Ozbrojení a nebezpeční

Transport

Dokonalá lúpež

Drama / Thriller / Krimi / Akční

USA, 2009, 84 min

Príjemný komorný krimi akčňák. Obsadenie je viac než seriózne a tým pádom je to aj dobre zahrané. Ten sociálny podtón i uveriteľnosť trochu škrípali, ale inak fajn film o lúpeži. Väčšina filmu sa odohráva v reálnom čase, takže film slušne ubieha. Nimrod si naďalej drží povesť nekonfliktného režiséra...(17.8.2013)

• mysiak

Celkom slušné béčko..ale s takýmto obsadením..no mohol vykúzliť viacej..priemerná zápletka, ale plynulo to rýchlo...celkom fajn(6.1.2010)

• monolog

Pravý americký hrdina oceněný Stříbrnou hvězdou, veterán války z Iráku, tvrdě dře, aby uživil svého mladšího bratra, protože jim zemřeli rodiče, ale přesto nemá na hypotéku, je to černoch, kterej v sedmnácti kradl auta, ale dnes seká dobrotu a žije poctivě... Když si tyto věci člověk uvědomí, konečně pochopí, proč se většinu snímku chová jako naprostý a neuvěřitelný pako. Já neříkám, že ty peníze měli ukrást, ale takhle jen zapříčinil smrt nejméně čtyř lidí, z nichž tři byli jeho dobří kamarádi. Další dva kamarádi skončili na doživotí ve vězení, polda v invalidním důchodu a jeden bezďák si už nikdy nekoupil czuczo :'( Buď to měl hned na začátku kategoricky jakýkoliv podíl na jejich akci odmítnout, nebo do konce držet hubu a prachy pak třeba věnovat na dobročinnost. V tomto případě se totiž nedají názory měnit jako v politice po volbách... Začátek ušel, ale jak se Tyrone Hackett začne chovat jako naprostej čurák, tak jde celé dílo do kytek. K tomu nepřispívá ani přehrávající Short, zbytečný Reno a Ward, nudný Antal a neuvažující Dillon a Fishburne. Opravdu odporné je finální klišé, kdy poldu vyslýchají málem ještě na operačním sále a náhodou těsně předtím, než mu zatáhnou zástěnu okolo postele, tak zahlídne zoufalý Hackettův pohled... Tak to jsem si říkal, že to snad není možné. Ještě tam chybělo pár prostřihů na jeho strašlivý zážitek z Vietnamu, totiž z Iráku, kdy mu v náručí umřel nejlepší kamarád a nemělo by to chybu.(15.7.2010)

• Renton

Scénář: James V. Simpson .. Ponimrané. Jestli z Antala někdy bude výraznější hollywoodský hráč, dojde si k této metě hodně pomalu. Drhne už výběrem scénáře (nebo na tom, co od producentů dostane a ještě je za to zřejmě rád), který je předvídatelný a ani se to nesnaží zaonačit, že nebude. Podprůměrné krimi béčko s poctivou režií bez umělých efektů. Jedna hvězda za scénář, tři hvězdy za režii. ___ Tu sprejovanou malbu Guardians of Ga'Hoole bych na zdi taky snesl.(5.1.2010)

• Jara.Cimrman.jr

Vždy mi připadala velmi vtipná skutečnost, že hromady peněz v pancéřovaných vozech převážejí mizerně placení drsňáci, jejichž vzdělání bylo ukončeno pátou třídou základní školy. Jen v podobných tykvích se totiž rodí stále stejné dokonalé plány na falešná přepadení a užívání si odcizených peněz v tropických rájích. V tomto případě jsem však ani žádný plán nezaznamenal, o plánu B nepadlo ani slovo a dementní činnost budoucích milionářů mne provokovala k neustálým výbuchům pohrdavého smíchu. Ale já mám smích rád, takže nějakou tu hvězdu do hry vložím, ale poznámku o nesmyslném plýtvání slušnými herci si nemohu odpustit.(22.8.2012)

• - V celém filmu je pouze jedna mluvená ženská role a tou je žena ze sociální služby, co se snaží odbrat Tyaovi bratra. Její role byla kratší než 4 minuty. (c.tucker)

• - Ohledně obsazení role řidiče Hacketta byl kontaktován Jake Gyllenhaal, Tobey Maguire, Channing Tatum a Sam Worthington. Columbus Short nabídku nedostal, avšak sám tvůrce přesvědčil, aby ho roli nechali zahrát. (oje)