poster

Rozsudek smrti

 • USA

  Death Sentence

 • Slovensko

  Rozsudok smrti

 • Slovensko

  Rozsudok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 105 min (SE: 111 min)

 • kleopatra
  **

  Tak tohle byla podpásovka a fest. Nic proti béčkům, béčka jsou fér, když jsou jimi od začátku do finiše, nikoliv když se napřed díváme na dobře našlaplé psychologické drama o rodinné tragédii, které se někde za půlkou zlomí, Kevin serve fáč z hlavy, podivá se do kamery, že by i Čak zkameněl, a začne běsnit, což je v jeho podání (pro mě to byl vždycky takovej milej "kluk od vedle") útok na všechno předešlé. Nevím, jestli mě rozbolelo břicho víc, když si holil hlavu nebo študoval návod k pistolce ... a tak nějak se z nadšených 4 rázem stanou trapné 2 a ani se mi nechce napsat hvězdy.(4.3.2008)

 • Kaka
  ***

  Škoda, že je to místy nehorázně blbé, s množstvím iracionálních scénáristických lapsusů. Jinak je tenhle formální fetiš mix posledního Ramba a Out for Justice celkem fajn, s velmi snaživým Baconem - největším kladem filmu. Kdyby se v tomhle ponurém stylu, s takovým množstvím vycizelovaných "dark ass" kulis a prďáckých interiérových záběrů točil Max Payne, mohla to být lahoda. Chci remake a mohl by ho točit James Wan, protože ještě pár filmů a budou se dít v akčním Hollywoodu věci.(30.9.2014)

 • Shadwell
  *****

  Přerod Bacona z kancelářské krysy do krysího krále, úloha policistky a poslední čtvrtina filmu je celkem dost wtf. Přesto je Rozsudek smrti výborná variace na Bronsonovku Přání smrti, nebo Cronenbergovy Dějiny násilí. Tématicky sice jen víří a myšlenku podřizuje dvouhlavňové medvědici (ráže 12/89), zato forma je vortex. Rozsudek smrti zkrátka ctí pravdu, že některé příběhy jsou možná trochu otřepané, ale v dobrém podání nemusejí být k zahození.(22.12.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Zbraně, které Nick Hume (Kevin Bacon) kupuje, jsou puška Rossi Overland a Colty M1991A1 a Python. (chaosteory)

 • - Původně se měl film odehrávat v Bostonu ve státě Massachusetts, nakonec se rozhodlo o Columbii v Jižní Carolíně. Kniha se odehrává v Chicagu ve státě Illinois. (TomikZlesa)

 • - Film je založen na knize „Death Sentence“, což je přímé pokračování románu „Death Wish“ který byl též zfilmován jako Death Wish (1974), hlavní roli ztvárnil Charles Bronson. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace