Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

Falko

Steven Seagal asi v najlepsom filme vo svojej kariere, pricom si pamätam v case kinopremiery na zaciatku 90-tych rokov, ze som si musel kupit listky aspon o den skor, inac by som sa na film nedostal - jednoducho vypredane. Dnes takmer po 20-tich rokoch je to sice stale skvely zazitok, ale uz to nebolo ono. Bolo sice vidiet snahu tvorcov kopirovat uspech SMRTONOSNEJ PASCE z rokov 1988 a 1990, co sa im v tom obdobi uspesne podarilo, ale z pasce mam rovnaky zazitok este aj dnes, co uz sa neda uplne povedat o tomto filme. _______ Steven Seagal - (Casey Ryback) +++ Tommy Lee Jones - (William Stranix) +++ Gary Busey - (Krill) +++ Erika Eleniak - (Jordan Tate) +++ Colm Meaney - (Doumer) +++ Patrick O'Neal - (Kapitán Adams) +++ Andy Romano - (Adm. Bates) +++ Nick Mancuso - (Tom Breaker) +++ Produkcia: Arnon Milchan, Steven Seagal +++ ()

tron

„Vytiahni koláče z rúry.“ Meganostalgická záležitosť z dôb, kedy bolo absolútne bežné chodiť na seagalovky do kina (fajnová celosvetová 156-miliónová tržba pri trápnom rozpočte 35). Béčkovosť sa v naftovom ovzduší vznáša, nech akokoľvek žmúrime oči, o to kurióznejšie sú potom dve oscarové nominácie (!), hoc "len" v technických kategóriách (OK, asi nikto nečakal, že sošku dostane Tommy Lee Jones, to sa stalo až o rok neskôr). Prostredníctvom afektovaného „prehrávania“ hercov (transvestita Gary Busey, po šunke túžiaci Jones, Colm Meaney v dobre padnúcom obleku) a akcie. Tá je síce riadne ostrá (v tých dobách Seagal na plátne lámal ruky nohy hlava nehlava), ale zároveň po stránke rozpočtu nie ktovieako monumentálnej. Okrem niekoľkých panoramatických záberov na nádhernú lietadlovú loď sa totiž dej kompletne odohráva v sivých, neveľmi vábnych a najmä lacných priestoroch, kde občas blikne monitor, aby sme vedeli, že sme na lietadlovej lodi. Hŕstka nezabudnuteľných scén (prílet rockovej helikoptéry, legendárny výskok Eriky Eleniak z torty), sympaticky tvrdá akcia (krv miestami doslova strieka, akonáhle v 9O. rokoch režiséri Seragalovi strčili do ruky nože, začali sa diať šialené veci) a prekvapivá charizma vtipného (!) Stevena Seagala, vtedy ešte vybaveného vrkočom (moja mama tvrdila, a niečo na tom zjavne bude, že akonáhle sa ho Seagal zbavil, už to proste nebolo ono a mamy sa nikdy nemýlia). Mám tento film rád odkedy som ho videl v kine ako 11-ročný a vždy si ho v televízii rád zopakujem. Andrew Davis svoj životný film, skvelého UTEČENCA, nakrútil až neskôr (so Seagalom sa však stretol už pred Caseym Rybackom, solídna kriminálka NICO - VIAC NEŽ ZÁKON). Za nostalgiu 4*, za celkové kvality skôr 2*, suma-sumárum 3* (napr. ma sklamalo, že to nie je typické "muž proti presile", ale vinou Eriky Eleniak to plynulo prejde do buddy movie a následne sa k čudnej dvojke pridá celý regiment oslobodených vojakov). Kino Považan NMnV 1992 ()

Cappuccino

Slušný hudobný podmaz, niekoľko dobrých bojových scén a celkom napínavý rozbeh so zabratím lode. Tam ale všetky kvality končia. Casey Ryback je pomerne suchár, jeho hlášky na mňa nefungovali a vybabranie so zloduchmi nebolo príliš zaujímavé. Asi by som seagalovky nemal v roku 2022 pozerať. Iba si kazím nostalgiu z mladosti. ()

Jara.Cimrman.jr

"Rád bych viděl osobní materiály toho obyčejnýho kuchty." Očekával bych, že tam bude stát: Casey Ryback, vyučen v oboru kuchař-číšník, tři roky kráječ mrkve v hospodě U tučného karfiolu, dva rok sous-chef na osmiveslici Dukly Praha a následně šéfkuchař na USS Missouri. Jenže ten týpek dokáže umlátit víc, než posádka bitevní lodi a mě přitom dost pobavil. Je to prostě kvalitní instruktážní video, takže jestli se někdy dostanu na loď přepadenou teroristy a budu mít k dispozici otvírák, struhadlo a pánev, tak z nich udělám polední menu. ()

genetique

Solídna akčná klasika. Pre terajšieho diváka možno podpriemer, no pre moju generáciu, vyrastajúcou na podobnom type hrdinu z polovice 80tych a začiatku 90tych rokov je to proste povinnosť pozrieť si to aj desaťkrát. Steven je tu ešte macher so zabijáckym výrazom, plný sily a energie, rozdáva krásne rany, a keď prižmúrite očkom na scenár je to proste cool. 80%. ()

• V momentě, kdy nad lodí přelétá letoun, říká operátor radaru, že se jedná o F-16. Tyto letouny však součástí námořnictva nejsou a nemají žádnou základnu na Havaji. Typ stíhaček, který je v záběru, je námořní palubní letoun typu F-18C Hornet, vyzbrojený dvěma protilodními střelami Harpoon. (nowizz)
  • Z verze uvedené v Británii byla z boje v dílně vystřižena desetisekundová část vytrhnutí ohryzku z krku. (Dragoni)
  • Natáčení ve skutečnosti neprobíhalo na lodi USS Missouri, nýbrž na fregatě USS Alabama. (Lateef)

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)