Můj pes Skip

My Dog Skip

Môj pes Skip

Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 2000, 95 min

„Prečo si v detstve prajeme vyrásť čo najrýchlejšie?“ Vynikajúci Kevin Bacon ako vojnový veterán, vynikajúci Luke Wilson ako vojnový veterán, vynikajúca Diane Laneová ako veteránska mama a nostalgická atmosféra „dávnej doby“ á la STOJ PRI MNE!, plného krásnych scén (scéna z lesa napríklad). Nedá sa svietiť: napriek „tradičnému“ scenáru a „neprekvapivej“ réžii, otlačí MÔJ PES SKIP srdce trhajúcimi poslednými minútami svoje tľapky do srdiečka každého diváka, ktorý v detstve vyrastal po boku zvieraťa, pretože „zviera, ktoré sme v detstve milovali, nás do dospelosti veľa naučí o láske, priateľstve, smrti a láske“.(30.10.2004)

Rozhodně o něco málo víc než jen film o dospívání a o přátelství mezi člověkem a věrnou němou tváří... Velmi okouzlující, jemný, milý i smutný film, který pohladí po duši a zanechá za sebou velmi příjemný a kladný dojem, ještě umocněný i krásnou gumpovskou hudbou Williama Rosse....(24.9.2002)

Tenhle film jsem si kdysi nahrála z HBO a pamatuji si, že jsem hrozně brečela ..(26.5.2008)

Jay Russell definitívne potvrdzuje, že rodinné drámy točiť skrátka vie. Párkrát mi niekoľkými spomalovačkami pripomenul Wincera. Skvelá retro atmosféra, hudba a dojemný, smutný záver doháňajúci k slzám. 80%(9.10.2008)

• JohnnyD

Žiaden Spielberg, Stand by Me, ani Super 8 sa nekoná. Toho pátosu a strašných detských hercov tu bolo príliš. Ale Kevin Bacon je riadny chlap.(13.10.2012)

• - Děj filmu se odehrává ve městě Yazoo v Mississippi. Obyvatelé Yazoo měli možnost zakoupit si speciální „Můj pes Skip“ košile. (Lajty)

• - Dink (Luke Wilson) říká, že Willieho (Frankie Muniz) otec dostal Purpurové srdce ve španělské občanské válce, kde ovšem žádný voják z USA nebyl. Bojovali zde pouze dobrovolníci, a proto jeho otec nemohl toto ocenění dostat. (Lajty)