František je děvkař

Komedie

Česko, 2008, 90 min

• igi B.

Svatý Františku... Asi sis nasral do úst, nebo pak nechápu, proč tu čudlárnu už aspoň někdo nenaučí normálně(!) mluvit!!! A co má jako teda ráda ta Eliška? Asi prasečinu... Nebo Indočínu? %-o . . . Jinak jak jinak zas jen bída a utrpení... °-[ - - - - - (Poprvé viděno 11.2.2012 na >tv nova frantumá< , hodnocení 5656., komentář zde naprušený jako dvastafrantadevětaosmdesátý - 11.2.2012)(11.2.2012)

• dobytek

Film o debilovi, kterej soupeří s jinym debilem o přízeň nějaký naprosto odporný a navíc těhotný krávy. Co to jako je? Komedie? Spíš bych řek, že je to zoufalství. Tento film šel zcela mimo mě. Hvězdičku dávám jen za Čtvrtníčka.(27.11.2009)

43rd KVIFF 2008 - CZECH FILMS 2007-2008 - České filmy 2007-2008 - Velmi slabý scénář, ale herecké výkony týmu z gynekologie 2ky byly tak skvělé, že jsem se docela pobavil. - kino Vesmír - Náchod - 65%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.65/271(8.1.2009)

• Jara.Cimrman.jr

"Jestli mi tím svým lulanem tady budeš klátit studentky, tak ti ho vlastnoručně ukroutím." František je děvkař, protože je to normální a hlavně je to jinak, než to vypadá. Zkrátka dokud se František rozcházel s hromadou slečen, tak to byla sranda. Když se vydával za odborníka na tropické pralesy, gaye či samotáře, tak jsem se bavil. Jakmile však byl sám opuštěn a propuštěn, tak přišla na řadu slibovaná melancholie a zábava utekla na Bahamy, protože špatně vyplnila daňové přiznání. A tím mě naštvala, protože já jsem byl nastoupen, připraven a ochoten se bavit.(15.12.2016)

Ideální film pro relax a odreagování například po pracovním stresu (viz. já dneska). Komedie, která nemá žádné vyšší cíle, prostě jen pobaví... Se mnou to měl film jednoduché, mně stačilo jen se podívat na Pepu Poláška a už mi cukaly koutky úst... Oceňuju též další herecké obsazení. Neokoukané tváře známé z mých oblíbených filmů: Petra Nesvačilová (Pusinky) a Martin Pechlát (Nuda v Brně). Vše doplněné příjemnou hudbou Petra Hapky a písněmi Hany Hegerové.(1.7.2008)

• - Debutující scenárista a režisér Jan Prušinovský předtím natočil s Poláškem úspěšný krátký studentský film Nejlepší je pěnivá (2005), také o poněkud dětinském muži, žijícím s matkou. (Cheeker)

• - Film byl, mimo jiné lokace, natáčen i na střeše a uvnitř obchodního centra "Šestka", v pražské Ruzyni. (EKLEKTIK)

• - Ve scéně, kdy právník předčítá rodná čísla Františka (Josef Polásek) a jeho ženy, jsou obě rodná čísla mužská, protože ani jedno nemá v druhém dvojčíslí číslo vyšší než 50, jak je to pravidlem u ženských čísel. (Pyron)