Dlouho jsem si myslel, že sleduji průmerný film s nadprůměrným hereckým výkonem Ivana Trojana, ale pak jsem na konci dostal stejnou otázku jako obyvatelé vesnice a zjistil, že se mnou tenhle bijáček hezky zacvičil.(19.5.2015)

„Žádný problém. Všecko bude, mami. Neboj se. Všecko bude.“ Ivan Trojan sa predstavuje ako neovládateľný Václav, starnúci muž v dedinskom prostredí sa vymykajúci kvôli duševnej poruche spod kontroly ako bomba, u ktorej je len otázkou času, kedy buchne. Ako bomba, ktorá mala byť dávno zatvorená medzi štyrmi stenami, ale pre hlúpu dobrosrdečnosť okolia stále behá po slobode. Toto nie je žiadny FORREST GUMP, toto je skôr druhý SMRTIACI BUMERANG. Avšak napriek dobrým hereckým výkonom (Trojan, Budař, Norisová, Emília Vášaryová) zostáva ambiciózny VÁCLAV uprostred cesty. No je dôležité poznamenať, že Jiří Vejdělek (seriál „Redakcia“, komédia ÚČASTNÍCI ZÁJAZDU, road movie ROMING) a scenárista Marek Epstein (ROMING) sú veľké talenty českej kinematografie, ktoré majú (vzhľadom na svoj nízky vek) až pozoruhodne dobre odpozorované ľudské správanie, vzťahy, dialógy atď. Preto nie je dôležité ani tak to, že ich príbehy sú stále také akési všelijaké, ale že robia a umelecky sa vyvíjajú. Pevne verím, že raz začne táto dvojica nakrúcať skutočne veľké veci.(2.1.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,788,194║ Prečo je ten film tak chladný, bez niečoho čo by nás prinútilo súcitiť s hlavnou postavou, celý čas sa to nesie v jednej príbehovej hladine a nikam sa to neposunie, škoda, potenciál by to malo aj na viac. /40%/(5.10.2008)

• sud

Jo jo, když chceme natočit film, který by hodně sypal a sbíral různá ocenění, hlavní postavou musí být prostoduchý či mentálně postižený jedinec. Scénář mě o ničem nepřesvědčil a Jiří Vejdělek měl režírování nechat dřív než začal. Za Ivana Trojana (i když také nic nového pod sluncem) 30%.(26.2.2009)

Ač lze konstatovat: "Ano, Ivan Trojan je vynikající a všestranný herec"... jeho part byl na úrovni... ostatně, jak jsem si již za poslední roky automaticky zvykl (bacha na to)... Víc, než Trojan, mě ale zaujala civilnost hereckého projevu (Jirkovi Vejdělkovi 3x vivat, sláva, hurá a tak všelijak podobně) ostatních... Vesnických taškařic vzniklo mnoho, ale civilnost zejména slovenských hereček (Norisová-Vašáryová-Kronerová) a plejádou našich... to už je na pováženou... Takže... shrnuto... JIRKA VEJDĚLEK MĚ O SVÉM POTENCIÁLU PŘESVĚDČIL... myslím, že má velký potenciál... ač absolutní ateista a ortodoxní bzvěrec (díky bohu), chce se mně modlit za něj a za budoucnost CS filmu... Ohodnocení nepatří ani tak filmu, ale "panu režisérovi" a Soně Norisové a oběma zbylým SK "PANÍM" herečkám....(3.10.2008)

• - Jan Budař (František) musel kvůli filmu chodit do posilovny a učil se řídit traktor. (Posheidon)

• - Film je natočen podle skutečného příběhu. (Elisebah)

• - Při natáčení scény, kdy Václav zpívá a tančí na pódiu se skupinou Vypsaná fixa, Ivan Trojan zkolaboval a musel být převezen do nemocnice, kde byl hodinu na kapačkách. (Siriuss)