Spirit

The Spirit

Akční / Komedie / Krimi / Fantasy

USA, 2008, 108 min

• Psema

Will Eisner se otáčí v hrobě a já kroutím hlavou nad tím, jak může někdo svěřit lamě jako je Miller desítky milionů na film, který nemohl dávat smysl ani na papíře, natož, aby z něj něco vypadlo na plátně. Ve výsledku střídá jedna psychedelická sekvence druhou, divák vůbec nechápe, o čem to je a jen si přeje, aby byl konec dřív, než mu z všudypřítomné nemohoucnosti exploduje mozek. Miller umí nechat hezky nasvítit scénu, občas vykouzlí i zajímavý záběr, ale naprosto neví, jak se vypráví příběh a práce s herci je pro něj španělská vesnice. Přehrávajícímu Jacksonovi to ale muselo být jedno, protože je na hraní v hovadinách zvyklý a katastrofální Gabriel Macht se v nejhorším může vrátit do telenovel či romantických komedií. Náznak sequelu beru jako špatný vtip a doufám, že se mi podaří do pár hodin dostat z hlavy scénu, v níž si Eva Mendes kopíruje prdel. WTF?(13.2.2009)

• lesumir

Na Spirita jsem se těšil moc a klidně bych ho i nadhodnotil, kdyby si to zasloužil. Ale takhle nemám na vybranou a dát odpad je to jediné, co si zaslouží!! Frank Miller se měl držet svýho papíru a nechat filmařinu odborníkům, ale po tomhle mu nikdo žádnej projekt nesvěří, takže všechno špatný je k něčemu dobrý. Naprosto katastrofální scénář, kterej by napsalo i desetiletý děcko. Macht je naprosto neslaný a nemastný, prostě nudný. Octopus je spíš octoPUSSY, protože většího losera mezi záporáky jsem dlouho nezažil no a Scarlett "malá huba" Johansson tomu taky nepřidává, s každým filmem se vytrácí její kouzlo. Naprosto hloupá záležitost a nespráví to ani banda hezkých ženských.(2.4.2009)

Fanoušci komiksu by nejraději Franku Millerovi udělali rozsáhlou depilaci třísel, já však s voskem budu otálet a narozdíl od mých "rozzlobených" kolegů budu Spirit vesměs chválit. Pravdou zůstává, že Spirit je blbost. Kdo čeká Sin City okořeněné hezčími herečkami (jde to vůbec?) bude proklatě zklamán (až na ty zadky). Možná bych udělil odpad! pokud bych četl komiks, třeba to tak infantilní opravu být nemělo, nevím, ale stejně jsem se u tohohle výtvoru zasmál víc, než u normálních filmů, jejichž cílem je být vážný jako Buster Keaton a možná ještě víc. Samuel L. Jackson už dlouho neperlil a role Octopuse mu dala možnost opět otevřít své brány infantility a bezbřehý radosti pro ztvárnění těchto týpků, takže už jen za něj dávám tři hvězdičky. Spirit prostě nesmíte srovnávat s ničím. Je to dost svérázný snímek, jenž si stanovil vlastní pravidla, která jsou možná na komiksový film až příliš zvrácená, ale je to prostě tak a pochybuju, že Miller se svým výtvorem nebyl nespokojený. Prostě za tři a víc se v tom nimrat nebudu...(16.5.2009)

• Djkoma

Smutná snaha tvůrce komiksů Franka Millera vytvořit stylizovaný film s hromadou krásných žen a skoro nesmrtelných hrdinů. Bohužel jediné, co se povedlo jsou právě ženy. V čele s Evou Mandes a Scarlett Johansson lehce zvedají celkový velmi špatný dojem z filmu, který je jen a pouze prázdným pokusem tvůrce, který tvrdě narazil. Casting není vůbec špatný, takový Samuel L. Jackson si svou postavu užívá, ale Gabriel Macht? Miller ho asi obsadil jen jako "šaška na který bude nalepen digitální obraz jeho hlavního hrdiny", ale nenašel peníze. Vzhledově vypadá Spirit zajímavě, někdy připomíná Sin City, chvílemi jde o kus dál a vypadá ještě lépe (bronzová barva...). Přesto nebo možná právě proto působí Spirit jako karikatura o hrdinovi a jeho městě bez špetky nápadu.(4.4.2009)

Asi mi sibe, ale "Sin City" som od nudy a hnusu ani nedopozerala, "300" som ani nezacala a na "Sky Captain and the World of Tomorrow" som sa radsej ani neodvazila. Ale "Spirit" som si pozrela uz len zo zaujimavosti a sama sa divim, ako to dopadlo. Kopec skvelo vydarenych vtipkov, skvely audio-vizualny zazitok a hlavne, kto tu nieco hovori o nude? Ved mne ta hodinka a pol ubehla tak rychlo, ze som si ani neuvedomila. Kludne ma ukamenujte, ale mne sa to pacilo. A Anjel srmti "Lorelei"? No ja ako "larelay" nemozem dat inac ako 4 hviezdy. A to som premyslala o piatich, ale treba mat trochu zdraveho rozumu :D(31.3.2009)

• - Frank Miller nad režírováním filmů hodně váhal. Měl strach, že si bere velké sousto. (Pattrick)

• - Herečka Eva Mendes neuměla v době natáčení plavat, a tak se podvodní scény natáčely na souši. (Dr Lizal)

• - Film se natáčel kompletně před zeleným pozadím. (Dr Lizal)