poster

Klub poslední naděje

 • anglický

  Dallas Buyers Club

 • slovenský

  Klub poslednej nádeje

Drama / Životopisný / Historický

USA, 2013, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipper
  ****

  Na veľké fuck off farmateutickým koncernom, treba veľkého chlentača z redneck charakterom. Ono to je až moc prvoplánové a dialogy až moc zrozumiteľné na nezávisláčinu, no ak by sa toho chytil dáky ten Coen beriem zo všetkými piatimi. Škoda toho zdochýnajúceho spin offu s Jaredom - je zbytočne pretiahnutý (spin off nie Leto (či...?) ). S McConaugheyom to niekedy preberiem pri pive.(31.1.2014)

 • Rogue
  ****

  Oscarovka bez typických neduhů (vrzající prkna, sterilita, nuda), svým přístupem ne nepodobná jinému filmu s kovbojem v hlavní roli. Žádné seriózní ubrečené drama či napravování homofobů se nekoná, Ron Woodroof není hrdina (a zůstává zalíbeníhodným kreténem) a šlape to kupředu bez cílené kritiky systému. Super.(21.1.2014)

 • Isherwood
  ****

  Breaking good. Akademický film, který přídavné jméno nevede v kolonce „nadávka“, tudíž může zaujmout i tradiční diváckou obec, která ocení hlavní hvězdu ve fyzické metamorfóze, a anti-kapitalistickou agitku ve smart módu. 4 a ½.(6.3.2014)

 • Tosim
  ****

  Další, kvalitně natočený film o boji jednotlivců či malých skupin se státní mašinérií, je potěšující hlavně v tom, že McConaughey se vrací ke svým kvalitním rolím, kterými začínal a snad z něj na stará kolena nebude jen ten dobrodružný panák z nejrůznějších Sahar.(13.8.2014)

 • Dudek
  **

  Dallas Buyers Club je v několika bodech zajímavě žánrově ozvláštňující, a to většinou zejména díky hlavní postavě. První takovou věcí je už fakt, že zdejší infikovaný je heterosexuální muž, který navíc nemá žádnou rodinu, ba ani zajímavý okruh přátel. To samo o sobě značně ztěžuje případné citové vydírání, a zároveň upírá více pohledů na postavu samotnou. Ta je, též neobvykle, nesympatická, značně xenofobní s odpudivým životním stylem. Což je samozřejmě, a bohužel, hlavní náplní snímku. Sledování krátké Ronovi životní cesty, během níž přehodnotí veškeré své životní priority a stane se bojovníkem za práva nemocných, by mohlo být zábavnější, kdyby bylo uvěřitelné a snad i lemované zajímavějšími charaktery.(21.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace