má tedy to štěstí a vůbec ji za život najde). A při té představě mě opravdu zabolelo u srdce. Pro mě tedy jeden z nejlepších romantických filmů. P.S. Hilary Swank se pomalu stává jednou z mých oblíbených hereček.(13.8.2011)

Od začátku do konce - a že je to štreka (DVĚ HODINY) - precizně na efekt vypočítané romantické koukání, jemuž nelze upřít fungující chemii mezi Gerardem a Hilary, na což navazuje velice dobré herectví filmové dcery (Hilary) a matky (kterou si střihla Kathy Bates). Bohužel jsou tu zásadní negativa, která rovněž pramení z chladné producentské kalkulace. Předně jsou tu "děsně funny" scénky s kamarádkami, přičemž by jen tak btw Lisa Kudrow už mohla pochopit, že na potrhlou Phoebe tu není nikdo zvědavý, a že je mrtvá jako "pro přátele Gerry" Butler. Pak jsou tu ještě takové drobnosti jako kdo koho kdy přefikne (protože to je jedno velké WTF odtržené od reality) nebo lehká předvídatelnost děje... nicméně pozitiva převažují, ačkoliv mi to úplně nejde z huby, protože představa, že někdo jako on by měl sahat na někoho jako Hilary je sice strašná, ale když se budete dost snažit být objektivní, nakonec si řeknete, že Gerard Butler to není, že je to ten irský "sympaťák", kterého hraje, a hlavně ten, kterého Hilaryina Holly miluje, takže je to vcelku OK:) A navíc tomu zmetkovi nejde upřít komediální talent, i když pořád trvám na tom, že to není žádný kvalitní herec... Takže, drazí moji, díky promyšlenosti, řemeslné kvalitě a chemii mezi hlavní dvojicí jde o velice slušný nadprůměr mezi romantickými "komediemi". A to je všechno, žádné historické úspěchy se nekonají, a navíc je tu ta pachuť nějak podivně vsouvaných scének rozbíjejících jinak velmi slušnou atmosféru, scének navíc zjevně cílených na určitou diváckou skupinu, do které rozhodně nepatřím. Výsledek je potom 70% s tím, že někdy za dlouhý čas bych se možná mohl podívat ještě jednou.(11.4.2010)

Tak si říkám, teď to skončí, bude to dojemné, ale celkem pěkné - a následuje jedna z největších WTF scén roku - ne nebude to láska, ale přátelství. Ehm ehm. Tim vyhoděj půlku filmu oknem ven a William, na poměry americký romantiky docela normální chlap, se s tim spokojí. Co to jako tento??? Půjdeme na to přes plusy a mínusy. +: Hudba, několik vtipných scén (na jezeře), docela civilní, Hillary byla k sežrání (vzpomínka na vystoupení na pódiu - málem jsem slintal až na plátno). -: Docela dlouho mi trvalo se do filmu nějak pořit (asi prvních 30 minut mě skoro nechytlo), už zmíněný konec, několikanásobná připomínka teploušů (asi je to teď předepsaný), poznatek, že v americkym filmu se chlap musí vždycky omlouvat ženský, aniž by za něco mohl, Butlerovy ozdoby (na chlapy s řetězama a náramkama jsem alergickej). P.S. Přátelství mezi chlapem a ženskou neexistuje.(23.12.2007)

• - Tento film je venovaný Windland Smith Riceovej (známa fotografka) - sestre Molly Smithovej, ktorá aj produkovala tento film, podľa ktorej bola inšpirovaná postava Hilary Swank (Holly). (Samuellsson)

• - Počas natáčania scény, v ktorej Gerard Butler predvádza striptíz, jeho traky zasiahli Hilary Swank do čela. Výsledkom bolo porezanie, ktoré muselo byť zašité niekoľkými stehmi v nemocnici. (ladko)

• - Jednoho dne Holly (Hilary Swank) navštíví zpívající skřítek Leprikón (Mike Doyle), který jí donese další dopis od Gerryho (Gerard Butler). Jak se střídají záběry na skřítka, neustále se mění i pozice barevných balónků v jeho ruce. (LoLaa)