Jeden z mála filmov v "červenom" vo filmografii H. Forda za posledné roky. Dosť mi to trvalo sa k nemu dostať, ale neľutujem. Mozaika rôznych osudov a žiadateľov o zelenú kartu je zručne vyskladaná a bez problémov zaujme. Trochu navyše sa mi zdala postava židovského ateistu hraného J Sturgessom. Nič proti židom, ale je to neuveriteľné, že v takmer každom filme musí nejaký byť. Lobing je asi silný...Nijak zvlášť mi to ale nevadí a v kresle som bol celý čas napnutý ako úsmev na tvári Raya Liottu. Ten si mimochodom strihol slušného hajzlíka, práve jeho vydieračská linka príbehu je najpútavejšia a pár minút by som mu rád pridal. Smutný záver v púšti na mexicko-americkej hranici donúti k zamysleniu. 80%.(4.4.2013)

Parádně natočené. Skvělý casting. Když herci vědí, co mají hrát a jak to zahrát, stojí to vždy za to. Film kde emoce opravdu fungují a promlouvají k divákovi. Jediný důvod, proč nedávám plný počet, je, že mi opravdu chyběl nějaký ústřední příběh a nebo dokonalejší propojení stávajících příběhů (jako to bylo například ve filmu Crash). Takhle 4 sluncata a 76%(27.8.2013)

13.6.2010 ~ Propletenec lidských osudů na pozadí imigrantské problematiky a přechodu hranic do USA. Setkávají se zde jednotlivci i celé rodiny, jež o sobě a svých problémech nemají navzájem takřka žádné tušení. ~ To takhle napadne někoho udělat znovu to, co již udělalo nemálo lidí před ním a to film s propletencem příběhů. Osobně tomuhle všemu říkám "knoflíkářské variace". Ne vždy se to povede na jedničku, záleží hodně na tom, jaké příběhy se tu proplétají. ~ V "Přejezdu" se setkáváme s jením starším policistou (Harrison Ford - chlapec nám fakt stárne) z imigračního a jeho muslimským kolegou. Harrison při jedné šťáře na nelegální pracovníky a přistěhovalce zatýká mladou ženu která ho prosím ,aby se postaral o jejího malého syna, načež zmizí a Harrison se jme zjišťovat, co se jí přihodilo. Jeho parťák má přitom jiné problémy. Jeho rodina má zanedlouho získat zelenou kartu a tak i americké občanství, ale jeho mladší sestra jaksi nehodlá uznávat tradice rodiny a díky tomu je považována za černou ovci. Má poměr se svým ženatým vedoucím z kopírovacího centra, který má dvě děti, manželku a přivydělává si paděláním karet pojištění a dalších dokumentů. Jeden takový dokument si u něj nechává udělat i mladičká australská herečka, která si myslí, že v USA udělá díru do světa, stejně tak, jako jejímu blízkému kamarádovi, hudebníkovi, který se snaží zůstat v USA pod rouškou duchovního osvícení. Mezitím se jí daří udělat díru do auta jednoho ze státních zaměstnanců, kancelářských krys, kterému se svěří se svým osudem nadcházejícího vyhoštění za což se jí dostane nabídky, že mu buďto bude po vůli, nebo shnije ve vězení za padělání dokladů. Tahle kancelářská krysa si chce užít, doma už to nefunguje a o manželku tak nějak ztrácí zájem, nehledě na to, že se oba snaží adoptovat si malou černošku. Ta se v dětském domově (nebo co to tam v USA mají) setkává s jiným děvčetem, také muslimkou, která čeká na deportaci díky poněkud přehnaně chápanému naštvanému dopisu, ve kterém si vylévala zlost na spolužáky a lidi obecně, nechápající její náboženství. Nucený rozpad tak dělí rodinu. V rámci pomoci svému partnerovi, kterému se mezitím přihodí rodinná tragédie, se Harisson setkává s korejským (asi?) majitelem čistírny oděvů. I on připravuje své syny na složení slibu o americkém občanství, starší v tom ovšem nevidí žádnou výhru, raději se, ač s pochybnostmi, přidává do gangu, který ho přivede až k poznání tvrdé reality v přítomnosti muslimského Harrisonova parťáka. ~ Poměrně hodně zdařilá ukázka slastí a strastí uprchlíků, imigrantů a žadatelů o občanství v zemi neomezených možností. A moc veselé koukání to není, také je to drama a ne komedie, protože většina osudů nekončí nijak šťastně. Vlastně jde o alternativu Crashe, který probíral podobné problémy a to takřka stejným způsobem. Bohužel, i když jde v obou případech o dojemné příběhy, ve kterých mnohdy zamrazí, čekám, že i v případě 'Crossing Over' nebudu po nějakém čase už moc vědět, o co v jednotlivých životních příbězích šlo. Na první zkouknutí více než dobré, možnost opakovaného promítání však nikterak velká. ~ 3,5*(22.3.2013)

Příjemné drama o imigrantech v USA kde se po 11.9.01 pro přistěhovalce vše jen zhoršovalo a byl doslova na ně pořádan hon ze strany imigračního. Ve snímků uvidíte několik dějových linií a každá člověka zaujme či dojme téměř k slzám.(6.1.2010)

Crash, ktery nefunguje, ale zato s Harrisonem Fordem a kvalitni hudbou. Z toho scenare a opakovaneho tematu mi bylo az trapne a narozdil od sveho filmoveho vzoru se Crossing Over nedari vytvorit jakoukoliv emocionalni odezvu, nebo silnejsi momenty. Sexy klokani blondyna ala Noami Watts to svou strip show nezachrani. 5/10(9.9.2010)