• mat.ilda

U islandských filmů jako takových mívám nutkání si přitopit, byť by bylo právě parné léto, nu a vražda na Islandu - ta už hraničí se zimnicí. Ale tady nějak tápu, jak "Mýrin" charakterizovat, jestli kde nic není, ani kamera svrchu nebere, nebo vyřešte rébus společně s herci z lidu, či lobby za prosazení vrcholně nechutného, až kyberpunkového drive-in s ovčími hlavami v rozkladu. Vyberte si.(25.11.2013)

Rozpočet $2,9miliónaTržby Celosvetovo $1,400,000(24.8.2010)

Pro tu atmosféru, viděl jsem kdysi na festivalu. Zajímavá krimi z klasického severského prostředí..(19.7.2011)

V práci okolo seba samý hnus, doma dcéru závislú na drogách ... nečudo, že Erlendur zabúdal ako sa žije obyčajný život. Príbeh, ktorého rozuzlenie sa dozvedáte postupne. Seversky chladné, odťažité a atmosferické. Island z vtáčej perspektívy plus tá hudba to ohromne dopĺňali. Mne sa páčilo.(21.6.2016)

Kdyz ten soused ze suterenu je VAZNE NEJAKEJ divnej!!!(12.7.2011)

• - Postava Örn a jeho dcera Kola jsou v tomto příbuzenském vztahu i ve skutečnosti. Otec Atli Rafn Sigurdsson a dcera Rafnhildur Rósa Atladotir. (TomikZlesa)

• - Malé město v Kelfavíku se jmenuje Hvalsnes. (TomikZlesa)

• - Erlendur si ve Fastfoodu objedná ovčí hlavu nazývanou "Sviđ", jedná se o skutečnou islandskou specialitu. (TomikZlesa)