Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Velmi zajímavý Wayne Kramer, který před čtyřmi lety nedbal na názor cenzorů a překvapil stylovou gangsterkou Zběsilý útěk, si zalaškoval s ambicióznější látkou. Pouští se tak do „velkého“ tématu a zahrává si s tenkým ledem přistěhovalectví. Mezi nejrůznějšími národnostmi si vybírá učebnicové případy a rozehrává tak trochu hru s divákem, který ne na všechno spolehlivě skočí. Propojil ji kriminální zápletkou a před kameru postavil Harrisona „Vzpomínáme“ Forda, který po letech vyjma Indyho dostává jakous takous dramatickou roli. Všechno to ale klouže jen po povrchu, k málokterému minipříběhu dokáže divák hlouběji přilnout. A ne každý z hrdinů se ve svém rozhodnutí neunáhlí, z čehož pramení nemalé problémy, i tak trochu laciné emoce. Modelová agitka s jasně vyhraněnou výpovědní hodnotou tak zmizí z divákovi paměti ještě téhož dne. Ambice se (byť přes slušnou filmařskou kvalitu) pro tentokrát holt s nějakou přidanou hodnotou tak úplně nepotkaly. Crossing Over se vehementně sápe k hranici 70%, ke 4* mu ale něco schází.. třeba příště.(26.3.2010)

 • MikaelSVK
  ***

  Prvá polovica tohto filmu trocha nudí, ale to je zapríčinené tým, že film vygraduje vo svojej druhej polovici. Poteší, že je tu zobrazený ďalší pohľad na imigrantov a ich problémy v USA. Žiaľ tento problém začína byť čím ďalej viac alarmujúci, a to nielen u Amíkov. Inak film neobsahuje nič výnimočné (a nové) na zapamätanie si, takže aj preto u mňa za 3***(17.4.2011)

 • gudaulin
  ***

  V komentářích se často objevuje srovnání se snímkem Crash, ale to mi přijde zavádějící, protože Imigranti jsou odlišní tématem, zpracováním a podle mého i kvalitou. Zatímco Crash se snažil mapovat problém multikulturní společnosti, tzn. soužití různých kultur a ras, Imigranti se věnují tématice bohaté země, do které se pokouší z nejrůznějších důvodů imigrovat lidé s přáním naplnit své pracovní ambice, uživit svou rodinu nebo okusit dobrodružství. Na to se nabaluje spousta příživníků, jako jsou převaděči, advokáti, úplatní úředníci, a taky to živí početnou cizineckou policii. Jakkoliv je to zajímavé a velký potenciál skýtající téma, zpracování je, jak to říct, učeně se to nazývá midcult, tzn. vážné téma je podané tak, aby to pochopil pokud možno každý, a tomu odpovídá i polarizace charakterů na ty ušlechtilé + oběti a ty zlé, které je záhodno potrestat. Přišlo mi to navíc příliš vlastenecké, takový ten typický americký patriotismus s nadšeným pohledem na americkou vlajku, kde dojatí imigranti z celého světa skládají slib nové americké vlasti. U nás zkrátka panuje v tomhle ohledu mnohem větší střízlivost a odstup. Film je solidně obsazený, zahraný a zrežírovaný, jen ten scénář je na mě moc "hollywoodský". Celkový dojem: 65 %.(5.8.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  V USA by chtěl žít každý. Tedy kromě mě. Mne poněkud znepokojuje skutečnost, že kdybych si ze spaní zamumlal něco o tom, co si myslím o 11. září 2001, tak si to nějaké uši odposlechnou a z Guantanama už se nikdy nedostanu. Tento snímek se nicméně věnuje těm, kteří hrozně touží po tom zeleném cáru papíru, který z nich udělá světově uznávané nadlidi. V případě Bangladešanů nebo Mexičanů tomu ještě trochu rozumím, ale určitě to nechápu u Australanů či Korejců. No to je jedno. Zkrátka jsem se trochu dojal, trochu naštval, moc se nepobavil, ale hodně jsem zatoužil po pozici udělovače zelených karet, který si v posteli sjednává směnný obchod s Alicí Eve. Takže, ať žije Amerika, Bůh ochraňuj prezidenta a mnoho vlasteneckých bla bla bla ...(9.3.2014)

 • Makky
  ***

  Neskutočne som sa tešil na tento film a bohužiaľ som teraz trošku sklamaný. Postrádal som pútavejšiu hudbu s nejakým skvelým hudobným motívom. Ďalej príbehy jednotlivých ľudí boli kvalitatívne na absolútne odlišnej úrovni a zatiaľ čo jeden príbeh neskutočne bavil, druhý zase nudil k smrti. Herci boli skvelí, nim nie je čo vyčítať a rovnako aj atmosféra bola nadupaná a bez problémov sa divák vžije do príbehov jednotlivých postáv... Ale napríklad podobný Crash je s kvalitou úplne niekde inde. Chýbali mi hlavne silné a dojímavé momenty.(17.5.2009)

 • - Ve filmu se objevil soulový zpěvák Phil Perry, a to v roli sebe sama jako zpěvák americké hymny. (J.A.K.)

 • - Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 71x, z toho 39x ve scéně s přepadením obchodu. (Dr Lizal)

 • - Snímek měl premiéru ve věznici San Quentin, kde Johnny Cash také koncertoval. (jurama525)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace