• Enšpígl
  ****

  Dlouho jsem si myslel, že sleduji průmerný film s nadprůměrným hereckým výkonem Ivana Trojana, ale pak jsem na konci dostal stejnou otázku jako obyvatelé vesnice a zjistil, že se mnou tenhle bijáček hezky zacvičil.(19.5.2015)

 • tron
  ***

  „Žádný problém. Všecko bude, mami. Neboj se. Všecko bude.“ Ivan Trojan sa predstavuje ako neovládateľný Václav, starnúci muž v dedinskom prostredí sa vymykajúci kvôli duševnej poruche spod kontroly ako bomba, u ktorej je len otázkou času, kedy buchne. Ako bomba, ktorá mala byť dávno zatvorená medzi štyrmi stenami, ale pre hlúpu dobrosrdečnosť okolia stále behá po slobode. Toto nie je žiadny FORREST GUMP, toto je skôr druhý SMRTIACI BUMERANG. Avšak napriek dobrým hereckým výkonom (Trojan, Budař, Norisová, Emília Vášaryová) zostáva ambiciózny VÁCLAV uprostred cesty. No je dôležité poznamenať, že Jiří Vejdělek (seriál „Redakcia“, komédia ÚČASTNÍCI ZÁJAZDU, road movie ROMING) a scenárista Marek Epstein (ROMING) sú veľké talenty českej kinematografie, ktoré majú (vzhľadom na svoj nízky vek) až pozoruhodne dobre odpozorované ľudské správanie, vzťahy, dialógy atď. Preto nie je dôležité ani tak to, že ich príbehy sú stále také akési všelijaké, ale že robia a umelecky sa vyvíjajú. Pevne verím, že raz začne táto dvojica nakrúcať skutočne veľké veci.(2.1.2009)

 • Kulmon
  **

  Je vůbec s podivem, že takovýto film jde do kina. Zábava přitom zamrzla na bodu mrazu a tak jediné na co lze nalákat je Ivan Trojan. Jinak pochybuji, že by na něco takového mohl někdo jít, když si uvědomíme, že oním režisérem, na kterého si již vypěstovávám alergii podobnou jako na Trošku, Olmera nebo Soukupa, je Jiří Vejdělek. Tedy autor, který vždy dokáže z poutavého námětu udělat nepoutavý film, který dokoukat je výkonem hodným nejotrlejšího diváka. Příběh samotný je dost nezajímavý, je to vlastně několik podivných scének, ve kterých zjistíme, že Václav je debil a co dál? Nakonec se posuneme do vězení, které do celého vyprávění absolutně nezapadá. Takže abych to uzavřel, film táhne skvělý Ivan Trojan, rozhodně zaujal i Jan Budař a pro mě vždy perfektní Emília Vašáryová a to je asi vše! Takovými filmy ve světě můžeme budit pouze smích, ale onen trpký, jenž nebyl záměrem!(10.5.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Václavovo postižení je lehká mozková retardace. Lidé s touto poruchou mají IQ 50 – 69 a jejich mentální věk nepřesáhne 12 let. (Siriuss)

 • - Hřbitov se nachází v Suchomastech - Borku. (M.B)

 • - Ivan Trojan dostal za svůj herecký výkon Českého lva, stejnou trofej dostal Jan Budař za vedlejší roli. (Elisebah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace