Můj pes Skip

My Dog Skip

Môj pes Skip

Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 2000, 95 min

"Ale dostal jsi za ni medaili, ne ?!" - "Radši bych měl tu nohu.." ;)(9.6.2014)

„Prečo si v detstve prajeme vyrásť čo najrýchlejšie?“ Vynikajúci Kevin Bacon ako vojnový veterán, vynikajúci Luke Wilson ako vojnový veterán, vynikajúca Diane Laneová ako veteránska mama a nostalgická atmosféra „dávnej doby“ á la STOJ PRI MNE!, plného krásnych scén (scéna z lesa napríklad). Nedá sa svietiť: napriek „tradičnému“ scenáru a „neprekvapivej“ réžii, otlačí MÔJ PES SKIP srdce trhajúcimi poslednými minútami svoje tľapky do srdiečka každého diváka, ktorý v detstve vyrastal po boku zvieraťa, pretože „zviera, ktoré sme v detstve milovali, nás do dospelosti veľa naučí o láske, priateľstve, smrti a láske“.(30.10.2004)

• JohnnyD

Žiaden Spielberg, Stand by Me, ani Super 8 sa nekoná. Toho pátosu a strašných detských hercov tu bolo príliš. Ale Kevin Bacon je riadny chlap.(13.10.2012)

Jay Russell definitívne potvrdzuje, že rodinné drámy točiť skrátka vie. Párkrát mi niekoľkými spomalovačkami pripomenul Wincera. Skvelá retro atmosféra, hudba a dojemný, smutný záver doháňajúci k slzám. 80%(9.10.2008)

Po delší době viděno podruhé, v ranních hodinách svátečních, a opět příjemné potěšení, které neurazí. Gerecky i příběhově dobře zvládnuté, s patřičnou dávkou nostalgie i sentimentu, což je pro podobné "příběhy z dětství" naprostá nutnost. K 4* chybí opravdu jen kousek, mimo jiné důvod, vidět snímek znovu (když nepočítáme náhodu:)).(28.10.2009)