Spirit

The Spirit

Akční / Komedie / Krimi / Fantasy

USA, 2008, 108 min

• kitano

Frank Miller šliapol do vlastného hovna. Neviem čo Miller čakal, keď vypustil do sveta film, o ktorom sám musel vedieť, že je obrovský nepodarok prakticky po vśetkých stránkach. Stačí ho proste zrovnať so Sin City. Tam kde Rodriguez nádherne previedol na plátno komixový vizuál, tam Miller len lacno filtruje obraz, tam kde Rodriguez šikovne pozliepal viaceré epizódy príbehu do funkčného celku, tam sa Miller lopotí s epizódnym príbehom rozťahaným na celovečernú stopáž...a tam kde excelovali výborný herci vo výborných rolách, tuná sa aj sebelepší herci trápia s postavami ktoré sú len chabým obrazom svojich komixových predloh. Toto by nedopadlo dobre ani keby žiadne Sin City nebolo natočené. (3/10)(27.3.2010)

Bral jsem to jako zfilmovaný komiks a bylo to v poho. Pak jsem to zkusil jako film Franka Millera, ano, toho, který udělal Sin City!!!, a byl to průser. Pro optimální zážitek je třeba vytvořit si náladu jako na Burtona (nejlépe Beetlejuice), otevřít všechny dveře vnímání a netrápit se konvencí. Pak to jde. Jinak ne! Fakt!!!(8.4.2009)

• Trellíno

Téměř nedokoukatelná záležitost. Takový filmový ekvivalent rohypnolu.(31.5.2009)

Fanoušci komiksu by nejraději Franku Millerovi udělali rozsáhlou depilaci třísel, já však s voskem budu otálet a narozdíl od mých "rozzlobených" kolegů budu Spirit vesměs chválit. Pravdou zůstává, že Spirit je blbost. Kdo čeká Sin City okořeněné hezčími herečkami (jde to vůbec?) bude proklatě zklamán (až na ty zadky). Možná bych udělil odpad! pokud bych četl komiks, třeba to tak infantilní opravu být nemělo, nevím, ale stejně jsem se u tohohle výtvoru zasmál víc, než u normálních filmů, jejichž cílem je být vážný jako Buster Keaton a možná ještě víc. Samuel L. Jackson už dlouho neperlil a role Octopuse mu dala možnost opět otevřít své brány infantility a bezbřehý radosti pro ztvárnění těchto týpků, takže už jen za něj dávám tři hvězdičky. Spirit prostě nesmíte srovnávat s ničím. Je to dost svérázný snímek, jenž si stanovil vlastní pravidla, která jsou možná na komiksový film až příliš zvrácená, ale je to prostě tak a pochybuju, že Miller se svým výtvorem nebyl nespokojený. Prostě za tři a víc se v tom nimrat nebudu...(16.5.2009)

Spirit je prdel. Strašná prdel. Což je jeho jediná klika. A pak je teda taky ještě příjemě naivní, což se týká především hereckých výkonů a to je také nesporné plus. A taky nevypadá úplně zle, i když nasvícení občas nemá logiku (postavy jsou světlé na té straně, která je schovaná ve stínu apod.) A zbytek? Režisérská neschopnost Franka Millera je trestuhodná, takže díky bohu za to, co udělal. Taky se mohl brát naprosto vážně a dopadlo by to ještě hůř. Ale upřímně - prvních cca 15 minut je naprosto VÝBORNEJCH a i v průběhu se objeví několik skvělých momentů... A jak se tvářím na pokračování? Víte co, "It allways gets worst, before it gets better!"(7.3.2009)

• - Frank Miller prý do role Octopuse ani na chvíli neuvažoval o nikom jiném, než je Samuel L. Jackson. Ten na roli hned kývnul. (Elisebah)

• - V rozhovoru pro magazín Total Film Frank Miller přiznal, že těsně před natáčením scény s herečkou Paz Vega křičel "Stop!" místo "Akce!", jelikož byl roztržitý z jejího kostýmu. (Dr Lizal)

• - Sólový režijní debut Franka Millera. (Elisebah)