Ženy

Ženy

Komedie / Drama

USA, 2008, 109 min

• AngelAngie

Vysílalo HBO... // Nesmírně hloupý a zcela zbytečný film, který by klidně mohl mít to hvězdné obsazení ještě 100x větší a stejně by to byla odporná blbost úplně o ničem.(18.11.2009)

• Hellboy

Skutečně nepovedený film, který se bude líbit jen velmi malému okruhu divaček. Scénář je nudný a hloupý a ačkoliv se herečky docela snaží, výsledek je žalostný. Film je příliš dlouhý a ve vážných scénách selhává. Distributor se nám snaží namluvit, že jde o "vtipnou a jiskřící komedii o současných ženách," ale to je blbost. Nic z toho ve filmu není. Vtipné to není, jiskřící také ne a o současných ženách? Spíš současných slepicích. Záliba v módě, která vrcholí na módní přehlídce mě naprosto znechutila a životy většiny postav opovrhuji. Sám nevím, za co dávám 1*. 30%.(31.10.2008)

Ženy ten film asi braly moc vážně a čekají to samé od nás. Nebojte se, my víme, že jste ve skutečnosti úúúplně jiné ;) Jako příslušník "nepřátelského pohlaví" musím říct, že jsem nedostal nic míň než příjemnou komedii, ve které mi muži ani nechyběli a divil jsem se, že krom Evy Mendes bych žádnou z hrdinek do pěti minut nezabil. Upřímně jsem to čekal mnohem horší, takže palec opatrně nahoru.(6.11.2008)

Není to sice žádný zázrak, ale párkrát jsem se zasmál a herecké obsazení je velice dobré. A to, že se hlavní hrdinky chovají většinou jak slepice, o tom přece ten film je a mně to vůbec nevadilo.(8.5.2009)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $26,902,075Tržby Celosvetovo $50,042,410Tržby za predaj DVD v USA $10,000,753 //počet predaných kusov 512,553(18.5.2010)

• - Zlatá malina - Nominace: Nejhorší herečka (A. Bening, E. Mendes, D. Messing, J. P. Smith, M. Ryan). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Role Mary Haines a Crystal Allen si měli zahrát Annette Bening a Uma Thurman. Mirian Aarons a Peggy Day mohli zase ztvárnit Lisa Kudrow a Anne Hathaway, ale role byly vyškrtnuty ze scénáře. (HellFire)

• - V pozdních letech sedmdesátých byl plánován remake originálu z roku 1939, kde měli hrát Jane Fonda, Barbra Streisand a Faye Dunaway, ale nikdy nepadla první klapka. (HellFire)