poster

Konec v nedohlednu

 • USA

  No End in Sight

Dokumentární

USA, 2007, 102 min

Hudba:

Peter Nashel
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Heraldika
  *****

  Dokument, který klade na diváka vysoké nároky. Udržet pozornost a sledovat souvislosti po celých 100 minut opravdu není nic lehkého, ale vyplatí se. Toto není žádný Moore, zde dostávají prostor obě strany - i když to, jak nabízenou šanci promluvit využijí, je již druhá věc. Mě osobně šokovalo několik momentů, kdy člověk neví, zda se má smát nebo plakat nad zjevným ignoranstvím jistých osob.(18.9.2008)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Dokument(22.1.2008)

 • neoBlast
  ****

  U novějšího filmu Charlese Fergusona, oscarové Finanční krize, se často zmiňovalo jak režisér dokumentaristicky vyrostl a jsou vidět peníze investované do dokumentu. K mému překvapení i Konec v nedohlednu vypadá velmi profesionálně a jde si tvrdě a zároveň lehce za svým názorem. Ten je dost jednoznačný, ale chválím i snahu zachytit pohled na tuto krizi i z pohledu Iráčanů a nejenom na problém americké strany. 80 %(10.5.2011)

 • Snorlax
  *****

  Druhý film a opět velmi zdařilý, z Fergusona roste dokumentarista světového formátu. Jeho filmy jsou vyvážené, obsahují ne zcela známé informace a hlavně se divákovi nesnaží vnucovat autorův názor na věc. Fergusonovi tleskám, velení americké armády by potřebovalo spíše nakopat zadnice.(23.9.2011)

 • Raven0
  *****

  Aneb přišli jsme do Iráku, trochu to tam vystříleli a teď nevím co s tím...(22.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace