Probuzení tmy

Prebudenie tmy

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2007, 95 min

• Tomasso001

Je to podprůměrný film, který vyvolal velké očekávání masivní reklamou a o to víc zklamal. Nijak výrazné herecké výkony, dějově proč ne, ale je to podané takovým neslaným nemastným způsobem. Nikde sem se snad nezasmál tolik jako tady u komentářů, asi hodně lidí litovalo peněz za lístek do kina. Já to smrknul doma tak nejsem tak přísnej:-) Souhlasim s vykradenim snad všech známějších fantasy filmů. Přesto když si vzpomenu jakým filmům jsem tu dal odpad, nebo jednu hvězdu, tady musim dát 2. I jenom proto, že mám fantasy rád a každý pokus se cení, jen se nechytat toho špatného a brát si ponaučení z takovýchto kousků.(7.1.2008)

• maverick10

Au, toto boli. Vsechno spatne. Tady si hrajeme na pisecku, kterej uz pred nama objevilo spoustu lidi a ani nevime jak si na tom pisecku vlastne mame hrat. Osvedcene babovicky jsme ukradli a ani to nam nepomuze si poradne hrat. Je tu skratka moc injekcnich strikacek a psich hovinek.(1.5.2008)

• Stegr

20% - Epic...(17.3.2011)

• Kreeki

Tak to bylo.. otřesné. Že tedy VIP předpremiéra stála za to, kdyby tam byl aspoň chlast, ale na ten jaksi asi nebyly peníze a vidina výdělku na tomto snímku byla jedině v nějaké alternativní realitě plné osmiletých debílků (bez urážky).(29.1.2008)

• Vessper

Vcelku nudné fantasy s otřesným hlavním hrdinou a rádoby drsnými řečmi. Záporák byl asi duševně méněcenný a závěrečný souboj snad ani nebyl souboj. Vlastně celý film byl tak nějak špatný. Ty 2* hvězdičky dávám za výpravu, která byla slušná a sem tam na nějaký ten efekt se dívat dalo. 30%(13.3.2011)

• - Film je volnou adaptací díla britské spisovatelky Susan Cooper "The Dark Is Rising". (Hromino)

• - Natáčení probíhalo v Rumunsku. (Terva)

• - Alexander Ludwig si vedle postavy Willa Stantona zahrál také roli svého filmového dvojčete Toma, ačkoli to v závěrečných titulích uvedeno není. (Hromino)