Na vlastní nebezpečí

Na vlastné nebezpečenstvo

Akční / Thriller / Dobrodružný

Česko, 2007, 92 min

• tron

„Na vode si všichni tykáme.“ – Ještě tam nejsme.“ Bohužiaľ. Filip Renč je talent (REQUIEM ZA BÁBIKU, REBELI). Ale tentokrát mu to nevyšlo. A to napriek niekoľkým fajn scénkam, zaujímavým hercom (Miroslav Krobot – PRÍBEHY OBYČAJNÉHO ŠIALENSTVA, ÚČASTNÍCI ZÁJAZDU) a hŕstke relatívne pozoruhodných (na české pomery) kameramanských záberov. Zo začiatku sa snímka „dala“, ale od druhej polovičky nepríjemne nudí tým, že sa v nej alebo nič nedeje, alebo tým, že sa síce deje, ale samé blbosti. Ale ustavičné myslenie na VYSLOBODENIE je príjemné.(15.9.2009)

• Phobia

Riskuji sice ztrátu své zanedbatelné, pochybné reputace a pohrdání všech správných uživatelů CSFD s perfektním vkusem, ale v porovnání s těmi splašky, jaké na nás domácí filmový průmysl chrlí od Plyšáku, považuji "Na vlastní nebezpečí" za standardní český (pod)průměr. Rozhodně neplánuju dívat se na to někdy znovu, Aštar Šeran mě chraň! Nicméně hudba neurážela můj sluch a přírodní scenérie vzbuzovaly touhu být tam, plavit se po křišťálově čisté řece. Samozřejmě ne s těmi otravnými šulíny, co po sobě celou cestu štěkají, občas zachlastají s domorodci, sem-tam se nechají vyděsit zlými, chamtivými a šílenými policajty, čas od času se vykoupou a kromě toho Langmajer zapracuje na tvorbě dementních potomků (což má být šokující překvapení na závěr, to by však nesměla být zápletka vztahu inzerována už někdy ve třetině filmu). Vůbec nejlepší - napínavější, dynamičtější, zajímavější a kvalitnější by ten film byl bez lidí, co se chovají stupidně, nebo se snaží mluvit cizozemsky (případně kombinace obojího)... takže úplně bez lidí, jen se kochat krajinou. Nevím teda, kde konkrétně se to odehrávalo, soudě dle mluvy místních to mohlo být v Čechách, na Slovensku, v Rumunsku, Bulharsku, v některé zemi bývalé Jugoslávie nebo Sovětského svazu. Suma sumárum: mozek znuzeně až zmučeně úpěl, leč oči ani uši neměly mnoho důvodů ke stížnostem, imho to na 41% stačí (jakkoliv se to s akcí, thrillerem ani dobrodružstvím vůbec nepotkalo). Já jsem zkrátka pod dojmem místních komentářů nic nečekala, tak nejsem ani zklamaná... Chápu však, že pokud na to šel někdo v naivním očekávání do kina za své těžce vydřené love, nemůže být tak shovívavý. Nemyslíš, zaplatíš!(28.11.2011)

• AngelAngie

Vysílala TV Nova...(6.9.2009)

• xxmartinxx

Tohle byl vtip, že? Tvůrci tohle přece nemohli brát jako opravdový dobrodružný film! Je to dlouhé, nudné, naprosto o ničem a herecké výkony jsou na bodu mrazu. Filip Renč režíruje, jako by právě točil domácí video ze svojí dovolené a podle toho to i vypadá. Na vlastní nebezpečí je veskrze zoufalý film, který si zaslouží procenta leda za to, že je barevný a ozvučený, protože dobrodružství je ve filmu asi jako při venčení psa v parku. Ubohé.(13.12.2009)

• bassator

Film alespoň malinko zachránil svoji hereckou kvalitou Jiří Jangmajer... , jinak totální sra... . Scény se strážci zákona byly více než absurdní. - 7. 10. 2009 - 20%(7.10.2009)