Odpor

Defiance

Odpor

Válečný / Drama / Thriller / Akční / Historický

USA, 2008, 131 min

Poctivě natočené a dobře zahrané, jako celek ale jaksi americky limonádové. Většině scén chybí hloubka a některé působí nepřesvědčivě. Z tak silného příběhu mohl Zwick vyždímat prostě víc.(13.2.2010)

Další film Edwarda Zwicka... a opět jsem šel do kolen. Tenhle režisér prostě ví jak na mě a všechny ty rodinné hodnoty, proslovy a soudržnosti a vůbec ty klasicka klišé a patos v jeho podání prostě žeru, ač je za normálních okolností nemusím. Mimo to má podporu ve famózním hereckém obsazení, především Daniel Craig je oscarový...(18.1.2009)

Ač hrozně nerada filmy nějakým způsobem dělím, tady nemám jinou možnost, když už jej hodnotím .. podle mého je tohle vyloženě chlapský film - adrenalinová, velmi napínavá, úžasná podívaná, ale ač mám válečné filmy ráda, tak kamerou, střihem, herci, námětem .. je tohle podle mě pro mě z pohledu ženy nedoceněný kousek. Craig hrál výborně, stejně tak můj obří oblíbenec Jamie Bell nebo Liev Schreiber, přítomnost Iben Hjejle pro mě byla vskutku šokující, protože po ní koukám už dýl a mnohdy si ji zaměňuji s Robin Wright Penn. Sečteno a podtrženo - byla jsem zařezaná a ani jsem nedutala, ale srdcovka to pro mě nebude.(18.1.2009)

Scénář: Clayton Frohman, Edward Zwick .. The Bielski's never sought recognition for what they did. S trochou empatie a historické znalosti se Vám bude chtít již při úvodních filmových pasážích plakat. Edward Zwick po svém rozehrává silně dramatický a dojemný příběh „rodinné“ partyzánské skupiny, ukrývající se za časů nacistické okupace v lesích Běloruska. Rukopis tvůrce, který se patosu nevyhýbá, bude pro zasvěcené dostatečně čitelný, a pokud Vám jeho předešlé filmy sedí, nebo máte velice blízký vztah ke zmíněnému konfliktu, budete opět nadšení. Poslední třetinka se sice mírně začíná táhnout a než se zpřetrhané kruhy dají, po nutné válečné sekvenci, opět dohromady, chvíli to trvá. Však on čas v lesním úkrytu zrovna zábavný rozhodně nebyl. Naštěstí vše pojí výtečná hudba z notového sešitu mistra James Newton Howard a celkem stereotypní prostředí zase co nejpoutavěji snímá kameraman Eduardo Serra - a jde jim to výtečně. Spoleh je taktéž na herce, přesvědčiví Daniel Craig i Liev Schreiber jsou tím nejzářivějším z jinak slušné herecké party. 90%.(7.1.2009)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba(30.1.2009)