poster

Jatka (festivalový název)

 • Pákistán

  Zibahkhana

 • anglický

  Hell's Ground

Horor / Thriller

Pákistán / Velká Británie, 2007, 78 min

Režie:

Omar Khan

Producenti:

Andrew Starke
(další profese)
 • LIVINGDEAD
  ***

  Pakistánský horror, klobouk dolů... za chvíli bude točit horrory i Etiopie a Somálsko! Jen ta Česká republika bude pořád zaostalá! Ve světě letí sci-fi, horrory, katastrofické a akční filmy a pouze Češi se zastavili v čase a točí pořád ty stejné sračky! Zibahkhana byl jistě zajímavý film. A bylo to takové zvláštní, koukat na horror v arabštině (přesněji v jazyce Urdu) s líbivou orientální hudbou. Na první horror to opravdu ujde. Po obsahové stránce nemám namítky. Trošku to vázne amatérskými herci..... Ale jinak, lepší průměr a hlavně opět něco nového :-) No a mé TITULKY :-) zde : http://www.titulky.com/Zibahkhana-110648.htm(11.8.2008)

 • J*A*S*M
  **

  Horor, na kterém je opravdu zajímavá pouze země původu. Jinak je to jen klasický slasher říznutý pár zombíkama a ochucený několika krvavějšími scénami (ale žádný gorefest se nekoná). Nejedná se o žádnou intelektuální zábavu, takže absence českých (nebo anglických) titulek zážitek z filmu nijak neohrožuje. Takže pokud máte chuť spatřit šíleného araba v zakrvácené burce, kterak honí po lese pákistánské teenagery a máchá přitom kolem sebe železnou koulí, směle do toho. ... Vida, titulky už jsou, možná tomu někdy dám druhou šanci.(2.8.2008)

 • JFL
  ****

  Stejně jako v případě tchajwanského "Invitation Only" a indonéského "Macabre" i první pakistánský zářez do žánru slasheru trpí rozkolísaností, ale přesto ho lze považovat za velký úspěch. V porovnání s oběma jmenovanými představuje "Zibahkhana" žánrově nejpoučenější a současně stylově nejosobitější dílo. Hluché momenty od úmornosti zachraňuje bollywoodsky přepjatá herecká dikce a naopak vrcholné scény filmu v sobě spojují osobitost, vypjatost a precizní realizaci. Ze scénáře je cítit nadsázka a radostné směšování motivů z žánrových klasik, které převedením do pakistánských reálií získávají uhrančivě fantaskní podobu - obzvláště podoba hlavního zabijáka představuje grandiózní nápad. 7/10(10.11.2009)

 • wipschka
  ***

  Pákistáncům prostě nestačí ve filmu jen zombies! Oni tam potřebují i "Leatherface" v burce s palcátem místo motorovky. Nicméně musím říct, že třeba ony zombies vypadaly poměrně znepokojivě (a to torzo?!). A vůbec film považuji za poměrně zajímavý exkurz do exotické kinematografie. I když pominu všechno, co bylo opsáno a okoukáno odjinud, země původu tomu všemu stejně dodává poměrně neopakovatelný feeling. Za mě dobrý.(14.11.2014)

 • Bluntman
  ****

  (FESTIVAL OTRLÉHO DIVÁKA 2010) ZIBAHKHANA (HELL´S GROUND) je nálepkováno jako "první pakistánský gore" či "první pakistánský slasher", ale nepřijde mi vhodné snímku přisuzovat jeden konkrétní subžánr či poetiku, protože míchá hned několik žánrů dohromady, přičemž mnoho scén je inscenováno prvotřídně, a nápaditě vstřebává spoustu stylistických postupů (komiksové vsuvky ozvláštňující digitálně exploatační vzezření). Že tady nejde o zhnusení či vystrašení diváka, je dáno najevo hned v jedné z úvodních scén, kdy se jedna z postav dívá na údajně první pakistánský horror, stokerovskou adaptaci Draculy ZINDA LAASH, aby se pak hlavní skupinka mladistvých s představitelem titulní role setkala. O co tedy jde? O přehlídku postupů či přímo ikonických scén ze západních vzorů mnoha horrorových subžánrů, zasazených do pakistánského prostředí, v rámci kterého je možné nesčetné množství západních kanonických snímků (sub)žánrů pojmout v uctivě-parodicky-napodobitelském duchu domácího pokladu - ZINDA LAASH. Od toho se odvíjí stylizace hereckých výkonů a ostatní specifika (lokalita, hudba...). Nadprůměrné hodnocení pak zajišťuje sociálně-kritické "postřehy" filmu, které se na rozdíl od odkazovaných (NOC OŽIVLÝCH MRTVOL, TEXASKÝ MASAKR MOTOROVU PILOU, HORY MAJÍ OČI - vše originály) nenesou v politické, nýbrž ryze společensko-ekonomické rovině, a tak dělají ze ZIBAHKHANA něco víc než jenom zatraceně stylovou nápodobu pro žánrového fanouška či sběratele campů.(13.2.2010)

 • - Mezi 7. a 8. minutou je vidět, že jeden z hlavních hrdinů má v pokoji vyvěšený plakát filmu Maniak (1980). (calenit)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace