poster

Chcípáci

Loutkový

Česko, 2006, 63 min

Režie:

Radek Beran
 • feeme
  ***

  Nutno souhlasit, že snímku velice pomohla kamera. Nikoliv ovšem vulgarismy, pomatený (ač docela zábavný) děj a odfláknutý závěr.(18.12.2011)

 • DuanBerry
  *****

  Po obsahové stránce to není nic světoborného, ale zároveň nic, co by vás unudilo k smrti. Geniální je ale animace, respektive loutkářské řemeslo nejtěžšího kalibru a kamera, která tomu dodává švunk a loutky zázračným způsobem oživuje. Dosud jsem neviděl žádný loutkový film, kde by záběry byly tak správně načasovány, že zdánlivě kamenné nehybné tváře loutek ožívají a projevují mnohdy více života než ti, kteří je dabovali.(22.8.2014)

 • Jhershaw
  ***

  Koukal jsem na to docela po půlnoci a tedy může být můj úsudek ne úplně střízlivý, ale přišlo mi, že nápady dobré a vtipné se s těmi samoúčelnými a/nebo očekávanými střídaly přibližně 1:1. Ovšem po technické stránce smekám.(17.6.2007)

 • Tuxedo
  **

  Z hlediska současné české tvorby zajímavý počin, ale samotný nápad vždy nestačí. Vizuální stránka sice zaujme (nikoliv loutkami, ale kamerou), ale zmatený příběh a samoúčelná vulgarita tomu hodně ubližují. Pár dobrých momentů (většinou týkající se zamilovaného páru) to už nezachrání.(9.10.2007)

 • lubospoti
  **

  Hodně bizarní záležitost. Čiší z toho ale na mě prvoplánovitost - "šokovat" jinakostí od mainstreamové tvorby.(15.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace