Divácky stráviteľný český pokus o žánrový film s brilantnou výpravou. A to je jeho slabina, pretože historicky nefunguje vôbec.(29.9.2013)

Konečně jsem se dostal k zhlédnutí tohoto snímku, jenž moji pozornost upoutal již dávno. Nebyl jsem zklamán. Perfektní atmosféra, geniální zápletka a skvělé herecké výkony. Na člověka tento počin musí nutně zapůsobit.(11.1.2017)

Detektivní linka ztracená pod nánosem ideologické očisty, kterou nevytáhne ani fakt, že i v komparzu vidíte známé herecké tváře a že Ondříček to vizuálně prodává jako suverénní evropský film. Cool fasádu snese spíše rozjuchaná současná komedie, než-li dobové zúčtování s temnou kapitolou národního dějepisu. Promarněná šance, jehož povrchní pozlátko jenom stvrdila nadílka Lvů.(27.6.2013)

Mohli si trochu více, autoři, pohrát s prychologií postav, s titulky k Němčině, i když já jsem rozuměl, nebavilo mne překládat rodině a i vraha jsem dobře tipnul, inu, nic nového na trhu, snad okolnosti tohoto případu.!(14.7.2013)

• lenuse

Atmosféra dobrá, ale příliš mnoho nepochopitelných momentů, včetně na hlavu postaveného konce. V roce 1953 byl u policie v hodnosti kapitána, mohl nosit zbraň a nebyl důkladně prokádrovaný a zpracovaný? Ty největší monstrprocesy se přece odehrály dříve, to by snad nedůvěryhodný člověk už dávno u policie nebyl. Pochopit by se dalo jedině tak náhlé vystřízlivění komunisty. Specialista z NDR? Nevracel se náhodou z ruského zajetí a nejednalo se o jeho výměně do Západního Německa? To NDR mi nějak uniklo. *SPOILER* A co by ovlivnila jedna kulka doličná vyvezená do zahraničí? V té době? A proč by nechali v takovém procesu svědčit někoho, koho se chystali vyměnit na Západ a u koho bylo vysoké riziko, že bude mluvit? To byli soudruzi z Moskvy tak nedůslední?(1.5.2013)