42nd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2007 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce - 2. místo - 95%(12.1.2009)

Velice temná, ponurá a dlužno říci, že velice dobrá severská detektivka. Islandské prostředí jenom dopomáhá syrovosti příběhu - inu, nic pro slabé nátury. Velice zajímavý a skvěle rozvinutý příběh ani na minutu nepostrádá napětí, postavy jsou lidé z masa a krve se spoustou neduhů a problémů. O silné scény rozhodně není nouze, za všechny zpěv mužského sboru, tajemný nález pod podlahou či závěr na hřbitově. Výborný herecký výkon Ingvara E. Sigurðssona. Příjemné překvapení ze země fjordů. Drsný příběh o drsných lidech z drsné země. 80%.(5.1.2013)

Nádherné zábery Islandu, kvalitná adaptácia kvalitnej knihy, ponurá atmosféra, výborne zvolení herci a film, ktorý vonia svojou krajinou - čo viac si islandofil môže priať? Po druhom zhliadnutí zvyšujem zo 4 na 5*.(18.7.2007)

Je to vlastně "jen" dobře promyšlená kriminálka. Co tomu dodává grády, je Island. Jeho temná, syrová a tajemná atmosféra, která film ve všech krittériích posunuje o schůdek výš.(26.9.2010)

Zatímco americká filmografie se nás snaží přesvědčit, že rodina je základ státu, Islanďani si naopak myslí, že rodina je základ těžkýho průseru. Velmi nerodinný, odtažitý a nekompromisně zlý, zlá, ošklivý věc. Teď už se ale žerty stranou, tohleto. Už mě to na mou duši žádná legrace...(12.11.2011)