poster

Rozsudek smrti

 • USA

  Death Sentence

 • SK název

  Rozsudok smrti

 • SK název

  Rozsudok

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2007, 105 min (SE: 111 min)

 • Cival
  ***

  Než se vydáš na cestu pomsty, vykopej dva hroby, pravil Confucius. Efektní thriller o destruktivní vendetě to potvrzuje. Několik výborných momentů a celkově celá škála úderných řešení během finále přesvědčí o tom, že by si Wan zasloužil sedmdesát mega a nabídku na pořádnou adaptaci Maxe Paynea.(21.4.2011)

 • Lima
  **

  EdaS mi úplně mluví z duše, jenom bych dodal, že i Arnold, krmící se svojí dcerkou kolouška na začátku Commanda (v záběru jak vystřiženém z jehovistické ´Strážní věže´), byl uvěřitelnější, než zdejší Baconovy citové výlevy. Akce velmi slušná, Wan to s kamerou umí, ale to ostatní je hluboká dekadence. Tohle by snad nesežral ani Pepek Vyskoč. A ještě jednou Kevin Bacon - jak byl pro mě ve ´Woodsman´ hereckým bohem, zde mi ho bylo až líto. Byl to trapas, Kevine. Zlatej Charles Bronson.....(22.1.2008)

 • kitano
  ****

  V jednoduchosti je krasa. Nato, aby film bol silnym zazitkom, netreba vela a naviac ak ste podobne ako ja milovnikmi drsnych pribehov o pomste, kde optimizmus a happyend nemaju co robit, o zazitok je postarane. FIlm sa sustredi len a len na to jedine o co tu ide a tazi z toho co to da. Kevin Bacon a jeho prerod je posobivy takmer ako v Scorseseho Taxikarovi, John Goodman je ten najlepsi predajca zbrani, a zaverecny akt pomsty je proste lahodka. Kaslem na nedostatky. Tie pri takychto pripadoch nehladam. Dalsie projekty Jamesa Wana budem dokladne sledovat. (8.9/10)(7.6.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Když starší bratr Billy Darley telefonuje v noci pod mostem, je za ním vidět na zdi graffity panenky Jigsawa z filmu Saw (2004). Je to odkaz na režiséra Jamese Wana který je režisérem obou filmů. (Gatz)

 • - Film je založen na knize „Death Sentence“, což je přímé pokračování románu „Death Wish“ který byl též zfilmován jako Death Wish (1974), hlavní roli ztvárnil Charles Bronson. (TomikZlesa)

 • - Postava sudkyne v tomto filme má meno Shaw. V ďalšom filme Jamesa Wana - Zlovestné ticho (2007) - je tiež postava s menom Shaw. Obe postavy hrá pritom tá istá herečka - Judith Roberts. (PETOS)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace