Ozbrojení a nebezpeční

Transport

Dokonalá lúpež

Drama / Thriller / Krimi

USA, 2009, 84 min

70%. Kolko uz bolo natocenych podobnych filmov o lupeznych prepadoch, avsak niektore boli lepsie, ine slabsie. Zo zaciatku som si myslel, ze to bude slabucky film, ale hlavne druha polovica bola celkom zaujimava, pretoze hned od zaciatku mi bolo jasne, ze nieco pocas lupeze nevyjde a budu velke trable a presne tak sa aj stalo. Celkom dobre obsadenie, vdaka znamym hercom ma to bavilo este viac. Je to vlastne nenarocna oddychovka, ktora mozno rychlo vysumi z hlavy, ale mna to celkom bavilo a pod produkciou je podpisany aj Sam Raimi. Reziser Nimrod Antal natocil aj poslednych PREDATOROV (2010) s Adrienom Brodym, s ktorymi som bol velmi spokojny. ________ Matt Dillon - (Mike Cochrane) +++ Jean Reno - (Quinn) +++ Laurence Fishburne - (Baines) +++ Amaury Nolasco - (Palmer) +++ Fred Ward - (Duncan Ashcroft) +++ Milo Ventimiglia - (Eckehart) +++ Skeet Ulrich - (Dobbs) +++ Columbus Short - (Ty Hackett) +++ Produkcia: Sam Raimi +++(31.1.2012)

• ripo

Načo tam dal režisér spolu Dillona, Fishburna a Rena, keď veel vopred, ako to dopadne ? To nemal kam vyhadzovať prachy ? .... Klasické béčko s prihlúplym scenárom, hlavne v časti : Továreň a 6 magorov bez mozgu(25.1.2010)

• sochoking

Uplne zbytočný film s debilnou zápletkou a úplne zbytočne slávnymi menami. Keby tam hral Jožko Kramplík z Horných Gulotrepov, tak ten film nestratí na ujme ! Muzika bola namakaná, ale to je tak všetko.(13.3.2010)

Coz o to, zacina to fajnove. Parta profiku a sympataku se rozhodne ukrast prachy, ktery maj prevazet. To, ze nemaj zadnej vyraznejsi plan a tvurci se nebabraj v detailech, jakoze penize musi bejt podle me oznaceny, v autech musi bejt sledovaci zarizeni a podobne je vcelku fuk. Proste uvod fajnovej, navic se slusnym obsazenim v cele s Dillonem, Renem a Fishburnem. Jenze nekdy po pulhodine se dej presune do opusteny tovarny a najednou prc a cely parte se snizi iq na polovinu a zacnou se chovat jak amatersky kreteni, ktery co muzou, to poserou, zacnou se dohadovat a samozrejme to zacnou odnaset. A to tady neni nikdo, kdo by do deje zasahoval, tahle particka zvladne vsechno pomrdat sama v opustenym skladisti. No proste jsem cekal nejakou akcnejsi zalezitost, ale neda se uprit, ze i na vicemene minimu prostoru zvladnul vytvorit Antal napinavou atmosferu, takze me to i docela bavilo.(8.1.2010)

• petero

Antalov najslabší film. Herci nevyužitý. Vôbec to nie je akčné. Keď film o transporte peňazí, charakteroch jednotlivých členov a lákadle po veľkých prachoch taj odporúčam francúzsky LE CONVOYEUR (2004) z ktorého námetu vlastne Armored vychádza. Bohužiaľ Armored ale je tak iný a povrchný, že ho ani za remake nemožno označiť.(6.1.2010)