poster

Chcípáci

Loutkový

Česko, 2006, 63 min

Režie:

Radek Beran
 • Rodriguez
  ***

  Zajímavý loutkový počin, který v sobě nesl takový tajemný příběh otce, jeho bratra, manželky a syna. 55%(31.12.2012)

 • Pacco
  **

  Věřím, že kdybych byla na živém představení a loutky (a buchty) mi tam předváděly, jak se dá vyrobit jednovaječné nevlastní dvojče a jak se vykládá budoucnost z vypláchnutých exkrementů, tak se jistě více než usměji (musela jsme se k úsměvu nutit). Medium mění i přístup diváka a tak by se měl změnit i přístup filmu k divákům. Obviňuji Berana, že se pokoušel natočit český Team Amerika, ale nevěděl, že na to nevystačí jen fekálním humorem, ..chtělo by to přidat více osobního materiálu, ne jen zkoušet (velmi hloupé) hospodské vtipy. Nemůžu však zatřít, že se o "píchnutí si do něčeho českého" nepokusil. Ale nějak to nefungovalo.. Popravdě mě pohled na kálejícího a zvracejícího Spejbla a Hurvínka nepřišel vtipný, ale silně se mi rozhoupal žaludek (no jen si přestavte, že by tohle dělal třeba Krteček, chudák). Jde o to být nejen věrohodně nechutný, ale i sofistikovaně. Samotný fakt, že na plátně sere Spejbl nestačí. To, že jsem zachytila pár chvílí (a díky úděsně desorientačnímu tempu filmu je zas zapomněla) mající (asi) hlubší smysl, svědčí o snaze najít nějaký prostředek sdělení čehosi divákovi. Ale možná nad tím moc přemýšlím a měla bych se na to všechno vysrat a jít na pivo (díky doktore, tu jedinou radu si od vás nechám). Ps: Nakonec jsme se rozhodla rozdělit moje 2* : 1. je opocenému kuřeti a 2. bezpočtu pestrobarevných kondomů.(8.11.2007)

 • paascha
  *

  Asi bych měl zase začít hulit, jinak už nikdy nepochopím smysl takových filmů, jak je tahle pitomost(30.12.2012)

 • liborek_
  **

  Slaboučký loutkový film, který je dle oficiálního textu distributora poklonou brakovým a pokleslým příběhům, avšak sám se k nim proti své vůli řadí. Možná jsem záměr autorů nepochopil, možná jsem měl příliš odlišná očekávání, nicméně tento snímek se mi nelíbil a čest tohoto loutkáče v mých očích zachraňuje pouze výtvárné zpracování.(30.7.2007)

 • majo25
  *

  1* za pracné a detailné kulisy. Inak je to škoda času. 15%(27.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace