Pravěk útočí (TV seriál)

Primeval - Rückkehr der Urzeitmonster

Záhady praveku

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

Velká Británie / Německo / Francie, 2007, 36x45 min

Jo,je to velká kravina,ale zároveň dobrá zábava.Vyloženě skvělých dílů je sice jen pár,ale těch pár dílů je fakt skvělých.A Connor v podání Andrew Lee Pottse je fakt sympaťák.Viděl jsem první dvě řady a dávám slabší čtyři s tím,že nevím,jestli uvidím řadu třetí.Ta je ale prý dost špatná,takže je to možná dobře. Update: A s tou třetí sezonou jsem vážně neměl začínat... Jsem v její půlce a seriál za těch pět dílů stihl jít velmi slušně do kytek,rezignoval i na tu nejelementárnější logiku,trapně odstavuje důležité postavy a nezvládá zodpovědět žádnou z otázek nastolených předchozím dějem.Zápletky epizod čím dál tím směšnější,nástupce Cuttera je na zabití a momentálně mě při sledování drží opravdu jen Connor,zábavný Ben Miller jako Lester a naděje,že s blížícím se závěrem řady dostane současné dění alespoň nějaký smysl. 1. série: 80 % , 2. série: 75 % , 3. série: zatím 30 %(11.12.2009)

Z filmového hlediska jsou tři hvězdičky silné přecenění, ale za to, jak jsem se smála, když chlápek s pivním mozolem uniká šavlozubému tygrovi pomocí vlasních nohou, čajového stolku a spreje na vlasy, je tomuhle dílku prostě dám. Jsem ráda, že britský humor pořád žije!(4.11.2009)

• honajz

Pro mě zabitý seriál - jak nelogičnostmi, tak skutečně trapným scénářem a nejvíc herci. Takovou skvadru nesymaptických metrosexiálů aby pohledal :-)(8.9.2009)

• LordSnape

Tak tohle mě vůbec nebralo. Přišlo mi to pořád dokola, podle jedné šablony a prakticky jediné, co se měnilo byly příšerky..(2.5.2012)

Takže jsem dokoukal třetí sérii a mohu zhodnotit, že byla dosud ta nejzajímavější. ✔(12.9.2011)

• - Produkce seriálu bylo po třetí sezoně zrušena, aby pak byla na dvě další dvě série opět obnovena a poté opět zrušena. Jeho dějová linie však pokračuje v kanadském spin-off seriálu Primeval: New World (od r. 2012). (Pod)

• - Oblíbený šedozelený vlněný kabát profesora Nicka Cuttera (Douglas Henshall) je švédský vojenský kabát z poloviny 20. století. (Ampi)

• - K seriálu bylo vydáno i několik knih. V češtině jsou k dispozici knihy "Ztracený ostrov" a "Velké vymírání". (jh666)