poster

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny

 • rumunský

  4 luni, 3 săptămâni și 2 zile

 • slovenský

  4 mesiace, 3 týždne a 2 dni

 • anglický

  4 Months, 3 Weeks and 2 Days

Drama

Rumunsko, 2007, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Ceausescovo Rumunsko léta páně 1987. Fronty na jídlo, úplatky a další totalitní šrámy na duši společnosti. Pokud v této době otěhotníte, tak žádná sláva. Zvláště jste-li chudá studentka v pokročilé fázi těhotenství, která si dítě nemůže nechat. Peripetie jednoho potratu a života během pozdního režimu vůbec. Syrové, perfektně zahrané a nám navíc, bohužel, nejen tématem blízké. Silná a velmi působivá výpověď s výtečnou minimalistickou kamerou.(28.9.2007)

 • H34D
  ****

  Film podobně jako Estonský Klass surově zobrazuje jeden velice ožehavý problém mladých lidí, avšak na rozdíl od Klassu se 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny vydaly trochu jinou cestou. Jsou pomalejší, jak dějově, tak v délce záběrů, více ukecané a bez jakýchkoliv efektů, či hudby, ovšem co oceňuji nejvíc, jsou maximálně realistické a věrohodné. Díky slušné režii divák snadno pochopí celou situaci, vzklouzne do atmosféry a ani navzdory tomu, že se vlastně ve filmu toho TOLIK neděje, se nebude nudit. Jenže přesto mi zrovna tato bezdějovost některých záběrů trochu vadila, samozřejmě, že nevyžaduji nějakou akci a nemám nic proti "konverzačním" filmům, ale ono je přímo vidět, že například prvních 10 minut je ve filmu jen tak a nemá vůbec vliv na pozdější vývoj. Dále bych mohl ještě vzpomenout třeba na rozhovor mezi mužem provádějícím interupci a jeho matkou pozorovaný Otillou z auta. Taktéž postrádal hlubší význam... Ale to jsou jen detaily - 7/10(15.4.2008)

 • AngelAngie
  ****

  Po filmařské stránce jsem z tohodle snímku skákala do stropu radostí, protože ty několikaminutové záběry bez střihu, jen herci, jejich dialogy a kamera, byly prostě úžasné. Bohužel výběr dvou hl. představitelek mi více než vadil, byly mi silně nesympatické a já si k nim vlastně nevytvořila žádný vztah. Jen jsem tak bezdušše sledovala, jak vlastně interupce proběhne a jak se budou chovat poté, co se budou ony samy muset plodu "zbavit". Velmi silný snímek, režie pro mě nepochopitelně precizní, ale ty herečky...(8.12.2009)

 • Mahalik
  ****

  Nepotřebný zastávky. Ptáci nezpívaj, protože nemaj pro koho. Lidi chodí po betonový louce připitomělé rumunské metropole, netušíc, že zejtra bude novej den. Lidi - trvanlivý zboží, který nechce přiznat barvu. Jsou jako kachličky v koupelnách. Strohé, studené a hovno říkající. Pak mezi umíráním a nefilozofováním dojde k chybě. Holky jsou ve stresu. Nikdo jim nepomůže, nevysvětlí, že mez byla překročena. V zoufalství odevzdají svá těla chlápkovi, kterýho nikdy neviděli. A Rumunsko - celá totalitní éra - mlčí. Film ne! Záběry bez konce, holky bez budoucnosti, skvělý scénář a atmosféra na špičkách hor - vrcholem všeho. Já se do toho ponořil. Do těch změťourů, ulic, náměstí a nevynořil se. Což je dobře. Dobu jsem nezažil - děkuju - stejně jsem ale cítil, že ten film je pro mě. Pro mou generaci. Abychom se nedostali do lesa kontejnerů, svrabu a paneláků.(6.3.2010)

 • novoten
  ****

  Jsou filmy "hodné" a "zlé". Pak jsou filmy, které vám přivodí depresi. A pak jsou 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny, při jejíchž sledování máte chuť se schoulit do klubíčka a brečet v koutě. Hnusně realistický obraz jednoho důležitého špatného dne.(31.1.2008)

 • - Film byl nominován na Zlatý Glóbus a vyhrál tři ocenění na MFF v Cannes 2007. (D3VIL)

 • - Natočeno na podzim roku 2005. (D3VIL)

 • - Založeno na skutečném příběhu, který režisérovi popsal jeho starý známý. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace