Černobílá pohádka (TV film)

Pohádka

Česko, 1994, 42 min

Marcel Bystroň

Podle mě jedna z nejlepších porevolučních pohádek. Doporučuju se podívat do zdejší galerie: Už na těch pár obrázcích je, myslím, docela dobře vidět atmosféra plná laskavého humoru. Každá postava je naprosto úžasně napsaná i zahraná (obzvlášť jsem si oblíbil Steinmasslovou - smutnou princeznu Zklamanku). Pestrobarevné kostýmy a kulisy skvěle doplňují lehkost této krásné pohádky - jak vidím, zatím bohužel nedoceněné.(12.12.2007)

Před princem Šťastníkem se zjeví strašlivý duch a promluví dunivým hlasem. Princ na něj chvíli nevěřícně kouká a pak řekne: "Dobrý den." ... Aneb Ondra Vetchý to zase hobluje jak zuřící býk v roztomile přepálený pohádce o dvou uhozených královstvích. Na televizní produkci nečekaně chytré a nápadité, navíc s velkou dávkou nadhledu a absurdního humoru. Za tuhle mimóznost, která se na obrazovky propadla odněkud z hlubin mimo čas a prostor, musím nasolit minimálně 103,41%(14.6.2012)