poster

Bhután - Hledání štěstí

 • Slovensko

  Bhután - Hľadanie šťastia

Dokumentární / Krátkometrážní

Slovensko, 2008, 33 min

Režie:

Pavol Barabáš

Kamera:

Pavol Barabáš

Hudba:

MAOK

Střih:

Matej Beneš
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ripo
  ***

  Zaujímavé, aj keď trochu patetické.(18.11.2010)

 • Xeelee
  ****

  Touhle zemí bych chtěl putovat.(5.3.2012)

 • Terva
  ****

  Jeden z těch dobrých dokumentů, který se za nic neschovává.(26.3.2012)

 • JANARYBA
  *****

  Standartně výborný dokument PB, ale tentokrát mě radost moc neudělal, zpráva o tom, že asi poslední asijská bašta chránící své lidi proti západní civilizaci (jedinečné království Bhútán) se začíná pomalu "civilizovat" což je počátek snižování jejich "hrubého domácího štěstí" - snad jim ho alespoň částečně vyváží kdesi číhající zvyšování hrubého domácího produktu (násilím odkoukaným z televize to začíná a čím to skončí?....)(26.6.2009)

 • Frajer42
  ****

  Mně se to docela líbilo. Zpráva o zemi, ve které vůbec nic nemají a vůbec nic jim nechybí. O Bhutánu člověk často rozhodně neslýchá. Země nemá téměř žádné nerostné bohatství, takže žádnou větší zemi neláká. Lidé tam žijí extrémně klidným životem v duchu buddhismu, který absolutně nemá zájem kráčet s dobou. V dokumentu je také vloženo několik citátu samotného velkého Buddhy jako například: "Neubližuj žádnému živému tvorovi!", či "Člověk je šťastný až tehdy, když po ničem netouží a přijímá život takový jaký je!". Tyto citáty jistě každému pěkně zní, ale podle pár minut záběrů z Bhutánu je cítit, že tam se jimi skutečně žije. Dokument je staršího data a končí přibližně okamžikem, kdy Bhután přijímá televizi, takže tamější klidný a šťastný život už asi taky nebude úplnou pravdou. Přesto bych se stále nebál Bhután považovat za zemi, kde naprosto nehrozí, že vás zabijí. Dokument je neuvěřitelně uklidňující a určitě i strašně zajímavý. Podobný život, kdy bychom byli absolutně izolováni od světa a žili na základě učení Buddhy, je neuvěřitelně těžké si vůbec jen představit. Krátká minutáž je naprosto ideální, protože by reálně hrozilo sklouznutí do silného stereotypu. Takový se nám tamější život musí prostě zdát.(2.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace