Jack je Američan, Marion je Francouzka a společně žijí v New Yorku. Výlet do Evropy má dát jejich vztahu novou šťávu. Po nevydařeném pobytu v Itálii si chtějí spravit náladu v Paříži. To Jack ještě netuší, že budou bydlet hned vedle rodičů Marion, kteří neumí slovo anglicky. To jim ovšem nebrání podrobit Jacka sérii testů. Adept na pozici zetě pro změnu nemluví francouzsky. Jack musí čelit i dotěrným ex-milencům Marion a údajně miniaturním francouzským kondomům. Marion má k Jackovi také pár výhrad. Je jasné, že tahle dovolená bude pro jejich vztah opravdu přelomová. (oficiální text distributora)

Abiosis

*WOODY V SUKNI* Mám rád filmy, v ktorých sú nosným elementom dialógy. Dva dni v Paríži obsahujú toľko hovoreného slova, koľko by sa zmestilo do troch akčných filmov, siedmych hororov, alebo do polky Quentinovho filmu. Postavy pôsobia veľmi prirodzene a od prvej minúty vás vťahujú do svojho slovného ping-pongu, ktorý sledujete až do (ne)očakávaného konca. Film obsahuje množstvo vedľajších a často len epizódnych postáv, ktoré upútavajú pozornosť svojou nevšednosťou a výstrednosťou a rovnako originálne pôsobí aj nespočetné množstvo scén (napr. spoločný obed páru a jej rodičov, oklamanie amerických turistov, dialóg v posteli a iné). Verdikt v 1 vete: Svižné, vtipné a veľmi ukecané. 04.08.2010 ()

StanislachKo

Za toto by ma asi filmšmekeri najradšej ukameňovali, ale pozeral som to s dabingom. A francúzština nebola preložená ani nemala titulky. A myslím, že nebyť tohto môjho kinematografického pohanstva, asi by to dopadlo v mojich očiach horšie. Lebo základy fr. jazyka ovládam hádam presne na tej istej úrovni ako Goldebrgova postava - nič moc nerozumiem, viem sa pozdraviť, prehodiť pár zdvorilostných fráz a v rámci cudzieho rozhovoru rozpoznať pár fráz, ktoré by mi u priateľky v rozhovore so slizkým cudzím žabožrútom asi trošku zdvihlo adrenalín. Takže tak často opomínanej subjektivite vo filme, tu pripisujem vážnu úlohu vďaka ktorej ma to bavilo! Golberg síce nikdy nebude poriadny herec, ale niektorým filmom bohate stačí takéto civilné vystupovanie a Julke predpovedám a prajem veľkú budúcnosť! ()

Slarque

Film Julie Delpy (scénář, režie, produkce, hlavní ženská role, střih, hudba, některé fotografie, zpěv závěrečné písně), která dokonce do rolí svých rodičů opravdu obsadila vlastní rodiče. Konverzační vztahová komedie, jejíž hrdinové nejsou zrovna psychicky vyrovnaní a dvoudenní pobyt v Paříži s nimi pořádně zamává. Není korektní k Američanům ani Francouzům, nevyhýbá se hovorům o sexu, jen občas vypadne z tempa. Ale bavil jsem se dobře. ()

VasaX

Není to špatný film. Adam Goldberg jako Jack mě bavil celou dobu. Roli zvládl bravurně a věrně, že jsem si ho oblíbil zase o něco víc. Julie Delphy už ani tolik ne, a její role mě taktéž poněkud odpuzovala. Jestli někdo nemá rád "typické" francouze, Francii, francouzský styl života, tak se v průběhu filmu vžije do Jacka a bude mít pocit že mu film hraje jaksi do karet (a podle mě tomu tak trochu je...). Každopádně zase jednou dobrý film z úrovně komorních osobních dramat říznutých dávkou sarkastického humoru. ()

KarelR

... aneb jak si objednat ve Francii hambáče, i když neumíte francouzsky. Goldberg je bůh, Delpy nesympatická jako vždycky a Paříž by se měla v romantikách objevovat častěji. Naštěstí nevázne režie a scénář nechává Goldberga, aby se solidně vyřádil, takže pokud vám došli soumraky a úsvity, jasná volba. Muuuuuuuuu ;) ()

• Kniha, kterou americký turista ukáže Jackovi, je Šifra mistra Leonarda od Dana Browna. (houseofwax)
  • Adam Goldberg coby Jack ve filmu říká, že jeho matka je katolička a otec žid. Stejně je tomu tak i ve skutečnosti. (zuza99)