Deník zabijáka

You Kill Me

Denník zabijaka

Komedie / Thriller

USA, 2007, 88 min

Napravení pijáka zabijáka (z pití!) aneb rozkošně cynická černohumorná romance coby gangsterská pohádka s nemorálním nádechem a přes řadu dramaticky nutných nešťastných mrtvých s šťastným rozuzlením... B.K. jako komunitně se léčící nájemný vrah alkoholik, během léčby momentálně na vedlejšák seriozně zaměstnán v pohřebnictví a mudrující nad díky své slabosti pro flašku občas špatně odváděnou hlavní prací, je se svýma zlýma zamilovanýma očima vskutku stylový a celá historka byť takto notně přitažená za vlasy je svojí absurdní >seriozností< a nesklouznutím do nějaké přílišné parodičnosti a možných nutných klišé vražedně zábavná. Stylový filmek, jehož děj netřeba brát příliš vážně a přesto nesoucí naučení, že láska práci nadnáší a... A jak s oblibou říkávám - ...nepíjte ty líhoviny...! - - - - - (Poprvé viděno někdy v dobách pianských na dvd /v původním znění s titulky/, po repete 18.9.2011 hodnocení za střízliva 1052., komentář zde jako vyprošťovák sedmdesátý - 18.9.2011)(18.9.2011)

Tak trochu thriller (mafiánská část), tak trochu komedie (všudypřítomný sarkasmus, opilecké stavy), chvílemi drama (kurz anonymních alkoholiků), sem tam romance...prostě další film ušitý podle indie vzorce, který ale ve výsledku nepůsobí roztříštěně. You Kill Me je celkem příjemný film o zabijákovi-alkoholikovi, který stojí hlavně na skvělém výkonu Bena Kingsleyho a on je taky hlavním důvodem, proč se na film podívat. Není to sice nic originálního, ale je to vtipné a dokáže pobavit.(24.2.2008)

Chlast, samozřejmě s výjimkou Poslanecké sněmovny, obvykle bývá v zaměstnání přítěží. Například jakmile se místo puškohledem začne nájemný vrah dívat na své oběti skrz dno láhve vodky, je jeho spolehlivost v oboru zásadně narušena. Pokud však vypadá jako Ben Kingsley, v některých scénách má jeho hlava zabarvení Hellboye a hodlá se léčit, aby zase mohl spolehlivě zabíjet, může se z toho vyklubat i lehce romantická komedie se snahou nebýt zase tak úplně povrchní. Ovšem vytrhněme si srdce a položme ho na ruku - bez hitmana Gándhího by nejspíš zůstalo jen hodinu a půl trvající okno známé jako pozůstatek bouřlivých alkoholových seancí..(21.12.2011)

• MM_Ramone

Frank Falenczyk, ktorého si zahral 64 ročný, holohlavý Ben Kingsley, je nájomný zabiják poľskej mafianskej rodiny v Buffale. Lenže má veľké problémy s alkoholom. Po jednej zbabranej akcii ho jeho boss pošle na odvykaciu kúru na západné pobrežie, do San Francisca. Tam Frank najde aj svoju životnú lásku. Zamiluje sa do energickej Laurel. Nudný a zbytočný snímok. Nie je to ani komédia, ani akčný film, ani dráma, ani romanca, ani thriller. Nič! Je to skoro odpad. *(27.3.2010)

• IQ Tiqe

Jete šedesátileý plešatý alkoholik-zabiják, kteý dělá v pohřebním ústavu. Tam se seznámíte s krásnou kočkou, které to vůbec nevadí, začnete spolu chodit a je ochotná pro vás riskovat. Tohle je vytržená část děje, ale natolik absurdní, že celý film shazuje. K ději se vyjadřovat nebudu, nejde o nic světoborného; zhlédnul jsem to kvůli Tée Leoni (tohle fakt vyskloňovat nesvedu), ta mě nezklamala, a tu druhou hvězdičku dávám za výborný humor v márnici.(27.7.2008)

• - Závěrečná scéna filmu je stejná jako finální záběry ve filmu Štěstí na dosah (2006). (dinamit_1)

• - Ačkoliv se děj filmu odehrává v San Franciscu, v samotném městě se natáčelo pouhý jediný den. (dinamit_1)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 10. (Zdroj: ČSFD.cz)