Z převažujícího pocitu dvouhvězdičkovosti se moje hodnocení nakonec vyškrábalo na tři (ale s hoooodně odřenýma ušima a jen díky tomu, že jsem nakonec celý seriál - byť ve zrychleném promítání - dokoukal). Námět je zajímavý: cestování v čase, historická i budoucí zvířata přesunující se do naší doby, třenice mezi různými zájmovými skupinami o tom, jak naložit s anomáliemi. Na samotném zpracování mi vadila jakási béčkovitost postav. Ale asi to jinak udělat nejde. Prostě, postavy schématické: inteligentní, schopný, ale i tvrdohlavý a jiným názorům neotevřený Cutter, jeho stejně inteligentní mrcha žena Helen, nerdík, hezounek a drsňácká herpetoložka. Vypracovaného hezounka samozřejmě občas svlečeme do půl pasu (jak sexy pro dámy), drsňáckou herpetoložku necháme zmlátit se s jinou mladou ženou, se kterou si lezou dlouhodobě po krku (jak sexy pro pány). A samozřejmě nějaká vztahová mezipostavová omáčka. No, když se překonají tyhle klišé, bez kterých to ale na druhou stranu asi vážně nejde, tak nejzajímavější je asi pokoukání na roztomilá či děsivá zvířátka. A to, jakou paseku umějí natropit v současnosti. Hlavní dějová linie, která se táhne celým seriálem, je vcelku dobrá, místy napínavá, jen by to nemusel kazit Cutterův udivenozděšený výraz z vytřeštěnýma očima a potevřenou pusou ("co to je? to snad není možné! to je tak děsně děsivě děsivé!!"), u kteréhožto vážně míněného okamžiku divák dostává záchvaty smíchu. Celkový dojem spíše slabší, ale vzhledem k tomu, že jsem to celé dokoukal, asi to nějaké kvality má.(13.11.2012)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Primeval si mě získával pomalu. Herci zaujali, úvodní znělka taktéž, první epizody byly sice zajímavé, scénáristicky se díl od dílu zlepšovaly, ale stále jsem se těšil na tu hlavní dějovou linku, která byla v pilotu tak hezky naznačena. Úroveň efektů byla přímo úměrná velmi nízkému rozpočtu, ale kdo by měl takovouhle drobnost seriálu za zlé vzhledem k tomu, jaký potenciál skrýval. Poslední epizoda mě utvrdila v tom, že jsem se nemýlil a Primeval bude opravdu pecka, protože takhle brutální twist jsem už dlouho nezažil. Hodnocení série: 4,5/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- To samé, ale přesto úplně jinak. Po brutálním cliffhangeru z první série se vše mění, hlavní dějová linie nabírá na obrátkách, epizodické zápletky nabírají na síle a i ty nešťastné efekty jdou kvalitou strmě nahoru. Děj se nám velice zajímavě rýsuje, zažijeme veselé, ale i hodně smutné chvilky. Postavy začínám mít v oblibě čím dál tím víc a vím jen jedno - s tímhle seriálem se mi lehko končit nebude. Hodnocení série: 5/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Tvůrci dostali více epizod, než je na poměry britských seriálů běžné. Tentokrát se startuje o něco pohodověji. Seznamujeme se s novými postavami, některé významné nás velice nečekaně a dramaticky opouští a v této části mnozí i seriál zatracují. Já ovšem zatlačuji slzu a Primeval sleduji dál. A rozhodně není čeho litovat, třetí série je totiž absolutním vrcholem celého seriálu. Epizody jsou napětím napěchovány k prasknutí a vrcholí v okamžiku, kdy vypadá že je vše ztraceno. Mezitím je oznámeno, že další série nebude, což je pro mnohé fandy nečekaným překvapením. Hodnocení série: 5/5 --- ČTVRTÁ a PÁTÁ SÉRIE --- Po takřka roce ticha po pěšině je znenadání oznámeno, že je seriál obnoven. A to hned pro dvě série najednou, které jsou i nakonec vysílány naráz. A opět startujeme nanovo. Máme to novou dějovou linii, hromadu nových postav (pár původních naštěstí přesto zůstává). Seriál dostal mnohem vyšší rozpočet a je to na něm zatraceně vidět. A i přesto, že všechno vypadá na oko lépe, já mám pocit, že Primeval šel o krůček zpátky. Nová dějová linie už není tolik zajímavá, máme tu více epizodických zápletek a dalo by se říci, že tvůrci už trochu vaří z vody. Přesto se ale při sledování skvěle bavím, užívám si zbrusu nové znělky a nových děsivých ještěrů. V závěru páté série je dějová linie zakončena a opět to se seriálem vypadá nahnutě. Naštěstí tomu tak není, na svět se totiž klube americký spin-off (pod taktovkou Amandy Tapping a několika dalších producentů podílejících se na legendárních Stargate seriálech) s názvem Primeval: New World a mé přání je jedno jediné: Ať nám to kluci neposerou! Hodnocení sérií: 4/5(27.10.2012)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +čas od času hodně zajímavá část, akce, napětí, záhadno -herci nejsou tak charismatičtí, méně zajímavé postavy, je tu moc cítit britský rukopis, některé triky působí hodně levně (hlavně v prvních částech)/// Tak konečně dokoukáno všech 13 částí z první řady (v originále to byly řady 2). Nejednu chvíli jsem s tím chtěl seknout, protože se často dostavovala nuda. Občas však seriál překvapil a když jsem si dal více částí naráz, tak mě to i začalo zajímat. Někam se to aspoň vyvíjí. Pořád ale ještě není vše řečeno, takže jsem i celkem zvědav na zbývajících 10 dílů. Snad je brzy odvysílají. Bohužel ale nemohu říct, že by mě výrazněji zaujala některá z postav. To na čem většina seriálů staví (pozn. na vašich oblíbených postavách) tu celkem ztrácí a táhne seriál spíš k zemi. Efekty jsou občas hodně úsměvné, ale s tím se u takového seriálu musí počítat. Když zapojíte fantasii, tak se to celkem dá. Uvidíme co bude dál. Mimochodem má to hezký ukázky "co uvidíme v další části"./// Celkem 67%///(28.1.2010)

Po obsahové i rozpočtové stránce jde o béčko, nicméně slušně natočené, s náležitým tempem, bez vyložených kiksů a celkově lehce stravitelné. Naivní sci-fi doplněná určitými prvky ve stylu Akt X. Celkový dojem: 50 %. Triky, které se v seriálu objevují v hojné míře, sice vzhledem k omezenému rozpočtu jsou ucházející, nicméně namlsaného diváka určitě nenadchnou.(7.10.2009)

Na seriál jsem přišel čirou náhodou jednou večer v televizi a hnedka mě zaujal. Odjakživa mě fascinují pravěké potvory a tady je jich požehnaně. Pravdou samozřejmě je, a toho si asi každý všiml, že efekty jsou na béčkové úrovni a s BBC dinosaury a Jurským parkem se to nedá rovnat. Ale i tak se snažím nevynechat jedinou epizodu. Herecké obsazení je různorodé a nejvíce vyčnívá smolař Connor, který tam čas od času plácne něco vtipného. Prostě dinosaury žeru ... i ty vizuálně nedokonalý.(14.10.2009)