František je děvkař

Komedie

Česko, 2008, 90 min

• giblma

Ještě horší než Nestyda!(1.5.2010)

Více propagace je někdy méně a i když jsem měla po prvním shlédnutí docela svěží zážitek, ukázalo se to, že na současné poměry bylo až příliš dobré. Takže zvýším zase až ten boom odezní.(11.3.2009)

Ideální film pro relax a odreagování například po pracovním stresu (viz. já dneska). Komedie, která nemá žádné vyšší cíle, prostě jen pobaví... Se mnou to měl film jednoduché, mně stačilo jen se podívat na Pepu Poláška a už mi cukaly koutky úst... Oceňuju též další herecké obsazení. Neokoukané tváře známé z mých oblíbených filmů: Petra Nesvačilová (Pusinky) a Martin Pechlát (Nuda v Brně). Vše doplněné příjemnou hudbou Petra Hapky a písněmi Hany Hegerové.(1.7.2008)

V rámci českého komediálního rybníčku jednoznačný úspěch, jinak ale dosti povrchní a vlastně i tuctový pokus o jakousi životní výpověď, které chybí originální vtipy (prakticky všechno jsem viděl jinde a v lepším provedení) a především hutnější děj, jenž by nepotřeboval postrkovat imbecilními náhodami typu František balí buchtu v metru a vidí ho přitom jeho vlastní žena, František "flirtuje" s babou svýho bráchy a ten náhodou vchází do dveří atd.. Kdyby se Prušinovský od těchto momentů distancoval a vsadil víc na dialogy, které nejsou vůbec špatné, mohl dosáhnout mnohem výš. A to i přes fakt, že Poláškovi děvkaře neuvěříte ani když se před či při projekci opijete.(31.5.2008)

Průměrná česká komedie se skvělým Poláškem a příjemně ve vedlejší roli překvapil Petr Čtvrtníček. Jmenuji se František Soukenický a jsem děvkař.(8.11.2008)

• - Film byl, mimo jiné lokace, natáčen i na střeše a uvnitř obchodního centra "Šestka", v pražské Ruzyni. (EKLEKTIK)

• - Debutující scenárista a režisér Jan Prušinovský předtím natočil s Poláškem úspěšný krátký studentský film Nejlepší je pěnivá (2005), také o poněkud dětinském muži, žijícím s matkou. (Cheeker)

• - Ve scéně, kdy právník předčítá rodná čísla Františka (Josef Polásek) a jeho ženy, jsou obě rodná čísla mužská, protože ani jedno nemá v druhém dvojčíslí číslo vyšší než 50, jak je to pravidlem u ženských čísel. (Pyron)