Je to vlastne celkom nezáživný film z prostredia newyorskej burzy, ktorého úspešný maklér a jeho milenka sú účastníci nehody, pri ktorej sa smrteľne zraní človek, ktorý ich chcel pôvodne okradnúť. Zhoda náhod ale chce, že ho polícia vypátra a teraz už len závisí na tom, či milenku tresne prv než ona jeho. Tom Hanks a Melanie Griffith sú výborní, naozaj veľmi, ako aj Bruce Willis, ale to je bohužiaľ všetko, čo by človeka lákalo si to pustiť druhýkrát. Ja tu túžbu rozhodne nemám. Čo je škoda, pretože dvojicu Tom Hanks a Bruce Willis už len tak znovu neuvidíme.(3.2.2015)

• EdaS

Kdyby někdo z tvůrců tu ÚŽASNOU knihu četl, nemohl by nikdy vzniknout takový paskvil!!!(6.8.2002)

• MartinezZ

3.8.2010 ~ Americká parodická satira, která ale kdyby neopustila břehy Země svobod, vůbec nic by se nestalo. Nezajímavá nuda v krystalické podobě. ~ Možná kdybych byl Američan, tak bych tím byl unesen, jako nijak zvlášť proamerický Evropan jsem byl akorát znuděn a to natolik, že jsem udělal něco, co dělám u opravdu velkých "průserů". Nedokoukal jsem to. Skoro. ~ Úspěšný obchodník z Wall Street má ženušku a děti. Ženuška dělá prd, manžílek jí leze za jinou nanynou, která také dělá prd, s tou druhou nanynou se dostanou omylem do Bronxu plného zlých a násilnických černochů, přičemž jednoho z nich zraní poté, co se je snaží přepadnout a přinejmenším znásilnit a ohlodat, v tom horším případě potrhat oblečení, poškrábat auto a pak teprve znásilnit a ohlodat. ~ Do případu zraněného černošského hodného milého učenlivého tichého a milujícího černošského chlapce se vloží černošská obec v čele s pošahaným reverendem prahnoucím po odvetě, policií a podřadným ožralou a mimo jiné také pisálkem. Policie by se na to vykašlala, pisálek chce popularitu, černoši bílý skalp, pan "Wall Street obchodník" klidné svědomí (z toho, že někoho zajel, ne že se tahá manželce a dcerce s jinou fiflenou za zády) a divák čeká, kdy se začne něco dít. Stále jsou zde pouze nástiny gradujícího příběhu, který se ale ne a ne dostavit a tak mě to už naštvalo natolik, že jsem to stopl. ~ Natočit něco tak nezajímavým způsobem chce vážně um. Nacpat do toho filmu takových známých tváří (Willis, Hanks, Griffit, Freeman...) a ještě to navíc nudně natočit, to je už majstrštyk. Tak nějak záměrem/náhodou jsem se dostal ke konci, kdy měl zrovna americko-do-duše-promlouvající projev Morgan Freeman, a gratuloval si tak, že jsem u toho neztratil času víc. ~ Ano, satira z toho čišela, ale když mě jsou ty americké poměry tak ukradené.(25.3.2013)

• sepp

Bohuzel hvezdy v tomto snimku teprve zaciali a tudiz je vysledny dojem podprumerny. Ac se film tvari jako komedie, zasmejete se u nej malokdy.(7.9.2003)

• Chrustyn

Tak zde nám De Palma (jeho režii jsem poznal jen díky úvodu natočeném na "jeden zátah") šlápl opravdu vedle. Hvězdně obsazené ale neskutečně dlouhé a nudné komediální drama, u kterého jsem 5 minut po závěrečných titulcích úplně zapomněl jak začalo.(31.10.2011)