Tetro

Tetro

USA / Argentina / Španělsko / Itálie, 2009, 127 min

Formálně bez chyby, ale taky bez srdce a strašně rutinní. Coppola se tváří komplexně, aniž by se dostal dál než za dávno vyřčené.(3.5.2011)

Trýznivý film jako formou i obsahem brilantně podaná umělecká zpráva o osudových věcech lidských - a že to nemusí být všechno vždycky jen "hra", byť tahle měla nakonec konec (k dobru věci!) vcelku dobrý... A ještě že to pořád říkám - "nedělejte si lidi zbytečně a marně ze života peklo", že... . . . Jen mi kalí radost, co bude, až filmaři jako F.F.C. už nebudou... - - - - - (Poprvé viděno 13.1.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 314., komentář zde jako dvaatřicátý - 15.1.2013)(15.1.2013)

• blackrain

Bohužel si nemůžu pomoct. Na mě to celé působilo velice zvláštním dojmem. Rozhodně nejde o film, který je určen pro každého diváka. Je to takové těžko stravitelné. Myslela jsem, že se filmem nedokážu vůbec prokousat, ale zajímalo mě, jak je to s Tetrovou rodinou. Tetro mi silně připomínal Quentina Tarantina.(10.7.2012)

Coppola je už asi vážně za zenitem a to ten film vypadal ze začátku tak dobře. Příběh nenudí a výběr herců se povedl, v polovině filmu se ale stejně něco pokazí. Druhá polovina, je jeden velký nesourodý chaos, ve kterém děj zůstane na mrtvém bodě. Ani Gallův typický osobitý projev nic nezachránil.(6.2.2010)

Jsem rád, že Coppola si na staré kolena může točit co chce a nikdo mu do toho nekecá. Tetro není určitě film pro všechny, ale mi se osobně líbil a to hlavně díky skvělé kameře, hereckým výkonům a atmosféře. První polovina snímků je hodně kvalitní, ale bohužel druhá už tak dobrá není.(5.10.2010)