Na vlastní nebezpečí

Na vlastné nebezpečenstvo

Akční / Thriller / Dobrodružný

Česko, 2007, 92 min

• tron

„Na vode si všichni tykáme.“ – Ještě tam nejsme.“ Bohužiaľ. Filip Renč je talent (REQUIEM ZA BÁBIKU, REBELI). Ale tentokrát mu to nevyšlo. A to napriek niekoľkým fajn scénkam, zaujímavým hercom (Miroslav Krobot – PRÍBEHY OBYČAJNÉHO ŠIALENSTVA, ÚČASTNÍCI ZÁJAZDU) a hŕstke relatívne pozoruhodných (na české pomery) kameramanských záberov. Zo začiatku sa snímka „dala“, ale od druhej polovičky nepríjemne nudí tým, že sa v nej alebo nič nedeje, alebo tým, že sa síce deje, ale samé blbosti. Ale ustavičné myslenie na VYSLOBODENIE je príjemné.(15.9.2009)

• Tosim

Umělý sumec v Posledních plavkách je tedy rozhodně věrohodnější, než opravdové vodopády v Na vlastní nebezpečí. Chcete se dívat na hezké obrázky krajiny? Zvolte raději National Geographic! Kdybych po cestě z kina potkal Filipa Renče, nejspíš bych ho bodl do zad mačetou :-/(10.3.2008)

Rozpočet CZK 26miliónovTržby Celosvetovo $1,021,540(25.4.2009)

• castor

Reklama, muzikál, barevné obrázky.. a teď se Jirka Langmajer rozhodne zjistit, jak to kdysi bylo s jeho otcem. Ten se ztratil před dlouhými léty (proč až teď?) kdesi v balkánských peřejích. Má jen nahrávku (klišovitý zrnitý rastr tu leccos objasní a dost možná už leckoho nasere), tatíkův deník a vzpomínky. Záhada má být vyřešena skrze jednu cestovní „extrém“ kancelář, díky níž se vydá do nehostinné přírody a společnost mu budou dělat jeden drsňák-vůdce, slovenská naivka, zbabělý sobec a jeden profesor, přičemž tomu, kdo mu předával diplom, bych vyškrábal oči. Ale chyby hledat jinde. Ač by Renč točil třeba v Grand Canyonu, nebylo by mu to s tímhle prostinkým scénářem nic platné – je to smutný amatérismus nejhrubšího zrna, který je za hranicí snesitelnosti. Renč není soudný, když svůj snímek označuje jako akční dobrodružství. Je to výsměch, z kterého by byl otrávený i Steven Seagal. A je to velká škoda, protože Renč je jedním z mála českých tvůrců, kteří se NEBOJÍ. Ale tohle přehnal. Už úvod vypadá jako parodie, ale stále si pro uklidnění říkáme, že nás čekají ty okulahodící vodopády, sličné dívky, svižná akce.. jenže chyba lávky. Tuhle plácanou s pádly nezachrání ani vesnická děva s krásnou tvářičkou, která skočí hnedle k Langmajerovi do spacáku, natož balkánští vojáci, které tvůrci pojali coby tupé primitivy, kteří se tu prohání se samopaly a bezdůvodně kolem sebe střílí. A to je jen zlomek absurdit, které táhnou celý projekt ke dnu. Vyprázdněný obsah dalšího Renčova celovečerního snímku mají nahradit rádoby akční scény, jenže jsou suché jak Martini. Všechno, co měl předešlý Román pro ženy, tu schází. Únavných 90 minut jsem si jen klepal na čelo a to nekomentuju tu směšnou zpomalenou scénu pádu z vodopádu!! Ach jo..(17.6.2009)

• salahadin

Viděno teprve nedávno na mé vlastní nebezpečí. Renči - nemyslíš, zaplatíš! Velmi přeceněný režisér. Nehodnotím hvězdičkami, neviděl jsem dokonce (odchod z kina za účelem strávení lepšího večera).(29.12.2009)

• - Dle vyjádření režiséra Renče ve filmu není ani jeden trikový záběr a vše je děláno za pomoci ať již herců či kaskadérů. (DaViD´82)

• - Debut slovenské herečky Lucie Siposové. (M.B)

• - Jiří Langmajer a Filip Blažek absolvovali před natáčením raftový výcvik na kanálu v Českých Budějovicích. (Cherish)