poster

Město Ember

 • USA

  City of Ember

 • Slovensko

  Mesto Ember

 • Slovensko

  Tajomné mesto Ember

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sheen
  ***

  Povedená fantasy pohádka.(8.2.2009)

 • MISSha
  **

  Hloupost s otřesným dabingem, animací a stupidním příběhem, který jsem nepochopila. Jediný co dokážu ocenit je skvělá hudba a snaha,která se cení… ovšem zase vznikla další podprůměrná fantasy na bázi Letopisů Narnie-Princ Kaspian a Zlatýho kompasu.(17.12.2009)

 • Arbiter
  ***

  Hodně zajímavé sci-fi. Pod háv rodiného filmu i pro děti se podařilo schovat spoustu nesmyslů. Bylo to ale kouzelné a uvěřitelné... cítil jsem, že mám možnost kouknout do určítého úseku dějin města, které tam bylo dávno předtim, než jsem zmáčkl Play. Se svými zvyky a životem. Město, který se beze mě v pohodě obejde. Kdyby to bylo dílo dospělejší (né ve smyslu pro dospělé ale propracovanější po stránce logiky) a temnější.. možná by to pak Městu Ember ve svém elektrotechnickém oparu slušelo mnohem víc(15.2.2009)

 • Botič
  ***

  Potrubní road-movie ze středu země, která se rozpadá stejně jako dvě stě let staré město Ember. Do nejmenšího detailu propracované prostředí sloužící bohužel po devadesát minut velmi špatnému a děravému příběhu. K čemu jsou jednotlivé kusy skládačky, když celek absolutně nedrží pohromadě. A přitom mělo Město Ember atmosférický náboj podobný tomu z Řady nešťastných příhod. Ve výsledku se tak jedná o promarněnou šanci, i když na poli fantasy jednohubek to není až taková prohra.(11.12.2009)

 • Gemini
  ***

  Pětapadesát milionů na tuhle jednohubku? Vzhledem k tomu jak rutinérsky a ne zrovna originálně co do děje to celé působí, je jedině dobře, že to byl naprostý finanční propadák. Netuším, jestli knižní předloha náhodou není mnohovrstevnatá napínárna se zajímavými postavami (navíc je možná rozvíjená v existujících pokračováních), film je ale v každém případě jen zvláštní směska Cesty Do Středu Země (akorát naruby), Sirotků Oblohy (akorát ne tak depresivní), a třidé horské dráhy, která nemá absolutně žádné opodstatnění (akorát tahat z kapes rodičů peníze;)). Robbins a Landau mají stěží víc než camea, Bill Murray není špatný, Saoirse je tu ještě těsně ve svém dětském období (ne že by měla co hrát), jejího parťáka si absolutně nepamatuju, a ta malá holčička mi ze všeho nejvíc připomínala postavičky z Grinche... Jako adventura by mě to ale pravděpodobně dost zaujalo, mělo to přece jen dost společného třeba s Death Gate (od Falloutu, na který poukazují někteří uživatelé, je to IMHO už dost daleko), a vizuální stránka je to, co první dvě třetiny tohohle filmu zdobí nejvíc. Pak nastane ta nepochopitelná horská dráha... Hudba je adekvátní a dobře navozuje nálady, ale taky nejde o žádné novum sršící originalitou. Takže ne že by to bylo celkově nějak špatné nebo urážející, a pokud máte děti, které se zatím nepotkaly s ničím námětově podobným, klidně je k tomu posaďte... ale pro dospělé publikum je to v podstatě ztráta času. Slušně řemeslně vybavený lehký nadprůměr, 60%.(14.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace