Na vlastní nebezpečí

Na vlastné nebezpečenstvo

Akční / Thriller / Dobrodružný

Česko, 2007, 92 min

• nunka

Snaživo natočený Renčov omyl bez štipky napätia.(16.9.2009)

• mzss1

Jojo, na tenhle film si vzpomínám, čekal jsem teda rozhodně víc. Potenciál to má víc než slušný. Přesto se z toho stala taková nudná hovadnika, která nudí po celý čas filmu. Langmajer to víceméně zachranuje, zbytek hereckého obsazení nic moc. Co zaujme ve filmu ? Možná jen příběh, nějaké nápady a pár scének. Ale je to fakt slabota. S odř.ušima tu druhou hvězdu dávám, asi i za celkem přívětivé prostředí filmu. 30% = **(17.3.2013)

• Psema

Pokus o akční rafťáky dopadl přesně tak, jak musel... blbě. Renčovi sice neschází talent a má i slušně nakoukáno od západních tvůrců (obzvlášť Michael Bay by z jeho obletů měl jistě velkou radost), ale naprosto mu chybí cit pro vybírání scénářů. U Rebelů se dala plochost a primitivnost ospravedlnit žánrem a pojetím, u Románu už to těžce skřípalo a Na vlastní nebezpečí je při nejlepší vůli k smíchu. Krobot hláškuje jakoby byl ve filmu omylem, Langmajer přemýšlí nad tím, jestli má jít do další sezóny Ordinace v Růžové zahradě, dívky se zmohou jen na to, aby se postupně svlékly a vyprázdněný scénář létá někde okolo. Akční scény a namakaný Blažek jsou fajn, to je ale trochu málo.(24.1.2008)

• Matty

"Bereš si tepláky?" Od prvních minut pro nápadnou blbost scénáře vyčnívající český příspěvek do žánru… Do nějakého žánru, což je samo o sobě velmi potěšující. V tom, jestli je tím žánrem akce, komedie, nebo thriller, zjevně neměli jasno ani tvůrci. Renč jakoby zaměřením na opojně bezdějové pasáže (jež mě nasytily poměrně záhy) dával najevo, že mu na vyprávění nějakého příběhu vůbec nezáleží, že chce jenom bavit těmi nejlacinějšími prostředky. Oprostíme-li se od české kotliny, laciné je zde všecko. Od humor (kdy první kontakt profesora s alkoholem skončí „srandovní“ opicí), přes pár rádoby akčních momentů (šplouchání s mačetou), až k závěrečné pointě (která nepřekvapí, natož aby zjevila, nač to všechno). Samostatný rozbor by zasloužilo znásilňování všech možných i nemožných balkánských dialektů (na což vtipně poukázal Jaromír Blažejovský v Cinepuru), umocněné plynulým přecházením řeči domorodců od relativně srozumitelné češtiny ke zrůdné hatmatilce, budící podezření z mozkové obrny, případně schizofrenie. Zamýšlenou retardaci (což, obávám se, není tento případ) bych byl ochoten akceptovat, pokud by byla vykoupena již zmíněnou zábavností. Není. 40% Zajímavé komentáře: Lateef, choze, KarelR, Mr.Hawkeye, Pisoarec, Mr.Shock(22.1.2009)

• Fingon

Rudé Ferarri přijíždí k hranicím. Pohraničník na řidiče vytáhne samopal a vyhrožuje, že ho zastřelí a auto si vezme. Scénka z Drákuly (2002), kterou mi jednání s podobnými strážci pořádku na začátku filmu připomnělo... řidičovi Ferrari se naštěstí podařilo vyváznout bez problémů a rozjel se vstříc nadrženým upírkám a samotnému hraběti, osádka auta z Na vlastní nebezpečí se vydala na dobrodružství, kterého bych se raději minul i ve sfilmované podobě. Standardní český film roku 2008...(4.11.2008)

• - Mnoho fyzicky náročných scén v divokých vodách natáčeli herci sami bez záskoku kaskadérů. (DaViD´82)

• - Na jedné lokaci v Bosně měli herci přesně vymezený prostor, kde se směli pohybovat, aby nešlápli na minu. (Cherish)

• - Jiří Langmajer a Filip Blažek absolvovali před natáčením raftový výcvik na kanálu v Českých Budějovicích. (Cherish)