poster

Rozsudek smrti

 • USA

  Death Sentence

 • Slovensko

  Rozsudok smrti

 • Slovensko

  Rozsudok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 105 min (SE: 111 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  ****

  Reziser James Wan (SAW) natocil dalsi vynikajuci thriller alebo dramu o otcovi (K. Bacon), ktory sa msti vrahom za brutalne zabitie syna. Nenudil som sa ani chvilu, napätie bolo dokonale udrzane, ale pacila sa mi aj nahanacka na uliciach alebo na parkovisku za bieleho dna. K. Bacon je perfektny herec, akurat ze film mal male diery v scenari. Kazdy kto ma rad revenge zanre alebo film PUNISHER - KAT (2004) s Thomasom Janeom, by si nemal nechat ujst ani tento film. _________ Kevin Bacon - (Nick Hume) +++ Garrett Hedlund - (Billy Darley) +++ Kelly Preston - (Helen Hume) +++ Jordan Garrett - (Lucas Hume) +++ Stuart Lafferty - (Brendan Hume) +++ Aisha Tyler - (Detektív Wallis) +++ John Goodman - (Bones Darley) +++ Matt O'Leary - (Joe Darley) +++(7.9.2007)

 • Shadwell
  *****

  Přerod Bacona z kancelářské krysy do krysího krále, úloha policistky a poslední čtvrtina filmu je celkem dost wtf. Přesto je Rozsudek smrti výborná variace na Bronsonovku Přání smrti, nebo Cronenbergovy Dějiny násilí. Tématicky sice jen víří a myšlenku podřizuje dvouhlavňové medvědici (ráže 12/89), zato forma je vortex. Rozsudek smrti zkrátka ctí pravdu, že některé příběhy jsou možná trochu otřepané, ale v dobrém podání nemusejí být k zahození.(22.12.2007)

 • Lateef
  ****

  Příběh není nic nového, ale Wan ho dovedl neskutečně zkrášlit. Palec: hercům vévodí Kevin Bacon, který překvapivě podal jednoznačně nejlepší výkon své kariéry, jeho přerod ze šťastného otce v pomstychtivého otce a později ve vraždící stroj, je impozantní. Ale i ostatní herci jsou dobří a proto např. smutná scéna působí skutečně smutně. Ukazováček: akce. Zejména sekvence v garážích a v domě jsou nabité intenzitou a choreografií nevídaných rozměrů. Finální akce už předchozí aspekty trochu postrádá, stále je ale dobrá, protože... Prostředníček: fuck you, rating, řekl Wan a narval do snímku spoustu krvavých parádiček, které se nejvíc koncentrují právě v závěrečné pasáži. Prsteníček: kamera. Znovu se odkážu na scénu v nadzemních garážích, protože co tam tvůrci předvedli, to byla naprostá nehoráznost. Vůbec, Wanovy kamerové triky prostupují poutavě celým filmem. Malíček: hudba. Charlie Clouser používá charakteristické hudební motivy, podle kterých ho lze bezpečně poznat (určité náznaky Saw final theme tam jsou), jeho skladby jsou působivé v celém filmu. /Chtěl jsem nechat čtyři hvězdičky, když vtom sem vrazil Kevin s bejzbolkou a zařval na mě: Devadesát!! Nevěděl jsem, že umím v jeden moment přikývnout, napsat 9/10 a ještě se podělat.../ 12,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.1.2008)

 • Boss321
  ****

  Ano, stokrát otřepané téma o rodině, která si žije svůj pohodlný život a po zabití jednoho z členů se začne tatá mstít. Kevin Bacon v roli nejdřívě slušného a šťastného otce, se postupě přerodí ve vraždící monstrum, které nejde zastavit. Troufám si říci, že se jedná o jednu z jeho nejlepší rolí, ve kterých se nám doposavad představil. James Wan nám už při Saw ukázal, že přes svůj nízký věk je to skvělý režisér a velký talent současného filmu. Hlavně díky jeho režii a výkonu Kevina Bacona se nakonec přikláním ke čtyřem hvězdičkám.........(24.6.2008)

 • POMO
  ***

  Časy seagalovských hrdinov sú preč, svoje rodiny dnes mstia kravaťácki manažeri v podaní charakterových hercov. James Wan vie pracovať s hercami, má režijný talent pre dynamiku, rockovo drsnú až zbesilú atmosféru, a občas si šikovne pohráva s efektne dlhými zábermi (parkovisko). Preto škoda, že jeho vizuálne pôsobivé dielko zrážajú na „štandard“ občasné hlúpe a nelogické momenty. Tie už potom nevyžehlia ani snaživé psychologicko-emotívne momenty (komorné rozhovory s manželkou, so synom). Výsledok je „iba“ zábavný a zaujímavý a udržuje divácku zvedavosť, kam sa režisér vydá nabudúce. Má totiž na viac, len sa mu ťažšie hľadá súlad režijného prístupu so scenárom, ktorý mu tak parádne vyšiel v Saw.(31.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace