Severní blata

Severné blatá

(festivalový název)

Krimi / Mysteriózní / Thriller / Drama

Island, 2006, 91 min

Islandská depka se vším všudy čili patřičná atmosféra, sychravé počasí, nehostinná příroda, hlavní postavy zralé na sebevraždu, brutální vražda, tajemství v minulosti. Lákavý a působivý koktejl, jejž namíchal Kormákur, na nějž jsem si po 2 guns posvítil a tím si zadělal na kvalitní filmové zážitky.(15.12.2013)

Budiž... ale nemohl by někdo konečně natočit severskou kriminálku, která nebude ledová, bezútěšná a všichni tam nebudou totálně v hajzlu?(3.9.2013)

Taková ponurá detektivka o drsných lidech v drsné zemi. Krajina je na Islandu krásná a dodává filmu hodně na atmosféře. Detektivní zápletka je opravdu napínavá a celý film mne bavil. Doporučuji se na to dívat, když je venku hnusně a deštivo.(4.10.2010)

Nádherné zábery Islandu, kvalitná adaptácia kvalitnej knihy, ponurá atmosféra, výborne zvolení herci a film, ktorý vonia svojou krajinou - čo viac si islandofil môže priať? Po druhom zhliadnutí zvyšujem zo 4 na 5*.(18.7.2007)

• kiddo

Návod na festivalový úspěch: vezměte televizní detektivku s rutinním dějem a postavami a bez přesahu nebo snahy o nějaké sdělení (ideálně z produkce ČT), nastříhejte do toho pár záběrů s mozkem v láku nebo se shnilou mrtvolou, zatřepejte (kamerou), jebněte to na plátno a jeďte s tím do světa. Urvou vám ruce.(24.7.2009)