poster

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny

 • rumunský

  4 luni, 3 săptămâni și 2 zile

 • slovenský

  4 mesiace, 3 týždne a 2 dni

 • anglický

  4 Months, 3 Weeks and 2 Days

Drama

Rumunsko, 2007, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  *****

  4 měsíce, 3 týdny a 2 dny nejsou příjemným filmem ve snaze být nepříjemným, nýbrž ve snaze být pravdivým. Mungiu od prvních minut dává jasně najevo, že nám nehodlá nic zatajovat, že nehodlá nad ničím milostivě přivírat oči a obrušovat ostré hrany, aby nikomu neublížil. Oblíbené úsloví odpůrců hůře vstřebatelných uměleckých děl „umění bolí“ s tímto filmem dostává zcela nový rozměr. I když výjevy ze 4 měsíců někdy budí dojem obrazů z jiného světa, k událostem srovnatelně těžkého kalibru docházelo na mnoha místech světa před dvaceti lety. Před pouhými dvaceti lety! Můžete tvůrcům vyčítat drzé ignorování všeho dobrého, neboť jejich perspektivou bylo všechno jenom hodně, hodně zlé, anebo to prostě přijmout jako fakt a mít z toho depresi jako kráva. Na vlastní zodpovědnost. 90% Zajímavé komentáře: Radko, castor, RAiken, Martyr, jda23(13.2.2009)

 • FlyBoy
  *****

  Rýdzie remeslo ohlodané na samotnú, existenciálnu dreň. Bolí a znepokojuje. Film - empíria...(17.3.2010)

 • Mahalik
  ****

  Nepotřebný zastávky. Ptáci nezpívaj, protože nemaj pro koho. Lidi chodí po betonový louce připitomělé rumunské metropole, netušíc, že zejtra bude novej den. Lidi - trvanlivý zboží, který nechce přiznat barvu. Jsou jako kachličky v koupelnách. Strohé, studené a hovno říkající. Pak mezi umíráním a nefilozofováním dojde k chybě. Holky jsou ve stresu. Nikdo jim nepomůže, nevysvětlí, že mez byla překročena. V zoufalství odevzdají svá těla chlápkovi, kterýho nikdy neviděli. A Rumunsko - celá totalitní éra - mlčí. Film ne! Záběry bez konce, holky bez budoucnosti, skvělý scénář a atmosféra na špičkách hor - vrcholem všeho. Já se do toho ponořil. Do těch změťourů, ulic, náměstí a nevynořil se. Což je dobře. Dobu jsem nezažil - děkuju - stejně jsem ale cítil, že ten film je pro mě. Pro mou generaci. Abychom se nedostali do lesa kontejnerů, svrabu a paneláků.(6.3.2010)

 • ORIN
  *****

  Co se vyjadřovacích prostředků týče úsporný, přesto formálně dokonalý a ve výsledku nesmírně úderný film o "starých dobrých časech" totalitního režimu...(16.8.2008)

 • AngelAngie
  ****

  Po filmařské stránce jsem z tohodle snímku skákala do stropu radostí, protože ty několikaminutové záběry bez střihu, jen herci, jejich dialogy a kamera, byly prostě úžasné. Bohužel výběr dvou hl. představitelek mi více než vadil, byly mi silně nesympatické a já si k nim vlastně nevytvořila žádný vztah. Jen jsem tak bezdušše sledovala, jak vlastně interupce proběhne a jak se budou chovat poté, co se budou ony samy muset plodu "zbavit". Velmi silný snímek, režie pro mě nepochopitelně precizní, ale ty herečky...(8.12.2009)

 • - Film byl nominován na Zlatý Glóbus a vyhrál tři ocenění na MFF v Cannes 2007. (D3VIL)

 • - Natočeno na podzim roku 2005. (D3VIL)

 • - Založeno na skutečném příběhu, který režisérovi popsal jeho starý známý. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace