Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál)

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej

Sci-Fi / Akční / Drama / Thriller

USA, 2008, 31x43 min

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green, Sonya Walger, Dean Winters, Craig Fairbrass, Bruce Davison, Garret Dillahunt, Mackenzie Brooke Smith, Lisa Wilhoit, Kristina Apgar, Bailee Madison, Alex Veadov, Peter Mensah, Jonathan Sadowski, Adam Godley, Skyler Gisondo, Marcus Chait, Shirley Manson, Max Perlich, Sandra Purpuro, Leven Rambin, Paul Schulze, Dean Norris, Mark Adair-Rios, Leah Pipes, Jillian Armenante, Fay Wolf, Busy Philipps, Billy Unger, Will Rothhaar, Beau Billingslea, Patrick Kilpatrick, Dorian Harewood, Stephanie Jacobsen, Angela Gots, Emilio Rivera, Owain Yeoman, Allen Evangelista, Brendan Hines, Andy Umberger, Cory Tucker, Richard Schiff, Eddie Shin, Rebecca Creskoff, Johnny Sneed, Haley Hudson, Samantha Krutzfeldt, Ned Bellamy, Chris Ellis, Jon Huertas, Andre Royo, Catherine Dent, Austin Highsmith, Bobbi Sue Luther, Alessandra Torresani, Nick Wechsler, Symba, Ally Maki, Cynthia Marie Hruschka, Neil Hopkins, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Matt Angel, Yuri Lowenthal, Brandon Molale, Tiya Sircar, Billy Lush, Bonnie Morgan, Mary Alexandra Stiefvater, Julie Ann Emery, Aldo Gonzalez, Erin Fleming, Charlayne Woodard, Jacob Witkin, Enrico Natale, Joe Hursley, Chad Brummett, Ray Laska, Ryan Kelley, William Stanford Davis, Danielle Lozeau, Melinda Bennett, Bernard White, Jessica Makinson, Todd Stashwick, Gina Gallego, Alanna Masterson, Eric Steinberg, Larry Cedar, Bruno Amato, Manny Montana, Michael Hyatt, Elise Ivy, Laura Regan, Jullian Dulce Vida, Savannah Jayde, Akie Kotabe, Bashir Salahuddin, James Urbaniak, Michelle Arthur, Glenn Taranto, Preston James Hillier, Luis Chávez, Karina Logue, Debra Wilson, Omid Abtahi, Jesse Garcia, Jeffrey Pierce, Barry Livingston, Scott Vance, Barbara Scolaro, Floriana Lima, Alison Martin, Michael Dempsey
  • MoiJe

Prva seria. Skoda, Headey mam rada.(15.1.2008)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +příběh, svět Terminátora, Sammer Glau, Thomas Dekker, efekty a povedená akce -všeho je ovšem poměrně málo, hodně se kecá, první sezóna má jen 9 částí, překvapivě mi vadí Lena Headey/// Konečně někdo natočil seriál ze světa, který je mi víc než blízký a který je alespoň pro mě nesmírně zajímavý. A vězte , že vidět jeden Terminátoří film vždy skoro až za dalších 10 let je proklatě málo. Seriál tu měl být už dávno. Tento jsem si popravdě představoval trošku jinak. Možná trošku víc ve stylu seriálu Smallville. Nejvíce mě totiž lákali scény "tohle je váš nový spolužák John ...a jeho sestra". Prostě scény ze školy apd. Protože už vím(e) co terminátor(ka) dokáže a tak jsem jí chtěl vidět v podobné akci. Toho se bohužel (pro někoho bohudík) moc nedočkáme a seriál se víc soustřeďuje na vztah Johna a jeho matky "Tohle nemůžeš, nikam nechoď"...a tak nějak dál na tento způsob, což mě upřímě moc nebavilo. Po technické stránce se seriál nemůže! rovnat filmu, ale i tak je v porovnání na TV tvorbu celkem zajímavý a dobrý. Neříkám ale že by si nezasloužil seriál víc. Naproti tomu hudba je na dost dobré úrovni, tak nějak podle mých představ. Temná, melancholická. Jak říkám, za seriál jsem rád a ta 1* navíc je za Termínátoří svět a příběh. Jinak by mě ten seriál až tolik nezajímal. Doufám že se mu bude dařit a že druhá sezóna bude lepší, větší, dělší. Jo a Summer Glau je fakt neuvěřitelná kost, jen škoda, že v ní vidím endoskeleton, to už mě potom tolik nevzrušuje .-)/// Celkem 73%/// 28.1.2010 mám zhlédnutou druhou sezónu a i když jsem v prvních zhruba 10ti dílech viděl nějakou tu naději na zlepšení, zbývající části mě utvrdili v tom, že nic lepšího nepřijde. Scénář je chabý jak leprou chycený stařík. Divím se, že nedokážou vymyslet něco lepšího. Sára by tam být vůbec nemusel, jen to kazí, a děsně otravuje vzduch jak Johnovi, tak i mě. Najde se tu pár scén a několik WTF záběrů, které potěší, ale opět je jich málo. V jednotlivých částech se nic moc neděje a někdy se zas děje něco co mi rozum nebere. V závěrečné části je velmi dobrý cliffhanger, přesto si nejsem jist jestli si třetí řadu přeji.(3.9.2008)

Samozřejmě Terminator: Sarah Connor Chronicles svým celovečerním bratříčkům nemůže konkurovat, avšak jen proto jej zavrhovat nehodlám. První série se pomalu a upřímně řečeno špatně rozjížděla (do 4. epizody), poté by se již dalo říci, že má seriál co nabídnout. Rádoby hlavní postava (Sarah Connor) je však snad jeho nejslabším článkem, což však napravují představitelé ostatních rolí (zejména Summer Glau je prostě k nakousnutí), v momentě kdy se na scéně objeví Derek Reese v podání bývalé hvězdičky Beverly Hills Brian Austin Greena je na co se koukat a dá se hovořit o něčem jako je spád. Tahle role mu sedla mnohem více než role studentíka. Terminator: Sarah Connor Chronicles je něčím podobným, jako je nový Knight Rider. Technická stylizace, kamerové filtry, všechno snažící se vypadat "cool". Ale něco tomu schází, něco, co by tyto dva seriály (o Knight Riderovi mluvím s nadhledem, byl odvysílán teprve pilot) zařadilo mezi ostatní úspěšné projekty dneška. Snad producenti schválí druhou sezonu aby tvůrci konečně ukázali, že na to mají.(5.3.2008)

_Terminator: The Sarah Connor Chronicles - 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,889,695 //počet predaných kusov 99,510 ║ _Terminator: The Sarah Connor Chronicles: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,607,780 //počet predaných kusov 125,192║ __Toto je ako zlý a absolútne zbytočný vtip. Točené bez inšpirácie, bez nápadu a čo nám je podané sme už videli v kino filmoch v omnoho, omnoho lepšom prevedení, toto keď tak len môže kaziť povesť samotnému kultu Terminátora, samozrejme pokiaľ toto berie vôbec niekto vážne, vykonštruovaný príbeh je tak planý až hrôza. Jediné čo stojí ako tak za pozornosť je Lena Headey, terminátori skôr pôsobia dojmom smiešnym než vážnym. /20%/ /hodnotené po prvých 2.dieloch/(9.7.2010)

• CBD

Jedna z nejlepších sci-fi a filmových ikon vůbec má skončit takhle?(29.12.2008)

• Brian Austin Green

• - Viac ako 300 herečiek sa zaújmalo o rolu Sarah Connorovej. Keď tvorcovi Joshovi Friedmanovi poradil jeho kamarát Lenu Headey, okamžite bola vybraná. (Mihail123)

• - Postava "Cameron" je poklona Jamesu Cameronovi, který přišel s nápadem Terminátora a režíroval první dva filmy. (c.tucker)

• - FBI agent Ellison je pojmenován podle Harlana Ellisona, autora sci-fi, jehož práce inspirovala filmy o Terminátorech. (c.tucker)