poster

Klub poslední naděje

 • USA

  Dallas Buyers Club

 • SK název

  Klub poslednej nádeje

Drama / Životopisný / Historický

USA, 2013, 117 min

 • gogo76
  *****

  "Padaj baletka, leto ti tie zuby zarazím až do krku..." M. McConaughey preradil do prvej hereckej ligy tak suverénne, že ten oscar je v tých najsprávnejších rukách. Filmy na tému AIDS som už zopár videl, ale tento je rozhodne lepší než Philadelphia. McConaughey schudol na nepoznanie, hrá max. presvedčivo a to, že oscara dostal i Jared Leto je jednoducho pozvánka, aby ste si pozreli film, kde hrajú dvaja oscaroví herci! O tom, že lieky a farmaceutický priemysel všeobecne sú dnes jedným z najväčších biznisov hádam nikto nepochybuje a toto je nádherný obrázok toho, ako to funguje aj dnes. Klobúk dole pred tým, čo tento pán dokázal. Skvelá téma na film, úžasné spracovanie a oscaroví herci. Čo chcete viac ? Film 100%. McConaughey a Leto 100%.(8.2.2015)

 • castor
  ****

  Zdá se, že konče Klubem poslední naděje jsem všechny letošní „ambiciózní“ na Oscara nominované kousky viděl. A můžu tak o krapet „objektivněji“ hodnotit a oceňovat. Nelze jinak, než smeknout před zásadně pohublou dvojicí Jared Leto a Matthew McConaughey. Druhému jmenovanému stačí nějaká ta šichta na zaplacení poplatků, rodeo, něco práškovitého do nosu a lehká holka k tomu. Několik následných omdlení má ovšem jasnou příčinu – AIDS, jehož léčba je toho času v plenkách. Měsíc života nebo boj pomocí alternativních (ač neschválených) léků o další měsíce, roky..? Postavy jsou výborně napsané. Pro okolí zbytečný a homofobní elektrikář McConaughey se tu vyzvrací z jižanské vidláckosti, takže nakonec nebudeme jeho primitivní obhroublostí opovrhovat. A to i přesto, že i na své snaze o lepší příští hodlá něco vyrejžovat. Výrazná fyzická proměna platí i pro exhibicionistického transsexuála Leta, který nabízí nepřehrávající postavu, které vtiskl silné tragické i komické rysy. A na mnohem menším prostoru. Navzdory tematice se navíc film objede bez kapesníkových scén, je to solidní charakterová studie o jedné osudové výzvě. Pokorně k látce přistupuje i střídmá režie, která nechce strhávat pozornost. Z filmů, které počtem nominací více či méně promlouvají do blížících se Oscarů, mám tři favority: Her, Blízko od sebe a Vlk z Wall Street. Každý mě oslovil jinak, každému bych úspěch přál. Klub poslední naděje se jim sympaticky přibližuje.(13.2.2014)

 • Momo_desu
  ****

  Nebolo to zlé, ale určite to nebolo, aspoň pre mňa, tak úžasné. Prilepšujem filmu kvôli tomu, že to bolo podľa skutočnej udalosti, a preto, že Matthew bol naozaj úžasný. Samozrejme nemyslím to po vonkajšej stránke. Občas som sa nudila ale potom zase prišla scéna kde ma Ronov prístup k svojej chorobe vážne rozosmial. No a potom je tu ešte Jared. S tým som bola takisto spokojná. Neverím, že to bol on, ale jednoducho bol.(27.3.2015)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Příběh smrtelně nemocného pacienta mohl zpracovat v polovině 90. let již Dennis Hopper s Woodym Harrelsonem v hlavní roli, plány tehdy ale ztroskotaly na zajištění financí. (oje)

 • - Film měl velice omezený časový rozvrh i finanční rozpočet. Natáčení trvalo pouze 25 dní, během kterých se režisér Jean-Marc Vallée snažil zužitkovat každou dostupnou minutu. Ve scénách nebylo užito téměř žádné dodatečné osvětlení a celý film byl natočen pouze jednou kamerou drženou v ruce. Jako mnoho kostýmů posloužilo autentické odložené oblečení ze 70. a 80. let z charitativních obchodů a secondhandů. (Mr. Filuta)

 • - Když se ze začátku filmu jeden ze sázejících na rodeo zmíní o americkém herci Rocku Hudsonovi, chybně řekne, že hrál ve filmu Na sever severozápadní linkou (1959). (leBIGmac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace