Surfaři

Shelter

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2007, 88 min

Jonah Markowitz

Rozpočet $-miliónovTržby USA $142,666Tržby Celosvetovo $-(8.3.2010)

Hrozná škoda té okaté nezávislosti, která u tohodle filmu a všem jemu podobných (dramata ze života, L / BI / trans tématika) je tak viditelná... kamera byla hrozně obyčejná, herci, především ve vedlejších rolích a komparz hrůza - nejen žádné emoce, ale ani mimika nefunguje a převládá křečovitost. Avšak ústřední dvojice mě velmi potěšila a získala si mé sympatie, navíc surfing je spolu s kinematografíí má největší vášeň, tudíž jsem vrněla blahem už jen z námětu. Člověk od tohodle filmu nesmí očekávat strhující po video i audio stránce kvalitní podívanou, stejně tak jako jsem si to já ověřila, jde vidět, že ty peníze při vzniku opravdu chyběly, ale nejde o to jaké jste orientace, ale spíš o pochopení toho, že láska je všude a jakákoli... a v tomhle filmu je prostě překrásně vystihnuto co a jak, jaké jsou při poznávání sebe sama kladeny nároky a jak těžký boj člověk svádí, ale pokud není sám, jde to hned líp... a když ne kvůli sobě, tak pro toho druhého stojí za to bojovat...(3.7.2009)

Je věrohodnost modlou, které musí někteří nezávislí filmaři obětovat kouzlo? Je…(16.6.2009)

| Scenár: Jonah Markowitz | Hudba: J. Peter Robinson | Produkcia: JD Disalvatore | Distribúcia: here! Films, Regent Releasing | Film o osude a o komplikovaných ľuďských vzťahoch. Dej a spracovanie nijak výnimočné. Samotné scenérie, hlavne pobrežia u východu a západu slnka sú však prekrásne.(21.1.2011)

Přestože se tam našlo dost hluchých míst, v druhé půlce se film přeci jen rozběhl a nakonec to nebylo špatné. V poslední době oblíbené téma matky, která výchovu dítěte nezvládá a své povinnosti přesouvá na mladšího bratra, který se zrovna nachází v období, kdy se musí rozhodnout, jestli se bude chovat tak, jak to okolí od něj očekává, nebo jestli půjde za "hlasem svého srdce" a zvolí tu těžší cestu, na které bude muset přiznat především sobě a následně i blízkým, že je gay. Silně romanticky přibarveno, chápe ho jeho nejlepší kamarád i bývalá dívka a šťastnému páru je svěřen do péče synovec (tak to už vážně pochybuji, že by to šlo reálně udělat i v té "bývalé" nejsvobodnější zemi).(1.9.2008)

• Molly

Takhle průměrnou romanťárnu s tuctovými dialogy jsem - navnaděná vašimi nadšenými ohlasy - rozhodně nečekala. Téma sbližování zkušeného muže se zmateným chlapcem je samo o sobě zajímavé, aby však zanechalo hlubší dojem, musel by být scénarista invenčnější a odpustit si některá otravná klišé (možný spoiler: ukončím vztah, následně zjistím, že mi přítel podal přihlášku na školu a já prozřím - záleží mu na mě, je to ten pravý etc. - nudaaa!), od věci by nebylo ani víc rozpracovat jednotlivé charaktery - já bych třeba ráda poznala i odvrácenou tvář hlavních hrdinů, kteří jsou divákům představováni jako dobrota sama - nudaaa podruhé. U mě holt surfaři dobrou vlnu nechytli. Třeba příště.(11.8.2010)

Velice zajímavé a pozoruhodné gay drama z USA, které mě chytlo u srdce a u kterého mi ten čas utekl tak rychle, že než jsem se rozkoukal, tak bylo po filmu. Tolik mě ten film dostal. Nevím, čím je tak zvláštní, co mě na něm tak zaujalo, že se tu teď rozplývám jako malé děcko nad lízátkem, ale fakt je ten, že tohle není jen tak nějaký obyčejný film. Abych byl upřímný, tak už jsem nečekal, že po vynikajím gay filmu z Německa "Letní bouře" ještě někdy uvidím tak kvalitní film s gay tématikou, ale měsíc se s měsícem sešel a je to tady. Na tomhle filmu je úžasné prostě všechno. Od velice zajímavého děje, přes úžasné exteriéry v podobě pláže, kvalitní herecké výkony, až po surfování, díky kterému jsem pocítil závan léta. Ale zpátky k ději. Někomu se může ten děj zdát neoriginální či možná klišovitý a zřejmě bude mít ten dotyčný pravdu, ale to lze odpustit, pokud na vás film dýchne nějakou atmosféru, přenese na vás něco pozitivního a zapůsobí na vás svým příběhem. Pak lze určitou neoriginalitu odpustit. Tomuto filmu navíc velice pomáhají kvalitní herecké výkony obou hlavních mladých herců, kteří naprosto excelují a kteří věrohodně dokázali ztvárnit nejen ty lehčí scény, ale také milování a vzájemné poznávání. Prostě jsem měl pocit, že se nekoukám na film, ale na realitu. Takže tohle je velice kvalitní a povedený film. Ovšem musím se přiznat, že včera ihned po jeho zhlédnutí jsem uvažoval pouze o čtyřech hvězdičkách. Ale teď, když jsem začal psát komentář, tak jsem si řekl, že tomu filmu vlastně nemám co vytknout, že mě zasáhl a že se mi velice líbil a já vlastně nemám důvod šetřit s hodnocením. A tak uděluji zcela zaslouženě a po právu pět hvězdiček.(23.6.2009)

Shelter je taková vcelku pohodová letní romance jejíž kouzlo podporuje často do slunce zaměřená kamera, surfování, pláže a letní lásky... Přes všechnu tu pohodu má tento film v sobě i něco dojemného - realistické představení nelehkého vývoje jednoho kluka, který poznává pravou lásku. Romantický slaďák, který na mě však fungoval dokonale. HUDBA: J. Peter Robinson - originální hudby je pomálu a vlastně ani moc originální není :-) Nezávislost produkce plně koresponduje i s použitou hudbou - většinu obstarávají alternativní písničky.(8.6.2011)

• lena60

V podstatě souhlasím s komentářem uživatele jendamaty. Pravděpodobně veškerá kvalita filmu byla zničena otřesným dabingem, čemuž ovšem až tak moc nevěřím. Abych se přesvědčila, v nejbližší době se na film podívám znovu v originálním znění, a pak mé nelichotivé hodnocení k libosti jednoho zdejšího rozhořčeného uživatele možná změním.(28.11.2010)

• Chrustyn

Dva fešní mladíci, milují surfing a ... sebe. Odvážné (pro mě nezajímavé) téma, ale nevýrazné zpracování.(9.8.2013)

Skvělý film o tom jaké to je, když člověk zjistí po tak dlouhé době kdo vlastně je a zprvu se s tím nemůže srovnat. Tématika gayů mi tady nebyla podána kýčovitě až nesmyslně ale právě naopak jako normální věc, která se stává běžně.Nemám tomu co vytknout.(19.7.2011)

• Kamca_

Od filmu jsem čekala mnohem víc kvůli procentům, které to tady má. Ale nějak mi to nepadlo do noty. Dost jsem se nudila, a proto dávám jen 40%.(3.11.2012)

Pohodový prázdninový film, asi takto by se dal charakterizovat snímek Surfaři. Filmařsky není nijak převratný, ale solidní herci a docela dobrý soundrack mnohé zachraňují. Jako jednohubka funguje dokonale 7/10(4.5.2009)

Je nutné, aby v toľkých amerických filmoch fugovala automaticky rovnica=>SYMPATICKÝ HRDINA=DYSFUNKČNÁ RODINA? Rovnica automaticky devalvujúca normálneho chalana na superMANa, superhrdinu, či v tomto prípade supergaya. Fuck.(13.9.2010)

Dějově absolutně geniální látka (tedy když nepočítáme posledních 10 minut). Ale jak to tak bývá, všechen zbytek byl špatný. Já chápu, že nezávislé filmy je velmi těžké udělat kvalitně. Ono to však jde. Bohužel zde se to nezvládlo. Vzalo mě to za srdce tolik, že dávám velmi vysoké hodnocení...(6.8.2012)

Už dlouho mě nedojal americký film. Kameru, střih atd nebudu hodnotit protože tomu nerozumím, ale čemu rozumím je, že ač jednoduchý a opakovaný příběh, tady nabyl úplně jiných rozměrů než např. ve Zkrocené hoře, a to hlavně díky výkonům obou hlavních představitelů. Škoda že doména Trevora Wrighta jsou seriály a nehraje ve více známých filmech.(27.7.2010)

Je faktem, že filmy tohoto typu nevyhledávám a ani jsem jich mnoho neviděl, každopádně jako alternativu klasických romancí, kterých Rosamunde Pilcherová rozsela ve světě kinematografie mračna, jimi nemohu pohrdnout. A ač bude tento film pro ne-4% zaměřené diváky patrně hodně silná káva, lepšího turka abyste pohledali.(13.10.2010)

Jo, hodně dobrý záležitost, nečekal bych, že něco jako tohle by mě mohlo kdy bavit.(25.8.2009)

jsem gay... nečekejte ode mě nezaujatý komentář. Mám romatickou povahu ještě k tomu a nesnim o ničem jiném než že budu mít pro koho žít. Film se mi líbil velmi ... já jsem v dětství problém s poznáním neměl ... a nevím zda to bylo dobře nebo ne ... proces poznávání a zařazení sebe sama.... má své kouzlo ... vše má své kouzlo ... dokud nenarazíš na netolerantního č****a.(22.9.2008)

Asi jsem čekal něco víc, protože tento počin ve mě moc nezanechal. Hold další Zkrocená hora či Modlitby za Bobbyho už nejsou na jídelním lístku :-) ... Vesměs je to kvalitně natočený film. Skvělá kamera. Skvělá hudba. Ale samotný příběh mohl být údernější. Prostě pro mě průměrný snímek, kvalitově vystačující, ale obsahově postrádající.(30.6.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5