Rozsudek smrti

Death Sentence

Rozsudok smrti

Rozsudok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 105 min (SE: 111 min)

Nasraný Slanina má Přání smrti.. Prachsprosté béčko udržující pozornost utěšeným vizuálem (lahůdková scéna z podlažního parkoviště), ale tak jak Wan s bravurou zvládá akci, v emočně vypjatých momentech slušně řečeno tápe a když pan Hume ve zpomaleném záběru vyjde spoře oděn z nemocnice a na tváři má výraz věřitele české kampeličky, začne vše nebezpečně zavánět parodií, v níž se smí logika fackovat po obou tvářích. Harry Brownovi jsem to braní spravedlnosti do vlastních roztřesených rukou věřil mnohem víc..(14.4.2014)

Wanova režie a Kevin Bacon v hlavní roli zachraňují poněkud průhledný scénář a servírují nám chvílemi až dechberoucí thriller s perfektní kamerou a nápaditou choreografií akčních scén. 7/10(31.12.2007)

Ano, stokrát otřepané téma o rodině, která si žije svůj pohodlný život a po zabití jednoho z členů se začne tatá mstít. Kevin Bacon v roli nejdřívě slušného a šťastného otce, se postupě přerodí ve vraždící monstrum, které nejde zastavit. Troufám si říci, že se jedná o jednu z jeho nejlepší rolí, ve kterých se nám doposavad představil. James Wan nám už při Saw ukázal, že přes svůj nízký věk je to skvělý režisér a velký talent současného filmu. Hlavně díky jeho režii a výkonu Kevina Bacona se nakonec přikláním ke čtyřem hvězdičkám.........(24.6.2008)

• - Zbraně, které Nick Hume (Kevin Bacon) kupuje, jsou puška Rossi Overland a Colty M1991A1 a Python. (chaosteory)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Původně se měl film odehrávat v Bostonu ve státě Massachusetts, nakonec se rozhodlo o Columbii v Jižní Carolíně. Kniha se odehrává v Chicagu ve státě Illinois. (TomikZlesa)