Město Ember

Mesto Ember

Tajomné mesto Ember

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 90 min

Docela pěkná fantasy pohádka, která odsýpá a sem tam, hlavně ke konci, značně připomíná herní adventuru. Příjemná zábava po náročném dni. 70%(20.12.2012)

:::::::::::::: Kdyby mi bylo 13, dám i tu pátou hvězdičku :) A víte co? ::::::::::::::::(29.11.2009)

Takové dětské ale milé fantasy, u kterého jsem si mezi všemi dramaty příjemně odpočinul. Do žánru pro mladší diváky ho řadí hlavně obsazení adolescentních herců a roztomilé dobrodružství, pasující na sobotní ráno. Některé scény jsou infantilně roztomilé, některé naopak infantilně debilní. Druhá možnost je k vidění naštestí jen zřídka, a já si tak příběh, kdy je divák vhozen do prapodivného města a musí si sám postupem času třídit vědomosti, aby si dal dohromady, o co se ve filmu jedná, užil. Zvučnému obsazení a fajn zpracování nemám co vytýkat a ke 4* rozhodně nemá Ember daleko.(30.10.2010)

Zaujímavé, svižné, napínavé. A vzhľadom na to, čo nám žáner detskej SF/F v posledných rokoch ponúkal, aj osviežujúco originálne. Úprimne, bavilo ma to viac než všetky Narnie a Kompasy dohromady. Hlavní detskí predstavitelia sú výborní a na rozdiel od väčšiny žánrových rovesníkov aj veľmi sympatickí. K tomu si Murray a Landau strihli zábavné vedľajšie postavy. Nebyť vlažného záveru, ktorému by veľmi pomohlo niečo drahšie a veľkolepejšie, išiel by som s hodnotením ešte vyššie.(7.3.2009)

Neškodné a zábavné dobrodružné fantasy s velmi pěknou stylizací podzemního města a sympatickými herci. Někdo si vzpomene na Fallout a jeho proslavené "retro" obrázky a bude blízko stylu celého filmu (pokud odhodí trochu té ironie z Falloutu...). Samá hadice, žárovka a technologie let dávno minulých na každém kroku. Já osobně toto prostředí aneb Steampunk, které je k vidění také např v Brazil, mám odjakživa rád. Krom toho film nabízí slušné tempo plné několika vtipných situací, ale i vážnějších chvil (především v závěru si divák uvědomuje, že celý film vlastně nemusela být jen "zábavná cesta dvou dětí ven z města"...). Chvílemi mě těšil i Gil Kenan, který držel otěže filmu pevně v rukou a někdy se dokázal vytasit s příjemným detailem pro bystré diváky (např. předávání důležité "krabičky" mezi starosty). Celkově film pobavil, zaujal (prostředím a svižností příběhu) a ani náhodou nezklamal. Město Ember asi nejvíce trpí faktem, že se autoři chtěli trefit do zvláštní skupinu diváků. Malé děti na podobný film těžko půjdou a starší se budou posmívat, že to je dětinské a výsledkem je prázdné kino, kde sedím jen já s doprovodem:).(12.3.2009)

• - Producenti zo spoločnosti Playtone, Tom Hanks a Gary Goetzman získali práva na natočenie filmu podľa románu Jeanne DuPrau "Mesto Ember" v októbri 2004. (Greenpeacak)

• - Natáčení probíhalo v Severním Irsku. (Hromino)

• - Amber je maďarské slovo, které znamená člověk. (HellFire)