Muž, který přecenil českou duši aneb Útěky Josefa Brykse (TV film)

Dokumentární

Česko, 2007, 52 min

Ján Novák

Jaromír Vašek

Moc pěkné. Propracované, poučné, zajímavé, plné emocí. Co dodat, prostě dobrý, poučný dokument, který stojí za to.(14.11.2008)

Jako pěst sevřený a stejně tak přímý dokument, který prostě, bez mnoha nadbytečných politických odboček, vypráví fascinující, bohužel tragický příběh jednoho zapomenutého českého hrdiny.(25.11.2008)

Plukovník Josef Bryks - pilot RAF - byl pořádný RAFAN. To, že to nebyl žádný poseroutka dokázal několika útěky ze zajateckých táborů za II. světové války. Rudejma sviněma byl po ,, zásluze byl odměněn" komunistickými kriminály, kde vzdoroval do té doby, než mu puklo srdce. Dokument, který stojí za zhlédnutí, ale je mi z něj těžko u srdce.(8.5.2015)

Smutný dokument, jenž vyvolal ve mně hodně emocí. Z našeho soudnictví a komunismu je mi na blití. Josef Bryks je významný člověk! Čest jeho památce!(27.3.2010)

Wow, to byl superman. :-)(4.12.2008)