Chcípáci

Loutkový

Česko, 2006, 63 min

Radek Beran

Nutno souhlasit, že snímku velice pomohla kamera. Nikoliv ovšem vulgarismy, pomatený (ač docela zábavný) děj a odfláknutý závěr.(18.12.2011)

Zajímavý loutkový počin, který v sobě nesl takový tajemný příběh otce, jeho bratra, manželky a syna. 55%(31.12.2012)

• paascha

Asi bych měl zase začít hulit, jinak už nikdy nepochopím smysl takových filmů, jak je tahle pitomost(30.12.2012)

Po obsahové stránce to není nic světoborného, ale zároveň nic, co by vás unudilo k smrti. Geniální je ale animace, respektive loutkářské řemeslo nejtěžšího kalibru a kamera, která tomu dodává švunk a loutky zázračným způsobem oživuje. Dosud jsem neviděl žádný loutkový film, kde by záběry byly tak správně načasovány, že zdánlivě kamenné nehybné tváře loutek ožívají a projevují mnohdy více života než ti, kteří je dabovali.(22.8.2014)

• Tuxedo

Z hlediska současné české tvorby zajímavý počin, ale samotný nápad vždy nestačí. Vizuální stránka sice zaujme (nikoliv loutkami, ale kamerou), ale zmatený příběh a samoúčelná vulgarita tomu hodně ubližují. Pár dobrých momentů (většinou týkající se zamilovaného páru) to už nezachrání.(9.10.2007)