Deník zabijáka

You Kill Me

Denník zabijaka

Komedie / Thriller

USA, 2007, 88 min

"Když ti chlast překáží v práci, nepracuj." Moc pěkné heslo, ovšem, v případě, že jste polský nájemný vrahoun, práce je vám koníčkem a víte, že jste "fakt dobří", nezbývá, než vyhledat odbornou pomoc. Kingsleyho nakropený čistič a cynická prodavačka času(!!!) Téa Leoni jsou párek k pohledání. Velké překvapení!(28.2.2009)

• kinghome

Tak tohle mě opravdu hodně zklamalo. Myslel jsem, že to bude hodně černá komedie, něco jako nula od nuly pojde. Ale tohle byla nudná suchá komedie bez nápadu a s nudnym "hrdinou" v hlavní roli. Pro mě opravdu zklamání.(5.4.2012)

Je mi zcela jedno, zda ulice Buffala ovládnou gangsteři z Irska, Polska, Řecka či Lysé nad Labem, ale polský zabiják notorik dokázal můj nezájem naklonit na stanu červené a bílé. Sdílel jsem s ním jeho smutek, že nedokáže z lidí dělat mrtvoly k jejich naprosté spokojenosti, bavil jsem se při každém jeho vystoupení na schůzkách anonymních alkoholiků a záviděl jsem mu pragmatickou reklamní agentku, která ho s klidem nechala vtrhnout do svého života. Od snímku podobného typu nemohu žádat více.(24.8.2012)

Ne každý film o pochopení musí býti zcela pochopen. Ovšem nasadíte-li si růžové brýle, bude se Vám to líbit. "What was wrong with peanuts?" 70%(29.10.2007)

"Ahoj, jmenuji se Frank a mám problémy s alkoholem. Jsem nájemný zabiják a pití zasahuje do mojí práce. Tak jsem tu mezi vámi, abych se z toho dostal." Moc fajn oddychovka na sobotní večer.(24.11.2007)

• - Závěrečná scéna filmu je stejná jako finální záběry ve filmu Štěstí na dosah (2006). (dinamit_1)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 10. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve scéně, kdy se Frank (Ben Kingsley) ukrývá za stromy a Laurel (Téa Leoni) mu stopuje čas, stojí Frank blízko černého auta. Nejprve je SPZ na autě z Kalifornie, po druhé z Manitoby a poté opět z Kalifornie. (dinamit_1)