poster

Sirotčinec

 • Španělsko

  Orfanato, El

 • SK název

  Sirotinec

 • EN název

  Orphanage, The

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller

Španělsko / Mexiko, 2007, 101 min

Kamera:

Óscar Faura
 • B!shop
  ***

  Tak tohle me fakt zklamalo, cekal jsem nejakej atmosferickej horor a nakonec nic. Ani by nevadilo, ze pribeh neprinasi nic moc novyho a vetsina zvratu je jasna predem a ze tu je vcelku idiotskej konec, kdy to nejdriv vypada fajn, pak je z toho najednou happyend, pak zase zmena, zase, zase a zase az me ten opravdovej konec uz prestal zajimat. Jenze problem je, ze se tu vetsinou nic nedeje. Neda se tesit na naky gore sceny, pac se jedna o ducharinu, ale film nema zadnou hororovou atmosferu, zadnou lekacku a za pozornost tu tak stoji 2, 3 trosku mrazivy sceny, ktery jsou ale az nekdy po polovine filmu a tu prvni pulku sem se celkem nudil. Aspon, ze Belen Rueda v hlavni roli neni naka urvana kravka a trochu to aspon zachranuje. Ne vylozene spatnej film, ale jako horor absolutne nefunguje.(15.2.2009)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,161,284Tržby Celosvetovo $80,460,000(v Španielsku sa film stal komerčným hitom a zarobil tam slušných $37,725,830 )▐ Tržby za predaj DVD v USA $7,124,846 //počet predaných kusov 385,595║ Tak na horror mi to príde až moc nestrašidelné, skôr mi to príde ako taká dráma, kde všetko pekne vygraduje na samom konci ale to čo sa deje pred finišom moc príbehovej pestrosti neprinesie, lebo povrchná pútavosť témy sa nesie v rovnakej úrovni od začiatku do konca, bez nejakých silných momentiek a hlavne nejakých skutočne temných alebo strašidelných scén čo by tento film niekam nasmerovali. Dej tu je miestamy až nehybne pomalý, hlavná herečka nesympatická a jej prejav nás nedokáže prinútiť uveriť jej trápenie. Veru od tak ospevovaného filmu som čakal viac, výhodou je že aspoň moc netlačí na nejakú samoúčelnú brutalitu čo je dnes u horroroch v móde. /55%/(3.2.2009)

 • charlosina
  ****

  Patřím zřejmě mezi ty diváky, které přilákalo jméno Guilermo del Toro; mezi ty diváky, kteří věří v sílu negativní energie; mezi ty diváky, kteří raději sáhnou po příběhu, jež NENÍ obtáhnut již opotřebovanou šablonou. El Orafanato mě tedy rozhodně nezklamal a mně osobně přišel "výjimečný", odlišný od běžné produkce mysteriózních hororů (i když tohle ani tak horor není, spíš dojemné drama brouzdající v rovinách psychologických, nikoliv v rovinách strachu). Byla jsem potěšena, že se snímek neodehrává zásadně jen v nočních hodinách; že matka nepropadá hysterickým výjevům, ale naopak se snaží držet nohama na zemi a vytrvale hledá cestu; že stále věří a nenechává se strhnout beznadějí. Příběh (jeho motivy, pojetí a zpracování) byl perfektní, atmosféra jednoduše geniální a závěr? Excelentní! Ačkoliv Guilermo del Toro snímek "jen" produkoval, neubránila jsem se pocitu, že jeho přítomnost v Sirotčinci prostě cítím... čímž v žádném případě nechci říct, že by Juan Antonio Bayona opisoval, ale že mají podobný talent v nastolení křehké hranice mezi racionálním a iracionálním, a to takovým způsobem, že divák prostě podlehne a... uvěří.(25.12.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Výroba Sirotčince začala 15. května 2006 v Llanes v Asturias. (Kulmon)

 • - Španělské želízko v boji o Oscara (2008). (HellFire)

 • - Po čtyřech týdnech v Llanes se team přesunul do Barcelony, aby dokončil posledních 10 týdnů natáčení. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace