• Shadwell
  ***

  Zpolitizovaný, neuspěchaný, televizní povlak, kde všecko má svůj čas - filmu se nehne ani sval. Byl by skvělým hráčem pokeru.(28.10.2007)

 • Xmilden
  ****

  V době kdy Bruce Willis teprve začínal a Tom Hanks nepředstavoval žádnou kasovní ani hereckou jistotu natočil De Palma velice podceňovaný snímek, který v mých očích začíná představovat povedenou satyru, která se stává v dnešní době stále aktuálnější. Melanie Griffith má určitě co nabídnout, ale já si nejvíce vychutnal scény s Morganem Freemanem v roli soudce. Rovněž F. Murray Abraham exceluje v úloze starosty. Existuje v dnešní době vůbec ještě nějaká slušnost? 70%(10.3.2015)

 • balba
  **

  Adaptace románu Toma Wolfa.Kniha je mnohokrát lepší než film.Film je nudný.(9.2.2007)

 • gouryella
  **

  Marnost nad marnost. De Palmovi sazka na komedii hrube nevysla - ani Hanks, ani Willis nejsou prakticky ke koukani.(1.8.2002)

 • lamps
  ***

  Od De Palmy jsme zvyklí na docela jiný kafe, a myslím že nikoli pro nic za nic. Jeho pokus o sociálně kritickou komedii sice nepostrádá potřebný nadhled a uštěpačnou ironii a zdobí ho až nevídaná škála luxusních hereckých výkonů, ale o to víc to působí jako celek nepřesvědčivě, nezajímavě a poněkud vyprahle. Ve svých mafiánských eposech chrlil režisér na publikum jednu pamětihodnou scénu za druhou a stavěl na unikátní dobové atmosféře, zde něco takového naprosto absentuje a pouze vědomí, že jsem se během sledování cítil fajn, film z těžkopádného průměru bohužel nevytáhne...(31.3.2012)

 • - Tom Wolfe, autor románu Ohňostroj marnosti, podle kterého byl film natočen, obdržel za práva ke zfilmování díla od společnosti společnosti Warner Bros. 5 milionů amerických dolarů. (StevenW.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace