Město mrtvých

Duane Stinnett

Yasu Tanida

Keith Henderson
  • Ruut

Asi zombie film s největší frekvencí slova fuck na minutu. Jinak co taky čekat když skoro všechny postavy (ne)hrají jakože drsní rapeři a vůdcové jakože fakt drsných pouličních gangů. Město mrtvých má docela neohranou zápletku - hnusáci bezdomovci zas tak často k vidění nejsou - ikdyž tu máme slušný Street Trash. Každopádně ale tohle béčko jen opakuje dokola omleté šablony - banda stejných řízků na porážku, komando po zuby ozbrojených policajtů co to má za sebou po čtvrtině filmu, nenápadná holka co všechno přežije, sexbomba, slizoun - jo jo opravdu je tu všechno. A je to celkem sterilní a bez nápadu. Sice se Město dá bez ujmy na zdravý dodívat, ale co si bedeme povídat, že. Ono už samotný obal, který kopíruje Romerovo Země mrtvých o lecčems svědčí. Doporučuji jako jednohubku jen opravdovým fanouškům hororů a zombíků především.(5.11.2008)

• SOLOM.

Hudební doprovod, ve kterém se měnil hip hop s rapem, vás mohl nadchnout, ale mě se tento druh hudby moc nelíbí. Také dialogy mezi postavami mi přišly hodně směšné a nelogické, kdy jednu větu zopakovali tři aktéři – každý svým stylem, ale nikam to nevedlo. Zato některé hlášky byly dobré a občas jsem se jim i zasmál. Jinak se postavy chovaly neskutečně předvídatelně a herci moc svého umu nepředvedli. Co se ale nedá filmu upřít, je používání sprostých slov, které bych nedokázal spočítat, ale bez nich by to prostě nešlo. Většina scén se, ale odehrávala ve tmě a scény byly občas dost nepřehledné. Když se dostaly na plac gore scény, bylo se na co koukat a hlavně jedna z posledních scén je super.(4.5.2010)

• HorrorVamp

Na partičku městské "smetánky" žijící pod mostem, spadne roj meteoritů - poznávací znamení oné "smetánky" v naší republice je smrad všeho druhu, krabicové víno, igelitka se vším možným i nemožným, vzhled zombie i když je člověk živ a vlastně jen všemožně přežívá, bydliště pod mostem a jiné "atraktivní" lokality... A co se z nich stalo vzápětí snad ani nemusím psát a nemuseli je tudíž moc maskovat:, stačilo jen inkoust do úst dát:) Tož jakůž takůž poitu bychom měli, ale tímto u mě Město mrtvých končí...(5.1.2009)

• jonyyy

"Zelení, černí, všichni jsme menšina." naprostý souhlas s komentářem Zecka 30%(16.11.2008)

• Flaxik

Omlouvám se filmu La Horde, protože TOHLE je ten nejhorší zombie film.(6.6.2013)

• - Název na DVD byl změněn na Gangs of the Dead. (Cheeker)