Surfaři

Jonah Markowitz

Joseph White

Scénografie:

Gabor Norman, Denise Hudson

Snažil jsem se. Opravdu jsem se snažil napsat konečně nějaký smysluplný komentář k tomuto nádhernému filmu. Shelter mě ale natolik zasáhl svým citlivým, kalifornským sluncem prostoupeným kouzlem, že ani po dvou měsících od jeho prvního zhlédnutí nenacházím slov. Naštěstí to za mě zformulovali uživatelé zona (stručně) a freddy (obsáhle); s jejich komentáři se maximálně ztotožňuju a netřeba k nim asi cokoliv dodávat.(1.6.2009)

Pohodový prázdninový film, asi takto by se dal charakterizovat snímek Surfaři. Filmařsky není nijak převratný, ale solidní herci a docela dobrý soundrack mnohé zachraňují. Jako jednohubka funguje dokonale 7/10(4.5.2009)

Trapné. Atraktivni lokace, jen je tam on a on... a na konci je to jak reklama na povoleni adopci deti pro homosexualni pary... to vysoke hodnoceni je vysoce prehnane. Byt tam ona a on, tak je tu tak 50% a polovina lidi by to hodnotila jako odpad, ale asi to zkoukla z mistniho panskeho osazenstva jen ta 4% část...(10.9.2010)

Už dlouho mě nedojal americký film. Kameru, střih atd nebudu hodnotit protože tomu nerozumím, ale čemu rozumím je, že ač jednoduchý a opakovaný příběh, tady nabyl úplně jiných rozměrů než např. ve Zkrocené hoře, a to hlavně díky výkonům obou hlavních představitelů. Škoda že doména Trevora Wrighta jsou seriály a nehraje ve více známých filmech.(27.7.2010)

Přestože se tam našlo dost hluchých míst, v druhé půlce se film přeci jen rozběhl a nakonec to nebylo špatné. V poslední době oblíbené téma matky, která výchovu dítěte nezvládá a své povinnosti přesouvá na mladšího bratra, který se zrovna nachází v období, kdy se musí rozhodnout, jestli se bude chovat tak, jak to okolí od něj očekává, nebo jestli půjde za "hlasem svého srdce" a zvolí tu těžší cestu, na které bude muset přiznat především sobě a následně i blízkým, že je gay. Silně romanticky přibarveno, chápe ho jeho nejlepší kamarád i bývalá dívka a šťastnému páru je svěřen do péče synovec (tak to už vážně pochybuji, že by to šlo reálně udělat i v té "bývalé" nejsvobodnější zemi).(1.9.2008)