poster

Chcípáci

Loutkový

Česko, 2006, 63 min

Režie:

Radek Beran
 • Tuxedo
  **

  Z hlediska současné české tvorby zajímavý počin, ale samotný nápad vždy nestačí. Vizuální stránka sice zaujme (nikoliv loutkami, ale kamerou), ale zmatený příběh a samoúčelná vulgarita tomu hodně ubližují. Pár dobrých momentů (většinou týkající se zamilovaného páru) to už nezachrání.(9.10.2007)

 • majo25
  *

  1* za pracné a detailné kulisy. Inak je to škoda času. 15%(27.8.2013)

 • liborek_
  **

  Slaboučký loutkový film, který je dle oficiálního textu distributora poklonou brakovým a pokleslým příběhům, avšak sám se k nim proti své vůli řadí. Možná jsem záměr autorů nepochopil, možná jsem měl příliš odlišná očekávání, nicméně tento snímek se mi nelíbil a čest tohoto loutkáče v mých očích zachraňuje pouze výtvárné zpracování.(30.7.2007)

 • feeme
  ***

  Nutno souhlasit, že snímku velice pomohla kamera. Nikoliv ovšem vulgarismy, pomatený (ač docela zábavný) děj a odfláknutý závěr.(18.12.2011)

 • DuanBerry
  *****

  Po obsahové stránce to není nic světoborného, ale zároveň nic, co by vás unudilo k smrti. Geniální je ale animace, respektive loutkářské řemeslo nejtěžšího kalibru a kamera, která tomu dodává švunk a loutky zázračným způsobem oživuje. Dosud jsem neviděl žádný loutkový film, kde by záběry byly tak správně načasovány, že zdánlivě kamenné nehybné tváře loutek ožívají a projevují mnohdy více života než ti, kteří je dabovali.(22.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace