Můj pes Skip

My Dog Skip

Môj pes Skip

Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 2000, 95 min

Tenhle film jsem viděl několikrát a nikdy jsem se neubránil slzám. Spolu se Zelenou mílí to jsou jediné dva filmy, kterým se to podařilo. Nejsilnější byl snímek v době, kdy byl můj nejmilejší pes v životě již hodně starý a představoval jsem si, že je to on místo Skipa. Já vim, je to trochu sobecké, ale i tím si film vysloužil čtyři hvězdičky. Obsahově to možná není příliš světoborné, ale dojemnější film aby člověk pohledal.(22.6.2005)

"Ale dostal jsi za ni medaili, ne ?!" - "Radši bych měl tu nohu.." ;)(9.6.2014)

Po delší době viděno podruhé, v ranních hodinách svátečních, a opět příjemné potěšení, které neurazí. Gerecky i příběhově dobře zvládnuté, s patřičnou dávkou nostalgie i sentimentu, což je pro podobné "příběhy z dětství" naprostá nutnost. K 4* chybí opravdu jen kousek, mimo jiné důvod, vidět snímek znovu (když nepočítáme náhodu:)).(28.10.2009)

rozpocet $6 million trzby celosvetovo $35,547,761(17.11.2006)

„Prečo si v detstve prajeme vyrásť čo najrýchlejšie?“ Vynikajúci Kevin Bacon ako vojnový veterán, vynikajúci Luke Wilson ako vojnový veterán, vynikajúca Diane Laneová ako veteránska mama a nostalgická atmosféra „dávnej doby“ á la STOJ PRI MNE!, plného krásnych scén (scéna z lesa napríklad). Nedá sa svietiť: napriek „tradičnému“ scenáru a „neprekvapivej“ réžii, otlačí MÔJ PES SKIP srdce trhajúcimi poslednými minútami svoje tľapky do srdiečka každého diváka, ktorý v detstve vyrastal po boku zvieraťa, pretože „zviera, ktoré sme v detstve milovali, nás do dospelosti veľa naučí o láske, priateľstve, smrti a láske“.(30.10.2004)

• - Děj filmu se odehrává ve městě Yazoo v Mississippi. Obyvatelé Yazoo měli možnost zakoupit si speciální „Můj pes Skip“ košile. (Lajty)

• - Dink (Luke Wilson) říká, že Willieho (Frankie Muniz) otec dostal Purpurové srdce ve španělské občanské válce, kde ovšem žádný voják z USA nebyl. Bojovali zde pouze dobrovolníci, a proto jeho otec nemohl toto ocenění dostat. (Lajty)