Bláznovo zlato

Fool's Gold

Dobrodružný / Thriller / Komedie / Romantický

USA, 2008, 108 min

• F.man

Dobrodružné filmy zažívají v poslední době obrovský boom a Bláznovo zlato by evidentně chtělo z tohoto trendu taky něco trhnout. Najděme tedy pár herců, sepišme základní scénář, uvidíme co z toho "vyleze"... Nakonec z toho vylezli Lovci Pokladů křížení s Karibskými Piráty, kteří na hodinu a půl možná zabaví, ale nejsou nic extra. McConaughey je alfa samec, ale tak trochu nemehlo - Jack Sparrow. Kate Hudson je jasná Elizabeth... Někdo tady opisoval... Dějově taky naprostý průměr - napínavé momenty se střídají s nudnými scény... Průměr, šeď...(20.7.2008)

• Fiftis

Celkovo film pôsobí ako dobrý námet pre zopár-dielny televízny seriál, ktorý by vcelku príjemne vyplnil nedeľné popoludnie pre niektorých ľudí. Ale regulárny celovečerný film by mal ponúknuť divákovi niečo viac, aj keď verím, že film dokáže veľmi príjemne pobaviť. Takto je ale Mačacie zlato podpriemerným produktom, ktorý trpí na poriadnu slaboduchosť scenáru, neprimeranú dĺžku, ale zaujme spomínanou celkovou pohodovosťou.(15.12.2012)

Naprosto jednoduchá dobrodružná komedie postavená na typickým příběhu o hledání pokladu dvěma stranami, z nichž jedna je tzv. hodná a druhá tzv. zlá, ale s tim se počítalo a když se v tom člověk nebude moc šťourat, tak to prostě pobaví a to hodně, sice ze začátku převládá spíš trapnost nad zábavností, ale jakmile se to trošku rozjede, tak to je výborná oddychová zábava s tu a tam zajímavou a napínavou akční scénou. Škoda jen, že je mírně přemrštěná délka, stačilo by 90 minut, ale já sem stejně spokojenej a Kate Hudson to v plavkách sluší. 3,5*(4.6.2008)

Jen blázen může od tohoto filmu očekávat něco více, film je sice jednoduchý, ale když se s tím smíříte a příliš nebudete přemýšlet tak se zaručeně pobavíte. Dlouho jsem se tak od začátku nepobavil, Ben (Matthew) jako lovec ztracené lodi, společně s nově rozvedenou Tess (Kate) tvoří dokonalý pár, k tomu všemu milionář Nigel (Sutherland) se svoji napůl hloupoučkou dcerou tvoří skupinku lidí, která vás musí pobavit scénama jako uhořelá loď, jak Ben pospíchá na rozvod, .... a jestli si někdo myslí, že je to jen pro lidi mající IQ pod 100, tak se plete, každopádně mě film příjemně zpříjemnil let a to je přesně kvůli čemu vzniknul.(21.6.2008)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $70,231,041Tržby Celosvetovo $111,231,041Tržby za predaj DVD v USA $20,597,556 //počet predaných kusov 1,235,387║ Dalo sa to zniesť, čakal som väčšiu hrôzu ale nie je to o nič viac, než zlátanina ako Sahara. V podstate ide o tuctové ako že dobrodružstvo v nezáživnej réžii, kde nie je ani jednej poriadnej momentky, čo by pôsobila pre dej osviežujúco. /40%/(27.4.2009)

• - Postava "Moe Fitche" byla inspirována hledačem pokladů Melem Fisherem. (Pethushka)

• - Tom Cruise původně zvažoval svou účast, ale nakonec si místo toho vybral film Hrdinové a zbabělci (2007). (Pethushka)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 3. (Zdroj: ČSFD.cz)