poster

Sněženky a machři po 25 letech

 • Slovensko

  Sněženky a machři po 25 letech

Komedie / Drama

Česko / Slovensko, 2008, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  **

  Já ti vám nevím... mého srdce tyhle filmy určitě nejsou, ale jak je beru prostě a jednodušše tím, čím jsou, tak špatný není, ano, ve srovnání s prvním dílem je to průšvih velikánskej, ale celkově jako oddechovka, proč ne, nevidím se, že na to chodí celé rodinky do kina, vždyť to je účel... No a pokud na to člověk kouká doma, tak si pouklízí, počte, bude luštit křížovky a nebo surfovat na internetu a stejně mu nic neuteče... takže jako oddechovka to u mě uspělo, ale co mi teda vlilo krev do žil, tak to je technická stránka filmu. Dobře, já jsem studentka a točím zatím krátkometrážní filmy s nulovým rozpočtem, není se čemu divit, že to není "dokonalé", ale abych si hned v prvních 5ti minutách všímala primitivních střihových skadeb a toho, jak špatně jsou na sebe dané záběry dány, to snad ne...(21.5.2009)

 • Psema
  ***

  Až na extrémně depresivní koncovku, která je a) dementní, b) vykalkulovaná, c) úplně zbytečná poměrně vydařený kousek, jenž se nemá ve světle Takové normální rodinky a jiných katastrof letošního roku za co stydět. Opakování vtipů je naštěstí umně strháváno na úroveň uvědomění si, že co fungovalo tenkrát dnes nemůže z mnoha důvodů fungovat znovu (viz. reakce Václava Kopty aka Radka Převrátila), nové, spíše jednorázové frky zapadají do celku hlavně díky famóznímu Suchánkovi a překvapivě příjemnému (i herecky) Prachařovi a osobně mě hodně potěšily linie mladých a Převrátila s profesorkou Hankou. Takhle nějak bych chtěl vidět Sněženky po celou dobu. Jako vyváženou hořko-sladkou komedii, kde se pracuje s oběma generacemi, přičemž chodí okolo unavený Suchoš a píše "něco vtipného". Vyhodit většinu scén se stále stejně přímočaře idiotským Duchoslavem, všechny detailní záběry na Botoxem a plastikami zlikvidovanou Jeníčkovou a zbytečně velkou deku nenaplněných snů, a mohlo to být na úrovni jedničky. I tak ale vládne spokojenost.(20.12.2008)

 • paascha
  odpad!

  film, který vznikl jen kvůli prachům. Jinak bez humoru, bez nápadu, trapný a ubohý. Herci jsou do jednoho kožení a nebýt toho sněhu, snad i ta Chata Severka by rudla hanbou nad tou ubohostí. Škoda času, lepší ho prochlastat(22.11.2009)

 • tron
  ***

  „Takhle se vožrat... a ještě u konkurence.“ Horkastá melodráma SNĚŽENKY A MACHŘI PO 25 LETECH nadväzuje na SNEŽENKY A MACHŘOV. Iste, to každá dvojka. Ale kým TERMINÁTORA 2 si vychutnajú aj diváci, ktorí nevideli „jednotku“, tentokrát je to iné. Bavíme sa o voľnom pokračovaní snímky, ktorá nebola o akcii ani o trikoch. Bola o postavách, vzťahoch, dialógoch. Dvojka sa odohráva 25 rokov po školskom zájazde na lyžovačku, kde sme s tínedžermi a ich učiteľmi (napr. Radek Brzobohatý) zažili všetko, čo sa (vraj) zažíva, ak sa ďaleko od rodičov, na čarovnej zasneženej chalúpke, obklopenej majestátnymi decembrovými horami, stretne partia dospievajúcich: láska, zrada, priateľstvo, sex, vernosť i nevernosť. Dvojka vychádza zo zaujímavej otázky, čo sa stane, ak sa „zdravé jadro“ po desiatkach rokoch stretne? Miestami je situácia bizarná (Brzobohatý vyzerá v roku 2008 úplne rovnako, ako v roku 1982) a napriek tomu, že snímka trvá takmer dve hodiny, pôsobí skratkovito/nedopovedane. Kým svojrázny Jan Antonín Duchoslav (možno sa netešiť na jeho kanibala z chystaného slovenského hixploitation Gejzu Dezorza Fabrika smrti: mladá krv?) a autobiografický Michal Suchánek sú super, detto ďalších pár kusov, ostatní postávajú v záberoch a snažia sa tváriť, že v príbehu majú miesto. Berie im ho ale „nová generácia“ (stíhačka Juliana Johanidesová a ex-feťák Jakub Prachař). Film je výnimočný slušnými hláškami („Co je to tady za idioti pokřivený?“), poetickou atmosférou a scenárom, ktorý nie je dokonalý, ale jeho zámer je krásny: zobrať kultové postavy z originálu, nechať ich zostarnúť (spolu s fanúšikmi) a ukázať ich v plnej kráse. Kým kedysi sme si ešte všetci mohli klamať, čo z nás vyrastie, po 25. rokoch je čas priznať si, že ľudia sa nemenia, na čo vyzerali ako mladí, to v dospelosti dotiahli do dokonalosti, stučneli, stratili sny a u väčšiny prepukla pokročilá depresia a pravidelné každodenné hádzanie flinty do žita so sklonmi k podceňovaniu. Tento film nemá zmysel pozerať, ak ste nevideli originál (ROCKY BALBOA stavil na podobnú kartu, v mojich očiach mu to vyšlo oveľa lepšie). Konec Cabadaje v Čechách?(4.1.2010)

 • EdaS
  ***

  70% Sněženky po čtvrt století mě kupodivu zasáhly. Chyby tohohle filmu jsou totiž zároveň jeho silnou stránkou a působivých momentů je tu dost. Nevím, jestli to takhle Tauš chtěl, ale má to svoje kouzlo.(3.3.2009)

 • - Druhý díl s podtitulem »po pětadvaceti letech« vyšel celkově na 70 milionů korun nejen kvůli přemrštěným požadavkům herců, ale i kvůli rozhádanému štábu nebo obrovské spotřebě materiálu! (Karlos80)

 • - Eva Jeníčková (Marika) a režisér Viktor Tauš mali počas natáčania milenecký vzťah, ktorý nakoniec v roku 2010 spečatili svadbou. (Raccoon.city)

 • - Některé scény se kvůli nepřízni počasí natáčely i několik dní. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace