Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál)

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej

Sci-Fi / Akční / Drama / Thriller

USA, 2008, 31x43 min

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green, Sonya Walger, Dean Winters, Craig Fairbrass, Bruce Davison, Garret Dillahunt, Mackenzie Brooke Smith, Lisa Wilhoit, Kristina Apgar, Bailee Madison, Alex Veadov, Peter Mensah, Jonathan Sadowski, Adam Godley, Skyler Gisondo, Marcus Chait, Shirley Manson, Max Perlich, Sandra Purpuro, Leven Rambin, Paul Schulze, Dean Norris, Mark Adair-Rios, Leah Pipes, Jillian Armenante, Fay Wolf, Busy Philipps, Billy Unger, Will Rothhaar, Beau Billingslea, Patrick Kilpatrick, Dorian Harewood, Stephanie Jacobsen, Angela Gots, Emilio Rivera, Owain Yeoman, Allen Evangelista, Brendan Hines, Andy Umberger, Cory Tucker, Richard Schiff, Eddie Shin, Rebecca Creskoff, Johnny Sneed, Haley Hudson, Samantha Krutzfeldt, Ned Bellamy, Chris Ellis, Jon Huertas, Andre Royo, Catherine Dent, Austin Highsmith, Bobbi Sue Luther, Alessandra Torresani, Nick Wechsler, Symba, Ally Maki, Cynthia Marie Hruschka, Neil Hopkins, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Matt Angel, Yuri Lowenthal, Brandon Molale, Tiya Sircar, Billy Lush, Bonnie Morgan, Mary Alexandra Stiefvater, Julie Ann Emery, Aldo Gonzalez, Erin Fleming, Charlayne Woodard, Jacob Witkin, Enrico Natale, Joe Hursley, Chad Brummett, Ray Laska, Ryan Kelley, William Stanford Davis, Danielle Lozeau, Melinda Bennett, Bernard White, Jessica Makinson, Todd Stashwick, Gina Gallego, Alanna Masterson, Eric Steinberg, Larry Cedar, Bruno Amato, Manny Montana, Michael Hyatt, Elise Ivy, Laura Regan, Jullian Dulce Vida, Savannah Jayde, Akie Kotabe, Bashir Salahuddin, James Urbaniak, Michelle Arthur, Glenn Taranto, Preston James Hillier, Luis Chávez, Karina Logue, Debra Wilson, Omid Abtahi, Jesse Garcia, Jeffrey Pierce, Barry Livingston, Scott Vance, Barbara Scolaro

Sarah Boyd

Scénografie:

Marek Dobrowolski

Kostýmy:

Amanda Friedland
  • Chrustyn

Terminátora jako takového zbožňuju už od svých dětských let a vůbec mi nevadilo, že se dočkal tří pokračování, protože každé mělo svou kvalitu a jedná se o jednu z nejlepších sérií co kdy vznikla. Tento seriál je jen parazitování na úspěšném jménu, který v sobě nemá vůbec nic co by dokázalo zaujmout a pobavit.(10.4.2011)

• CBD

Jedna z nejlepších sci-fi a filmových ikon vůbec má skončit takhle?(29.12.2008)

60% - Těch pár dílů, co jsem viděl, mě určitě ani nezklamalo, ani nenadchlo. Seriál hrozně moc těží z hutné atmosféry filmů, kdy prostě víme, že T-něco je zabiják každým coulem, který nemá emoce, nelze ho přemluvit ani uplatit, necítí lítost atd. :) Jen to, že seriál víceméně ignoruje Vzpouru strojů, mě lehce naštvalo, ale co, kdo chce příjemný oddychový zážitek nesoucí slavné jméno, jen račte...(28.8.2008)

• AppleCore

Ó můj Bože, jak na něco tak debilního mohli dostat práva. Sakra to jim mohlo bejt jasný, že to bude taková sračka tak proč to točili ?! Tohle nemá vážně nic, co by stálo nějak za řeč. Hrozný herci, drsňácká kamera (dost blbá) a teplej John Connor. Hlavní je to, že tam Sarah Connorová používá mobil, kterej v době ve který se odehrává film Jamese Camerona ještě ani neexistoval a na tom si trvam ikdyž vim, že se to odehrává mezi 2 a 3 původního filmu. Jenom doufam, že Conorová umře, protože ve trojce už je dávno mrtvá.(25.7.2008)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +příběh, svět Terminátora, Sammer Glau, Thomas Dekker, efekty a povedená akce -všeho je ovšem poměrně málo, hodně se kecá, první sezóna má jen 9 částí, překvapivě mi vadí Lena Headey/// Konečně někdo natočil seriál ze světa, který je mi víc než blízký a který je alespoň pro mě nesmírně zajímavý. A vězte , že vidět jeden Terminátoří film vždy skoro až za dalších 10 let je proklatě málo. Seriál tu měl být už dávno. Tento jsem si popravdě představoval trošku jinak. Možná trošku víc ve stylu seriálu Smallville. Nejvíce mě totiž lákali scény "tohle je váš nový spolužák John ...a jeho sestra". Prostě scény ze školy apd. Protože už vím(e) co terminátor(ka) dokáže a tak jsem jí chtěl vidět v podobné akci. Toho se bohužel (pro někoho bohudík) moc nedočkáme a seriál se víc soustřeďuje na vztah Johna a jeho matky "Tohle nemůžeš, nikam nechoď"...a tak nějak dál na tento způsob, což mě upřímě moc nebavilo. Po technické stránce se seriál nemůže! rovnat filmu, ale i tak je v porovnání na TV tvorbu celkem zajímavý a dobrý. Neříkám ale že by si nezasloužil seriál víc. Naproti tomu hudba je na dost dobré úrovni, tak nějak podle mých představ. Temná, melancholická. Jak říkám, za seriál jsem rád a ta 1* navíc je za Termínátoří svět a příběh. Jinak by mě ten seriál až tolik nezajímal. Doufám že se mu bude dařit a že druhá sezóna bude lepší, větší, dělší. Jo a Summer Glau je fakt neuvěřitelná kost, jen škoda, že v ní vidím endoskeleton, to už mě potom tolik nevzrušuje .-)/// Celkem 73%/// 28.1.2010 mám zhlédnutou druhou sezónu a i když jsem v prvních zhruba 10ti dílech viděl nějakou tu naději na zlepšení, zbývající části mě utvrdili v tom, že nic lepšího nepřijde. Scénář je chabý jak leprou chycený stařík. Divím se, že nedokážou vymyslet něco lepšího. Sára by tam být vůbec nemusel, jen to kazí, a děsně otravuje vzduch jak Johnovi, tak i mě. Najde se tu pár scén a několik WTF záběrů, které potěší, ale opět je jich málo. V jednotlivých částech se nic moc neděje a někdy se zas děje něco co mi rozum nebere. V závěrečné části je velmi dobrý cliffhanger, přesto si nejsem jist jestli si třetí řadu přeji.(3.9.2008)

• Brian Austin Green