Ženy

Ženy

Komedie / Drama

USA, 2008, 109 min

• Hunt

Únavné a i když pouze 1h 46 min. dlouhé - připadalo mi to nekonečné.(19.1.2014)

• AngelAngie

Vysílalo HBO... // Nesmírně hloupý a zcela zbytečný film, který by klidně mohl mít to hvězdné obsazení ještě 100x větší a stejně by to byla odporná blbost úplně o ničem.(18.11.2009)

• moviesfan

,,Ženy" se sice tváří jako komedie, ale mně tak tento film nepřipadá. Až na pár světlých momentů snímek nevystoupí z jakési šedi, která prostupuje celý film a téměř nebaví. Víceméně jsem se bavil až při závěru. Na druhou stranu je tento film o ženách a muži se zde vůbec nevyskytnou, resp. jsem si žádného nevšiml:) Proto mé oko bylo navýsost spokojené. Tedy při pohledu na Evu Mendes v kabince určené pro zkoušení spodního prádla. Samozřejmě nejen na ní se dalo dívat. Ovšem toto se týká jen hereček, filmu jako takového už ne.(3.1.2009)

• Sobis87

Začínám hollywoodské producenty podezřívat z cílených generových útoků na ženské divačky, neboť to, čím se je snaží uspokojovat, je tristní až urážlivé. Série Twilight něžnější část publika z hlediska intelektuálního podceňuje a snaží se je utěšovat těmi nejpovrchnějšími prvky a postupy, Sex ve městě samotné ženy vykresluje buď jako problematické pipky žijící jen pro „ptáka a obchody“ nebo jako úsměvně nešťastné romantičky odolávající útokům cyničtějších kolegyň vážících si mužů právě jen pro toho ptáka (zvláště druhý díl Sexu je přímo ubohý). A co film s jednoduchým názvem Ženy? Ten se na první pohled může pyšnit „šťavnatým“ obsazením, avšak herečky jinak podávající kvalitní výkony se v tomto špatně – ba přímo debilně – napsaném a unyle zrežírovaném díle jen pitvoří. Člověk jim však může vyčítat „jen“ ono osudné rozhodnutí upsat se takovému filmu, neboť při ztvárňování tak psychologicky plochých až podvyživených postav opravdu nemohla být uplatněna žádná herecká kreativita. Psal jsem to už u komentářů na Twilight a zde to musím zopakovat: díky bohu za Sofii Coppola a její ryze ženské (avšak všem přístupné) filmy, v nichž se snoubí precizní scenáristika, živoucí postavy a citlivá a vstřícná režie. Jestliže jsou slasher-horory a Verhoevenův Základní instinkt feminističtějšími filmy než film jmenující se Ženy, pak v kufříkách hollywoodských papalášů hnije něco zvrhlého a vskutku zkaženého.(31.8.2010)

50%. Skrz naskrz průměrný, uštěbetaný a mě osobně ničím neurážející dámská jízda, která má několik svých momentů (útoky na milenku, Pomstychtivá Eva ve spodním prádle, porodní finále), jinak ale jen klouže po klišé a rodinném sentimentu, v němž výrazně potěší vlastně jen důsledné míjení chlapů a to, že všechny ženštiny mají větší než malé množství osobního kouzla. Mimochodem POMO by už měl zavést tu desetidílnou hodnotící stupnici, páč poslední dobou jsem pořád někde mezi a musím zaokrouhlovat :-((31.10.2008)