• Jacinda

kdo má rád dinosaury tohle mít rád nemůže...A NESMÍ!(6.11.2011)

Zajímavý námět, objevit průchod do jiné dimenze, něco jako hyperprostorové okno v SGA... Dějově to není nic převratného, ani dialogy neoplývají velkou slovní zásobou, ale - vizuální efekty se mi zdají celkem povedené a příšery jako živé.(23.9.2009)

• AngelAngie

Hannah Spearritt si drží x let jeden výraz, který začal pokukováním na své fanoušky působením v S Club 7, tudíž žádná změna. Seriál, který jde naprosto mimo mě.(10.11.2009)

Z převažujícího pocitu dvouhvězdičkovosti se moje hodnocení nakonec vyškrábalo na tři (ale s hoooodně odřenýma ušima a jen díky tomu, že jsem nakonec celý seriál - byť ve zrychleném promítání - dokoukal). Námět je zajímavý: cestování v čase, historická i budoucí zvířata přesunující se do naší doby, třenice mezi různými zájmovými skupinami o tom, jak naložit s anomáliemi. Na samotném zpracování mi vadila jakási béčkovitost postav. Ale asi to jinak udělat nejde. Prostě, postavy schématické: inteligentní, schopný, ale i tvrdohlavý a jiným názorům neotevřený Cutter, jeho stejně inteligentní mrcha žena Helen, nerdík, hezounek a drsňácká herpetoložka. Vypracovaného hezounka samozřejmě občas svlečeme do půl pasu (jak sexy pro dámy), drsňáckou herpetoložku necháme zmlátit se s jinou mladou ženou, se kterou si lezou dlouhodobě po krku (jak sexy pro pány). A samozřejmě nějaká vztahová mezipostavová omáčka. No, když se překonají tyhle klišé, bez kterých to ale na druhou stranu asi vážně nejde, tak nejzajímavější je asi pokoukání na roztomilá či děsivá zvířátka. A to, jakou paseku umějí natropit v současnosti. Hlavní dějová linie, která se táhne celým seriálem, je vcelku dobrá, místy napínavá, jen by to nemusel kazit Cutterův udivenozděšený výraz z vytřeštěnýma očima a potevřenou pusou ("co to je? to snad není možné! to je tak děsně děsivě děsivé!!"), u kteréhožto vážně míněného okamžiku divák dostává záchvaty smíchu. Celkový dojem spíše slabší, ale vzhledem k tomu, že jsem to celé dokoukal, asi to nějaké kvality má.(13.11.2012)

• Segrestor

Pravěk zaútočil i na mou obrazovku a já v obraně před ještěry z Dráčiku kvapně hrábnul po ovladači a přepnul na něco mnohem zábavnějšího, tedy na cokoliv jiného.(30.12.2012)