Pátek třináctého

A Long Night at Camp Blood

(neoficiální název)

Horor

USA, 1980, 95 min

Napadá mě jediné: Kde je Jason? Když bych vynechal, že film předchází trochu jiná pověst, než jaký vlastně je, tak to docela šlo. Zároveň má ale plno dalších much, jako je protahování a špatné lekačky. Není to podprůměrné, ale není to, jaké jsem čekal. Jsem zvědavý, kam až se děj dostane v dalších dílech.(12.12.2009)

• MMR

Tohle se dá pozitivně hodnotit pouze pod náporem nostalgie. Takže, kdo to neviděl dřív, tak tomu nemůže střelit nějaký slušný počet hvězdiček. Nudná a naivní vyražďovačka, která není schopná ukázat vraha a samotné zabíjení je dost trapné. Jak jen tedy jen možné, že to má tolik dílů?(28.6.2014)

Překvapivě normálně se chovající teenageři (ať už se jedná o úvodní skopičiny, tak i noční nejistotu) dostávají do těla ve filmařsky vybroušeném kousku, který sice stojí hlavně na maskérském umění Toma Saviniho, ale uznání si zaslouží i za libově temnou atmosféru opuštěného campu. Castingově velmi povedené, až na hlavní hrdinku, která v závěru dokonale pečetí všechny zavedené mýty o uvřískanosti a blbosti ženského osazenstva v slasherovém subžánru. Anebo taky: Ano, ne každá může být Laurie Strode! Nebýt toho nesmyslně natahovaného finále a překvapivé, ale samoúčelné vsuvky, bylo by to na absolut. 3 ½.(3.9.2007)

• petero

Nechápem, ako k takejto blbosti mohol niekto natočiť pokračovanie. Našťastie natočil.(18.5.2005)

Tohle je klasika na které jsem vyrostl a která, si troufám tvrdit, ovlivnila i mé další vnímání hororového žánru.(8.12.2007)

• - Natáčení probíhalo od 4. září do 3. října 1979. (Stocki)

• - Keď sa Steveovi Christiemu pokazilo auto, pristavil sa pri ňom policajt, ktorý mal na aute zapnutý červený maják. Keď ukazovali ich rozhovor zblízka, maják bol vypnutý, no keď policajt neskôr nastupoval do svojho vozu, bol opäť zapnutý. (fumatro)

• - Film bol zakázaný v Chile, Fínsku a na Islande. (Paldiny)