Severní blata

Severné blatá

(festivalový název)

Krimi / Mysteriózní / Thriller / Drama

Island, 2006, 91 min

Sice jsem už půl hodiny před koncem věděl celé rozuzlení, ale i přesto super kriminálka. BTW pro TomikZlesa : Pokud se podíváš na film Bojovník od žluté řeky, uvidíš také pojídání ovčí hlavy.(1.7.2012)

• Houdini

Křišťálový glóbus(3.9.2007)

Průměrná detektivka zajímavá právě a jenom islandským prostředím, v němž se odehrává. O nic více ani méně zábavnější, než průměrná epizoda Odložených případů nebo Beze stopy... 65 %(18.3.2013)

• kiddo

Návod na festivalový úspěch: vezměte televizní detektivku s rutinním dějem a postavami a bez přesahu nebo snahy o nějaké sdělení (ideálně z produkce ČT), nastříhejte do toho pár záběrů s mozkem v láku nebo se shnilou mrtvolou, zatřepejte (kamerou), jebněte to na plátno a jeďte s tím do světa. Urvou vám ruce.(24.7.2009)

Je to vlastně "jen" dobře promyšlená kriminálka. Co tomu dodává grády, je Island. Jeho temná, syrová a tajemná atmosféra, která film ve všech krittériích posunuje o schůdek výš.(26.9.2010)