Probuzení tmy

Hľadači svetla

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2007, 95 min

• Deimos

DVD/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +hudba -dějově složité, zamotané a prázdné/// Mám rád dětské fantasy. A pokud nejsou příliš infantilní tak je bez problému strávím. Zde by ten zmíněný problém opravdu nebyl. Bohužel je zde něco horšího co všeobecně dělá špatný film, nehledě na to o jaký žánr se jedná. Celé je to totiž takové prázdné, nemasné, neslané, prostě zbytečné. A to k mé smůle jsem se na tenhle film obvzlášť těšil a fandil mu. To teď skončilo. A přitom trailery jsou tak zajímavé. Tenhle film si odnáší spoustu nej:nejubožejší záporák, nejlabší obsazení, nejhorší postavy a mohl bych pokračovat, ale ostatní už to řekli za mě./// Celkem 38%///(17.4.2008)

• SallyZen

Celou tuhle šaškárnu dokonala ohromně vtipná scéna, kdy 14letý klučina říká černému jezdci --> "Já se smrti nebojím". To mě velice rozesmálo. Jinak samozřejmě ten film mi přišel spíše jako "upadnutí do tmy". Splácanina blbostí a slabých herců, která nějak výrazně nenaštve,ale už vůbec nepotěší. A protože u mě tedy nevyvolala žádné pořádné emoce, výsledek je celkem jasný. 10%(12.3.2011)

• Lima

CIA má pro výslechy na Guantanámu novou zbraň. Už ne elektrické šoky, stereotypní kapání vody na vyholenou část hlavy, či soustavné odpírání spánku, ale pravidelné promítání tohoto paskvilu, který je diváckým utrpením každého fanouška žánru fantasy (a nejen jeho). Jediná pozitiva: chlapcovi pomocníci - sympaťáci George a Dawson, roztomilé koťátko a že to je tak krátký. Negativa: všechno ostatní. Tak nudné a zbytečné, že to neobstojí ani v „guilty-pleasure“ ranku.(15.2.2008)

• Mordenroth

Upozorňujem, že som film trochu nadhodnotil.(16.12.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,794,452Tržby Celosvetovo $31,400,740Tržby za predaj DVD v USA $10,481,621 //počet predaných kusov 542,323║ Keby takýchto fantasy filmov už nebolo dosť a hlavne keď su v takejto mizernej televíznej úrovni, kde dosť experimentálna kamera je trošku vedľa, hlavne keď sa pri každom strihu pootočí o 90stupňov, či dole hlavu??, taktiež obrazový filter nič moc nepomôže, príbeh fádny, herci ochotnícky, význam takéhoto filmu fakt nulový. /15%/(3.3.2010)