Probuzení tmy

Hľadači svetla

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2007, 95 min

• SallyZen

Celou tuhle šaškárnu dokonala ohromně vtipná scéna, kdy 14letý klučina říká černému jezdci --> "Já se smrti nebojím". To mě velice rozesmálo. Jinak samozřejmě ten film mi přišel spíše jako "upadnutí do tmy". Splácanina blbostí a slabých herců, která nějak výrazně nenaštve,ale už vůbec nepotěší. A protože u mě tedy nevyvolala žádné pořádné emoce, výsledek je celkem jasný. 10%(12.3.2011)

• Deimos

DVD/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +hudba -dějově složité, zamotané a prázdné/// Mám rád dětské fantasy. A pokud nejsou příliš infantilní tak je bez problému strávím. Zde by ten zmíněný problém opravdu nebyl. Bohužel je zde něco horšího co všeobecně dělá špatný film, nehledě na to o jaký žánr se jedná. Celé je to totiž takové prázdné, nemasné, neslané, prostě zbytečné. A to k mé smůle jsem se na tenhle film obvzlášť těšil a fandil mu. To teď skončilo. A přitom trailery jsou tak zajímavé. Tenhle film si odnáší spoustu nej:nejubožejší záporák, nejlabší obsazení, nejhorší postavy a mohl bych pokračovat, ale ostatní už to řekli za mě./// Celkem 38%///(17.4.2008)

• Malarkey

Probuzení tmy? Tímhle filmem jsem spíše upad do dalších minimálně půlročních mdlob, tak jaké pak Probuzení tmy.(13.9.2009)

• woody

Do prdele, já su chuj, jdu na Zbouchnutou a skončím na tomhle... Snad nejdražší zbytečný film v mém životě. Zase jedny prachy z brigády na chuja. Já se sám divím, že tomu nedávám odpad! Vždyť jsem polovinu filmu žil z toho, že jsem s ebavil tím,že promítač dal obráceně cívku a proto to sleduji vzhůru nohama, teď tu čtu, že to tak viděl každý...(2.11.2007)

• Psema

Will Stanton je borec. Během svého putování za šesti znameními objevuje nadpřirozené schopnosti, které jsou cool jako Tomáš Hanák v roli vlkodlaka, stíhá balit mladší dvojnici Keiry Knightley a ještě srdceryvně rozmlouvat s vytřeštenýma očima hrajícím Ianem McShanem, jehož postava úspěšně prošla lobotomií. Hlášku "Trust your powers, You are Seeker" si nezapamatujete proto že by měla koule, ale protože ji po vás bude Cunningham pálit kadencí, s jakou se každých deset minut přiřítí zbrunátnělý Jezdec, aby zopakoval svůj plán na nepředstavitelnou zkázu světa. A tím to samozřejmě nekončí. Probuzení tmy aspiruje s nuzným rozpočtem na pozici nejinvenčnějšího filmu poslední dekády, to když Cunningham objevuje dosud nepoznané (rozuměj zhovadilé) záběry kamery, které do finálního sestřihu vlepuje s rozvahou radikálního teroristy. Je to zlo, k němuž bych si dal za pár let klidně přídavek. Každý holt potřebujeme nějaké to Guilty Pleasure. Jestli vás nebaví posmívat se Ghost Riderovi, dejte Willovi šanci. Když už nic jiného, salva filmových vykrádaček a sekvence tancujícího příboru vás jistě dostanou do kolen.(25.10.2007)