Bláznovo zlato

Fool's Gold

Dobrodružný / Thriller / Komedie / Romantický

USA, 2008, 108 min

• mysiak

Ako prilákať teenagerov na žáner dobrodružných filmov, je to fajn, pozerateľné...ale ako pre mňa veľká slabota, natiahnuté, odfláknutý scenár, herci ako tak sa dajú, ale tupé a trápne...ale baby budú po Mattheowom brušku šaliet:D...(4.10.2008)

Naprosto jednoduchá dobrodružná komedie postavená na typickým příběhu o hledání pokladu dvěma stranami, z nichž jedna je tzv. hodná a druhá tzv. zlá, ale s tim se počítalo a když se v tom člověk nebude moc šťourat, tak to prostě pobaví a to hodně, sice ze začátku převládá spíš trapnost nad zábavností, ale jakmile se to trošku rozjede, tak to je výborná oddychová zábava s tu a tam zajímavou a napínavou akční scénou. Škoda jen, že je mírně přemrštěná délka, stačilo by 90 minut, ale já sem stejně spokojenej a Kate Hudson to v plavkách sluší. 3,5*(4.6.2008)

Letní kino někde blízko moře/pláže, pohodlný posez, dobrota po boku a nějaký ten exotický drink v ruce a možná potom si Bláznovo zlato užijete maximálně. Ovšem v relativně studeném mírném pásmu působí tento počin věru nezajímavě a klišovitě. Tennant zaujme diváka za celý film režijně tak dvakrát, třikrát. Povedených vtipů tam pár je, ovšem celé to vypadá šíleně okoukaně a ohraně. Dvakrát tomu nepomůže ani fakt, že McConaughey má větší hrudník než Kate Hudson. Není to úplně hloupé a pokud člověk čeká nižší střední třídu zábavy, dostane se mu přesně to. Jednoduchá letní jednohubka.(1.5.2008)

• sharky

Hlášky nejsou vtipné, Kate Hudson je značně nesympatická, scénář nabízí jedinou nápaditou scenérii a jinak je to jen nuda, nevíc extrémně natahovaná. Jedna hvězdička je za neselhávajícího McConaugheyho a druhá ze ten vraždící gejzír. V 70. letech by to byla pecka, dneska už to ale nestačí...(8.6.2008)

Jen blázen může od tohoto filmu očekávat něco více, film je sice jednoduchý, ale když se s tím smíříte a příliš nebudete přemýšlet tak se zaručeně pobavíte. Dlouho jsem se tak od začátku nepobavil, Ben (Matthew) jako lovec ztracené lodi, společně s nově rozvedenou Tess (Kate) tvoří dokonalý pár, k tomu všemu milionář Nigel (Sutherland) se svoji napůl hloupoučkou dcerou tvoří skupinku lidí, která vás musí pobavit scénama jako uhořelá loď, jak Ben pospíchá na rozvod, .... a jestli si někdo myslí, že je to jen pro lidi mající IQ pod 100, tak se plete, každopádně mě film příjemně zpříjemnil let a to je přesně kvůli čemu vzniknul.(21.6.2008)

• - Tom Cruise původně zvažoval svou účast, ale nakonec si místo toho vybral film Hrdinové a zbabělci (2007). (Pethushka)

• - Scéna, kdy Tess udeří Bena po odchodu ze soudní budovy, byla natočena před Vice-Chancellor's Building na Queensland University of Technology. (Pethushka)

• - Kate Hudson získala nominaci na Zlaté maliny za Nejhorší herečku. (Petr23)