Konec v nedohlednu

No End in Sight

Dokumentární

USA, 2007, 102 min

Peter Nashel

Dokument, který klade na diváka vysoké nároky. Udržet pozornost a sledovat souvislosti po celých 100 minut opravdu není nic lehkého, ale vyplatí se. Toto není žádný Moore, zde dostávají prostor obě strany - i když to, jak nabízenou šanci promluvit využijí, je již druhá věc. Mě osobně šokovalo několik momentů, kdy člověk neví, zda se má smát nebo plakat nad zjevným ignoranstvím jistých osob.(18.9.2008)

Druhý film a opět velmi zdařilý, z Fergusona roste dokumentarista světového formátu. Jeho filmy jsou vyvážené, obsahují ne zcela známé informace a hlavně se divákovi nesnaží vnucovat autorův názor na věc. Fergusonovi tleskám, velení americké armády by potřebovalo spíše nakopat zadnice.(23.9.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Dokument(22.1.2008)

Vynikající práce, nepochybně jeden z nejlepších dokumentů jaké jsem kdy viděl, a to nemluvě o tom o jak akutní a živé otázky v něm jde. Bez zbytečného polemizování o tom s jakými důvody Američané do Iráku či jak probíhala samotná válka... ale do detailu a o všem co se stalo po ní. O tom proč po rychlé a úspěšné válce šla všechna snaha západu totálně do pekel, o masivních systémových chybách, které udělaly nepřátele z těch, které Američané původně osvobozovali. Ale není se jim co divit, když se v jejich zemi západní nadvláda začal chovat jako slon v porcelánu... 8/10(2.9.2012)

Vynikající dokument o americké ivazi v Iráku. Dokázal mi úplně změnit náhled na věc. Nepamatuji si, že by se mi kdy jindy po sledování dokumentu něco takového stalo. Opravdu kvalitní a věrohodné zpracování s patřičným množstvím obrazových důkazů a výpovědí zúčastněných.(7.4.2012)