poster

Rozsudek smrti

 • USA

  Death Sentence

 • Slovensko

  Rozsudok smrti

 • Slovensko

  Rozsudok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 105 min (SE: 111 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Odpustím leccos a v Death Sentence ještě o krapet víc. První desítky minut jsou skvostné. Do děje vlétneme rovnýma nohama, tahle jednohubka má prostě od začátku styl, James Wan zvedá prostředníček a kašle na rating. Když osekám poslední minuty, tak tohle se prostě musí líbit. Všechno je dostatečně melodramatické (a následně krvavé), na pohřbu samozřejmě musí pořádně pršet, aby se utrpení výborného Kevina Bacona a jeho manželky Kelly Preston ještě prohloubilo. Ostatně celý casting je vydařený. Srovnávat se ale nedá s akcí a zvolenou kamerou – především naháněná v patrových garážích a útok gangu na spící rodinu jsou nabité nápaditostí a choreografií, která se v žánru už moc nevidí. Wan dokazuje, že i z mizerného příběhu, kdy jde logika místy stranou (role policistů jsou spíš úsměvné), jde vymačkat maximum. Hodně přidrzlá, řemeslná béčková slast.(27.8.2012)

 • tombac
  ***

  Od klasicky prostého příběhu o pomstě naštvaného fotra nelze čekat zázraky a poněvadž za kamerou postává velmi dobrý řemeslník Wan, je předem tak nějak jasné, že tu forma položí obsah na lopatky a ještě ho proklaje ostrou kudlou. Žel bohu jsou některé situace přímočaré kill road ocejchovány nepřehlédnutelným vykřičníkem. Jaktože, ksakru, třeba nejdříve tatík dychtivě listuje manuálem ke kvéru, který evidentně drží v ruce poprvé v životě a div mu všechny náboje nepopadají na podlahu, a posléze odpravuje gaunery jistou rukou profesionála a nabíjí pušku v nejvhodnějším okamžiku?? Bronsonovi jsem v Přání smrti přerod ze spořádaného otce rodiny ve vybíječe feťáků a další pakáže věřil podstatně více než standardně hrajícímu Baconovi v Death Sentence. A od Wana bych raději další napínavou a atmosférickou duchařinu než takovouto žánrovou tuctovku...(18.1.2008)

 • B!shop
  ****

  Naprosto perfektni thriller, tohle me fakt mile prekvapilo. Film se nesnazi hrat si na kdovico a je to proste primocara cesta za pomstou, kdy behem uvodnich titulku formou home videa uvidime stastnou rodinku, behem deseti minut je synacek mrtvej a Bacon vyrazi vyrovnat ucty a film se az do zaverecnejch titulku nikde nezadrhne, i kdyz je fakt, ze nejvic brutalni masakr si tvurci nechali az na zaver, ale to je v poradku. Je videt, ze Wan je hororovej reziser, protoze film ma perfektni atmosferu a s nicim se nesere, takze neni nouze o litry krve a dostatek mrtvol. A navic to je perfektne natoceny, se zajimavou kamerou, sviznou hudbou a naprosto ultra dokonalym Baconem, kteryho sem od Tajemny reky asi nevidel. Za zminku jeste stoji mensi, ale vyzivna role Johna Goodmana. Celkove lepsi 4*.(13.9.2008)

 • J*A*S*M
  ***

  Přidávám se k těm, kterým vadilo směřování příběhu v poslední půlhodince. Kdyby film skončil událostí ve svých třech čtvrtinách, šel bych s hodnocením rozhodně výš. Ale to co nastane pak, je jednoduše dosti hrozné. Kevin Bacon najednou přestane být uvěřitelný (stejně tak ale i další postavy) a celé jeho konání jakbysmet. Takhle solidně rozehraný thriller si prostě zasloužil lepší zakončení. Proti Wanově režii nic nemám, vyhovuje mi, ale příště snad šáhne po lepším scénáři. 65%(1.7.2008)

 • Renton
  **

  Scénář: Ian Jeffers .. Ba ne Wane. Laťka SAW je pořád v nepřekonatelné výšině a ani jeden z tvých letošních filmů se jí zdaleka nepřiblížil.. Příběhem velice jednoduché - uchopení spravedlnosti do vlastních rukou - podané dynamickou efektní formou s perfektní kamerou. Drsně podaná jatka na konci kdekoho jistě potěší, ale nutné je překousnout několik zkratek a hloupostí ve fázích předtím. Ve výsledku je tak Death Sentence jen tuctovým přírůstkem do početné rodiny filmů s klasickým tématem přetavených pro mladé, (hodně) nenáročné publikum. 50%.(24.12.2007)

 • - Zbraně, které Nick Hume (Kevin Bacon) kupuje, jsou puška Rossi Overland a Colty M1991A1 a Python. (chaosteory)

 • - Když Nick míří na hlavu jednoho z gangsterů a ptá se kde je Bill Harley, gangster odpoví „Stygian Street“. Jedná se o odkazy na Wanovi filmy, Stygian (2000) a Saw (2004), Stygian Street byl název ulice Jigsawova úkrytu. (TomikZlesa)

 • - Soudní síň kde probíhá soudní slyšení není ve skutečnosti soud první instance, ale odvolací soud. Žádné soudy nebo předsoudní slyšení se v této místnosti nekonají. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace