Muž, který přecenil českou duši aneb Útěky Josefa Brykse (TV film)

Dokumentární

Česko, 2007, 52 min

Ján Novák

Jaromír Vašek

"Pokud ho neodsoudíte, tak vás popravíme." (21.01.'10 web)(21.1.2010)

Pokud po tomhle dokumentu bude ještě někdo pochybovat o tom, že tahle země má svoje VELKÉ dluhy, pak jen doufám, že si aspoň uvědomuje, že to rudý svinstvo se už nikdy nesmí opakovat. Nikdy. Nemám slov...(17.5.2007)

Jako pěst sevřený a stejně tak přímý dokument, který prostě, bez mnoha nadbytečných politických odboček, vypráví fascinující, bohužel tragický příběh jednoho zapomenutého českého hrdiny.(25.11.2008)

Plukovník Josef Bryks - pilot RAF - byl pořádný RAFAN. To, že to nebyl žádný poseroutka dokázal několika útěky ze zajateckých táborů za II. světové války. Rudejma sviněma byl po ,, zásluze byl odměněn" komunistickými kriminály, kde vzdoroval do té doby, než mu puklo srdce. Dokument, který stojí za zhlédnutí, ale je mi z něj těžko u srdce.(8.5.2015)

Je moc dobře, že vznikl tenhle dokument, protože o lidech jako byl Bryks se nesmí mlčet. Tohle by měl vidět každý, protože ještě dnes existuje spousta lidí propagující komunismus a já nechápu, jak může někdo obhajovat ideologii, která má na svědomí miliony zničených životů po celem světě. Už jsem několik dokumentů o letcích z R.A.F. viděl, ale tenhle má v sobě obrovské emoce, díky kterým se vžijete do jeho těžkého životního osudu.(18.5.2007)