P.S. Miluji Tě

P.S. I Love You

P.S.: Milujem ťa

Drama / Romantický

USA, 2007, 126 min

Tohle byl moc milý film. Hillary Swank byla jako Holly krásně křehká, něžná a zranitelná a tolik vnitřně zraněná ze ztráty milovaného muže. Její postupný návrat do života, za pomoci skvělých přátel, mámy, se kterou si nikdy moc nerozuměla a obrovské lásky Gerryho je vlastně podstatou celého filmu. Jen ten konec si mohli odpustit, nebylo ho třeba.(13.7.2008)

Tyhle věci se občas stávají. Ne tak často, ale občas jo….. Garry je týpek přesně podle mýho gusta (takovej pohřeb bych chtěl taky!). Jde o romantiku s laskavým humorem, kde vedlejší postavy (hlavně L.Kudrov) připomínají chováním ,,Přátele“ a jsou více než příjemným oživením. Romanticky praštěná H.Swank a pro mě překvapující G.Butler mají od počátku jediný cíl: dojmout! To se jim podařilo. Ne však třeba obsazení ,,náhradníka“ (H.Connick Jr.), jehož postava mi vůbec neseděla. A taky to postupně začala být nuda. Takže jsem vydržel hlavně ze zvědavosti. A odměnou mi byla závěrečná část snímku věnovaná ,,jejich“ seznámení, kterou bych si klidně zopakoval. Kdyby ,,rejža“ vynechal to ,,uprostřed“, mohl jsem zde ,,vrnět“ blahem. Přesto jsou to lepší ***.(29.6.2008)

Že nebožtíci přejí lásce, to věděl už Billy Wilder, ale ten uměl nějak! opříst sladkou pavučinkou a nějak! rozesmát. I nebožtík Garry se o to pokusil, u mne ale neuspěl, ačkoli se aktéři většinou na plné chrupy usmívali nebo na plné váčky slzeli a při tom se ujišťovali, jak moc pro sebe znamenají. Dialogy místy hloupoučké, scének odjinud kopec, občas podařená replika i celá skeč, ale stejně jsem jednu chvíli hořce zalitovala, že sedím v kině a tudíž se nemůžu natáhnout a spát.(22.3.2008)

• akisha

Myslela jsem, že umřu. 78%, cože?! Dvě hodiny, DVĚ hodiny absolutní nudy. Stupňování děje proběhlo způsobem, že jsem od lehkýho znudění přešla přes nevíru až k vzteku a znechucení. Fakt by mě (naprosto upřímně), zajímalo, co se na tom lidem líbí. Dialogy jsou většinou úplně o ničem, Hilary nesympatická, neděje se nic, jen se furt zjevujou Butlerovy flashbacky, aby to bylo "jako ze života", nesměl by o Hilary jevit zájem zřejmě naprosto dokonalej muž a zároveň charizmatickej číšník. Nechci vypadat jako nějaká bezcitná bestie, ale já si prostě furt říkala, že něco takovýho by se v životě nemohlo stát ani omylem. To je sice společný pro většinu romantiky, ale tahle se zároveň vydává za drama o překonání bolesti ze ztráty. Buď se rovnou nechám unášet nereálnou pohádkou, nebo si prožiju nějaký to hořkosladký drama, ale z tohodle plyne, že ztratí-li člověk milovanou bytost, měl by doufat, že mu posmrtně přichystá deset dopisů, díky kterejm za rok najde novou lásku s dalším perfektním mužem, co žije v čarokrásném Irsku. Stokrát radši bych si snad dala nějakou tu Pretty Woman. Navíc pro mě strašně otravná role Lisy Kudrow. Dvě * za fajn Butlera a hlavně za Harryho Connicka, kterej jedinej mi svou rolí a hláškama zpříjemňoval tohle dvouhodinový utrpení.(17.4.2011)

Scénář: Richard LaGravenese, Steven Rogers .. Zima... jaro, léto, podzim a zima. Do jednoho roku zarámovaný očistec mladé ženy od své životní lásky, která nedobrovolně odešla. Chytře a citlivě stavěný příběh s velkou porcí romantického odéru, srdceryvně smutných momentů i jemného, elegantního humoru. Skladba vyprávění je sice pozvolná a délka filmu by mola budit rozpaky, naštěstí nejrůznější mezižánrové balancování a přísun děje působí velice vyváženě a nějaké ty slabší chvilky tak naštěstí nehrozí, zkrátka pořád je co posouvat dále a objevovat. Herecká dvojice Gerard Butler & Hilary Swank působí na první pohled velice neotřele až odvážně, zvláště pokud máte, podobně jako já, problém poznat Butlera neoholeného v civilním oblečení (tedy znáte jen z 300) a Swank máte ve škatulce spíše chlapských rolí (Million Dollar Baby, Boys Don't Cry). Jejich spojení přesto funguje, Gerard mě skutečně překvapil přirozeností a Hilary dokáže být krásnou, přitažlivou ženou. Z filmu, mimo sladce bolavé romance, silně dýchá taktéž irská atmosféra a to zejména kvůli mnoha Irským odrhovačkám, whisky, tamní přírodní scenerii i původu spisovatelky (Irka Cecelia Ahern vydala tento svůj knižní bestseller už v jednadvaceti letech, což je, vzhledem k tématu, jistě obdivuhodné). Přes žánrová zařazení, která mohou signalizovat tuctovou záležitost, se každopádně P.S. I Love You vymyká běžné produkci a mnohé rozhodně v ledasčem překvapí, potěší, dojme a pobaví. Pro ženy takřka povinnost.(16.12.2007)