poster

Město mrtvých (video film)

 • USA

  Last Rites

 • USA

  48 Weeks Later

  (USA)

Akční / Horor

USA, 2006, 85 min

Režie:

Duane Stinnett

Kamera:

Yasu Tanida
 • Deimos
  *

  DVD/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 4/10 Prostředí 2/10/// +musí se tomuhle filmu připsat k dobru, že je při koletivním sledování zábavnější než kdejaká komedie a rozhodně jsem se u něj bavil víc, než u Paranormal Activity, kdy jsem se na film taky díval asi v 15ti členné skupince přátel, jinak popis na zadní straně obalu "Město mrtvých je perfektním dílem (fakt?) režiséra Duana Stinneta (kdo to je?), který se podílel jako art director (spíš jako osvětlovač!) na klasických zombie videohrách jako je Warcraft, Starcraft a Diablo (velké WTF and ROFL)", prostě jsme se opravdu výtečně bavili -skutečnost je ale hodně špatná, opravdu zlá, po asteroidu není nikde kráter, hlavní postavy jsou černoši, kteří si hraji na gangstery, hispánci, kteří se tváří ještě drsněji, tupý poldové, kteří střílí... to se vlastně nedá popsat, a dvě tupé holčiny a málem bych zapomněl, ještě je tam Dick Weatherman (do češtiny snad nemusím překládat), kterého pořád šikanují, k tomu spousta těch nejtupějších dialogů a největších nelogičností, napsat je sem by vydalo na celou A4/// Město mrtvých je nejen céčkový videofilm určený jedině na stánkový prodej. Je to zároveň i odstrašující případ jak se filmy nesmějí točit. Doporučuji sledovat pouze na vlastní nebezpečí v přítomnosti přátel a pár prázdných lahví od piva./// Celkem 19%///(27.2.2011)

 • destroy83
  **

  Slabší video kousek, který neurazí a místy celkem i slušně pobaví. Děj nás zavede do Los Angeles, kde do skupinky bezdomovců vlítne meteorit se zombie nákazou. Zombie bezdomvoci poté naruší policejní akci, která je zaměřená na překupníky drog v nedalekém skladišti. Tím vzniká dost nesourodá skupinka přeživších skládající se z členů černoškého a hispánského gangu i zbylých policistů. Do skladiště se připlete i známý televizní hlasatel, který byl na cestě za svou tchýní. Celý snímek se odehrává v temném skladišti a v jeho těsné blízkosti, což není vůbec na škodu a napětí mezi jednotlivými členy gangů dodává filmu celkem slušnou atmosféru. Navíc snímek obohacují dvě zdařilé gore scénky. Dlouho jsem váhal jestli udělím dvě či tři hvězdy. Nakonec u mě za dvě.(26.1.2009)

 • Ruut
  **

  Asi zombie film s největší frekvencí slova fuck na minutu. Jinak co taky čekat když skoro všechny postavy (ne)hrají jakože drsní rapeři a vůdcové jakože fakt drsných pouličních gangů. Město mrtvých má docela neohranou zápletku - hnusáci bezdomovci zas tak často k vidění nejsou - ikdyž tu máme slušný Street Trash. Každopádně ale tohle béčko jen opakuje dokola omleté šablony - banda stejných řízků na porážku, komando po zuby ozbrojených policajtů co to má za sebou po čtvrtině filmu, nenápadná holka co všechno přežije, sexbomba, slizoun - jo jo opravdu je tu všechno. A je to celkem sterilní a bez nápadu. Sice se Město dá bez ujmy na zdravý dodívat, ale co si bedeme povídat, že. Ono už samotný obal, který kopíruje Romerovo Země mrtvých o lecčems svědčí. Doporučuji jako jednohubku jen opravdovým fanouškům hororů a zombíků především.(5.11.2008)

 • - Název na DVD byl změněn na Gangs of the Dead. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace