Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál)

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej

Sci-Fi / Akční / Drama / Thriller

USA, 2008, 31x43 min

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green, Sonya Walger, Dean Winters, Craig Fairbrass, Bruce Davison, Garret Dillahunt, Mackenzie Brooke Smith, Lisa Wilhoit, Kristina Apgar, Bailee Madison, Alex Veadov, Peter Mensah, Jonathan Sadowski, Adam Godley, Skyler Gisondo, Marcus Chait, Shirley Manson, Max Perlich, Sandra Purpuro, Leven Rambin, Paul Schulze, Dean Norris, Mark Adair-Rios, Leah Pipes, Jillian Armenante, Fay Wolf, Busy Philipps, Billy Unger, Will Rothhaar, Beau Billingslea, Patrick Kilpatrick, Dorian Harewood, Stephanie Jacobsen, Angela Gots, Emilio Rivera, Owain Yeoman, Allen Evangelista, Brendan Hines, Andy Umberger, Cory Tucker, Richard Schiff, Eddie Shin, Rebecca Creskoff, Johnny Sneed, Haley Hudson, Samantha Krutzfeldt, Ned Bellamy, Chris Ellis, Jon Huertas, Andre Royo, Catherine Dent, Austin Highsmith, Bobbi Sue Luther, Alessandra Torresani, Nick Wechsler, Symba, Ally Maki, Cynthia Marie Hruschka, Neil Hopkins, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Matt Angel, Yuri Lowenthal, Brandon Molale, Tiya Sircar, Billy Lush, Bonnie Morgan, Mary Alexandra Stiefvater, Julie Ann Emery, Aldo Gonzalez, Erin Fleming, Charlayne Woodard, Jacob Witkin, Enrico Natale, Joe Hursley, Chad Brummett, Ray Laska, Ryan Kelley, William Stanford Davis, Danielle Lozeau, Melinda Bennett, Bernard White, Jessica Makinson, Todd Stashwick, Gina Gallego, Alanna Masterson, Eric Steinberg, Larry Cedar, Bruno Amato, Manny Montana, Michael Hyatt, Elise Ivy, Laura Regan, Jullian Dulce Vida, Savannah Jayde, Akie Kotabe, Bashir Salahuddin, James Urbaniak, Michelle Arthur, Glenn Taranto, Preston James Hillier, Luis Chávez, Karina Logue, Debra Wilson, Omid Abtahi, Jesse Garcia, Jeffrey Pierce, Barry Livingston, Scott Vance, Barbara Scolaro, Floriana Lima, Alison Martin, Michael Dempsey, Adam Busch

tohle má s Terminátorem jen málo společného... o nějakém napětí nebo akci se nedá moc mluvit - asi nešlo čekat, že do televizní série vrazej pořádný prachy a arnieho, ale bohužel to podle toho dopadlo... přesto se to dá sledovat, jen člověk nesmí čekat zázraky... 50%(17.7.2008)

• GilEstel

Seriál, který zdaleka nevyužil potenciál, který měl. Některé díly byly slušnější, ale tvůrci nebyli schopní to rozumně poskládat dohromady. První díly se nešetřilo akcí a efekty. Nicméně peníze asi rychle docházely, takže to akční scény odskákaly, aby se něco ušetřilo na poslední 2 díly. Scéna, kdy komando FBI útočí na byt terminátora, je vážně směšná. Pouze záběr do bazénu, kam padají mrtvoly. To byla vzhledem k žánru filmařská impotence. Namísto propracovaného scénáře s dlouhodobou výstavbou děje jsme se dočkali místy hluchých dílů s dějovou linkou sešitou horkou jehlou kdesi na pozadí. Na výsledku je to strašně znát. Snaha vsadit na hezké tvářičky samozřejmě zapůsobila, takže to nepropadlo na celé čáře, ačkoli k tomu bylo blízko. Otevřený závěr s možností dalších dílů, kterých se už asi nikdy nedočkáme, je jen smutným zakončením celého tohohle projektu. S původním Terminátorem to má společný jen název. Snaha parazitovat na originále je směšná. Fanoušky to spíš urazí a ostatním je to stejně jedno. Jedním slovem bych to nazval ODFLÁKNUTÝ.(30.6.2011)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +příběh, svět Terminátora, Sammer Glau, Thomas Dekker, efekty a povedená akce -všeho je ovšem poměrně málo, hodně se kecá, první sezóna má jen 9 částí, překvapivě mi vadí Lena Headey/// Konečně někdo natočil seriál ze světa, který je mi víc než blízký a který je alespoň pro mě nesmírně zajímavý. A vězte , že vidět jeden Terminátoří film vždy skoro až za dalších 10 let je proklatě málo. Seriál tu měl být už dávno. Tento jsem si popravdě představoval trošku jinak. Možná trošku víc ve stylu seriálu Smallville. Nejvíce mě totiž lákali scény "tohle je váš nový spolužák John ...a jeho sestra". Prostě scény ze školy apd. Protože už vím(e) co terminátor(ka) dokáže a tak jsem jí chtěl vidět v podobné akci. Toho se bohužel (pro někoho bohudík) moc nedočkáme a seriál se víc soustřeďuje na vztah Johna a jeho matky "Tohle nemůžeš, nikam nechoď"...a tak nějak dál na tento způsob, což mě upřímě moc nebavilo. Po technické stránce se seriál nemůže! rovnat filmu, ale i tak je v porovnání na TV tvorbu celkem zajímavý a dobrý. Neříkám ale že by si nezasloužil seriál víc. Naproti tomu hudba je na dost dobré úrovni, tak nějak podle mých představ. Temná, melancholická. Jak říkám, za seriál jsem rád a ta 1* navíc je za Termínátoří svět a příběh. Jinak by mě ten seriál až tolik nezajímal. Doufám že se mu bude dařit a že druhá sezóna bude lepší, větší, dělší. Jo a Summer Glau je fakt neuvěřitelná kost, jen škoda, že v ní vidím endoskeleton, to už mě potom tolik nevzrušuje .-)/// Celkem 73%/// 28.1.2010 mám zhlédnutou druhou sezónu a i když jsem v prvních zhruba 10ti dílech viděl nějakou tu naději na zlepšení, zbývající části mě utvrdili v tom, že nic lepšího nepřijde. Scénář je chabý jak leprou chycený stařík. Divím se, že nedokážou vymyslet něco lepšího. Sára by tam být vůbec nemusel, jen to kazí, a děsně otravuje vzduch jak Johnovi, tak i mě. Najde se tu pár scén a několik WTF záběrů, které potěší, ale opět je jich málo. V jednotlivých částech se nic moc neděje a někdy se zas děje něco co mi rozum nebere. V závěrečné části je velmi dobrý cliffhanger, přesto si nejsem jist jestli si třetí řadu přeji.(3.9.2008)

• Hitman_47

Jeden z nejnudnějších a nejzpackanějších seriálů současnosti. Jedna hvězdička za pilot, který jako jediný nenutil lidi slintat si do rozkroku a přitom odpočítávat každou setinu stopáže do konce..(15.8.2008)

• InJo

Hodnocení prvního dílu (ty další totiž sledovat nehodlám). 30 - 40 %(3.9.2007)

• Brian Austin Green

• - Michael Shanks byl v užším výběru na roli Dereka Reese. (viperblade)

• - Název dílu Dungeons & Dragons je inspirován názvem role-playing game vymyšlené v roce 1974. Vytvořil ji Gary Gygax a odhaduje se, že asi 20 milionu lidí po celém světě ji hraje, nebo alespoň jeji odnož, Advanced D&D. Hře může být v podstatě přičtena zásluha za stanovení moderní struktury RPG. (reqiuem)

• - Postava "Cameron" je poklona Jamesu Cameronovi, který přišel s nápadem Terminátora a režíroval první dva filmy. (c.tucker)