Na vlastní nebezpečí

Na vlastné nebezpečenstvo

Akční / Thriller / Dobrodružný

Česko, 2007, 92 min

• Djoker

Trailer zase odvedl skvělou práci a po jeho zhlédnutí jsem se těšil na nejlepší český akční thriller (ne, že by měl nějakou konkurenci). Po filmu jsem byl opravdu hodně zklamán. Langmajer zde hraje svoje dno, Blažek průměr a Krobota vidím pořád jako řidiče na zájezdu. Ani hlas nezkusil trochu změnit, ale jeho hlášky jsou možná to nejlepší v tomto průšvihu. Čekal jsem, že příběh filmu bude mít alespoň geniální rozuzlení. Velká chyba.(1.9.2009)

• CheGuevara

Snaha tvůrců natočit hloupý akční film je zjevná už od prvních minut snímku. Nutno dodat, že ambice tvůrčí skupiny kolem Filipa Renče se naplnily do poslední kapky. Na vlastní nebezpečí je až odvážně tupý film, jenž je zatížen všemi žánrovými a stylistickými klišé, které jsou v první polovině osvěžující a roztomilé (obvzláště v tomto národním kontextu), ale postupem času a samotné výpravy se stávají čím dál víc otravnými. Herci jenom smutně koukají s nevysloveným přáním inteligentnějšího scénáře a Krobot nejen že není ďábel, on není ani dobrý herec. Žánrovka je to možná dostačující, ale samotná podstata filmu je však vyčpělá až hrůza.(3.3.2008)

• Radek99

Formálně dokonale natočené ,,studentské" cvičení člověka, který si na takovouhle ,,školní" práci dokáže sehnat nějakých 30 milionů Kč a jemuž pak takové dílko odvysílá naše nejsledovanější soukromá televize v primetimu... Problémem je, že pan režisér už pár desítek let na FAMU nechodí...(1.9.2009)

• imf

Renč se bohužel projevil jako hrozný kýčař. Má odkoukané poletování s kamerou, umí nabarvit záběr, ale... nezná míru... Nový akční hrdina Jirka Langmajer filmem jen tak prošeptá, vizuály východní Evropy zůstanou nevyužité a snaživá hudba většinou spíš otravuje svým kontrastem k tomu, co se děje na plátně. Jako detektivka slabé, ako thriller směšné díky Krobotovi, díky kterému všem pendluje od variace na Účastníky zájezdu k Slunce, seno, splav... vtipy veškeré žádné, napětí ani co by se vešlo na špičku pádla a pointa viditelná od první zákruty. Ale co... žánrovky se v našich končinách budou rodit těžce a pomalu. Škoda. Od Renče jsem po solidním Románu a Rebelech čekal trochu snesitelnější evoluci.(22.1.2008)

• Fr

Jestli tam chcete jet, najměte si profíka…. Renč se snaží od počátku navodit mysteriózní atmosféru, ale je to celý divný a v konečném kontextu i trapný. Stejně dopadají i rádoby psychologické ,,profily“zúčastněných, které mají tvořit dusnou atmosféru. Nejhorší jsou snad ti milicionáři (či co to je). Jsou snad ještě horší, než veškerá ta odhalení (tím nemyslím ženská těla). A tak jediné co bych pochválil je kamera. Divím se, že se Renč nebojí pustit do projektu, který má tak špatný scénář. Jestli chcete vidět akční dobrodružný thriller, tak si pro jistotu najměte někoho jinýho.(12.6.2008)