V USA by chtěl žít každý. Tedy kromě mě. Mne poněkud znepokojuje skutečnost, že kdybych si ze spaní zamumlal něco o tom, co si myslím o 11. září 2001, tak si to nějaké uši odposlechnou a z Guantanama už se nikdy nedostanu. Tento snímek se nicméně věnuje těm, kteří hrozně touží po tom zeleném cáru papíru, který z nich udělá světově uznávané nadlidi. V případě Bangladešanů nebo Mexičanů tomu ještě trochu rozumím, ale určitě to nechápu u Australanů či Korejců. No to je jedno. Zkrátka jsem se trochu dojal, trochu naštval, moc se nepobavil, ale hodně jsem zatoužil po pozici udělovače zelených karet, který si v posteli sjednává směnný obchod s Alicí Eve. Takže, ať žije Amerika, Bůh ochraňuj prezidenta a mnoho vlasteneckých bla bla bla ...(9.3.2014)

V komentářích se často objevuje srovnání se snímkem Crash, ale to mi přijde zavádějící, protože Imigranti jsou odlišní tématem, zpracováním a podle mého i kvalitou. Zatímco Crash se snažil mapovat problém multikulturní společnosti, tzn. soužití různých kultur a ras, Imigranti se věnují tématice bohaté země, do které se pokouší z nejrůznějších důvodů imigrovat lidé s přáním naplnit své pracovní ambice, uživit svou rodinu nebo okusit dobrodružství. Na to se nabaluje spousta příživníků, jako jsou převaděči, advokáti, úplatní úředníci, a taky to živí početnou cizineckou policii. Jakkoliv je to zajímavé a velký potenciál skýtající téma, zpracování je, jak to říct, učeně se to nazývá midcult, tzn. vážné téma je podané tak, aby to pochopil pokud možno každý, a tomu odpovídá i polarizace charakterů na ty ušlechtilé + oběti a ty zlé, které je záhodno potrestat. Přišlo mi to navíc příliš vlastenecké, takový ten typický americký patriotismus s nadšeným pohledem na americkou vlajku, kde dojatí imigranti z celého světa skládají slib nové americké vlasti. U nás zkrátka panuje v tomhle ohledu mnohem větší střízlivost a odstup. Film je solidně obsazený, zahraný a zrežírovaný, jen ten scénář je na mě moc "hollywoodský". Celkový dojem: 65 %.(5.8.2011)

Po Zběsilém Útěku a Pawn Shop Chronicles jsem od Kramera čekal asi výraznější a osobitější podívanou. Jako sonda do imigračního světa USA je to fajn, ale ta hloubka a síla se vytrácí ve spletitosti a rozkouskovanosti děje, protože sledujeme možná až moc jedinců. 3,5*. PS: Postoj k arabské holce maximálně chápu a jednal bych stejně! Postoj a jednání Clair ale už moc ne...(21.5.2015)

Wayne Kramer natočil dojemné, sociální drama z prostředí imigrantů snažících se začít nový život... Bohužel jak tento snímek jasně ukazuje, né každému se to podaří.. Co se týče obsazení... Charismatický Harrison Ford jasně dokázal, že ještě nepatří do starého železa a doufám, že ho v podobné roli ještě uvidím. Nádherná Ashley Judd mě rovněž nezklamala, ale trošku mě zamrzelo, že jí nedal režisér víc prostoru.. Tentokráte musím vyzdvihnout i hudbu, o kterou se postaral talentovaný Mark Isham a nutno dodat, že o něm určitě ještě uslyšíme - a to doslova :) 90%.(16.5.2009)

Cival to už dokonale shrnul na mě - nic objevného, bez náboje a Kramera je na to škoda.(22.11.2011)

• - Snímek měl premiéru ve věznici San Quentin, kde Johnny Cash také koncertoval. (jurama525)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 71x, z toho 39x ve scéně s přepadením obchodu. (Dr Lizal)

• - Ve filmu se objevil soulový zpěvák Phil Perry, a to v roli sebe sama jako zpěvák americké hymny. (J.A.K.)