Deník zabijáka

You Kill Me

Denník zabijaka

Komedie / Thriller

USA, 2007, 88 min

Me se film libil, tech 85 minut se na to prijemne kouka, ale bezchybnej rozhodne neni. Problem je, ze celej jen tak v klidu plyne, nekona se zadna uhlaskovana cerna komedie, spis je to takovy komedio-drama o par skoro looserech, ktery se snazi vyhrabat se ze sracek. Ale samozrejme to obcas Kingsley rozjede, parkrat si zastrili, obcas nekoho vyfuckuje, zleje se jak hovado, pripadne hodi nejakou vostrou hlasku. Navic, ackoliv nehraje kdovijak uzasne, po otresnym vykonu v Nabit a zabit je to rozhodne velky zlepseni. No a Tea Leoni mu zdatne sekunduje, i kdyz je fakt, ze film je vetsinou vtipnejsi, kdyz je Ben v akci sam, jakmile jsou spolu, spis to spadne do trochu dojaku, trochu romantiky a trochu dramatu a na fory nezbyde moc misto. Ale i kdyz jsem cekal spis cernou komedii, porad je to takovej pohodovej filmecek s obcas perfektnima a obcas (malokdy) debilnima dialogama, celkove slabsi 4*.(16.10.2008)

Film se tváří velice nevině, ale skrývá víc, než bych si kdy pomyslel! Dobrý humor, námět, obsazení, příběh......Musím souhlasit s dezorzem.(5.10.2007)

• MM_Ramone

Frank Falenczyk, ktorého si zahral 64 ročný, holohlavý Ben Kingsley, je nájomný zabiják poľskej mafianskej rodiny v Buffale. Lenže má veľké problémy s alkoholom. Po jednej zbabranej akcii ho jeho boss pošle na odvykaciu kúru na západné pobrežie, do San Francisca. Tam Frank najde aj svoju životnú lásku. Zamiluje sa do energickej Laurel. Nudný a zbytočný snímok. Nie je to ani komédia, ani akčný film, ani dráma, ani romanca, ani thriller. Nič! Je to skoro odpad. *(27.3.2010)

70%(16.12.2007)

• nunka

Film, ktorý nemá vysoké ambície, no i napriek tomu som si istá, že si na 100% zabezpečí plnú kinosálu divákov. Ide o vďačný žáner, komerčný námet, populárny vtip a známe herecké obsadenie. Celkovo sa tvári surovo a absurdne. Je pravda, že neponúka všetko na tácke, rovnako súhlasím, že sa svojím imagom líši od ostatných thrillerov. Na mňa film pôsobil ako anestéza, veľa sa v ňom neudialo a ani pár scén to nezachránilo. Nepamätám si, kedy som sa pri filme tešila na záverečné titulky.(23.11.2007)