poster

Na vlastní nebezpečí

 • Slovensko

  Na vlastné nebezpečenstvo

Akční / Thriller / Dobrodružný

Česko, 2007, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • imf
  **

  Renč se bohužel projevil jako hrozný kýčař. Má odkoukané poletování s kamerou, umí nabarvit záběr, ale... nezná míru... Nový akční hrdina Jirka Langmajer filmem jen tak prošeptá, vizuály východní Evropy zůstanou nevyužité a snaživá hudba většinou spíš otravuje svým kontrastem k tomu, co se děje na plátně. Jako detektivka slabé, ako thriller směšné díky Krobotovi, díky kterému všem pendluje od variace na Účastníky zájezdu k Slunce, seno, splav... vtipy veškeré žádné, napětí ani co by se vešlo na špičku pádla a pointa viditelná od první zákruty. Ale co... žánrovky se v našich končinách budou rodit těžce a pomalu. Škoda. Od Renče jsem po solidním Románu a Rebelech čekal trochu snesitelnější evoluci.(22.1.2008)

 • Hakha
  *

  Fandil jsem Renčovy, že chtěl natočit akčně dobrodružný film, ale bohužel se mu pokus nepovedl. Krásná Raluca Aprodu, zábavný Miroslav Krobot a místy zajímavé nájezdy kamerou, ale to jsou jediné plusy na tomto filmu, jinak uměleckého řemesla zde vidění moc není. Film bez nápadů, atmosféry, napětí a s komickou a staticky natočenou akcí, a hlavně je to nuda. Mé hodnocení 1 hvězdička....(27.6.2008)

 • Pilda17
  ***

  Lidi co jste od toho čekali? Akční "trhák" jako v USA? Na české poměry hodně povedený. Mělo by se to tak brát tady nejsme v USA. Mé očekávání Na vlastní nebezpečí splnilo.. 6/10 = 60%(20.6.2009)

 • CheGuevara
  *

  Snaha tvůrců natočit hloupý akční film je zjevná už od prvních minut snímku. Nutno dodat, že ambice tvůrčí skupiny kolem Filipa Renče se naplnily do poslední kapky. Na vlastní nebezpečí je až odvážně tupý film, jenž je zatížen všemi žánrovými a stylistickými klišé, které jsou v první polovině osvěžující a roztomilé (obvzláště v tomto národním kontextu), ale postupem času a samotné výpravy se stávají čím dál víc otravnými. Herci jenom smutně koukají s nevysloveným přáním inteligentnějšího scénáře a Krobot nejen že není ďábel, on není ani dobrý herec. Žánrovka je to možná dostačující, ale samotná podstata filmu je však vyčpělá až hrůza.(3.3.2008)

 • -bad-mad-wolf-
  odpad!

  Na vlastní nebezpečí je název více než výstižný, pokud ho pochopíme jako varování pro diváka. Přesnější definici pojmu "neuvěřiteně debilní" by člověk pohledal. Pokud z nějakých milosrdných důvodů tvůrcům odpustíme, že titulní postavy jsou buď prázdné šablony, nebo naprosto vylízaní mamlasové (snaha o komickou vložku v podobě pana profesora je křeč galaktických rozměrů), zůstane nám prazvláštní story o ještě prazvláštnějším týmu raftařů, kteří divné situace řeší divnými způsoby. Jedinou mikroskopickou předností zůstává několik atmosférických záběrů kamery z přídě raftu, které občas v té změti nijaké hudby a rutinnérských obrázků dokážou rozptýlit. A to je vše. Vražedně nepromyšlený scénář dokope nesmyslná "OldBoy" pointa, která nijak neospravedlní předchozí dění, ani mu nedá jakýkoliv smysl. Renč se možná snaží svou tvorbou ozvláštnit stereotypní českou produkci, kvalitativně však hrubě nestíhá.(29.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace