Deník zabijáka

Denník zabijaka

Komedie / Thriller

USA, 2007, 88 min

• jojinecko

Asi pôjdem "proti prúdu" ako tak neveriacky pozerám a čítam hodnotenia ostatných:))) Nevtipné (a to mám čierny humor fest rád!), zúfalé, hypernudné s katastrofálnou nesympatickou neherečkou Teou Leoni, pričom Ben Kingsley sa jej pripôsobil a jeho herecký výkon bol chabý (a to vôbec nie je zlý herec!). Scenár je slabučký ako týždňový čaj, ale miesto pre americké klišé sa v ňom samozrejme našlo..Tú hodinu a pol som mohol čumieť do steny, to by ma nasralo a znechutilo asi menej...(22.11.2007)

Tak trochu thriller (mafiánská část), tak trochu komedie (všudypřítomný sarkasmus, opilecké stavy), chvílemi drama (kurz anonymních alkoholiků), sem tam romance...prostě další film ušitý podle indie vzorce, který ale ve výsledku nepůsobí roztříštěně. You Kill Me je celkem příjemný film o zabijákovi-alkoholikovi, který stojí hlavně na skvělém výkonu Bena Kingsleyho a on je taky hlavním důvodem, proč se na film podívat. Není to sice nic originálního, ale je to vtipné a dokáže pobavit.(24.2.2008)

Jelikož jsem sám alkoholik a člen společenství AA, tak jsem tímto filmem absolutně nadšen. Hodně jsem se nasmál, ale na konec jsem byl i silně dojat. Můj příběh se s Frankovým dost ztotožňuje, také jsem do Anonymních alkoholiků přišel když jsem nezvládal svou práci a taky pod výhružkou zaměstnavatele, no a taky jsem pak ještě uklouznul. Ale rychle mě společenství dostalo a to jsem cítil i z Franka. Já nakonec taky změnil práci, která pro mě ze začátku byla dost důležitá, ale když je člověk střízlivý začne věci vidět jinak. Hmm, tak tenhle komentář je spíš o mě, ale je to tím, že tohle téma je mi prostě blízké a je to skvěle podáno, nakonec jedním z našich hesel je: "Neberme se příliš vážně"....(17.9.2009)

Polská mafie v Buffalu je tak malá, že si musí přivydělávat odhrnováním sněhu. A její jediný zabiják je alkoholik. Malá černá komedie, která si utahuje nejen z mafiánských válek, alkoholiků a lásky. Výborný Ben Kingsley tu nemá slabou chvilku ať už jako cynik nevěřícně hledící na první schůzku AA, jako alkoholik vysvětlující ostatním alkoholikům, že mu chlast brání dobře zabíjet lidi nebo zabiják v trenclích vysvětlující proč by ho měl nepohodlný úředník poslouchat. Luke Wilson je pro příběh postradatelný a jaksi navíc, Bill Pullman si svého vlezlého dohližitele vychutnal a Tea Leoni cynicky komentující Frankovo přiznání, že je nájemný vrah, slovy "Nikdo není dokonalý," je kouzelná. Přestože bych uvítal více černého humoru na úkor nepříliš nutné romantické linky, stále je to zábavná pohodovka, která potěší.(3.9.2010)

• GILLWANDER

Nič vážneho skôr priemerného, film, ktorý Kingsley svojou charizmou zachraňuje. Jedna hviezdička za vlažný humor a druhá za Bena. 50%(1.12.2012)

• - Závěrečná scéna filmu je stejná jako finální záběry ve filmu Štěstí na dosah (2006). (dinamit_1)

• - Ve scéně, kdy se Frank (Ben Kingsley) ukrývá za stromy a Laurel (Téa Leoni) mu stopuje čas, stojí Frank blízko černého auta. Nejprve je SPZ na autě z Kalifornie, po druhé z Manitoby a poté opět z Kalifornie. (dinamit_1)

• - Ačkoliv se děj filmu odehrává v San Franciscu, v samotném městě se natáčelo pouhý jediný den. (dinamit_1)