Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ***

  "Všecko bude. Všecko." Ani chudá televizní vizáž kde jediným puncem filmovosti je hudební složka Jana Muchowa, ani tradičně famózní Trojan, natož pak stále nijaká režie rutinéra Vejdělka, nejsou hlavními klady Václava. To čím tento film triumfuje je scénář Marka Epsteina. Mít ho v ruce zručnější režisér s větší talentem, tak věřím, že mohl vzniknout nejen na tuzemské poměry takřka výjimečný počin. Takhle je to ve výsledku jen dobře odvedené řemeslo s velice zajímavým tématem a nevyrovnaným průběhem. Ze začátku jde o klasicky hřejivě milý český film, který vás tak trochu ukolébá až otupí, aby následovala scéna na koncertě kde si film šáhne na naprosté dno trapnosti. Ovšem zároveň tato estrádní scéna působí jako odraz ode dna a poté již následuje nejlepší část, která plně emocionáně funguje aniž by diváka citově vydírala. A to se počítá. Herci jasně naznačují do kterých domovů, že se to Čeští lvi nastěhují tentokráte. Trojanův výkon je v jejich rámci jen pomyslná třešnička na dortu a o to více bych vyzdvihl výkon Jana Budaře, který nezůstává ani na chvíli v jeho stínu. Být Václav uveden jako původně zamýšlený pilot volné řady inscenací spojených tématikou prezidentských milostí, tak by se jednalo o nejlepší televizní počin posledních let. Takto je to ve výsledku průměrný film, který začne fungovat za minutu dvanáct. Na té naší veřejnoprávní obrazovce by to Vašíkovi prostě slušelo nesporně lépe.(6.12.2007)

 • castor
  ****

  Sázka na jistotu? Nevím.. Dle mého slušný evropský zástupce, který nejednou hluboce dojme i vyvolá rozpaky. Až biblická konfliktovost dvou bratrů, série komediálních výstřelků, které musí nějak skončit, dramaturgická nerozvážnost, podmanivá hudba Jana P. Muchova, retroúčesy, Ivan Trojan bez pevně dané diagnózy (což ho v mnohém limituje). Šluknovský rodák Vejdělek je momentálně v kurzu, takže uvidíme.. Ve Václavovi je to ale všechno tak na půl, filmové, nikoli niterní.. no, za hranice s tím ale rozhodně můžeme!! 70%..(11.1.2009)

 • Bluntman
  **

  Mám si pískat na křivák proto, že Václav je fakt nejlepši český film posledních let, protože ční z odpadových vod české kinematografie, nebo smutnit nad tím, že tenhle monstr-kýč je nanejvýš průměrný a dost problematický?_____ Jiři Vejdělek je tvůrce, který se až úzkostlivě snaží svými filmy "něco" sdělit, jenže z knihy utahující si z maloměšťáctví vznikli Účastníci zájezdu, film pro maloměšťáky, ROMing je film o rómské kultuře, povaze a duši, ale co do pozérskosti si může potykat s díly Davida Ondříčka... a Václav?_____ Ten měl být asi o tom, nakolik pokrytecké okolí přijímá to, co vybučuje (ať už v dobrém, nebo špatném). Ale vzešla z toho podívaná, v které Ivan Trojan, ztvárňující další ze svých ze sledování filmu vytrhávajících partů bláznů a podivínů, dělá bordel, divák-měšťak se bude smát i při ryze vážných scénách a ty zajímavé přiběhy a skutečně "lvově" zahrané postavy Budařem a Vašáryové ustupují do pozadí._____ Dílo zkázy korunuje otravně repetitivní hudba Jana P.Muchowa, která idealizuje pohlednicové výjevy s rádobypoetickou, otřesně nakašírovanou atmosférou, a totálně nezvládnutá dramaturgie filmu, kdy se jedná o volné řazení scén bez nějaké logické vyprávěcí či alespoň kauzální silné návaznosti. A tak film nemá začátek, konec a ani vrchol či zapamatováníhodná místa (njn, dramaturgem byl Suda, který je podepsán pod obdobně nezvládnutými Pusinkami).____ To, že kameraman Jakub Šimůnek, který si zaslouži pochvalu za to, že ví, kam postavit kameru, ještě neznamená, že tenhle televizní přiběh si ty 3* zaslouží.... Nezaslouži, protože logické a racionální postavy jsou zde portrétovány jako největši hajzlové a udavači či pro okolí nebezpeční jedinci jako někdo, s kým bychom měli cítit a omlouvat to, protože vypadají a tváři se jako loskošní plyšáci. Hnus, velebnosti.(24.1.2008)

 • Marigold
  **

  Maximu Tropic Thunder NEVER GO FULL RETARD je v případě Václava třeba pozměnit: NEVER GO HALF RETARD.(19.1.2015)

 • Subjektiv
  ***

  Proč jen je v tomto filmu Václav, který vyvádí vpravdě nebezpečné kousky, zobrazen jako dobromyslný trouba, přičemž z těch kousků samotných zlomyslnost přímo čiší? Ó, ano, možná, ale jen možná, je vyprovokovaná. Proč ti, kteří chtějí vesnici (a matku) jeho lumpáren uchránit, jsou líčeni jako pokrytecká špína, která vše dělá pro vlastní sobecké zájmy, a to i když takové zájmy objektivně nejde najít? Nevím, jaká byla skutečnost, ale film na mě takto působí. Přečtení mnohých komentářů mi říká, že v tomhle zdaleka nejsem osamocen. A v podobě perličky na závěr komentáře mě zamrzel jistý "anti product-placement". Ono údajné svinstvo herbicidní, kterým Václav postříká bratra, RoundUp, to není výmysl, to je výrobek firmy Monsanto. Zánět spojivek z něj prý může být, ale vlasy z něho dolů nelezou. Tedy alespoň prý dle vědeckých studií.(18.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace