Probuzení tmy

Prebudenie tmy

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2007, 95 min

• Kreeki

Tak to bylo.. otřesné. Že tedy VIP předpremiéra stála za to, kdyby tam byl aspoň chlast, ale na ten jaksi asi nebyly peníze a vidina výdělku na tomto snímku byla jedině v nějaké alternativní realitě plné osmiletých debílků (bez urážky).(29.1.2008)

Tak dalsi ctrnactiletej smrkac dostal sanci bejt vyvolenej a zachranit svet a zas bekdo neodolal a musel to natocit. Bohuzel. NIcmene zustava fakt, ze deti a stejne stari si v jeho pocinani urcite najdou neco, co se jim zalibi - byt je to vykradenina vseho moznyho, navic postavena na karlikovskym principu jdeme od adepta k adeptovi (od artefaktu ka artefaktu), aby nakonec zustal jen jeden (v tomhle pripade vsechny) a neco se stalo. Skoda jen ty vizaze, ktera pripomina spatnej televizni film, naprosto nemoznyho zaporaka, monstrozni klisovitosti (bez niz ale detskou fantasy nenatocite), pravekejch efektu a vseho ostatniho, co je na tomhle blaticku spatny. NIcmene s navrativsim se pohledem ditete za 50%(24.10.2007)

• pakobylka

Síly Světla a síly Tmy, černí ptáci ... Trochu to připomíná "Noční hlídku" a navazující "Denní hlídku" Timura Bekmambetova, kde "Jiní" mají schopnost vcházet do "Soumraku", což je taky (kromě jiného) určitá forma cestování časem. "Probuzení tmy" je určené podstatně mladším divákům, takže je laděné daleko víc pohádkově - ale upřímně řečeno, jeho zpracování je poněkud laciné a nepromyšlené, takže přes veškerou snahu mu víc jak 2* přidělit nemůžu.(13.3.2011)

• maverick10

Au, toto boli. Vsechno spatne. Tady si hrajeme na pisecku, kterej uz pred nama objevilo spoustu lidi a ani nevime jak si na tom pisecku vlastne mame hrat. Osvedcene babovicky jsme ukradli a ani to nam nepomuze si poradne hrat. Je tu skratka moc injekcnich strikacek a psich hovinek.(1.5.2008)

• Hromino

Totální bejkárna na n-tou, která je tak neuvěřitelně špatně zahraná, zrežírovaná a sepsaná, že jsem mnohdy nevěděl, zda se mám smát nebo jen mlčky trpět. Utopit tolik peněz do něčeho, co si spíš než na akční sci-fi hraje na ódu na Matrix, je skutečně na poklonu. Scéna se sázkou a plivnutím je snad jedinou scénkou, u které jsem se měl asi smát úmyslně a zbytek je jen neplánovaný, bullet-timem přepálený paskvil. Těm, kteří se chtějí dobře pobavit a hledají humorné fantasy, můžu jedině doporučit. Jenom si s sebou vemte sluneční brýle, ať vám ty proklaté problikávací scény se žárovkou neotupí smysly s trvalými následky.(12.8.2011)

• - Alexander Ludwig si vedle postavy Willa Stantona zahrál také roli svého filmového dvojčete Toma, ačkoli to v závěrečných titulích uvedeno není. (Hromino)

• - Will Stanton (Alexander Ludwig) nosí hodinky značky Casio G-Shock G9000-1V Mudman. (dyfur)

• - Natáčení probíhalo v Rumunsku. (Terva)