Z produkce televize HBO. Vím, že to bude znít divně, ale Talisma měla tak trochu pravdu ve svém referátě z dvanácté minuty tohoto snímku. .....naše civilizace neumí pořádně projevit nespokojenost, uzavřely jsme se do sebe a už chceme jen přežít a za nic nebojovat. Jsme měkoty a celý svět se nechá vykořisťovat bandou zkorumpovanej politiků a milionářů.......... CITÁT - Slyšeli jste výkřik touhy a spravedlnosti.......... Kruté, dojemné, nádherné, příjemně smutné, šokující a zajímavé. Harrison Ford si stále drží vysokou hereckou laťku. CITÁT - Můj život je teď na hovno..........(26.3.2012)

Wayne Kramer natočil dojemné, sociální drama z prostředí imigrantů snažících se začít nový život... Bohužel jak tento snímek jasně ukazuje, né každému se to podaří.. Co se týče obsazení... Charismatický Harrison Ford jasně dokázal, že ještě nepatří do starého železa a doufám, že ho v podobné roli ještě uvidím. Nádherná Ashley Judd mě rovněž nezklamala, ale trošku mě zamrzelo, že jí nedal režisér víc prostoru.. Tentokráte musím vyzdvihnout i hudbu, o kterou se postaral talentovaný Mark Isham a nutno dodat, že o něm určitě ještě uslyšíme - a to doslova :) 90%.(16.5.2009)

Příjemné drama o imigrantech v USA kde se po 11.9.01 pro přistěhovalce vše jen zhoršovalo a byl doslova na ně pořádan hon ze strany imigračního. Ve snímků uvidíte několik dějových linií a každá člověka zaujme či dojme téměř k slzám.(6.1.2010)

Určitě ne dokonalý, ale přesto velmi povedený a působivý film, jehož děj sleduje zajímavé příběhy lidí různých národností i názorů bez toho, aby některý vyloženě upřednostňoval. Nikoho asi nepřekvapí, že prim z mého pohledu hraje Harrison Ford, jenž v postavě Maxe Brogana našel nejlepší roli od K-19 a je doopravdy skvělý (nejvíce se mi líbila návštěva oslavy parťákova otce, úžasně zahraná scéna). Ovšem chyba by byla zapomenout především na velice emotivní linku s dívkou Taslimou a (s výjimkou poněkud přebytečných asijských mladíků) vlastně i na všechny ostatní. Někomu se může zdát, že z Imigrantů až příliš trčí agitka hvězd a pruhů... No, vzhledem k tomu, že mi ve filmu byla většina "cizinců" sympatičtější než většina "původních" obyvatel USA, mám trochu jiný názor.(17.8.2012)

Zatímco skvělé drama Crash řešilo spíš rasovou otázku, Crossing Over se dívá na problematiku přistěhovalců, avšak kostra příběhu, provázanost osudů postav či dramatické ztvárnění je téměř podobné a při troše nadsázky bych se nebál říct, že na sebe filmy téměř navazují nebo aspoň velmi souvisejí. Pokud tedy přimhouříme oko nad ne tak hvězdným hereckým obsazením nebo emotivním dopadem na diváka. Široké spektrum problematiky jako je přistěhovalectví, boj s terorismem, předsudky, rasismus, policejní i úřední šikana, uplácení a mnoho dalšího našlapaného do dvou napínavých hodin. Utajená a zábavná věc!(28.12.2014)