Můj pes Skip

My Dog Skip

Môj pes Skip

Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 2000, 95 min

rozpocet $6 million trzby celosvetovo $35,547,761(17.11.2006)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $34,134,641Tržby Celosvetovo $35,547,761(11.12.2009)

"Ale dostal jsi za ni medaili, ne ?!" - "Radši bych měl tu nohu.." ;)(9.6.2014)

"Čím to je, že ako deti chceme , aby čas utiekol čo najrýchlejšie, chceme rýchlo dospieť, aby sme zase ako dospelí chceli presný opak..." Neplánoval som to sledovať, ale deti v nedeľu doobeda tradične zasadli a ja som hneď v úvode zahliadol K. Bacona a to rozhodlo. Príbehov o tom, ako rodičia kúpia malému synovi psa tu bolo veľa, ale tento je predsa trochu iný. Oceňujem hlavne osadenie príbehu do povojnového obdobia, ale film sa od iných podobných odlišuje aj Baconovým vojnovým zranením alebo nejednoznačným hrdinom. "Najlepší Hitlerov kamarát" mohol dostať o čosi väčší priestor. Najviac však poteší kvalitné herecké obsadenie a dojal ma i samotný záver , kde miesto malého chlapca hovorí už dospelý muž, ktorý má na svet už iný pohľad, ale na svojho milého psa Skipa nikdy nezabudol. Film občas pobaví (útok na Hitlera), ale dokáže i dojať a isté je, že oči psíčkarov neostanú suché. 80%.(17.8.2014)

Příjemný rodinný film, který zaručeně dostane do kolen všechny sentimentální povahy. Zaujme především Kevin Bacon v roli Willova otce a sympaťák Luke Wilson, po kterém se chtělo i trochu toho herectví a obstál to dobře. Rossova hudba je pěkná, ale ve filmu mi přišla totálně nevýrazná.(29.8.2003)