Arthur a Maltazardova pomsta

• Francie

Arthur et la vengeance de Maltazard

Arthur a Maltazardova pomsta

Arthur and the Revenge of Maltazard

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie, 2009, 93 min

• Terva

40%(3.1.2012)

• draggo

Nemůžu si pomoct. První díl se mi celkem líbil, byla to sice dětinská, ale celkem v pohodě koukatelná pohádka. Pokračování je ale něco neskutečného. Zcela zbytečný animovaný úvod je po chvilce nahrazen jakýmsi zasvěcováním do tajů přírody, kdy jsem nevěděl jestli se smát nebo brečet, nakonec jsem zůstal u výrazu "to jako myslíte vážně"? Bohužel ani pak se nestane nic zajímavého, tlachá se o ničem, řeší se kokotiny, pak konečně přichází vstup do animovaného světa, kde se taky nic nestane, kromě připitomělých jízd na berušce, zabití krysy ve větráku a pár pohledů na rádobycool brouky. No a když to s příchodem Maltazarda začlo vypadat že se něco začne dít, tak přišlo naprosto debilní finále a To be Continued, což dílo zkázy dokonalo. Kromě povedeného dabingu postavy Maltazarda na tomto "fimu" nevidím zhola nic pozitivního, a představa že na to někdo šel do kina a vyhodil za to 150 Kč mě děsí. /10% a odpad!/(7.8.2010)

• MM_Ramone

Prvú časť s názvom "Arthur a Minimojovia" som nevidel. Takže som vôbec netušil kto je Maltazard a za čo sa bude pomstiť. Ale to je v celku jedno. Celé sa mi to zdalo akési plytké, bez hlbšieho deja. Veselá, farebná zlátanina pre malé deti. Na túto povrchnú, nablískanú práznotu som už pri filmoch francúzkeho režiséra, scénaristu a producenta Luca Bessona zvyknutý. Ani táto jeho kombinácia hraného filmu s animovaným ma vôbec nebavila. Nesympatickí mi boli živí herci, ale ešte viacej tie ušaté, pehaté, strapaté animované postavičky. No a tak stupidný, odfláknutý záver som už dlho nevidel. **(11.10.2010)

• honajz

Někteří režiséři s věkem a narozením potomků zblbnou. Zblbl Robert Rodriguez (Spy Kids 3, Prckové), a teď podobná demence postihla i kdysi akčního režiséra Luca Bessona. Ten už něco jako Subway nebo Leon nikdy nenatočí. FILM První film Arthur a Minimojové ještě docela ušel. Animace je zajímavá, ačkoliv nijak originální - kdo má doma dítě a na kabelovce chytá Jim Jam, tak určitě viděl Torka. A kdo chytne TV Barrandov, mohl takhle navečer vidět alespoň seriál Mrňouskové... Takže tahle kombinace počítačové 3D animace a reálných záběrů trávy, domu, lesa, skutečně není originální. Ale onen první film měl jistý drajv, vtip, příběh, kouzlo fantazie. Druhý film se však stal spojovníkem ke třetímu dílu. Spojkou naprosto zbytečnou, protože by stačilo zhruba deset minut, možná pět, aby se vysvětlilo, co se stalo. Druhý díl začíná kouzelným ránem v trávě, přesune se oslím, vlastně včelím můstkem na terasu dědečkova domu, kde tatínek chce vyzkoušet nový sprej proti hmyzu, Arthur s africkými šamany žijícími v Connecticutu absolvuje třífázové zasvěcení do kruhu přírody, zachrání včelu a poté, co obdrží zrnko rýže s nápisem Help, rozhodne se vrátit k Minimojům, hlavně princezně. Aby zjistil, že ho Maltazard využil, aby se dostal na náš svět ve velikosti člověka. Mezi tím probíhají hysterické scény (zvláště ty s rodiči si koledují o cenu bohnické léčebny), srážka s beranem, létání na beruškách, pár dvojsmyslných vtípků a houkání a koukání holkám pod sukni, trochu tklivého snění a trošilinku francouzského vaření. Luc Besson byl mému srdci kdysi hodně blízký. Zcela mne dostal Podzemkou, Jeho Nikita a Leon jsou majstrštychy akčního žánru s mírnými přesahy, i ten Pátý element (z něhož jsou ve druhém Arthurovi některé scény a postavy citovány) byl ještě zábavný. Otřesná Johanka z Arku, která měla být podobnou glorifikací jeho tehdejší družky jako role Geeny Davis v Ostrovu hrdlořezů, dopadla podobně. A teď tedy dětské filmy se sem košilatými vtípky, přičemž tento druhý díl je skutečně o ničem. Kdyby byl myšlen primárně jen pro 3D zábavní parky, je jeho hodnota mírně nadprůměrná, ale jako film do kin nebo dokonce následně na DVD nemá páru a ten zajímavý vizuál tvoří jen asi 20 minut celého filmu. Možná by se to díky úvodní půlhodince s včelou (aneb jak natáhnout stopáž) mohlo nazývat ekologickou agitkou, asi podobnou jako Avatar a asi podobně účinnou. Jenže ani tohle chaboučké zdůvodnění neospravedlňuje absenci jakéhokoliv zajímavějšího nebo aspoň nějakého příběhu. (Asi jako u Avataru.) Uvidíme ve třetím dílu, jak to Besson celé dohraje, když má dojít k naprosto neekologické bitvě mezi dvěma národy (ten náš a ten těch malinkatých potvor.) Což v konečném důsledku, až mne to udivuje, také nemá daleko k Avataru. :-) http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/arthur-a-maltazardova-pomsta.html(24.6.2010)

Hned na začátku obrovské mínus za to, že to začalo hned animovaně a já tak nemohl být svědkem Arturova přesunutí do světa Minimojů. No tak tohle mě napadlo hned na začátku a zapsal jsem si to, abych to nezapomněl. Ovšem hned posléze jsem zjistil, že bych měl více trpělivý a chvíli si počkat, a to si budu pro příště pamatovat. Protože Arturův přesun se konal. Každopádně jsem čekal něco víc, po 40 minutách se nic nedělo, po hodině se také nic nestalo, ale až 20 minut před koncem se tam objevil Maltazard. To mě už napadlo, že asi to skončí otevřeně a třetí díl bude pokračování. A také že jo. Žádný boj se nekonal, bylo to jen příprava na třetí díl, který bude doufám daleko lepší. No jinak co se týče tohohle, tak to na mě působilo nějak zmateně a místy přehnaně a trošku i nelogicky. Třeba tolik cavyků při pokusu o zabití včely? A nemá včela při bodnutí uhynout? Navíc je velice pozoruhodné, že určitě všichni v tomhle filmu fandíme včele, aby jí nezabili, přitom v normálním životě by nikdo z nás ani neváhal a včelu ihned majznul.(6.7.2011)