Bhután - Hledání štěstí

Pavol Barabáš

Pavol Barabáš

MAOK

Matej Beneš

....hrubé domácí štěstí .....:-) .......to je komodita....(24.2.2011)

Výborný dokument o jedné z posledních zemí, kam nedorazil pokrok a lidé tam žijí stále stejně, jako jejich předci v minulých staletích, bohužel se to pomalu začíná měnit...viděno na cestovatelském festivalu Kolem světa v Ostravě.(3.3.2010)

Jeden z těch dobrých dokumentů, který se za nic neschovává.(26.3.2012)

Tak trochu z iného sveta. Minimalistický film o ľuďoch, tradíciách a životnej spokojnosti... Je natočený pôvabne a s citom, Barabáš celú Bhutan story prerozprával taaaak pekne a citlivo.(24.10.2008)

Chcel by som vedieť viac o tej krajine a aj o tom, čo sa dielo po tých demokratických voľbách, to je asi jediná moja výčitka k tomu, lebo inak je to fascinujúce, že skromní ľudia so svojim absolutistickým panovníkom, ktorí sa všetci vrátane neho držali ich náboženstva, vytvorili šťastný malý svet na úpätí najvyšších hôr sveta. O tej kráse jednoduchosti som sa tu však niečo dozvedel, tiež o tom, ako dodržujú ochranu prírody a ako žijú vo vzájomnej úcte. Všetko krásne doplnila hudba od MAOKa, aj keď by som bol radšej, keby tu hrala nejaká miestna hudba. Najmä v čase sviatkov, keď sa ako tak pri svojom zhone zastavíme, vtedy by sme sa mali zamyslieť a vhodným prostriedkom by mohol byť práve tento dokument.(29.12.2013)