poster

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny

 • Rumunsko

  4 luni, 3 săptămâni și 2 zile

 • slovenský

  4 mesiace, 3 týždne a 2 dni

 • anglický

  4 Months, 3 Weeks and 2 Days

Drama

Rumunsko, 2007, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.horrible
  *****

  Márne hľadám slová... Radšej nech to za mňa povie niekto iný. Tak napríklad:    "Trpký a krutý príbeh na zamyslenie, ktorý mi z tela vyrval dušu, srdce vyrezal tupým nožom a hodil do ostnatého mixéra. Žiaden film mi nedal toľko čo tento." (Almásy)(27.9.2013)

 • H34D
  ****

  Film podobně jako Estonský Klass surově zobrazuje jeden velice ožehavý problém mladých lidí, avšak na rozdíl od Klassu se 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny vydaly trochu jinou cestou. Jsou pomalejší, jak dějově, tak v délce záběrů, více ukecané a bez jakýchkoliv efektů, či hudby, ovšem co oceňuji nejvíc, jsou maximálně realistické a věrohodné. Díky slušné režii divák snadno pochopí celou situaci, vzklouzne do atmosféry a ani navzdory tomu, že se vlastně ve filmu toho TOLIK neděje, se nebude nudit. Jenže přesto mi zrovna tato bezdějovost některých záběrů trochu vadila, samozřejmě, že nevyžaduji nějakou akci a nemám nic proti "konverzačním" filmům, ale ono je přímo vidět, že například prvních 10 minut je ve filmu jen tak a nemá vůbec vliv na pozdější vývoj. Dále bych mohl ještě vzpomenout třeba na rozhovor mezi mužem provádějícím interupci a jeho matkou pozorovaný Otillou z auta. Taktéž postrádal hlubší význam... Ale to jsou jen detaily - 7/10(15.4.2008)

 • HoneyBunny
  ****

  Příběh poměrně triviální, o to víc se musel snažit scénárista, aby dal napjatými dialogy a detaily ze socialistického Rumunska filmu šťávu a tah na branku. Povedlo se. Cristian Mungiu natočil napínavý a místy skoro nervydrásající film o dvou studentkách, které se pokoušejí zařídit potrat pro jednu z nich. Nicméně jsem čekala údernější konec. Přesto tohle malé rumunské drama nabízí velký zážitek.(21.7.2010)

 • JANARYBA
  ****

  Nakouknutí do rumunských reálií v době těsně před pádem komunismu . To rozhodně zajímavé. Jinak mě tento tolik vychvalovaný film lehce zklamal, ale měli by ho promítat povinně na školách, aby náctiletí viděli realitu, jak to dopadne, pokud selže antikoncepce a co holka pak musí podstoupit a řešit. za oba......(26.6.2008)

 • Cival
  *****

  Teror. Stejně tak střízlivý jako absolutní. Ideální prostředek na léčení přílišného sexuálního apetitu.(27.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace