Ozbrojení a nebezpeční

Transport

Dokonalá lúpež

Drama / Thriller / Krimi / Akční

USA, 2009, 84 min

70%. Kolko uz bolo natocenych podobnych filmov o lupeznych prepadoch, avsak niektore boli lepsie, ine slabsie. Zo zaciatku som si myslel, ze to bude slabucky film, ale hlavne druha polovica bola celkom zaujimava, pretoze hned od zaciatku mi bolo jasne, ze nieco pocas lupeze nevyjde a budu velke trable a presne tak sa aj stalo. Celkom dobre obsadenie, vdaka znamym hercom ma to bavilo este viac. Je to vlastne nenarocna oddychovka, ktora mozno rychlo vysumi z hlavy, ale mna to celkom bavilo a pod produkciou je podpisany aj Sam Raimi. Reziser Nimrod Antal natocil aj poslednych PREDATOROV (2010) s Adrienom Brodym, s ktorymi som bol velmi spokojny. ________ Matt Dillon - (Mike Cochrane) +++ Jean Reno - (Quinn) +++ Laurence Fishburne - (Baines) +++ Amaury Nolasco - (Palmer) +++ Fred Ward - (Duncan Ashcroft) +++ Milo Ventimiglia - (Eckehart) +++ Skeet Ulrich - (Dobbs) +++ Columbus Short - (Ty Hackett) +++ Produkcia: Sam Raimi +++(31.1.2012)

• ripo

Načo tam dal režisér spolu Dillona, Fishburna a Rena, keď veel vopred, ako to dopadne ? To nemal kam vyhadzovať prachy ? .... Klasické béčko s prihlúplym scenárom, hlavne v časti : Továreň a 6 magorov bez mozgu(25.1.2010)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $15,988,876Tržby Celosvetovo $23,661,038Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $6,247,661 //počet predaných kusov 372,817║ Ako akčná nenáročná oddychovka to má slušné tempo, záhadou ostáva na čo tam napratali toľko známych mien(Dillon, Fishburne, Reno) keď v takomto projekte bolo ich využitie takmer nulové, režisér Antal moc s postavami nevie pracovať, našťastie tento projekt na tom moc netŕpol. /60%/(10.6.2012)

Parádní napinava zápletka s nadupaným obsazením.(19.9.2016)

Pěkné transportéry a silné obsazení jsou bohužel jediným kladem snímku. Úspěch takovéhoto typu filmu, kde se vyskytne pouze hrstka herců na omezeném prostoru, lze vystavět jedině na skvělých dialozích nebo brilantním příběhu, propracovaném do posledního puntíku. Tenhle scénář ale za nic nestál a to po všech stránkách. Nevýrazný, bez logiky a překvapení. Zachránit to nemohl ani Antal z režisérské stoličky, který bude doufám příště moct svůj talent zužitkovat v lepším filmu. Armored se nezmohl na víc než průměr, možná lehký nadprůměr díky známým obličejům a kdo si ho nepustí, o nic nepřijde. Podobným zabarikádovaným snímkem se slušným obsazením je Přepadení 13. okrsku. Alternativa: Assault on Precinct 13.(4.3.2010)