Na vlastní nebezpečí

Na vlastné nebezpečenstvo

Akční / Thriller / Dobrodružný

Česko, 2007, 92 min

• Lateef

První půlhodina je slušná. Krobot dvakrát třikrát vtipně zahlásí a svým způsobem to má i atmosféru (začátek plavby, hledání otcových symbolů, flashbackové střihy). Od chvíle, kdy se výprava ožere u pytlákova srubu, je setrvání v kině ocejchováno mottem: Na vlastní nebezpečí. Atmosféra se utopila v peřejích, Krobotovy hlášky zevšední, rádoby dynamické scény s kaskádami a vodopádem zazdil hrozný střih a podvodní zpomalovačky (chaos, kde nic tu nic). Playboy Langmajer samozřejmě sbalí nejhezčí ženskou Rumunska, Blažek vystavuje na obdiv kajakářskou postavu a mladý pár je tam naprosto zbytečně a snímkem se ukrutně trapně protrápí. Pointa je naštěstí vcelku "normální", není to nějakej příšernej twist. Jeden velký klad ale návštěva kinosálu měla... před filmem totiž běžela upoutávka na Bobule a to by mohl být sakra dobrej snímeček... 30 miliónů korun(rozpočet)/12,5 miliónů korun(výdělek v ČR)(14.2.2008)

• Superpero

Takhle komickou sračku jsem už dlouho neviděl. Nejvíc mě drtila ta řeč domorodců složená z češtiny s moravskym přízvukem, slovenštiny a asi tří ruských slov. Fakt tam zazní třeba věta: "Jak se česky gavarí neštěstí?" a oni mu odpoví "neštěstí." Bohužel je to blitka i režijně a scénář taky stojí za hovno. Renč má asi rád Deliverance, ale zoufale málo umu natočit napínavý dobrodružný film. Fakt to působí jako parodie. Aspoň že tam jsou ty hezký baby.(5.9.2010)

• Dadel

"akční thriller", ROFL. A ta akce tam byla jako kde? Jeden vodopád a dva průjezdy menšími peřejemi. Na rozpočet se nikdo vymlouvat nemůže, když třeba v Maďarsku by dokázali za stejné peníze mnohem víc. Tady je problém už ve scénáři, či spíše v jeho neexistenci. Je tam načrtnuta nějaká prostá zápletka, která je natažená na 90 minut díky spoustě vycpávkových (i když docela pěkných) záběrů na plující raft a spoustě otravných "promítačkových" flashbacků, v závěru jedno "šokující odhalení" (které jsem dokonce i já uhodl předem, i když většinou tak geniální nebývám) a pak najednou konec. Herci hrají hrozně. U Rumunů to vypadá jako nadsázka, ale úplně stejně špatně hrají i všichni Češi. Stačí, když se podíváte na trailer, ty nejlepší záběry uvidíte v něm. Včetně záběru na sexy Rumunku v mokrém tričku, který byl evidentně udělán hlavně pro trailer. Ve filmu je sice taky, ale nedává tam žádný smysl, prostě je vlepen na náhodné místo filmu.(13.2.2008)

• Hal_Moore

Vzkřísit český film se nepodařilo ani Filipovi Renčovi. Jeho dobrodružný thriller je v českém filmu nového milénia něco neotřelého a originálního. Avšak s takovým žánrem se musí umět pracovat. Kamerové filtry, kamerové nájezdy a v neposlední řadě zpomalovačky jsou fajn, ale když se neumí pracovat ani s nimi, něco není v pořádku. Absolutně nechápu cca pěti-šesti minutovou zpomalenou scénu pádu z vodopádu. Jediným světlým atributem je pak Jiří Langmajer, který snad jako jediný ví, v jaké sračce se to octl a tak zbytečně nepřehrává a nedělá ze své postavy karikaturu. A pak samozřejmě samotný nápad. Jenže idea je jedna věc, realizace druhá. Český thriller se tedy nepovedl, jestli ještě někdy nějaký vznikne, doufám, že dopadne o mnoho lépe.(16.9.2008)

• Enšpígl

Nějaký zdejší bezvýznmaný novinář napsal jednou o Krobotovi, že jeho projev je "populárně minimalistický" já říkám, že Krobot má koule !! Je to bůh všech bohů a pevně věřím, že Česká republika přijme zákon, kde bude jasně stanoveno, že vešekeré vodácké expedice musí doprovázet Krobot i se svejma kecama. Právě s ohledem na mistra Krobota mě to hodnocení trošku štve, ale nemůžu si pomoc. Film je taková sračka, že kdyby byla výstava sraček, tak film Na vlastní nebezpečí by měl samostatnou expozici na tom nejprestižnějším místě.(13.7.2008)

• - Debut slovenské herečky Lucie Siposové. (M.B)

• - Na jedné lokaci v Bosně měli herci přesně vymezený prostor, kde se směli pohybovat, aby nešlápli na minu. (Cherish)

• - Mnoho fyzicky náročných scén v divokých vodách natáčeli herci sami bez záskoku kaskadérů. (DaViD´82)