poster

Konec v nedohlednu

 • USA

  No End in Sight

Dokumentární

USA, 2007, 102 min

Hudba:

Peter Nashel
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Heraldika
  *****

  Dokument, který klade na diváka vysoké nároky. Udržet pozornost a sledovat souvislosti po celých 100 minut opravdu není nic lehkého, ale vyplatí se. Toto není žádný Moore, zde dostávají prostor obě strany - i když to, jak nabízenou šanci promluvit využijí, je již druhá věc. Mě osobně šokovalo několik momentů, kdy člověk neví, zda se má smát nebo plakat nad zjevným ignoranstvím jistých osob.(18.9.2008)

 • Snorlax
  *****

  Druhý film a opět velmi zdařilý, z Fergusona roste dokumentarista světového formátu. Jeho filmy jsou vyvážené, obsahují ne zcela známé informace a hlavně se divákovi nesnaží vnucovat autorův názor na věc. Fergusonovi tleskám, velení americké armády by potřebovalo spíše nakopat zadnice.(23.9.2011)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Dokument(22.1.2008)

 • HAL
  ****

  Vynikající práce, nepochybně jeden z nejlepších dokumentů jaké jsem kdy viděl, a to nemluvě o tom o jak akutní a živé otázky v něm jde. Bez zbytečného polemizování o tom s jakými důvody Američané do Iráku či jak probíhala samotná válka... ale do detailu a o všem co se stalo po ní. O tom proč po rychlé a úspěšné válce šla všechna snaha západu totálně do pekel, o masivních systémových chybách, které udělaly nepřátele z těch, které Američané původně osvobozovali. Ale není se jim co divit, když se v jejich zemi západní nadvláda začal chovat jako slon v porcelánu... 8/10(2.9.2012)

 • evapetra
  *****

  Vynikající dokument o americké ivazi v Iráku. Dokázal mi úplně změnit náhled na věc. Nepamatuji si, že by se mi kdy jindy po sledování dokumentu něco takového stalo. Opravdu kvalitní a věrohodné zpracování s patřičným množstvím obrazových důkazů a výpovědí zúčastněných.(7.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace