Rozsudek smrti

Death Sentence

Rozsudok smrti

Rozsudok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 105 min (SE: 111 min)

Od klasicky prostého příběhu o pomstě naštvaného fotra nelze čekat zázraky a poněvadž za kamerou postává velmi dobrý řemeslník Wan, je předem tak nějak jasné, že tu forma položí obsah na lopatky a ještě ho proklaje ostrou kudlou. Žel bohu jsou některé situace přímočaré kill road ocejchovány nepřehlédnutelným vykřičníkem. Jaktože, ksakru, třeba nejdříve tatík dychtivě listuje manuálem ke kvéru, který evidentně drží v ruce poprvé v životě a div mu všechny náboje nepopadají na podlahu, a posléze odpravuje gaunery jistou rukou profesionála a nabíjí pušku v nejvhodnějším okamžiku?? Bronsonovi jsem v Přání smrti přerod ze spořádaného otce rodiny ve vybíječe feťáků a další pakáže věřil podstatně více než standardně hrajícímu Baconovi v Death Sentence. A od Wana bych raději další napínavou a atmosférickou duchařinu než takovouto žánrovou tuctovku...(18.1.2008)

Tenhle mimořádně napínavej thriller jsem si sehnal hlavně z dvou důvodů: James Wan, jakožto režisér Saw a Dead Silence, a samozřejmě Kevin Bacon. Pro Bacona je taková role trochu atypická, ale role muže, prahnoucího po pomstě, mu vážně padla. Nasranej a s vyholenou hlavou vypadá fakt cool. Hlavně poslední patnáctiminutovka je parádní ukázkou toho, jak by se dnes měla točit akce. S ničim a hlavně s nikym se nesere a grázly popravuje bez milosti! Ustřelené nohy jsou vážně lahůdkou! Překvapila mě i spousta odkazů na jeho starší díla. Ano, mám na mysli soudkyni Shaw s tváří břichomluvkyně Shaw z již zmíněného Dead Silence. Pokud prahnete po nějaké tvrdé a špinavé oldschool škole, vřele doporučuji. Wan je vážně talent.(10.5.2010)

Scénář, který kromě tématu nemá se stejnojmenným Garfieldovým literárním pokračováním Death Wish nic společného, je přinejlepším průměrný. Vizuálně ho sice Wan místy trochu nakopne a sympaticky fyzická a krvavá akce mu jde, hlavním esem celého filmu je ale Kevin Bacon v hlavní roli (a John Goodman je taky fajn).(4.5.2008)

• Renton

Scénář: Ian Jeffers .. Ba ne Wane. Laťka SAW je pořád v nepřekonatelné výšině a ani jeden z tvých letošních filmů se jí zdaleka nepřiblížil.. Příběhem velice jednoduché - uchopení spravedlnosti do vlastních rukou - podané dynamickou efektní formou s perfektní kamerou. Drsně podaná jatka na konci kdekoho jistě potěší, ale nutné je překousnout několik zkratek a hloupostí ve fázích předtím. Ve výsledku je tak Death Sentence jen tuctovým přírůstkem do početné rodiny filmů s klasickým tématem přetavených pro mladé, (hodně) nenáročné publikum. 50%.(24.12.2007)

Jeden z mála akčňákov, ktorý ma dokázal v poslednej dobe príjemne prekvapiť. Wan má budúcnosť, to som vedel už pri jeho dokonalej prvotine Saw, no on to jednoznačne potvrdzuje každým svojim filmom, čo ma neskutočne teší, pretože už teraz viem, že jeho ďalší snímok nebude len tak hocijaká žánrovka. Aj v tomto filme si dal James Wan záležať na obale a klasický príbeh pomsty zabalil do veľmi príťažlivého darčekového balenia, ktoré nezabudol previazať mašľou menom Kevin Bacon. Psychologické momenty boli uveriteľné, akcia detto, trošku premotivovaný záver oškrel celkový dojem, no ako celok vystúpil film v mojom rebríčku veľmi vysoko. 80%.(23.8.2009)