Surfaři

Jonah Markowitz

Joseph White

Scénografie:

Gabor Norman, Denise Hudson

Hrozná škoda té okaté nezávislosti, která u tohodle filmu a všem jemu podobných (dramata ze života, L / BI / trans tématika) je tak viditelná... kamera byla hrozně obyčejná, herci, především ve vedlejších rolích a komparz hrůza - nejen žádné emoce, ale ani mimika nefunguje a převládá křečovitost. Avšak ústřední dvojice mě velmi potěšila a získala si mé sympatie, navíc surfing je spolu s kinematografíí má největší vášeň, tudíž jsem vrněla blahem už jen z námětu. Člověk od tohodle filmu nesmí očekávat strhující po video i audio stránce kvalitní podívanou, stejně tak jako jsem si to já ověřila, jde vidět, že ty peníze při vzniku opravdu chyběly, ale nejde o to jaké jste orientace, ale spíš o pochopení toho, že láska je všude a jakákoli... a v tomhle filmu je prostě překrásně vystihnuto co a jak, jaké jsou při poznávání sebe sama kladeny nároky a jak těžký boj člověk svádí, ale pokud není sám, jde to hned líp... a když ne kvůli sobě, tak pro toho druhého stojí za to bojovat...(3.7.2009)

Klasický příběh coming outu, který je výborně natočen, má krásné prostředí slunné Kalifornie, ale... Hlavní hrdina, jehož ztvárnil Trevor Wright mi nebyl vůbec sympatický, spíše mi byl nepříjemný, nejspíš to byl záměr, ale prostě se mi nelíbil. Hezký chlapec je, což o to, ale ten jeho charakter ani za mák. Brad Rowe a jeho Shaun byl povahově už mnohem milejší, připomínal mi Guye Pearce. Ale hlavním neduhem pro mě bylo, že jsem mezi nimi nějak vůbec necítila tu potřebnou chemii, to napětí, celé to bylo takové nijaké, mdlé, nemastné-neslané. Když jejich vztahovou chemii a to jiskření porovnám s jinými páry z různých gay filmů, připadalo mi to jako oheň a voda. Nejsympatičtější mi byl asi malý Cody a zcela to na celé čáře vyhrál Ross Thomas, coby Zachův kámoš Gabe. Líbila se mi scéna s ním a Zachem v kavárně, kde si povídají, i jen z této malé chvíle jsem měla dojem silnějšího náboje, než z většiny scén mezi Zachem a Shaunem. Ale jak vidím z hodnocení, tak většina je poměrně spokojena, takže já jsem asi výjimka:) Těžko to takto hodnotit a *** se mi nechce dávat, jen kvůli nesympatiím, když celkově je film povedený.(5.10.2014)

Asi jsem čekal něco víc, protože tento počin ve mě moc nezanechal. Hold další Zkrocená hora či Modlitby za Bobbyho už nejsou na jídelním lístku :-) ... Vesměs je to kvalitně natočený film. Skvělá kamera. Skvělá hudba. Ale samotný příběh mohl být údernější. Prostě pro mě průměrný snímek, kvalitově vystačující, ale obsahově postrádající.(30.6.2010)

Je nutné, aby v toľkých amerických filmoch fugovala automaticky rovnica=>SYMPATICKÝ HRDINA=DYSFUNKČNÁ RODINA? Rovnica automaticky devalvujúca normálneho chalana na superMANa, superhrdinu, či v tomto prípade supergaya. Fuck.(13.9.2010)

vizuálne prekrásny film. a hudbu má tiež úžasnú. príbeh je to trpkosladký, ale so šťastným koncom. veľmi uveriteľné herecké výkony a príjemné tempo filmu, ktorý plynie ako voda, pokojne a nenáhlivo k svojmu cieľu. postavy sú akýmisi smerovkami na ceste hlavného hrdinu k sebapoznaniu a akceptácii, čo filmu prospieva a o každej dôležitej osobe vieme tak akurát, aby nám bolo jasné, čo pre Zacha znamená. jeho zmätok je veľmi pochopiteľný a páčilo sa mi, že hlavným konfliktom nebola jeho sexualita, ale zodpovednosť k rodine.(4.2.2011)