poster

Odpor

 • USA

  Defiance

 • Slovensko

  Odpor

Válečný / Drama / Thriller / Akční / Historický

USA, 2008, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  ***

  Příčí se mi dát nižší hodnocení filmu s tematikou židovského pogromu (tuhle temnou stránku historie lidstva je potřeba si připomínat a za každý takový film jsem rád), ale co mi zbývá, když Zwickův autorský přístup dokázal zabít i takhle silný námět. Mám na mysli zejména typický hollywoodský trademark „na poslední chvíli“, zde zastoupený závěrečným spásným útokem na tank, který celý zážitek poslal spolehlivé do kopru. Proboha, koho tohle ohrané a stokrát viděné klišé ještě baví? Hollywood si zase šupácky hrál na vojáčky, s tvrzením „pravdivý příběh“ ať mě nekrmí a Zwick by potřeboval zlískat záda sedmiramenným svícnem. Herci, hudba a atmosféra běloruských hvozdů (potažmo litevských, kde se film točil) skoro bez chyby.(31.1.2009)

 • Tosim
  ****

  V tomhle kusu se zatím nejvíce bije Zwickova klasická uhlazenost a snaha o drsnější a syrovější vyprávění. A vůbec ne se špatným výsledkem.(22.3.2010)

 • Aluska88
  ****

  Odpor sice možná není ten nejlepší a nejsilnější válečný film, jaký byl kdy natočen, ale díky výbornému scénáři a zejména excelentnímu ústřednímu triu se pro mě rozhodně řadí mezi zapamatovatelné a kvalitní válečné kousky. Hoši Daniel Craig, Liev Schreiber a také, na trochu vedlejší kolej "odsunutý" Jamie Bell, jsou spolu fenomenální a chemie mezi nimi je patřičná a silně fungující:) Z vedlejších rolí mě opět potěšil Tomas Arana, jehož jsem si zvykla vídat téměř vždy pouze v menších a vedlejších rolích a také Mia Wasikowska. Scéna, kdy se po válečné vřavě oba bratři Tuvia a Zus opět setkají, ve mě spolehlivě dokázala vyvolat slzy. "Vůbec ji neznám." - "Seděl jsi s ní tři dny ve sklepě, jak bys ji chtěl poznat víc?" :)(1.6.2013)

 • BadoXXII
  ****

  Daniel Craig vystupuje ako Tuvia Bielski v skutočnom WWII príbehu troch židovských bratov ktorých ukryli bieloruské lesy a postavili si v nich tábor. Postupne v ňom nachádza nádej na prežitie stále viac židov, ale jedla a liekov je málo a nacisti sa im pomaly dostávajú na stopu. Toľko v krátkosti príbeh tohoto nenápadného vojnového filmu. Zwick natočil jeden z najlepších filmov o druhej svetovej vojne za poslednú dobu. Príbeh nabitý emóciami, pri ktorom som mal zimomriavky neskutočne často. Liev Schreiber (Zus Bielski) a Jamie Bell (Asael Bielski) tvoria spolu s Craigom veľmi sympatickú súrodeneckú trojicu a spolu s ostatnými členmi tábora (veľmi podarený casting) si získali moje srdce. Fandil som im, ich príbeh ma pohltil. Je to film ktorý neidealizuje vojnu a ani sa za nič neskrýva. Ukazuje realitu ľudí, ktorí sa rozhodli držať spolu proti zlu a ukázali nezlomnú vôľu po prežití. Veľmi dobré. 85%(19.3.2009)

 • viperblade
  ****

  Odpor je strašně těžký film na hodnocení. Protože vše tu "klape" tak, jak má, herci jsou prvotřídní (pro mě byl hlavní hvězdou Liev, i když ani Craig nebyl špatný, jak už jsem jednou řekl, když se nesnaží parodovat Bonda, tak umí i hrát) výprava je pěkná, stejně jako hudba či příběh, podle kterého byl tento film natočen. Ale teprve až na konci (a ne, nebylo to kvůli té bitvě, ale kvůli těm dovětkům, co se dělo s bratry dál) jsem měl ten správný pětihvězdičkový pocit. To je ale na film, který trvá něco málo přes dvě hodiny, přece jen trochu málo. Takže proto dávám "jen" čtyři hvězdy. P. S. Mia Wasikowska mě potěšila, už se těším na Alenku v říši divů.(6.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace