• Francie

• Francie

Animovaný / Drama / Komedie / Životopisný

Francie / USA, 2007, 95 min

Líbilo se mi, jak tu složitou politickou situaci a strasti popisovala z dětského pohledu a potom s humorem. Prostě, že to byl její příběh a ne o utrpení v Íránu.(4.6.2011)

Z Persepolis jsem měl podobný pocit jako z četby Lovce draků - dojemný, smutný, ale místy i mile vtipný příběh vyrůstající dívky v islámské zemi, která se zmítá v prachu revolucí a válek. Film velice pěknou formou jednoduché (ale velice výstižné) animace popisuje dění v Íránu konce dvacátého století.(24.1.2008)

Kvalitní animo dílko z kontroverzní islámské republiky Írán o mladé dívce, která se nehodlá podřizovat příkazům ustálené muslimské společnosti, je svá a chce být Ženou .. pěkné. :-)(6.11.2009)

Nemůžu říct, že by mě film zaujal na 100%, ale hloubkou a zpracováním filmu musím dát 5*. O Iránu jsem toho do dnešní doby moc nevěděl, tento film mně aspoň částečně přiblížil jeho minulost. A teda, nebylo o co stát...(6.11.2009)

Prehustenosť. Do 95 minút totiž ťažko napcháte dejiny Iránu a životopis, ktoré by mali problém pri 4-násobnej stopáži. Film je pozliepaný ako keby z vrcholných okamihov pôvodného comixu (ktorý som nečítal). Všetky najlepšie ingrediencie nahádzané do jedného poháru a podávané len z najnutnejšími väzbami. Koktejl, ktorému aj cez príliš výrazné chute dám 5*. 90%(23.4.2008)