• duklak2
  **

  [obsahuje spoilery] Původní Nemocnici s Kopeckým a spol. jsem moc nesledoval, i když to nešlo ani nevidět, protože kdykoliv jsem zapnul TV, tak to zrovna dávali. Další Nemocnice po dvaceti letech s panem Dvořákem a paní Janžurovou se mi velmi líbila. No abych se přiznal. Na vysílání této Nemocnice jsem se ani moc nětěšil a dokonce i premiéra v TV na ČT1 mi unikla. Jen díky CSFD a kladným komentářům, ve kterých se píše, že je to mnohem lepší než předchozí série po dvaceti letech, jsem se rozhodl, že téhle sérii dám šanci, a tak po dvou dnech, díky internetu, mám první díl stažen v PC. Jsem zklamán. Mám z toho velmi rozporuplné pocity, i když hodnocení po jednom díle je trochu klamavé. Např. „zpěvák“ Korn, který zde hraje německy mluvícího občana mě moc nepřesvědčil. A to ještě chudákovi uřízli nohu! Za jediný klad považuji nasazení Krajča, který mě nedávno mile překvapil v seriálu Hraběnky. Jeho setkání s Abrhámem bylo docela i vtipné. Krajčova motorka je zaparkovaná u auta Abrháma, tak natěsno, že Abrhám nemůže vyjet. Přichází Krajčo a Abrhám mu říká: „To je vaše? Krajčo: No. Děje se něco? Abrhám: Já nemůžu odjet. Krajčo: No tak sorry, se zas tolik nestalo, ne? Abrhám: Pražský číslo, to jsem nezavádějte, pražský móresy. Krajčo na to: Klídek strejdo, nebo vás chytne žlučník.“ Nevím proč se rozhodli autoři nechat hned v prvním díle umřít pana Sovu. Podle mě to měli udělat asi v polovině seriálu. Tento seriál zatím hodnotím pouze dvěmi hvězdičkami. Možná, i když tomu moc nevěřím, za pár dílů jednu přihodím. Ale co musím uznat, že Nemocnice i tato nová, je 100krát lepší než Ordinace v růžovce.(28.9.2008)

 • dr.fish
  *

  Jak jsme si všichni zvykli na ten hnus, co se v seriálové tvorbě dneska točí. Nemocnice po dvaceti letech v Bočanově režii měla alespoň nějaké světlé momenty a dávala jakýstakýs smysl. Tohle je lobotomie prvního stupně úplně stejná jako Ordinace v Růžové zahradě nebo Velmi křehké vztahy, ale dostala o 20% víc než předchozí série. Fujtajbl....10%(3.7.2011)

 • Baxt
  ***

  V minimalistických dialozích se pocta Dietlovi nezapře, jsou z valné části uvěřitelné, nekřečovité a lidské. Zbytek je ale na velice průměrné úrovni, dokazující, že Polesný nedokáže prostý text povýšit na nic víc, než na úšklebek z povinnosti. Silnou oporou mu v těchto momentech jsou hlavně herci, potýkající se s diskutabilním scénářem evidentně statečně a takový Abrhám má schopnost i tu nejbanálnější větu podat přesvědčivým způsobem. Zbytek nestojí moc za zmínku, všude to občas drkotá, občas překvapí. Když si to ale člověk porovná s minulou trapně po povrchu klouzající řadou, nemůže se ubránit úsměvu, že ten Krajčo je vlastně docela "cool". :-) První díl: 50% ; Druhý díl: 40% ; Třetí díl: 50% ; Čtvrtý díl: 60% ; Pátý díl: 50% ; Šestý díl: 60% ; Sedmý díl: 70% ; Osmý díl: 70% ; Devátý díl: 70% ; Desátý díl: 70% ; Jedenáctý díl: 60% ; Dvanáctý díl: 80%+ ; Třináctý díl: 70%(26.9.2008)

 • - Až v této třetí řadě dostala Blažejová (Hana Maciuchová) křestní jméno. (M.B)

 • - S rozpočtem 95 miliónů korun se jedná o nejdražší seriál České televize, který do té doby produkovala. (Agatha)

 • - Na place potkali otec se synem - Viktor a Martin Preissovi. (karda1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace