František je děvkař

Komedie

Česko, 2008, 90 min

• igi B.

Svatý Františku... Asi sis nasral do úst, nebo pak nechápu, proč tu čudlárnu už aspoň někdo nenaučí normálně(!) mluvit!!! A co má jako teda ráda ta Eliška? Asi prasečinu... Nebo Indočínu? %-o . . . Jinak jak jinak zas jen bída a utrpení... °-[ - - - - - (Poprvé viděno 11.2.2012 na >tv nova frantumá< , hodnocení 5656., komentář zde naprušený jako dvastafrantadevětaosmdesátý - 11.2.2012)(11.2.2012)

Lehká komedie, občas se mi zdál pan Polášek malinko retardovaný, zpomalený, ale to se mi na tom líbilo. Jen více těchto filmů od nás.(20.10.2009)

Zajímalo by mě kdy udělají takový film o mě, protože s Františkem Soukenickým mám hodně společného.(4.7.2011)

Průměrná česká komedie se skvělým Poláškem a příjemně ve vedlejší roli překvapil Petr Čtvrtníček. Jmenuji se František Soukenický a jsem děvkař.(8.11.2008)

V rámci českého komediálního rybníčku jednoznačný úspěch, jinak ale dosti povrchní a vlastně i tuctový pokus o jakousi životní výpověď, které chybí originální vtipy (prakticky všechno jsem viděl jinde a v lepším provedení) a především hutnější děj, jenž by nepotřeboval postrkovat imbecilními náhodami typu František balí buchtu v metru a vidí ho přitom jeho vlastní žena, František "flirtuje" s babou svýho bráchy a ten náhodou vchází do dveří atd.. Kdyby se Prušinovský od těchto momentů distancoval a vsadil víc na dialogy, které nejsou vůbec špatné, mohl dosáhnout mnohem výš. A to i přes fakt, že Poláškovi děvkaře neuvěříte ani když se před či při projekci opijete.(31.5.2008)