Rozsudek smrti

Death Sentence

Rozsudok smrti

Rozsudok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 105 min (SE: 111 min)

Soundtrack Charlie Clouser: 1. Have a Merry Christmas 2. Deo Dona Nobis Pacem 3. Breaking the News 4. Urban Irwin 5. With YouI Will Love You 6. A Message (Charlie Clouser Remix) 7. The Prodigal Sun(14.5.2011)

• EdaS

Jsem znechucen. Velmi slušný řemeslník Wan nepozná, že nemůže stejným stylem točit vyspekulovaný krvavý horor Saw a drama o pomstě za smrt dítěte. Death Sentence je film efektní, ale až urážlivě hloupý - Přání smrti ve stylu MTV. Bohužel na to většina místních zjevně slyší.(23.12.2007)

Scénář, který kromě tématu nemá se stejnojmenným Garfieldovým literárním pokračováním Death Wish nic společného, je přinejlepším průměrný. Vizuálně ho sice Wan místy trochu nakopne a sympaticky fyzická a krvavá akce mu jde, hlavním esem celého filmu je ale Kevin Bacon v hlavní roli (a John Goodman je taky fajn).(4.5.2008)

Než se vydáš na cestu pomsty, vykopej dva hroby, pravil Confucius. Efektní thriller o destruktivní vendetě to potvrzuje. Několik výborných momentů a celkově celá škála úderných řešení během finále přesvědčí o tom, že by si Wan zasloužil sedmdesát mega a nabídku na pořádnou adaptaci Maxe Paynea.(21.4.2011)

Bla, bla, bla. Za srdíčko mě to chytlo až při scéně na lavici. A to je vážně trochu pozdě. Akce celkem ok, místy však neuvěřitelně naivní a tupé. Místy jsem málem přetáčel...5/10.(31.3.2008)

• - Garret Hedlund si pro svou roli oholil hlavu. (TomikZlesa)

• - Původně se měl film odehrávat v Bostonu ve státě Massachusetts, nakonec se rozhodlo o Columbii v Jižní Carolíně. Kniha se odehrává v Chicagu ve státě Illinois. (TomikZlesa)

• - Film je založen na knize „Death Sentence“, což je přímé pokračování románu „Death Wish“ který byl též zfilmován jako Death Wish (1974), hlavní roli ztvárnil Charles Bronson. (TomikZlesa)