Muž, který přecenil českou duši aneb Útěky Josefa Brykse (TV film)

Dokumentární

Česko, 2007, 52 min

Ján Novák

Jaromír Vašek

Plukovník Josef Bryks - pilot RAF - byl pořádný RAFAN. To, že to nebyl žádný poseroutka dokázal několika útěky ze zajateckých táborů za II. světové války. Rudejma sviněma byl po ,, zásluze byl odměněn" komunistickými kriminály, kde vzdoroval do té doby, než mu puklo srdce. Dokument, který stojí za zhlédnutí, ale je mi z něj těžko u srdce.(8.5.2015)

"Pokud ho neodsoudíte, tak vás popravíme." (21.01.'10 web)(21.1.2010)

Smutný dokument, jenž vyvolal ve mně hodně emocí. Z našeho soudnictví a komunismu je mi na blití. Josef Bryks je významný člověk! Čest jeho památce!(27.3.2010)

Slova vdovy po J.Briksovi: Je škoda, že se Josef nedožil svobody vaši země. Bylo těžké vychovávat dceru bez otce a měla jsem i další problémy, brala jsem ale život jako cestu, jednou se daří jindy ne, ale snaží se aby ostatní lidi na té cestě nezranil. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122453122-muz-ktery-precenil-ceskou-dusi-aneb-uteky-josefa-brykse/(12.11.2009)

Pokud po tomhle dokumentu bude ještě někdo pochybovat o tom, že tahle země má svoje VELKÉ dluhy, pak jen doufám, že si aspoň uvědomuje, že to rudý svinstvo se už nikdy nesmí opakovat. Nikdy. Nemám slov...(17.5.2007)