poster

Deník zabijáka

 • USA

  You Kill Me

 • Slovensko

  Denník zabijaka

Komedie / Thriller

USA, 2007, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petero
  ****

  Príjemná vtipná gangsterka o nájomnom vrahovi ktorý má problém s alkoholom čo mu samozrejme sťažuje plnenie úloh. Keď čaká na obeť a namiesto toho sa v aute nachľasce a zaspí je ťažké niečo vysvetliť šéfovi hlavne po tom čo mu pod nohy hodí šabľu. A tak odchádza na nútenú protialkoholickú dovolenku s tým že si nájde nejakú slušnú práca. Stretnutiami anonymných alkoholikov zo začiatku pohŕda no keď sa v novej práci, márnici, zoznámi s krásnou zákazníčkou, začne na svoj život s alkoholom nazerať aj z tej druhej strany. A tak sa začne so svojimi problémami otvárať i pred cudzími ľuďmi na protialkoholických stretnutiach a vtedy začína sranda. Ben Kingley a Tea Leoni sú vo svojich úlohách perfektný kedykoľvek sú spolu na pľaci a film je vydarenou kombináciou romantická komédia / seriózna gangsterka.(8.10.2007)

 • MM_Ramone
  *

  Frank Falenczyk, ktorého si zahral 64 ročný, holohlavý Ben Kingsley, je nájomný zabiják poľskej mafianskej rodiny v Buffale. Lenže má veľké problémy s alkoholom. Po jednej zbabranej akcii ho jeho boss pošle na odvykaciu kúru na západné pobrežie, do San Francisca. Tam Frank najde aj svoju životnú lásku. Zamiluje sa do energickej Laurel. Nudný a zbytočný snímok. Nie je to ani komédia, ani akčný film, ani dráma, ani romanca, ani thriller. Nič! Je to skoro odpad. *(27.3.2010)

 • Matty
  ****

  –Dělám v personálním –Vážně? –Spíš jen vyhazuju Komedie z ranku těch zabijáckých (V Bruggách, Pekař), která je chytřejší než lehké vizuální oťukání (a fakt, že se natáčela 26 dní) napovídá. Bez debat jde v prvé řadě o výkon super-charismatického Bena Kingsleyho, jenž coby neodolatelný zmetek nevykrádá své dřívější neodolatelné zmetky. Jako bonus tvoří výtečný páreček s Téou Leoni, přesně tou ženou, již bez cavyků uvěříte, že nemá zábrany milovat nájemného zabijáka. Milostná dějová linie zde není do počtu a jako vánočka se chytře proplétá s linií „zabiják ztrácí jistotu ve svém džobu“ a „zabiják zjišťuje, co je to empatie“. Vše posypané humorem tak vznešeně černým, až režisérovo příjmení budí podezření z jeho příbuznosti s jistým Roaldem. Vtipné jsou rovněž hry se slovy a jejich významy, začínající již titulem You Kill Me skutečně ve smyslu „ty mě zabiješ“, ne třeba „asi z tebe zešílím“. Tohle brání věcí doslovně, neschopnost zapojit abstraktní myšlení je přítomno častěji (Golden Gate místo Boha). Nejspíš jako výsměch americkému chladnokrevnému pragmatismu. Apendix: Dostanete-li po You Kill Me chuť okoštovat něco podobného, mrkněte na Grosse Pointe Blank. 80% Zajímavé komentáře: jojinecko, Radiq(14.5.2010)

 • dezorz
  ****

  Konecne maly US film, ktory sa nechce hrat na velku dramu ani na malu indie komediu, ale chce zabavit netradicnym ciernym humorom. Podobne ako Grosse Pointe Blank, ide o zaner - romanticka komedia s profesionalnym zabijakom v hlavnej ulohe, len na dnesnu dobu viac moralne flexibilna, cynickejsia. Dexter to minuly rok s takymto sociopatickym zabijackym hrdinom v TV vo velkom zacal, anti-gandhi Ben Kingsley pokracuje.(2.10.2007)

 • Richie666
  ***

  Ne každý film o pochopení musí býti zcela pochopen. Ovšem nasadíte-li si růžové brýle, bude se Vám to líbit. "What was wrong with peanuts?" 70%(29.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace