Spirit

The Spirit

Akční / Komedie / Krimi / Fantasy

USA, 2008, 108 min

• Botič

Nejnudnější sebeparodické omalovánky, jaké jsem měl kdy možnost vidět.(11.11.2009)

• xxmartinxx

Představte si Sin City smíchané se Světem zítřka a máte přesně Spirita. Bezmyšlenkovitá jízda, jejíž účel je předvést co nejlepší vizuální stránku. A i když ve Spiritovi několik nápadů je (převzatých odjinud, samozřejmě), tak většinu času je to dost nudný, povrchní a hlavně neuvěřitelně hloupý film.(12.12.2009)

• Lavran

Jeden starý lidový aforismus praví, že čím je (prý) hovno větší, tím víc smrdí. Po zhlédnuté Spirita, který páchne kastrací, absencí humornosti a rozvláčností jako ten nejděsivější míšenec odpadní stoky, konečně mohu tento zajímavý postřeh smysluplně, bez výčitek a hlavně premiérově použít i zde.(18.4.2009)

• Psema

Will Eisner se otáčí v hrobě a já kroutím hlavou nad tím, jak může někdo svěřit lamě jako je Miller desítky milionů na film, který nemohl dávat smysl ani na papíře, natož, aby z něj něco vypadlo na plátně. Ve výsledku střídá jedna psychedelická sekvence druhou, divák vůbec nechápe, o čem to je a jen si přeje, aby byl konec dřív, než mu z všudypřítomné nemohoucnosti exploduje mozek. Miller umí nechat hezky nasvítit scénu, občas vykouzlí i zajímavý záběr, ale naprosto neví, jak se vypráví příběh a práce s herci je pro něj španělská vesnice. Přehrávajícímu Jacksonovi to ale muselo být jedno, protože je na hraní v hovadinách zvyklý a katastrofální Gabriel Macht se v nejhorším může vrátit do telenovel či romantických komedií. Náznak sequelu beru jako špatný vtip a doufám, že se mi podaří do pár hodin dostat z hlavy scénu, v níž si Eva Mendes kopíruje prdel. WTF?(13.2.2009)

Nečekal jsem od filmu vůbec nic, maximálně nějaký úlet, který snad bude snesitelný. A snesitelný rozhodně byl. Stylizace táhnoucí celý film je místy docela přehnaná. Nijak jsem z ní hotový nebyl, ale určitě mě ani vyloženě neotravovala. Narozdíl od Evy Mendes, který jsem její stylizaci "super sexy drsná biotch" věřil o mnoho míň než Scarlett Johansson a doporučoval bych jí přestat dělat kompromisy a jít točit porno. Zbytek herců je v pohodě a hrajou ty svý šílený ujetý role v jinak dost obyčejném příběhu. Celý film připomíná nějaký dětský kresleňák, kde jsou trochu vynuceně přidány sexy baby a násilí. U tohohle filmu hodně záleží na přístupu. Mě neurazil, ani nenadchl. Ale přeci jen bych radši Millera v budoucnu viděl u komiksů než u filmů. (5/10).(21.8.2009)

• - Postavu detektiva Dennyho Colta alias Spirita (Gabriel Macht) vymyslel americký kreslíř Will Eisner. První komiks se Spiritem vyšel v roce 1940 pod nakladatelstvím DC comics. (Deeside)

• - Natáčelo se 48 dnů. (Karlos80)

• - Frank Miller nad režírováním filmů hodně váhal. Měl strach, že si bere velké sousto. (Pattrick)