Jak je u Kramera zvykem, je Crossing Over další zručně natočené drama s dobrými herci, poutavým dějem a bez výraznějších hluchých míst. Přesto jsem po úderném Running Scared čekal něco, co mne více dostane, a tak není hodnocení maximální. I tak je ale několik příběhů, které se sebou zdánlivě nesouvisí, tím lepším, co zatím rok 2009 na dramatickém poli přinesl. Herecké výkony jsou optimální, lidské osudy dechberoucí, sem tam ukápne i slzička; srdce se sevře ze strachu z očekávání následujících minut, Harrison Ford nevypadává ze svého standardu (i když se na druhou stranu ani nepřetrhne)... Koukalo se na to moc dobře, a i když jde v základu o příjemný, nenáročný spletenec smutných příběhů přistěhovalců do USA, dokáže jeho režisér udržet diváka napnutého po celou stopáž. To se mi například u Crash nestalo, a nebo se alespoň nepamatuji, že by mi utekl tak hezky jako tento snímek. Takže já přes oceán vzkazuji: Je to dobré, Wayne, ale chceme od tebe další akční gangsterku s našláplým orchestrálním soundtrackem!(31.8.2009)

Zdařilé drama s propletenými osudy lidí, kteří mají co dočinění s imigranty nebo imigračními úřady. Některé příběhy začaly nezajímavě, ale dostaly skvělý konec. Jiné skrývaly potenciál a nakonec vyšuměly do prázdna. Tak jako tak je to zajímavý pohled na americkou imigrační politiku.(6.3.2010)

Film presne podla mojho gusta. Dej sice plynie relativne pomaly, ale pre mna je podstatne, ze riesi mnohe zavazne otazky, ktore ma vzdy dokazu "nadchnut" a pri ktorych som nutena sa zamysliet. Film ma proste vybornu atmosferu, vyborne herecke obsadenie, skvelu hudbu a osobne mu mozem vytknut naozaj len malinko veci.(29.4.2009)

Maximální spokojenost a nadšení z tohoto snímku, který líčí problémy imigrantů v USA, setkáváme se tady s několika příběhovými liniemi a každá z nich je zajímavá.(13.12.2009)

Zatímco skvělé drama Crash řešilo spíš rasovou otázku, Crossing Over se dívá na problematiku přistěhovalců, avšak kostra příběhu, provázanost osudů postav či dramatické ztvárnění je téměř podobné a při troše nadsázky bych se nebál říct, že na sebe filmy téměř navazují nebo aspoň velmi souvisejí. Pokud tedy přimhouříme oko nad ne tak hvězdným hereckým obsazením nebo emotivním dopadem na diváka. Široké spektrum problematiky jako je přistěhovalectví, boj s terorismem, předsudky, rasismus, policejní i úřední šikana, uplácení a mnoho dalšího našlapaného do dvou napínavých hodin. Utajená a zábavná věc!(28.12.2014)

• - Snímek měl premiéru ve věznici San Quentin, kde Johnny Cash také koncertoval. (jurama525)

• - Ve filmu se objevil soulový zpěvák Phil Perry, a to v roli sebe sama jako zpěvák americké hymny. (J.A.K.)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 71x, z toho 39x ve scéně s přepadením obchodu. (Dr Lizal)