poster

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny

 • Rumunsko

  4 luni, 3 săptămâni și 2 zile

 • slovenský

  4 mesiace, 3 týždne a 2 dni

 • anglický

  4 Months, 3 Weeks and 2 Days

Drama

Rumunsko, 2007, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Ceausescovo Rumunsko léta páně 1987. Fronty na jídlo, úplatky a další totalitní šrámy na duši společnosti. Pokud v této době otěhotníte, tak žádná sláva. Zvláště jste-li chudá studentka v pokročilé fázi těhotenství, která si dítě nemůže nechat. Peripetie jednoho potratu a života během pozdního režimu vůbec. Syrové, perfektně zahrané a nám navíc, bohužel, nejen tématem blízké. Silná a velmi působivá výpověď s výtečnou minimalistickou kamerou.(28.9.2007)

 • ripo
  ****

  Drsné, škaredé, odporné, hnusné, šokujúce, hrdlo zvierajúce .... Tie dve si to akoby fakt prežili. Statické jednoduché zábery ručnej kamery dávali do popredia atmosféru a výkon hercov. A tým hereckým výkonom - oboch dievčat i Doktora Potrata som veril všetko. Každé slovo, každé gesto ...(7.6.2010)

 • Mahalik
  ****

  Nepotřebný zastávky. Ptáci nezpívaj, protože nemaj pro koho. Lidi chodí po betonový louce připitomělé rumunské metropole, netušíc, že zejtra bude novej den. Lidi - trvanlivý zboží, který nechce přiznat barvu. Jsou jako kachličky v koupelnách. Strohé, studené a hovno říkající. Pak mezi umíráním a nefilozofováním dojde k chybě. Holky jsou ve stresu. Nikdo jim nepomůže, nevysvětlí, že mez byla překročena. V zoufalství odevzdají svá těla chlápkovi, kterýho nikdy neviděli. A Rumunsko - celá totalitní éra - mlčí. Film ne! Záběry bez konce, holky bez budoucnosti, skvělý scénář a atmosféra na špičkách hor - vrcholem všeho. Já se do toho ponořil. Do těch změťourů, ulic, náměstí a nevynořil se. Což je dobře. Dobu jsem nezažil - děkuju - stejně jsem ale cítil, že ten film je pro mě. Pro mou generaci. Abychom se nedostali do lesa kontejnerů, svrabu a paneláků.(6.3.2010)

 • Legas
  *****

  Veškeré thrillery jsou proti tomuhle rumunskému dramatu povídačky pro děti. Film je v některých momentech natolik intenzivní, že nenechá člověka ani nadechnout. Ponaučení, že být trochu sobecký a starat se jen sám o sebe, není v některých případech tak úplně k zahození. Otilia ukázala vůči usmrkanci Gabitě neuvěřitelnou obětavost. Díky výborné režiii jsem to spolu s ní celé prožil a věřte, že to nebylo nic hezkého.(21.12.2007)

 • Hakha
  *****

  První Rumunský film, který jsem viděl a podívaná to byla vskutku povedená. První věc, která mě zaujala jsou dlouhé záběry bez střihu, které jsou děním a dialogy velice zajímavé a celkově pochmurně realistické pojetí filmu je jednou z mnoha atraktivních věcí, proč tento film vidět. Samozřejmě nesmím opomenout herecké výkony, které jsou velice přesvědčivé... a tak tento syrový film hodnotím 4,5 hvězdičky…(19.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace