Superbad, aneb klasická teenage get laid komedie o tom, jak ti největší looseři dostanou ty nejlepší holky, bléé. Naštěstí Jonah Hill přináší pár extrémně vulgárních vtípků, nad kterými je prostě nemožno se nepousmát. K tomu nekňuba McLovin s partou policistů zaseknuvších se v pubertě a začíná se nám rýsovat neobyčejně vtipný a ujetý film, který své hollywoodské vrstevníky značně převyšuje. Na Kevina Smithe Apatowovi (produkce) s Rogenem (scénář) stále trochu chybí, ale v Superbad se dostávají nebezpečně blízko, protože mezi perfektními gagy dokáže vyniknout i příběh o přátelství... Na podruhé ještě větší salvy smíchu. 8/10(24.6.2008)

Chtělo by to prostříhat, ubrat na sexismu a obratněji zamaskovat, jak moc jde o film natočený kamarády pro kamarády, ale stejně je to jedna z nejvtipnějších, nejsprostějších a nejdojemějších komedií o dospívání. 80% Zajímavé komentáře: Malarkey, tombac, B!shop, Silence, liuk, 6thSun(16.5.2008)

Superbad je o priateľstve dvoch tínedžerov (troch, ak berieme do úvahy Fogella), ktorých kamarátstvo sa pravdepodobne čoskoro skončí. Film má zopár výstižných okamihov, ktoré sú smutné a hrejivé zároveň. Cítiť z nich ľudskosť. Divák sa s trochou snahy dokáže vcítiť do kože dvoch vystrašených chalanov, ktorí sa poznajú od detstva a hoci ešte nemajú dospelé uvažovanie, cítia, že onedlho sa niečo dôležité skončí a niečo nové sa začne. Až som si prial, aby na konci nasledoval strih „o 3 roky neskôr“. Bohužiaľ nenasledoval. Nanešťastie to trvá dve hodiny + to mohlo byť citlivejšie a hoci som sa často usmieval (nakupovanie alkoholu na falošný preukaz, kreslenie penisov), zrovna záchvaty smiechu to neboli.(31.1.2017)

Soundtrack Greg Mottola: 1. SuperWhat? [4:06] ,2. Too Hot To Stop - The Bar-Kays [3:28] ,3. Seth Pulls Into Lot [2:38] ,4. Cops See Fogell's I.D./Seth Saves Evan [1:46] ,5. Do Me - Jean Knight [2:51] ,6. Flashback Party Weekend [3:30] ,7. P.S. I Love You - Curtis Mayfield [3:56] ,8. Evan Runs [1:47] ,9. Sleeping Bags [3:26] ,10. Like a Pimp [2:05] ,11. Here I Come - The Roots [4:12] ,12. Seth Runs On Track [1:09] ,13. Bustin' Out (On Funk) - Rick James [5:20] ,14. Evan's Basement Jam [3:33] ,15. Roda - Sergio Mendes [2:24] ,16. Goldslick/Seth Fantasy [0:54] ,17. Soul Finger - The Bar-Kays [2:19] ,18. Funk McLovin [3:22],(14.5.2011)

• Fr

Užvaněnej Seth, idiot Fogell a celkem normální Evan, vtipy jako ,, žužlal tátovi péro, nebuď vagína, lízat pytlik…“ mne už opravdu neberou. Uchylnej humor jsem ochoten akceptovat snad jen u K.Smitha. Jinde mne zatím neuchvátil. Tak proč na to koukám? Asi čekám něco zábavnýho! Pobavila mne jen scéna v sámošce (ale jen chvíli). A díky stopáži jsem z toho měl tak akorát plnej pytlik. Stárnu. A nedokážu si to připustit.(29.3.2008)

• - Chlapíka, ktorý po Hillovi šmarí baseballovú pálku, hrá otec Setha Rogena, Mark Rogen. (genetique)

• - Nadávka "fuck" padne vo filme celkovo 186 krát. Film má len 118 minút, čiže na 1 minútu to činí priemer 1,6 slova fuck. Seth (Jonah Hill) ho vysloví sám 84 krát. Christopher Mintz-Plasse mal zakázané vo filme používať nadávky, pretože v čase natáčania mal len 17 rokov. (ladko)

• - Ve filmu si zahrál i herec Justin Long, ale jeho scéna byla vystřižena a objevila se tak až na DVD a BD. (Paulie88)