Rozsudek smrti

Death Sentence

Rozsudok smrti

Rozsudok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 105 min (SE: 111 min)

Zajímavé. Často nesnesitelnému Baconovi se role zdevastovaného otce dala lehce uvěřit. Naopak s obsazením vyšetřující policistky se šláplo totálně vedle. Ačkoli je Aisha Tyler sympatickou herečkou, nemá pro onu roli ten správný "zjev" a její výstupy byly víceméně rušivé. Došlo i na (nechtěně) komické momenty - za všechny bych asi vybral scénu s lavicí v samotném finále. ALE.. Krom zmíněného kazu byl závěrečný rush super. Pak tu byla dobrá práce s kamerou a především fakt, že dal Charlie Clouser dohromady snad nejlepší soundtrack od dob Saw, takže - 70% .(28.12.2011)

Vypnul jsem polovinu mozku, ohulil reproduktory téměř naplno a vrhl se po hlavě na tisíci první variaci na téma o pomstě. Kevin Bacon mi v hodně netradiční roli přímo učaroval a i když je občas jednání postav na úrovni inteligence zmrzlých hovniválů, je Nickova přeměna přesvědčivá a v poslední dvacetiminutovce přímo šokující. James Wan dokázal, že Saw nebyla jen náhoda a že v něj dříme nemalý režisérský talent, chtělo by to jen větší finančí úspěchy (nejlépe zopakovat tržby prvního Saw). Prosím o více podobně temných a syrově brutálních filmů, které se nebojí ratingů jako čert kříže. Je jich zatraceně málo..(8.6.2009)

Reziser James Wan (SAW) natocil dalsi vynikajuci thriller alebo dramu o otcovi (K. Bacon), ktory sa msti vrahom za brutalne zabitie syna. Nenudil som sa ani chvilu, napätie bolo dokonale udrzane, ale pacila sa mi aj nahanacka na uliciach alebo na parkovisku za bieleho dna. K. Bacon je perfektny herec, akurat ze film mal male diery v scenari. Kazdy kto ma rad revenge zanre alebo film PUNISHER - KAT (2004) s Thomasom Janeom, by si nemal nechat ujst ani tento film. _________ Kevin Bacon - (Nick Hume) +++ Garrett Hedlund - (Billy Darley) +++ Kelly Preston - (Helen Hume) +++ Jordan Garrett - (Lucas Hume) +++ Stuart Lafferty - (Brendan Hume) +++ Aisha Tyler - (Detektív Wallis) +++ John Goodman - (Bones Darley) +++ Matt O'Leary - (Joe Darley) +++(7.9.2007)

Odpustím leccos a v Death Sentence ještě o krapet víc. První desítky minut jsou skvostné. Do děje vlétneme rovnýma nohama, tahle jednohubka má prostě od začátku styl, James Wan zvedá prostředníček a kašle na rating. Když osekám poslední minuty, tak tohle se prostě musí líbit. Všechno je dostatečně melodramatické (a následně krvavé), na pohřbu samozřejmě musí pořádně pršet, aby se utrpení výborného Kevina Bacona a jeho manželky Kelly Preston ještě prohloubilo. Ostatně celý casting je vydařený. Srovnávat se ale nedá s akcí a zvolenou kamerou – především naháněná v patrových garážích a útok gangu na spící rodinu jsou nabité nápaditostí a choreografií, která se v žánru už moc nevidí. Wan dokazuje, že i z mizerného příběhu, kdy jde logika místy stranou (role policistů jsou spíš úsměvné), jde vymačkat maximum. Hodně přidrzlá, řemeslná béčková slast.(27.8.2012)

• EdaS

Jsem znechucen. Velmi slušný řemeslník Wan nepozná, že nemůže stejným stylem točit vyspekulovaný krvavý horor Saw a drama o pomstě za smrt dítěte. Death Sentence je film efektní, ale až urážlivě hloupý - Přání smrti ve stylu MTV. Bohužel na to většina místních zjevně slyší.(23.12.2007)