Plán hry

Game Plan, The

Plán hry

Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2007, 105 min

No dobre, jako jo, je to sranda, ale stejne by mel Rock natacet spis akcni masakry. U techhle komedii nejvic zalezi kolik tu je klise a jaky jsou herci. No klise tu je narvany skoro v kazdy minute filmu a vyvoj odhadnete od zacatku do konce, navic stopaz je lehce prestrelena. No a herci, Rock je fakt sympatak, obcas se sice xichti naprosto neskutecne, ale jinak vicemene pohoda a ta mala holka byla taky fajn, i kdyz tradicne tu muselo bejt dite za chytry. No a co se tyce vtipu, nejvtipnejsi je to samozrejme ze zacatku, kdy se Rock stara jen o to, jak vypada a je hotovej z toho, ze ma dceru, pak to ustoupi do pozadi a mame tu klasicky udobrovani, dojak a podobne. Ale celkove to zas tak blby neni, zabery z fotbalu jsou fajn a zabavit se u toho da.(18.3.2008)

• shyster

Prošli si tim snad všichni akční hrdinové. Film o jejich konfrontaci s dětskými herci. Někteří z toho vyšli jako vítězové (ano myslim californského guvernéra), většinou to ale byla sračka. Tohle není výjimka. Tady prostě nefunguje nic.(31.1.2008)

• ScarPoul

Disney servíruje ďalšiu zo svojich povestných rodinných komédií. Podarilo sa im zlanáriť na svoju rodinú stranu, wrestlera, alias kráľa škorpióna alias neoficiálneho krála akčných filmov Dwayna The Rock Johnsona. Komediálny telent je u Johnsona nesporný a tiež sa dá rozprávať aj o určitom hereckom talente a aj keď je tento film klišovitý a priveľmi cukrový a celkovo rodinný ak nie detský práve Johnsonova charizma spôsobuje že je tento film dopozeraťeľný aj pre dospelejších, pretože je ksichty a pohyby sú znamenité. Disney sa dal na propagáciu a vo svojom diele je to preplnené odkazmy na disneyho seriály, Hannah montana ktorej piesne zaznú v pozadí a tak isto sa na chvíľu objaví znelka seriálu v tv. Madison Pettis ako Johnsonova dcéra je roztomilá a hádže tie svoje kukuče. Ostatné postavy sucks!! Fickman natočil skrátka rodinú zábavku. Celkovo vzaté začiatok bol príšerný a priznám sa že prvú pol hodinu kde dej nesmeroval nikam a bolo to len hlúpe otukávanie medzi otcom a dcérou mal som chuť to vypnúť ale druhá polovica je svieža a klišovitá takže sa to dopozerať dalo. Maličká jednohubka ktorá neuškodí ale ani neprinesie veľký zážitok. Osobne sa teším kedy The Rock opäť nakope niekomu riť, než aby tancoval balet.(4.10.2008)

Tak takhle nějak si představuji naprosto úžasnou oddechovou rodinnou komedii, u které si parádně odpočinu a zrelaxuju a která parádně nastartuje pohodový víkend. Tahle komedie je svěží, lehká, dějově i herecky naprosto perfektně zvládnutá, vtipná, a hlavně ani chvilku nenudí. A částečně je to také navíc komedie sportovní, a kromě toho je zde i velice roztomilý pejsek buldoček (když mu dcera hlavního hrdiny oblékla na zadeček baletní sukni, tak to bylo velice roztomilé) a já mám pejsky rád, takže se zde povedlo smísit všechno, co mám rád, do velice stravitelné podoby. Zkrátka a dobře, u Disneyho opět potvrdili, že rodinné filmy jsou doménou tohoto studia. Jistě, každý může namítnout, že film není skoro vůbec originální, že komedií na téma nemotorný rodič je mnoho, a zajisté bude mít dotyčný pravdu. A přesto mi na tomhle vůbec nezáleží. Mně záleží u komedie jen na tom, abych se dobře bavil a abych se nenudil, a přesně to tato komedie dokázala, tak proč lamentovat nad tím, že už jsem tu kterou scénu někde viděl? Užil jsem si to, a to je hlavní. A co mě velmi překvapilo je fakt, že Dwayne "The Rock" Johnson mi zde ani trochu nevadil, ač ho jinak nemám příliš v lásce. Naopak zde působil velice sympaticky. A ještě něco. Velmi mě v tomto filmu rozesmálo, když se několik chlapů u hlavního hrdiny doma koukalo na basketbal a dceruška hlavního hrdiny to přepla na seriál Hannah Montana, to jsem dostal normálně výtlem, jakmile jsem slyšel tu znělku mně tak dobře známého seriálu. No nebudu to protahovat, tahle komedie je velice vydařená, a proto uděluji velice nadprůměrné čtyři hvězdičky.(4.7.2009)

Neměl jsem rád, když se akční hrdinové pouštěli do komediálních rolí (Slyovi to vyšlo snad jen v Oskarovi, Arniemu tak napůl v Pravdivých lžích). Dwayne Johnson je snad první případ, kdy mi tenhle fakt absolutně nevadí (bylo by však ještě lepší, kdyby si sem tam střihl roli v nějakém akčním bijáku). Plán hry je sice hloupý a jakýkoliv náznak originality postrádající film, ale mně se svým zvráceným způsobem poněkud zalíbil a zařadil se mezi mé guilty pleasure. Tomu nahrává i fakt, že se v hlavní roli objevil The Rock, že se jedná alespoň okrajově o americký fotbal a že se na hlavní dětskou představitelku dá narozdíl od většiny jejích vrstevníků či vrstevnic koukat. Když už se musejí točit rodinně zaměřené filmy, tak by měly vypadat nějak takto. Za tohle patří moje veliká pochvala studiu Disney.(5.1.2010)

• - Dwayne "The Rock" Johnson (Joe Kingman) sa v mladosti skutočne venoval americkému futbalu. (ywo666)

• - V úvodu filmu jezdí Joe Kingman (Dwayne Johnson) stříbrným sportovním vozem Mercedes-Benz SLR. Když se objeví jeho dcera, manažerka Kingmanovi pořídí "rodinný" vůz Mercedes-Benz třídy R. (lskala)

• - V roli psa hlavního hrdiny se střídali buldoci Tubbs a Tank. (Bauer)