Jodhaa Akbar

Kiran Deohans

A.R. Rahman

Kostýmy:

Neeta Lulla

Rozpočet INR 400miliónovTržby USA $3,440,718Tržby Celosvetovo $26,888,327(7.9.2009)

Hodně výpravná záležitost, v úvodu dvě velké bitvy, paláce, přepych, taneční scény doslova masové. Většinu času muslimský panovník dobývá srdce své hindské manželky, ten zbylý se k nevoli části státního aparátu snaží stát uvědomělým a osvíceným panovníkem, v jehož říši je místo pro každou víru. Na historii zapomeňte, jde o velkolepě natočené "Muslims and Hindus united".(1.4.2009)

Lagaan je jen jeden a Hrithik Roshan prostě není Aamir Khan. Milostná část příběhu byla nicméně pastva pro oči. Ovšem ty bojové scény. A pak ty objasňující monology a dialogy. S těmi jsem klasicky měla problém.(26.7.2011)

,,TVÝM NÁBOŽENSTVÍM JE LÁSKA. TY VLÁDNEŠ MNOHA SRDCÍM“...... /// Tak jo. Vzal jsem si dovolenou a pustil si další indickej film. Na bojišti se motá lidí jako sraček a připravujou se sloni....to by mohla bejt pastva pro voči! Byla! Ale ne až tak pro ty moje. Sjednotit zemi, pro dobro lidu obětovat svý štěstí, propojit náboženství a z rozumu uzavřít sňatek. Skupina Sufiů by ráda na vaši počest předvedla píseň Khwaja Gharib Nawaaz! (Konečně!!! Už jsem myslel, že death metalisté té doby nedostanou šanci!) Napsat, že to byla kravina je kravina. Nečekejte historickej Ironclad, ale spíš telenovelu, protože ,,SRDCE BEZ LÁSKY JE PEKLO SAMOTNÉ“. Co je to vlastně láska ? (a já poprvé mačkám Fast Forward). Romantika všech romantik o překonání intrik a nástrah stojících v cestě k jejímu srdci. Slaďoučká barevná limonáda plná romantických bublinek a spravedlivejch činů s teploušem ve vedlejší roli, ve které obdivovatelé indický kinematografie (a já) můžou nadále obdivovat ten lehce naivní pohled na svět. A jestli se chcete dočkat okamžiku, až se jí Jalaluddin tím svým šibalským kukučem podívá do krásných hlubokých očí – neváhejte a vemte si dovču taky! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že výpravnost Indové (na rozdíl od choreografie bojových scén) zmákli. (Dokonce se pokochám lidským ,,krasohledem“!) 2.) Nevím, že za odměnu se v Indie neposílá do prdele, ale do Mekky. 3.) Jsem stoupenec islámu (zřejmě tedy muslim) a mám si vzít hinduistku. 4.) Potěšil by mě titul ,,AKBAR“. 5.) Thx za titule ,,dwarfred“ a ,,Skvrnda“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(17.8.2011)

Gowariker nakrútil pompéznu historickú fresku lásky medzi ľuďmi pochádzajúcimi z odlišných kultúr, vyznávajúcich rozličné náboženstvá. Gowariker vo všetkých svojich filmov prezentuje silnú národnostnú stránku a tentokrát to robí v tej najlepšej tradícií historických eposov. Chrám v Jaipure a Agra Fort sa vrátili do minulosti aby očarili svojou krásou, farebnosťou a majestátnosťou. Hrithik Roshan hrá svoj štandard a Aishawya Rai predstavuje asi najkrajšie dievča aké som mal možnosť vidieť v sári. Jediná chyba filmu sú akčné scény. Amatérsky natočené a neuveriteľne pomalé. Ako keby sa herci báli, že by prudším pohybom mohli niekomu ublížiť. Inak sa jedná o výborný film, kde znova emócie fungujú na sto desať percent a kde hudba A.R. Rahmana vytvára pôsobivú atmosféru časov minulých.(18.11.2013)