Město mrtvých

USA, 2006, 85 min

Duane Stinnett

Yasu Tanida
  • igi B.

Mrtví prd ví, nemrtví ví selaví... Nebo taky kulový... ;o) . . . V ElÁčku se teda zase jednou děly věci... Jenže to je právě to - jeden chlápek vezme skladiště a natočí téměř geniální malý film, jiný chlápek vezme skladiště a natočí bezmála velkou srajdu... . . . Původně povedený fór s bandou lůzráků proměněných na zombíky se rozplizne v žánrovou pitomost bez špetky logiky děje, hromada fakování a velkých ramen i ta troška slizu a krve začnou být za chvíli otravné a pak už jenom zíváte a čekáte na jakýkoli konec... Takže ta jedna hvězdička je snad jen za ten potěšující fatální závěr, protože jinak to byla fakt jen zoufalá a ukecaná nuda... Navíc už tak od půlky filmu mi bylo jasné, že jestli to někdo přežije, budou to ty dvě sladké coury. Nakonec si tedy asi holky ten přeliz nestihly udělat. I když - kdo ví... ;-) . . . Možná se to dozvíme ve dvojce. Nepřekvapilo by mě, kdyby si to tihle >nadšenci< dali na pokračování... U toho ale už igi B. opravdu nebude... :o) - - - P.S. Když už tu byla řeč o tom plakátu, škoda, že na té ruce není spíš ztopořený prostředník. Ukázalo by to výstižně hodnotu tohohle videa bez ideje... :-/ - - - - - (Poprvé viděno jen díky lehkému rauši 8.11.2008 na dvd, komentář zde jako čtvrtý - 8.11.2008)(8.11.2008)

• Zeck

Tuhle "lahůdku" jsem si musel koupit za 49 kč v trafice, už jen pro ten ubohý obal. Zombie téma je mi velice blízké a musím lajckým okem podotknout, že tento nervy drásající horor má k Snyderovému Úsvitu mrtvých asi tak stejně daleko, jako šedesátiletá jeptiška k prožití orgasmu. Naprosto idiotské dialogy, jeden ukázkový zněl hruba takhle, gangster: dostaneme se z toho, jen když budeme držet pohromadě policista: ne, musíme se držet u sebe, jinak nemáme šanci!!! gangster: takže teď tady rozhoduješ ty, nebo co?... Naprosto nelogické chování všech zúčastněných bez vyjímek. Dokonalé triky, kdy výbuch auta, nebo záběr z oběžné dráhy vypadá, jak počitačová simulace války z dokumentu Souboj vojevůdců. Kousek textu oficiálního distributora zní "Město mrtvých je perfektním dílem režiséra Duana Stinnetta". Nic perfektního jsem bohužel nezaregistroval, jen ubohou vykrádačku z jiných zombie hororů. Kdyby se ty ukradené scény alespoň povedly, ale takhle jsem si připadal, jako člověk s řidkou stolicí a jedním dílkem toaletního papíru. 15%(8.11.2008)

• destroy83

Slabší video kousek, který neurazí a místy celkem i slušně pobaví. Děj nás zavede do Los Angeles, kde do skupinky bezdomovců vlítne meteorit se zombie nákazou. Zombie bezdomvoci poté naruší policejní akci, která je zaměřená na překupníky drog v nedalekém skladišti. Tím vzniká dost nesourodá skupinka přeživších skládající se z členů černoškého a hispánského gangu i zbylých policistů. Do skladiště se připlete i známý televizní hlasatel, který byl na cestě za svou tchýní. Celý snímek se odehrává v temném skladišti a v jeho těsné blízkosti, což není vůbec na škodu a napětí mezi jednotlivými členy gangů dodává filmu celkem slušnou atmosféru. Navíc snímek obohacují dvě zdařilé gore scénky. Dlouho jsem váhal jestli udělím dvě či tři hvězdy. Nakonec u mě za dvě.(26.1.2009)

• Easykk

Ani jeden zombík nebyl tak nechutně odulej a olezlej jako celej tenhle snímek. Postavy byly rovněž na úrovni IQ rozšláplé tykve a většinu času čuměly jak prdel z křoví a jednaly jak Tyranosaurus na pikniku. No horor jak vyšitej. Jediné co se mi líbí je, jak nám z toho plakátu hezky mává ruka z ODPADní jámy. Mávám jí také a fílm s veškerým gustem zahazuji, nasedám zničeně do auta a přejíždím ho vytrvale tam a zpět dokud mi nedojde benzín - je to ostatně zábavnější než sledovat tenhle výtvor.(24.5.2011)

• demented

Čo sa stane, keď uprostred New Yorku spadne meteor a zmení skupinu houmlesákov na krvilačných zombíkov? Dokopy nič. Len zombíci trochu znepríjemnia život Reggiemu Bannisterovi, dvom "gangom", policajnému komandu pripravúcemu raziu a televíznemu rosničiakovi a jeho manželke. Na Straight2DVD film to celkom újde :)(18.8.2007)