P.S. Miluji Tě

P.S. I Love You

P.S.: Milujem ťa

Drama / Romantický

USA, 2007, 126 min

Nejlepší romantika, co jsem za posledních pár let viděl. Obvykle se vyhýbám Hilary Swank, ale tady byla snesitelná, Butlera taky nemusím, ale tady byl super. Díky bohu za originální nápad (v tomhle žánru aby je člověk hledal lupou) a hodně slušnej scénář, kterej umí i v závěru překvapit. 8/10(3.1.2008)

Sakra, tak tohle se mi nestalo ani nepamatuju, abych probrečela téměř celý film! Ach jo, bylo to sice kýčovité, až to bolí, ale nějak mě to dostalo. PS: nevylučuju, že za mé přecitlivělé rozpoložení může pms a ne R. LaGravenese :-)(19.7.2008)

Jsem strašně ráda, že jsem tento film viděla až teď, protože vidět ho o pár let dřív, nebylo by určitě moje hodnocení tak vysoké a film by mě tolik nebavil. V poslední době totiž romantickým filmům přicházím na chuť a dokonce je i vyhledávám, což jsem dříve nedělala, spíše jsem jimi opovrhovala. Film ale musí mít silný námět a musí být alespoň trochu originální a tento u mě splňuje oba požadavky. P.S. Miluji Tě je příběhem Holly, které dopisy mrtvého manžela pomáhají znovu se dostat do života. Příběh mě zasáhl i v tom smyslu, že ztratit opravdovou lásku může kdokoliv z nás (pokud má tedy to štěstí a vůbec ji za život najde). A při té představě mě opravdu zabolelo u srdce. Pro mě tedy jeden z nejlepších romantických filmů. P.S. Hilary Swank se pomalu stává jednou z mých oblíbených hereček.(13.8.2011)

Těžké si stěžovat na film, který už svým názvem jakoby varoval „nejsi-li vysoce citlivá, zhruba třicetiletá žena, které sleduje Poštu pro tebe z jiných důvodů, než je sebetrýzeň či sociologický výzkum, miň mě“. K dobrovolnému zhlédnutí jsem se rozhodnul po zkušenostech s jinými, převážně jihokorejskými plačtivými melodramaty, jimiž vyvolané slzy měly příjemně očistný efekt. Peesko je bohužel přitažené za vlasy buď příliš, nebo nepříliš. Příliš precizní načasování záhrobních dopisů… pominu. Jestli Gerry před smrtí prodal nějaký orgán, aby na celou záležitost měl peníze… pominu. Že jsou všichni (dva) Irové podáni jako věčně nezadaní zoufalci, vyčkávající poslušně příjezdu princezny z Ameriky… pominu. Ale nemohu pominout nefér přístup k ženám, o nichž a pro něž by to celé mělo být. Závislost hrdinek na jejich mužských protějšcích je výsměchem slovu emancipace. Holly (Hilary Swank víc sluší vážnější role) se otrocky řídí příkazy možná milého, leč zesnulého, její dvě kamarádky bez výhrad akceptovaly, co se od nich čeká – najít si partnera a zplodit dítě – pročež hledají partnera/plodí děti. Největší tragédie Holly tedy spočívá v jejím osamocení a s tím související nemožností zachovat rod. Ad absurdum je fixace hrdinek na muže dohnána na loďce, kdy jsou po ztrátě vesel schopny jenom sedět a křičet, dokud neumrznou, nebo se pod vlivem „ponorky“ vzájemně nezardousí (zvolené řešení je samozřejmě humánnější a filmovější). Od většího cynismu mne dlouho odrazovala atypicky dlouhá otevírací scéna filmu, kdy o ústředním páru vtipně a bez zábran zvíme většinu podstatného. Celou ji završuje vystřelené oko a nakopnutý palec, s krásnou nenuceností narušující v jiných filmech nenarušitelnou atmosféru, jež předchází dokonalému milostnému aktu. S vyhlídkou více takových momentů jsem se dobral konce a zjištění, že nakonec vážně jde jenom o sladce malinovou červenou knihovnu. P.S., Nezlob se, ale víc než tebe miluji Můj život beze mne. 65% Zajímavé komentáře: k212, mm13, ScarPoul, PetaBlack, Skleni(7.10.2010)

Že nebožtíci přejí lásce, to věděl už Billy Wilder, ale ten uměl nějak! opříst sladkou pavučinkou a nějak! rozesmát. I nebožtík Garry se o to pokusil, u mne ale neuspěl, ačkoli se aktéři většinou na plné chrupy usmívali nebo na plné váčky slzeli a při tom se ujišťovali, jak moc pro sebe znamenají. Dialogy místy hloupoučké, scének odjinud kopec, občas podařená replika i celá skeč, ale stejně jsem jednu chvíli hořce zalitovala, že sedím v kině a tudíž se nemůžu natáhnout a spát.(22.3.2008)