poster

Klub poslední naděje

 • USA

  Dallas Buyers Club

 • slovenský

  Klub poslednej nádeje

Drama / Životopisný / Historický

USA, 2013, 117 min

 • Boogeyman
  ****

  Solidní drama podle skutečné události o umírajících na AIDS, odporu k homosexuálům, lobbingu farmaceutických firem a zkorumpované vládě a o prozření a velkém vítězství malého bezvýznamného napraveného texaského vidláka - samé sázky na jistotu. Nechutně vykalkulovaná oscarová dojímačka, každopádně docela dobrá a s vynikajícím McCounaugheym a Letem.(1.2.2014)

 • Cervenak
  ****

  Schindlerov zoznam, iba fašistov nahradili farmaceutické spoločnosti, plynové komory AIDS a Židov buzíci a feťáci. Ale teda pekná prácička, hlavne po hereckej stránke, ústredné duo skvelé. Párkrát to zľahka skĺzne smerom k hollywoodskej limonáde, ale väčšinou si to zachová tvár bez sentimentu.(24.1.2014)

 • nunka
  ****

  Matthew McConaughey mi z filmu Magic Mike zostával v pamäti ako parketový šašo a prototyp mužskej estetiky a zrazu úplne iná herecká poloha. Precítená, s úplne odlišným fluidum, proste iná a absolutne pre neho netypická. Veľmi zapôsobil, nielen kvôli figúre hraničiacej so sebadeštrukciou, no bolo vidno ako dáva zo seba úplne všetko. Zaujímavé bolo sledovať štruktúru charakteru hlavnej postavy, ako sa postupne odhaľujú všetky zákutia osobnosti, životného príbehu a konečného prínosu jednej veľkej snahy o ľudský život a dôstojnosť. Film bez príkas, technických, trikových, jednoduchým naratívnym štýlom si získava sympatie.(7.3.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Příběh smrtelně nemocného pacienta mohl zpracovat v polovině 90. let již Dennis Hopper s Woodym Harrelsonem v hlavní roli, plány tehdy ale ztroskotaly na zajištění financí. (oje)

 • - Autor scénáře Craig Borten se s Ronem Woodroofem setkal měsíc před jeho smrtí v září 1992. Byl velice fascinován jeho příběhem a pořídil s ním více než 20 hodin záznamu rozhovorů. Výsledný scénář si prošel léty komplikací, v roce 2000 byl zásadně předělán ve spolupráci s Mellisou Wallack a produkce se dočkal po více než dvaceti letech od setkání Bortena s Woodroofem. (Mr. Filuta)

 • - Náklady na mejkap činili 250 amerických dolárov. (kacer4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace