poster

Pátek třináctého

 • anglický

  Friday the 13th

 • slovenský

  Piatok trinásteho

 • USA

  A Long Night at Camp Blood

  (neoficiální název)

Horor

USA, 1980, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hrabka
  ***

  Jeden z filmů, který nastartoval v budoucnosti tak oblíbený subžánr (teenagerovských) vyvražďovaček. Sice to není nějaká velká sláva, chvílemi je to docela nuda, ale svoji atmosféru film má. Na staré horory moc nekoukám, ale tento mě dokázal svým zpracováním docela zaujmout. Některé momenty jsou vážně napínavé a párkrát jsem se i leknul. Konec ve stylu "bába se vrací poprvé, podruhé, potřetí, počtvrté" se mi už moc nelíbil a působilo to hodně divně, ale jinak jsem si film užil a už se těším na další pokračování. 65%(30.12.2010)

 • Dan9K
  **

  No, není to zas až tak hrozné. Alespoň ne do chvíle, kdy se objeví paní Vorheesová v celé své kráse. Do té doby to je tuctový vyvražďovák v pěkné přírodě s překvapivě ne až tak do očí bijícím scénářem a hereckými výkony (až na výjimky) a omluvitelným rozdělováním ( jelikož dlouho přeživší netuší, že se vůbec něco děje). Jak už jsem ale předeslal, představitelka paní Vorheesové snímek dosti shodí, jak svým neuvěřitelně trapným vystupováním, tak i značnou nešikovností. Jak si mohli tvůrci myslet, že je možné míti strach z 50-ti leté babky, co je ráda, že udrží sekyru a popoběhne pár metrů? Samotný závěr užuž pomalu vypadal na sériózní překvapení. Nakonec z toho však sešlo. Škoda.(16.10.2006)

 • EdaS
  ****

  Na co jiného se chcete dívat v pátek třináctého? Tomuhle filmu můžete vyčítat leccos - od dementnosti scénáře až po brutální vykrádačku soundtracku z Psycha - ale má atmosféru, pěknou kameru (obzvlášť se mi líbí vystupování postav v barevných pláštěnkách ze tmy) a vždycky se u něj bojím. 70%(13.7.2007)

 • Kordus
  ****

  Při závěrečné lekačce jsem si skoro vypíchnul oko - to a další světlé momenty filmu ty čtyři hvězdičky hodí...(4.9.2004)

 • viperblade
  ****

  Když jsem se podíval do kalendáře a zjistil jsem, že je pátek třináctého, tak mi okamžitě bylo jasné, na co se večer podívám. A mé očekávání byla možná až moc vysoká… takhle Friday the 13th není špatný horor, jen má hodně mizernou režii (jakoby místy režisér zapomněl, že točí horor) a navíc jsem věděl pointu (díky sérii Scream, například) takže jsem si ani ten závěrečný twist (jestli se tomu tak dá říkat) nedokázal vychutnat. Ale co jsem si naopak vychutnal, byla ta atmosféra - kamera i když by se mohla zdát špatná, jenom umocňuje napětí a různé lekačky fungují i dneska. Navíc právě tady vznikají všechna klišé, z kterých si již mnou zmíněná série Scream utahuje (postavy, které řeknou "I'll be right back", fakt nepřijdou zpět, je tam tma, tak se tam musím jít podívat jen s baterkou nebo i bez ní atd.) Zkrátka a dobře, tento film možná nedosahuje kvalit jiné strašidelné lokace (ano, mám na mysli Elm Street) ale něco mi říká, že u Crystal Lake se mi bude líbit. 70 %.(17.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace