Pravěk útočí (TV seriál)

Primeval - Rückkehr der Urzeitmonster

Záhady praveku

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

Velká Británie / Německo / Francie, 2007, 36x45 min

Z filmového hlediska jsou tři hvězdičky silné přecenění, ale za to, jak jsem se smála, když chlápek s pivním mozolem uniká šavlozubému tygrovi pomocí vlasních nohou, čajového stolku a spreje na vlasy, je tomuhle dílku prostě dám. Jsem ráda, že britský humor pořád žije!(4.11.2009)

• LordSnape

Tak tohle mě vůbec nebralo. Přišlo mi to pořád dokola, podle jedné šablony a prakticky jediné, co se měnilo byly příšerky..(2.5.2012)

• LiVentura

Hvězdu za jistě zajímavý nápad, leč herci nesympatičtí, a celkovost na mne nezapůsobila.!(2.10.2009)

Tak trochu jina Hvezdna brana, ale jinak je princip velmi podobny. Dokonce ve ctvrtem dile prvni serie bude i praveka obdoba goaulda :) Serial by si zaslouzil vic penez, protoze triky obcas vypadaji jako nejaka starsi pocitacova hra. Ale ja se bavim... a to je dulezite, ne?(2.5.2009)

Jako malé dítě(řečeno Lachtanem:Malý svišť :) jsem byl trochu jinde než ostatní človíčkové.Ostatní ve školce si hráli na motokárách,s levnými plastovými vojáčky,s autíčky a kuličkovými pistolkami.Mým parketem byli dinosauři,co jedli,kdy žili a tak.Ve školce nebyla jediná hračka dinosaura,musel jsem si plastové dinosaury nosit z domu a nejednoho pravěkého tvora jsem ve školce ztratil.Když se ve školce kreslilo na papír,člobrďové kolem mně kreslili tanky,koně,auta nebo vojáky.Já dinosaury.Pravda,připomínali spíš Jabba Hutta se čtyřma nohama,ale já jsem byl se svým výplodem spokojen.Postupem času ve mně však zájem o dinosaury začal opadávat,a jednoho dne opadl docela.Dinosaury však nahradilo fantasy,a já jsem za to rád.A dnes,když si chci připomenout staré časy,pustím si právě něco takového jako je Primeval.(16.8.2013)

• - Počet epizod v sériích je zrcadlový. Série měly postupně 6, 7, 10, 7 a 6 dílů. (jh666)

• - K seriálu bylo vydáno i několik knih. V češtině jsou k dispozici knihy "Ztracený ostrov" a "Velké vymírání". (jh666)

• - Čtvrté sérii předcházelo pět miniepizod, které byly zveřejněny na internetu. (jh666)