• Francie

• Francie

Animovaný / Drama / Komedie / Životopisný

Francie / USA, 2007, 95 min

Z Persepolis jsem měl podobný pocit jako z četby Lovce draků - dojemný, smutný, ale místy i mile vtipný příběh vyrůstající dívky v islámské zemi, která se zmítá v prachu revolucí a válek. Film velice pěknou formou jednoduché (ale velice výstižné) animace popisuje dění v Íránu konce dvacátého století.(24.1.2008)

Rozpočet $7,3miliónaTržby USA $4,445,756Tržby Celosvetovo $22,752,488(24.1.2010)

Líbilo se mi, jak tu složitou politickou situaci a strasti popisovala z dětského pohledu a potom s humorem. Prostě, že to byl její příběh a ne o utrpení v Íránu.(4.6.2011)

To jsem necekal. To jsem necekal ! Autenticka lidska vypoved jako malo ktera. Ani minutu jsem neprestal byt fascinovan.(12.2.2008)

Je mnoho filmů, ze kterých jsem měl na krajíčku, ale Persepolis je po dlouhé době prvním filmem, který mne regulérně rozbulel. Plný počet nedám kvůli občas poněkud pomalějšímu tempu, jinak se ale jednoznačně jedná o jeden z nejlepších filmů tohoto roku.(3.1.2008)