poster

Pravěk útočí (TV seriál)

 • Velká Británie

  Primeval

 • Německo

  Primeval - Rückkehr der Urzeitmonster

 • Slovensko

  Záhady praveku

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

Velká Británie / Německo / Francie, 2007, 36x45 min

 • dezorz
  ***

  Musite byt velmi zatazeni na dinosaurov, aby ste tento priemer chceli sledovat viac, nez jeden diel.(2.11.2007)

 • rikitiki
  ***

  Z filmového hlediska jsou tři hvězdičky silné přecenění, ale za to, jak jsem se smála, když chlápek s pivním mozolem uniká šavlozubému tygrovi pomocí vlasních nohou, čajového stolku a spreje na vlasy, je tomuhle dílku prostě dám. Jsem ráda, že britský humor pořád žije!(4.11.2009)

 • Jacinda
  odpad!

  kdo má rád dinosaury tohle mít rád nemůže...A NESMÍ!(6.11.2011)

 • Campbell
  ****

  Překvapivě dobrý seriál. Já jsem ho zkoukl spolu s Terra nova. A tenhle se mi líbil o něco více. Jde o to že zatímco v Terra nova byly dinosauři spíše vedlejší tak tady jsou hlavní a v každém díle se objevý nějaký nový, takže pokaždé mi má co nabídnout. Efekty třeba nejsou tak dobré ale je to daleko větší zábava.(4.5.2013)

 • Joe321
  ***

  (po první sérii) Otevřou se anomálie do různých časových pásem. Dohromady se dá tým paelontologů, kteří znají vše od astrnomie po fyziku, ale dinosaury googlujou. Pětimetrovýho ještěra jdou stopovat s báglem a baterkou, ale už si nedělaj hlavu s tim, jak ho chytí. Seriál s celkem velkým potenciálem a pěknými monstry, který bohužel zabíjí jednoduchý scénář a herci. Dialogy mezi postavami jsou někdy opravdu úsměvné, že člověk kroutí hlavou. Kvalita má ale docela stoupavou tendenci a finále první série stojí za to (supr potvora). Druhá je prý lepší, tak jsem zvědav. (po druhé sérii) Tak bohužel. Kvalita se nezvedla a pomalu bych řek, že první byla o trošku lepší, originálnější. Vypadá to, že druhá série dostala ještě menší rozpočet a je to znát. Herci stejně prkení a dialogy trapné. Navíc to celé zabíjí hloupé finále.(4.7.2008)

 • - Oblíbený šedozelený vlněný kabát profesora Nicka Cuttera (Douglas Henshall) je švédský vojenský kabát z poloviny 20. století. (Ampi)

 • - Ve 4. epizodě 3. řady se objevuje v hostující roli světoznámí zoolog a dobrodruh Nigel Marven, který uvádí i řadu dokumentů o pravěku a cestování časem, jako například Putování s dinosaury (od r. 2003), Chased by Sea Monsters a Prehistorický park (od r. 2006), za kterými stojí stejná televizní stanice i stejný producent a režisér Tim Haines. V prvních třech řadách lze pak zpozorovat podobnost zvířat se zvířaty ve zmíněných dokumentech. (Pod)

 • - Produkce seriálu bylo po třetí sezoně zrušena, aby pak byla na dvě další dvě série opět obnovena a poté opět zrušena. Jeho dějová linie však pokračuje v kanadském spin-off seriálu Primeval: New World (od r. 2012). (Pod)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace