Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál)

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej

Sci-Fi / Akční / Drama / Thriller

USA, 2008, 31x43 min

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green, Sonya Walger, Dean Winters, Craig Fairbrass, Bruce Davison, Garret Dillahunt, Mackenzie Brooke Smith, Lisa Wilhoit, Kristina Apgar, Bailee Madison, Alex Veadov, Peter Mensah, Jonathan Sadowski, Adam Godley, Skyler Gisondo, Marcus Chait, Shirley Manson, Max Perlich, Sandra Purpuro, Leven Rambin, Paul Schulze, Dean Norris, Mark Adair-Rios, Leah Pipes, Jillian Armenante, Fay Wolf, Busy Philipps, Billy Unger, Will Rothhaar, Beau Billingslea, Patrick Kilpatrick, Dorian Harewood, Stephanie Jacobsen, Angela Gots, Emilio Rivera, Owain Yeoman, Allen Evangelista, Brendan Hines, Andy Umberger, Cory Tucker, Richard Schiff, Eddie Shin, Rebecca Creskoff, Johnny Sneed, Haley Hudson, Samantha Krutzfeldt, Ned Bellamy, Chris Ellis, Jon Huertas, Andre Royo, Catherine Dent, Austin Highsmith, Bobbi Sue Luther, Alessandra Torresani, Nick Wechsler, Symba, Ally Maki, Cynthia Marie Hruschka, Neil Hopkins, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Matt Angel, Yuri Lowenthal, Brandon Molale, Tiya Sircar, Billy Lush, Bonnie Morgan, Mary Alexandra Stiefvater, Julie Ann Emery, Aldo Gonzalez, Erin Fleming, Charlayne Woodard, Jacob Witkin, Enrico Natale, Joe Hursley, Chad Brummett, Ray Laska, Ryan Kelley, William Stanford Davis, Danielle Lozeau, Melinda Bennett, Bernard White, Jessica Makinson, Todd Stashwick, Gina Gallego, Alanna Masterson, Eric Steinberg, Larry Cedar, Bruno Amato, Manny Montana, Michael Hyatt, Elise Ivy, Laura Regan, Jullian Dulce Vida, Savannah Jayde, Akie Kotabe, Bashir Salahuddin, James Urbaniak, Michelle Arthur, Glenn Taranto, Preston James Hillier, Luis Chávez, Karina Logue, Debra Wilson, Omid Abtahi, Jesse Garcia, Jeffrey Pierce, Barry Livingston, Scott Vance, Barbara Scolaro, Floriana Lima, Alison Martin, Michael Dempsey, Adam Busch, Derek Riddell, Javier Grajeda, Dave Colon, Tavia Schwartz, Z. Ray Wakeman, Mark Kubr
  • EdaS

Televizní Terminátor fakt nebyl dobrej nápad. Člověk by čekal, že u pilotního dílu se budou tvůrci chtít vytáhnout, naladit člověka k sledování dalších pokračování, ale tohle? Celý pilot je hodně podprůměrně natočený, kopírování scén známých z trikově převratných vysokorozpočťáků v levném televizním podání zoufale nefunguje (šíleně mě iritovalo "dramatické" naklánění hlavy toho zlého termouše). Cítím jen snahu vyždímat z legendy další chechtáky. Tak nějak škodolibě doufám, že se najde někdo rozumný a tenhle pochybný seriál utne hned v počátku. Stejně jako onehdy Sílu liščí pětky. :o)(27.7.2007)

Není to nejhorší, docela návazné i trykově příliš nepokažené, však velice trystní a okoukané z pohledu neustálého cpaní a opakování se scén toliko známých..!(8.8.2008)

Jsem velkým fanouškem původní terminátorské trilogie a tento seriál jde z takové výchozí pozice snadno označit za parazytující televizně impotentní hnus. Ovšem podobně jako u T4 jsem přistoupil na skutečnost, že tohle nemá s původními díly, natož pak těmi Cameronovými co dočinění. S takto čistým stolem jsou pak Chronicles v rámci televizní seriálové produkce příjemným průměrem a já rozhodně sleduju radši vraždící roboty z budoucnosti, než tisící kriminálku nebo růžovou knihovnu.(27.6.2010)

Nadšenie niektorých kritikov tvrdiacich polrok pred odvysielaním, že pôjde o jednu z najlepších seriálových noviniek nezdieľam a istej pachuti z toho, ako bolo naložene s filmovým námetom, sa zbaviť nemôžem. Hoci je totiž divákovi cez znelku, postavy a neustále odkazy zdôrazňované, čo vlastne sleduje, dej sa uberá odlišným smerom, terminátorskej atmosféry je poskromne a nezrovnalostí a dejových odbočiek viac, ako by bolo príjemné. Na to, že sa Sarah Connor Chronicles snaží tváriť ako plnohodnotný nástúpca Schwarzeneggerových hitov je málo drsný a ani zďaleka tak akčný, čo však ani zdaľeka nie je hlavným problémom. Chvíľami zaujímavé rozširovanie terminátorskej mytológie a už od Firefly skvelá Summer Glau na seriálovú špičku proste nestačí. Špeciálne keď sa potenciálom trestuhodne mrhá a príbeh sa uberá smerom, popri ktorom ešte aj o hlbokú filozofiu snažiace sa voiceovery vyznievaju zrozumiteľnejšie. Ešte že výborné, aj keď v podstate nič neriešiace finále, zachraňuje čo sa len dá.(7.2.2008)

• Douglas

Hodnocení pilotního dílu.(6.8.2007)

• Brian Austin Green

• - FBI agent Ellison je pojmenován podle Harlana Ellisona, autora sci-fi, jehož práce inspirovala filmy o Terminátorech. (c.tucker)

• - Terminátorka Summer Glau je ve skutečnosti o šest let starší než Thomas Dekker, který hraje jejího "vrstevníka" Johna Connora. Summer je také pouze o osm let mladší než Lena Headey, která hraje Sarah Connorovou, a v seriálu před nezasvěcenými předstírá, že je matka terminátorky Summer Glau. (Toshio)

• - Název dílu Dungeons & Dragons je inspirován názvem role-playing game vymyšlené v roce 1974. Vytvořil ji Gary Gygax a odhaduje se, že asi 20 milionu lidí po celém světě ji hraje, nebo alespoň jeji odnož, Advanced D&D. Hře může být v podstatě přičtena zásluha za stanovení moderní struktury RPG. (reqiuem)