55 % - Film utrpěl poměrně neprofesionálním technickým zpracováním, zvláštní režií a vůbec. Ale nemůžu říct, že bych byl vyloženě nespokojený, povídka z církevního prostředí byla asi nejlepší.(15.6.2008)

Nejsou dokonalé, nejsou světoborné, nejsou příliš pro kina, ale jsou tu a jsou trefné, sympatické, prostě povedené. Kuličky.(28.8.2008)

Svatba je taková povedená anekdota na úvod. Maminčin andílek působí až dokumentárním dojmem, zejména když nechává současnou mládež chovat se a mluvit tak, je to ve skutečnosti dělají. Mravní imperativ o jedné ženské predátorce, která si vyhlédla oběť na ni naprosto nepřipravenou, na mne naopak působil, že se od reality celkem vzdaluje. Pomalu, ale slábnu dotahuje téma ženské manipulace opravdu až za hrob. Všechny povídky mají velmi dobře napsané dialogy a chválím, že se zase jednou našel někdo, kdo risknul natočit film jen s neokoukanými herci.(20.5.2008)

• Smok

Kuličky sú ako tehotenstvo po znásilnení. Nikto sa z neho nijak extra neteší, ale nakoniec si človek na jeho výsledok už tak nejak zvykne a časom možno aj obľúbi. U mňa ešte chýba ten čas...(24.1.2011)

Kuličky jsou povídkovým filmem. Všechny povídky propojuje téma kruté manipulace žen s muži, které u mužů vede k podřízenosti, znechucení, vzdání se ideálů a nakonec i předčasné smrti. Jednotlivé povídky nemají stejnou délku, styl a tempo vyprávění, kameru a svícení, dokonce ani nevypadají, že jsou natočeny stejným režisérem. To překvapivě není na škodu, agresivní střih a nejednoznačný styl udržuje divákovu pozornost. Snímek se nese na vlně lehké ironizace všeho, takže nemusíte chodit do kina s kapesníkem a určitě se i několikrát zasmějete. Když budete sledovat jednotlivé povídky, můžete být uhranutí syrovostí vyprávění a pravdivými postřehy, stejně jako rozhořčení sděleními, se kterými budete bytostně nesouhlasit. Nikdy se však nebudete nudit. Povídka SVATBA ***** je kraťounká, otevírá celý film a dává tušit, že budeme svědky krutých událostí, ale taky se pořádně zasmějeme. V povídce hrají výhradně nejmenší děti a jejich výkony tomu VELMI odpovídají. To ovšem dává filmu punkový nádech, kterému pak divák může leccos odpustit. Myslím, že to i pomůže k přečkání rozpačitého rozjezdu další povídky MAMINČIN ANDÍLEK ***, kde se po prvních deseti minutách stále není čeho chytit, ač povídka vypadá zajímavě. Herecké výkony jsou zde přinejmenším podivné a prostředí školy neuvěřitelně bizardní (snad to měl být záměr, ale mně to nesedlo). Všechno ovšem napravují skvělé scény z technopárty s jedním výtečným kamerovým nápadem a v závěru i s pěkným jeřábem. Pointa povídky pro mně ovšem nebyla příliš silná, takže její klady vidím spíše v zachycení atmosféry současného dospívání teenagerů z nefunkčních rodin. Doufám, že rodiče, kteří film uvidí se začnou více zajímat o to, proč e jejich dcerka vrací večer domů s rozmazaným make-upem. MRAVNÍ IMPERATIV *** je povídka, která sklidila v sále největší ohlas takřka nepřetržitého smíchu, pro mě ale vypadávala z celkového konceptu filmu, právě svou nerealističností. Znám prostředí, o kterém se v povídce vypráví a takhle to tam zkrátka nefunguje. Ovšem pro každého který má chuť si rýpnout do katolické církve bude tato povídka určitě za ******, protože musím objektivně přiznat, že vtip má (když se dělá legrace z hloupých policistů, taky to funguje vždycky) a režijní postřehy, ať jsou silně nadsazené realitě, jsou umně vyprávěné. I kamera je v této povídce velmi solidní. POMALU, ALE SLÁBNU **** je velmi citlivě natočená povídka bez silné pointy a s velmi televizním svícením, ale titulní role starého pána je dokonale vybraná, takže se to celé v podstatě veze na něm. Povídka je kraťoučká, má jasné vyprávění, očekávatelný konec, což opět překvapivě není na škodu, protože pomáhá brzdit rychle rozjetý film, aby divák při závěrečných titulkách neměl pocit, že mu ještě něco schází. Celkově bych doporučil na tento film zajít do kina, protože to je zase něco zcela jiného, nového a doufám, že v blízké době bude vznikat větší množství povídkových filmů.(30.4.2008)