• Politik

Ukázka toho, že i když se spojí skvělí herci Willis, Hanks a Freeman tak z toho může vzejít pěkná sračka. Stalo se z toho velké béčko a obrovská nuda, předvídatelný děj a téměř žádné napětí. Nevím 40% je maximum, který tomu můžu dát. Ani na to nekoukejte, ztráta času.(6.4.2012)

Nepovedlo se to tak, jak se očekávalo. Silné herecké trio Hanks, Willis a Griffith odvedlo své standardy, ale do svých rolí nedalo naprosto nic navíc. Film postupně ztratil na své původní myšlence, respektive se od ní odklonil, a zůstala jen velmi chabá satira. De Palma tentokrát herecké obsazení vlastně ani moc dobře neodhadl. Ti tři k sobě moc neladí. Neladí to pak ani filmu jako celku, ale zase režijně se opět nedá napsat, že by to bylo přímo profláklé. De Palma pokaždé nenatočí film, o kterém kritika uznale hovoří, film nenadchl a propadl. Ze zapomnění ho čas od času vytáhne právě to hvězdné obsazení, pro které se film vyplatí vidět, a nějaký ten scenáristický a režijní nápad se taky najde. 60%(18.5.2012)

• MartinezZ

3.8.2010 ~ Americká parodická satira, která ale kdyby neopustila břehy Země svobod, vůbec nic by se nestalo. Nezajímavá nuda v krystalické podobě. ~ Možná kdybych byl Američan, tak bych tím byl unesen, jako nijak zvlášť proamerický Evropan jsem byl akorát znuděn a to natolik, že jsem udělal něco, co dělám u opravdu velkých "průserů". Nedokoukal jsem to. Skoro. ~ Úspěšný obchodník z Wall Street má ženušku a děti. Ženuška dělá prd, manžílek jí leze za jinou nanynou, která také dělá prd, s tou druhou nanynou se dostanou omylem do Bronxu plného zlých a násilnických černochů, přičemž jednoho z nich zraní poté, co se je snaží přepadnout a přinejmenším znásilnit a ohlodat, v tom horším případě potrhat oblečení, poškrábat auto a pak teprve znásilnit a ohlodat. ~ Do případu zraněného černošského hodného milého učenlivého tichého a milujícího černošského chlapce se vloží černošská obec v čele s pošahaným reverendem prahnoucím po odvetě, policií a podřadným ožralou a mimo jiné také pisálkem. Policie by se na to vykašlala, pisálek chce popularitu, černoši bílý skalp, pan "Wall Street obchodník" klidné svědomí (z toho, že někoho zajel, ne že se tahá manželce a dcerce s jinou fiflenou za zády) a divák čeká, kdy se začne něco dít. Stále jsou zde pouze nástiny gradujícího příběhu, který se ale ne a ne dostavit a tak mě to už naštvalo natolik, že jsem to stopl. ~ Natočit něco tak nezajímavým způsobem chce vážně um. Nacpat do toho filmu takových známých tváří (Willis, Hanks, Griffit, Freeman...) a ještě to navíc nudně natočit, to je už majstrštyk. Tak nějak záměrem/náhodou jsem se dostal ke konci, kdy měl zrovna americko-do-duše-promlouvající projev Morgan Freeman, a gratuloval si tak, že jsem u toho neztratil času víc. ~ Ano, satira z toho čišela, ale když mě jsou ty americké poměry tak ukradené.(25.3.2013)

Po prvním pětiminutovém záběru jsem měl pocit, že se dívám na Scorseseho se smyslem pro humor. Bohužel, krásně trpký potenciál je od poloviny filmu postupně pohřbíván v sentimentu a patosu vrcholícím v soudcově závěrečné řeči. Až se jednomu nechce věřit, že to De Palma myslí vážně. Navzdory tomu jsem se celkem bavil, i když, že se má jednat o komedii, jsem zjistil až posléze na čsfd.(13.9.2007)

Mnohými odsouzený film, mi ale nepřipadal jako nějaký propadák. Dalo by se na něm najít mnoho chyb, ale jak se říká "kdo chce psa bít, vždycky si najde hůl". Herecké výkony byly docela obstojné, nejvíce výtek bych měl asi ke scénáři, ale celkově bych řekl, že se na to dá dívat.(14.8.2002)

• - Tom Wolfe, autor románu Ohňostroj marnosti, podle kterého byl film natočen, obdržel za práva ke zfilmování díla od společnosti společnosti Warner Bros. 5 milionů amerických dolarů. (StevenW.)