Bratři Bloomovi

The Brothers Bloom

Bratia Bloomovci

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 2008, 108 min

Po dlouhé době opravdu epesní snímek, který si zaslouží plnou palbu hvězd. Herecké obsazení je přímo hvězdné a baví každou sekundou. Akce je tam víc než dost, takže se divák baví, jak jen může. Hvězdná trojka předvedla naprosto excelentní herecké výkony, jak je u nich zvykem. Příběh je perfektně vymyšlený a místa pro akci jsou vybrána také skvěle a dokonce nechybí ani má milovaná Praha. Doporučit tento film je málo, ten se musí přímo nutit. Awesome!(30.4.2013)

• SLOTH

ja sem to musel vypnout protoze me to po pul hodine strasne nebavilo... a pokud tohle nekdo srovnava s wesem andersonem tak to opravdu opravdu ne(18.7.2010)

Kolísavé tempo, přepálená délka, od druhé třetiny rozplyzlost a na můj vkus málo Marka Ruffala. Ale! - - - Film je dělán s láskou; má výtečnou kameru, skvělé řešení scény a několik opravdu úžasných nápadů, za které si Brothers Bloom sympatie určitě zaslouží. Do celovečerního formátu bohužel nedotažené.(21.9.2009)

• Superpero

Tak tohle mě zcela minulo. Absolutně nechápu co tím chtěl básník říct. Nuda nuda v celym filmu se nic neděje, nulové souznění s postavami a vždycky když je načnut nějaký dobrý nápad, tak je nedotažený. Ještě k tomu hraje otravná hudba, hrdinové nosej debilní buřinky a celý film se to snaží vypadat jak ze starší doby, ale přitom jasně dává najevo, že se odehrává v přítomnosti (graffiti, policajti atd.) Je to jakási melancholická onanie, která se určitě bude někomu líbit a to je dobře, protože to aspoň nebude úplně zbytečné.(1.11.2009)

Obsadiť Adriena Brodyho a Marka Ruffala ako bratov je castingový mega prešlap. Nehovoriac o tom, že ani jeden z nich nie je práve ideálom pre komediálny žáner. Rachel Weisz toho dosť zachraňuje a dáva filmu svieži tón. Snímka sa pohybuje v prostredí charizmatickej zlodejskej fresky Entrapment, a je oblečená do imidžu "klobúkovej" bláznivosti The Avengers. Nie je chytrácky o krok pred divákom, ako by chcela, ale ani neurazí, pretože sa neberie úplne vážne. Ďalšia prešumiteľná oddychovka, do ktorej by som ako producent určite neinvestoval.(22.10.2009)

• - Krom karaoke, které zpívá, řekne Bang Bang za celý film pouhá tři slova. (D3VIL)

• - Vojáci znázorňující českou armádu ve filmu nosí ruské útočné pušky AK-47. Ve skutečnosti však česká armáda v té době používala zbraně Sa vz.58. (Dekovnik)

• - Ve filmu jezdí po Karlově mostě policejní a vojenská auta, což je značně neobvyklé. (Terva)