• Mulosz
  *****

  Konečně oprávněný vítěz soutěže Karlovarského festivalu. Zkombinujte western, detektivku a Vláčila a vyjde Vám tento neskutečně zajímavý snímek.(9.4.2008)

 • UncleG
  ***

  Zatímco americká filmografie se nás snaží přesvědčit, že rodina je základ státu, Islanďani si naopak myslí, že rodina je základ těžkýho průseru. Velmi nerodinný, odtažitý a nekompromisně zlý, zlá, ošklivý věc. Teď už se ale žerty stranou, tohleto. Už mě to na mou duši žádná legrace...(12.11.2011)

 • Rex Mundi
  *****

  Nádherné zábery Islandu, kvalitná adaptácia kvalitnej knihy, ponurá atmosféra, výborne zvolení herci a film, ktorý vonia svojou krajinou - čo viac si islandofil môže priať? Po druhom zhliadnutí zvyšujem zo 4 na 5*.(18.7.2007)

 • Marigold
  ****

  Myslím, že Kormákur tu snahu o ryzí severskou detektivku trochu přepískl v hyper-drsné a hyper-tragické stylizaci, která hlavně ke konci nepůsobí moc důvěryhodně. Jinak je to krásně natočené, opatřené stylovou výpravou a hlavně typově báječně obsazené. Stačilo trochu méně tlačit na pilu a víc nechat mluvit atmosféru a zajímavé postavy. Režisér je bezesporu talentovaný a plný zdravé energie, Severní blata ji jen ne vždy napínají ideálním směrem. Každopádně jde o zajímavou výpověď o islandské identitě.(25.7.2011)

 • Houdini

  Křišťálový glóbus(3.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace