Probuzení tmy

Hľadači svetla

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2007, 95 min

• Dever

Soundtrack Christophe Beck: 1. Will's Theme (0:57) ,2. At The Mall (3:31) ,3. Walk To The Party (1:23) ,4. The Rider (5:14) ,5. Seventh Son (2:07) ,6. Will Is The Seeker (5:54) ,7. Church Lady (2:25) ,8. Thomas Stanton (3:28) ,9. Salt Fractal (2:10) ,10. Knife Dance (2:30) ,11. Venting (2:31) ,12. Three Signs (2:42) ,13. Sign of Iron (1:53) ,14. Huntercombe Manor (3:28) ,15. Sign of Water (1:23) ,16. Apocalypse (3:56) ,17. Demise of The Rider (2:02) ,18. Reunited (3:04),(10.5.2011)

• pakobylka

Síly Světla a síly Tmy, černí ptáci ... Trochu to připomíná "Noční hlídku" a navazující "Denní hlídku" Timura Bekmambetova, kde "Jiní" mají schopnost vcházet do "Soumraku", což je taky (kromě jiného) určitá forma cestování časem. "Probuzení tmy" je určené podstatně mladším divákům, takže je laděné daleko víc pohádkově - ale upřímně řečeno, jeho zpracování je poněkud laciné a nepromyšlené, takže přes veškerou snahu mu víc jak 2* přidělit nemůžu.(13.3.2011)

Žánr dětské fantasy nedokázal naplno uspokojit moc diváků a veškerá zášť tak nutně musela vygradovat. Will Stanton a spol. se tak stali obětními beránky, i když u mě dokázali Dávní vzhledem k nulovým (až záporným) očekáváním překvapivě zabodovat. Nedočkáme se sice draka nebo létání, ale nechybějí hlášky, sympatičtí průvodci po nově objeveném světě a hlavně dostatečně kouzelná atmosféra. Není to fantasy taková, jakou by její fanoušci chtěli, ale tahle upřímná rodinnost je mi o poznání příjemnější než například falešná velkolepost z Narnie.(16.11.2009)

• Kreeki

Tak to bylo.. otřesné. Že tedy VIP předpremiéra stála za to, kdyby tam byl aspoň chlast, ale na ten jaksi asi nebyly peníze a vidina výdělku na tomto snímku byla jedině v nějaké alternativní realitě plné osmiletých debílků (bez urážky).(29.1.2008)

• Terva

Strašně jsem se u toho nudil. Špatný scénář, nepovedená kamera i divný výběr herců, hudba nestojí ani za řeč, prostě jen za jedna.(6.2.2009)